1. B třída – skupina B 6. kolo 29. – 30.9 . 2012

1.  B TŘÍDA

BODY Z VENKU JE VYNESLY DO ČELA TABULKY

Šesté kolo 1.B třídy přineslo další cenné bodové zisky trojici dosud neúspěšnějších celků z Pošumaví v této soutěži. Ty nejcennější získal  Mochtín v utkání kola v Plzni. V přímém souboji o první místo dokázal  porazit domácí béčko SK ZČE Plzeň  a  vede tabulku s jednobodovým  náskokem před další dvojící z našeho okresu. Lepším skóre se na druhé místo po výhře doma nad TJ Žichovice  klínila Žákava.  Třetí je  Tatran Dlouhá Ves , která po vítězství ve Švihově se může pochlubit jako jediná mezi účastníky  této soutěže svojí neporazitelností.  Za Tatranem na čtvrtém místě v tabulce se stejným počtem bodů je  Sokol Měčín , který cennou  výhrou ve Štěnovicích potvrdil, že získané body z  Pačejova nebyly z kategorie náhodných. Bohužel Pačejov vyšel i v dalším zápase bodově naprázdno. Prohra v derby v Hradešicích, které svojí úrovní zůstalo poněkud ve stínu těch zajímavých a vyrovnaných předcházejících vzájemných soubojů . Hradešice dvěma góly po přestávce rozhodly, že body zůstaly doma. Rovněž  ve Strážově padaly góly  až po přestávce . Dvě rychlé branky do sítě soupeře z Blovic přinesly domácím  body, ale úroveň jejich hry není taková, jakou by asi jejich fanoušci chtěli vidět. Nicméně získané body jsou to cenné, ikdyž vyhrála tentokráte bojovnost a fotbalový um přitom musel jít stranou. Ale i tak to v některých zápasech o důležité body chodí.

ŠTĚNOVICE  -  MĚČÍN  2 : 3 (1 : 0)

Evžen Veselý

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří využili zaváhání obrany Měčína a vsítili vedoucí branku. V prvním poločase domácí byli aktivnější ale branka již nepadla. Začátek druhé půle opět vyšel domácím, kteří vsítili druhou branku. Hosté po obdržené brance přidali na aktivitě a po úniku Krotkého a jeho přihrávka našla volného Němce který snížil na rozdíl jediné branky. Měčín pokračoval v náporu a po rohovém kopu Malán hlavičkou vyrovnal.Domácí vyrovnání zaskočilo a hosté po střele Čejky se ujali vedení. Hlavička Bureše skončila na tyči domácí branky a přízemní střela Němce o centimetry minula branku domácí svatyně. Za výkon v druhém poločase bylo vítězství Měčína zasloužené.

Branky za hosty Krásný, Nový  - Němec, Malán, Čejka. ŽK : 1 : 0. Diváků: 80.

ŠVIHOV -  DL.VES 1: 3 ( 0: 0)

Branky: Brož - Valvoda 3; ŽK: 3:1. Diváků: 80

STRÁŽOV  - BLOVICE   2 : 1 (0 : 0)

Podrobnosti později.

Branky: 50.  Faltín Tomáš  , 52. Franc Jiří – 58. Rous Jan

Rozhodčí:  Červený Václav – Kopejtko Václav, Plzák Martin. Diváků: 120, ŽK: 0 : 1 , ČK 0 : 1 (po 2 ŽK Houdek Martin)

Sestava Strážova :  Javorský – Michel, Franc, Helm, Kološ, Čížek, Míšek, Faltín, Presl Aleš (84. Hosnedl Jiří), Jánský Ondřej (69. Denk Milan), Mayer .

ZČE PLZEŇ "B" - MOCHTÍN  2 : 3 (2 : 2).

Souboj o první příčku v tabulce zvládli hosté z Mochtína na jedničku. Od 6.minuty vedli 1:0 brankou svého kapitána Jiřího Dolejše, který ze 20 metrů trefil šibenici. Na 1:1 srovnal ve 22.minutě šikovný Jan Petrerka, stejný hráč pak byl o deset minut později i u vedoucí branky energetiků. Jeho přízemní centr před branku si smolně do vlastní sítě srazil autor vedoucího golu Mochtína Jiří Dolejš, domácí vedli 2:1. Vyrovnaný první poločas nakonec skončil remisou 2:2, když chytrým a přesným lobem přes domácího golmana zakončil svoji golovou šanci Jaroslav Cihlář. Po změn stran byl Mochtín fotbalovější a odvážnější, jeho aktivitu korunoval důležitým golem v 65.minutě opět Jaroslav Cihlář. Závěrečnou snahu domácích fotbalistů o vyrovnání mochtínští hráči přežili bez pohromy, z Plzně si přivezli všechny tři mistrovské body. Hlavní rozhodčí Jiří Velíšek, ŽK 2:2,

Branky : Peterka, vlastní - Jaroslav Cihlář 2, Jiří Dolejš, 60 diváků

Hradešice - Pačejov 2:0 (0:0)

Milan Černík

Nepříliš pohledné utkání, ve kterém měli v 1. poločase více ze hry hosté. Náznaky šancí v této části hry zneškodnili s přehledem oba brankáři. Nepřítomného Fr. Míčka nahradil v domácí brance zdravotně indisponovaný D. Vávra, který byl navíc v úvodu zápasu nevybíravě sražen z boku hostujícím hráčem po standardní situaci, a tak zápas dochytal s velkým sebezapřením. Domácí hráči v 1. půli špatně kombinovali, kazili i jednoduché přihrávky a jejich hra byla příliš statická.

Po poločasové hlasité domluvě a trojím střídání se hra domácích zlepšila a v 60. min. šli do vedení do nádherném halfvoleji O. Starce, na který byl stále výborně chytající Boř v brance hostů krátký. Hosté pak ve snaze o vyrovnání otevřeli hru a vrhli síly do útoku. Jejich dlouze nakopávané míče začaly najednou dělat domácí obraně problémy, které vyvrcholily v 76. a 77. minutě, kdy nejprve za obranu propadnuvší míč napálil hostující hráč ze 2 metrů vysoko nad bránu a poté zneškodnil dobrou střelu hostů gólman D. Vávra. Ten se nakonec dočkal vytoužené nuly na svém kontě, protože vítězství domácích 2:0 pečetil v 85. min. Fr. Melka, který po pěkném uvolnění od L. Šmrhy obešel hostujícího gólmana a zavěsil do prázdné brány.

Branky: 60´ O. Starec, 85´ Fr. Melka

Rozhodčí: Komanec-Medveď, Mazanec, ŽK 3:3, 100 diváků Sestava domácích: D. Vávra-J. Forman, L. Melka, P. Melka (45´ L. Šmrha), V. Kotiš, Fr. Šašek (45´ V. Nauš), M. Hlaváč, Fr. Melka, J. Kopal (85´ M. Florian), D. Novák, P. Nauš (45´ O. Starec), dále připraveni:P. Křesák, M. Šmrha st.

ŽÁKAVA – ŽICHOVICE 3 : 1 (2 : 0)

Branky: Drogda, Soukup, Šula - Šiška; ŽK: 1:4. Diváků: 50.

St.Smolivec -  Losiná 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Tupý - Fremr, Laštovka; ŽK: 3:5; ČK: 0:1

1. Mochtín         6   5   0   1   18 :  9  15

2. Žákava          6   4   1   1   18 :  8  14

3. Dlouhá Ves      6   3   3   0   10 :  5  14

4. Měčín           6   4   1   1   15 : 11  14