KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 5. kolo 22. – 23.9 . 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

DERBY JEDNOZNAČNOU ZÁLEŽITOSTI SUŠICKÝCH ŽÁKŮ

Pootavské derby v krajském přeboru žáků hrané v Sušici se stalo jednoznačnou záležitostí pro domácí kolektiv vedený trenérem Pavlem Hubáčkem . Obdobný průběh měl i zápas mladších žáků Sušice – Horažďovice. Toto se ale na rozdíl od derby v Sušici nedalo říci o utkání v Plzni kde na hřišti ZČE Plzeň hrála Okula Nýrsko. Na rozdíl od starších žáků, kteří s kvalitním soupeřem zaslouženě prohrály byl průběh zápasu mladších žáků  ŽČE Plzeň - Nýrsko zcela v režii svěřenců trenéra Ivana Pavlíka, který zvítězil 8 : 1 a v tabulce mladších žáků patří Nýrsku za druhým SK Klatovy třetí místo.

Oba klatovské kolektivy měly v tomto kole volno, když jejich zápasy se Slávií Vejprnicí byly odloženy na 3. října.

Starší žáci

SUŠICE – HRAŽĎOVICE  6 : 0 (2 : 0)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Od začátku to bylo jednoznačné utkání. Soupeř má v mužstvu několik mladších žáků a na hřišti to bylo poznat. Kluci ze začátku neproměnili několik jasných šancí. První gól padl ve 33. minutě z PK. Uspěným střelcem byl Tomáš Vichr. Druhý gól do šatny přidal ve 35. minutě Jakub Pojar. To domácí uklidnilo a ve druhém poločase přidali další čtyři góly. Myslím si, že kluci podali celkem dobrý výkon a že budou pokračovat ve zlepšených výkonech i nadále.

Branky:  33., 55. Tomáš Vichr, 35. Jakub Pojar, 52. Martin Dohnal, 56. Daniel Klas, 60. Martin Klas

Sestava Sušice : : Kožmín, Jurga, Vichr, Hubáček, Brabec, Klas D. Hájek, Pojar, Dohnal, Klas M., Miškovič, Bernátek, Löffelmann, Černý, Dryk

SK ZČE  - NÝRSKO 11: 0 ( 8: 0)

David Svoboda

Zaslouženě vysoká prohra,která mohla být daleko vyšší. Naštěstí domácí tým v druhé půlce přešel do exhibičního módu a navíc výborně zachytal brankář Dražka,který chytil neuvěřitelné věci. Opět se ukázalo že tým starších žáků momentálně nemá nato,aby hrál důstojnou roli v této soutěži a pokud se k tomu přidá neochota porvat se o výsledek,nebo dokonce nechuť si zahrát fotbal,výsledek nemůže být jiný. Jakkoliv fotbal někdy nemá logiku,většinou je spravedlivý a tým který na sobě nepracuje nemůže chtít výsledky a o nějaké líbivé hře ani nemluvě… . Mohu pochválit pouze kapitána Vlčka,který snad poprvé v ročníku zahrál tak jak by měl a brankáře Dražku,ale to je zoufale málo… .

KLATOVY – VEJPRNICE

Nehráno z důvodu onemocnění hráčů hostí. Zápas je přeložen na středu 3.10.2012.

Ostatní výsledky :

Doubravka - Stříbro 5: 0 ( 2: 0)  , SK Smíchov - Domažlice 2: 2 ( 2: 1)  PK 4:3 , Košutka  - Tachov 3: 2 ( 1: 2), Přeštice  - Nepomuk 0: 0 ( 0: 0)  PK 2:4

Jiří Kutil

Domácí byli  v derby se soupeřem  z Horažďovic celý zápas lepším týmem. Svého  soupeře zatlačili na jeho vlastní polovinu a vytvořili si více brankových příležitostí,ze kterých se dokázali třikrát prosadit .Hosté hrozili z rychlých brejků, ze kterých se ve 37.minutě   vyrovnal Marek Hájek, ale to bylo ze strany hostů všechno.

Branky : 23.Trš Lukáš,4. a 60. Svoboda Florián - 37. Marek Hájek.

Sestava Sušice: Hanč,Tomas,Kutil.T,Gajdečka, Trš,Němec,Mašat, Frolík,Šťastný, Svoboda, Krouský.

SK ZČE  - NÝRSKO  1 : 8 (0 : 4)

Ivan Pavlík

Hosté přijeli do Plzně bez 4 hráčů základní sestavy a navíc další tři hráči nastupují již za starší žáky. Přesto si od začátku utkání vytvořili územní převahu, kterou do poločasu využili ke vstřelení 4 branek. Domácí nestačili bránit a inkasovali i ve druhém poločase. Nýrští kontrolovali hru a přidali i další branky. Během celého zápasu se za Nýrsko prosazovali hlavně sváteční střelci, kteří dobře zastoupili chybějící spoluhráče.

Branky:48. Bešta Vojtěch – 26., 27. a 37. Malát Filip, 18.a 56. Šibík Patrik, 14. Vacek Adam, 42. Pukač Kristián, 60. Václavovic Dominik

Rozhodčí:Ježek.  Diváků : 30

Doubravka - Stříbro 5: 3 ( 1: 0) , SK Smíchov -  Domažlice 0: 8 ( 0: 5) , Košutka - Tachov 0: 1 ( 0: 0) , Přeštice -  Nepomuk 8: 3 ( 5: 1)

POPRVÉ VYHRÁLI S ČISTOU  NULOU

V další plavbě tentokráte s azimutem směr 7.kolo  pokračovala loď  která má na své palubě 14 účastníků krajské soutěže žáků a mezi nimi také je jediný zástupce z Pošumaví Start Luby.  V pěti ze sedmi odehraných utkání v této soutěži  ve kterých žáci Startu Luby bodovali byl poslední dosažený výsledek tohoto kolektivu vedený trenérem Miroslavem Křížkem  zvláštní v tom, že poprvé absolvovali zápas s čistou nulou na svém kontě obdržených branek. Tohoto výsledku dosáhli na domácí půdě nejvyšší výhrou v novém ročníku  nad Slavojem Stod 7 : 0.

LUBY – STOD  7 : 0 (4 : 0)

Miroslav Křížek

I ve svém třetím domácím utkání si Luby dokázaly poradit se svým soupeřem a přehrály Stod s konečným skóre 7:0. Domácím se vydařil vstup do utkání, kdy již v 7 min. vedli 3:0 po brankách Michala Pivoňky ze 3 min., Davida Bíška z 6 min. a znovu Michala Pivoňky ze 7 min., čímž svého soupeře dokonale zaskočili a určili tím ráz celého utkání, které dotáhli k výraznému nečekanému vítězství. Za stavu 3:0 se soupeř na chvíli vzpamatoval a vyrovnal hru, avšak byli to znovu domácí, kteří se ve 26 min. dorážkou Víti Maňase ujali poločasového vedení 4:0. Ani ve druhém poločasu domácí hosty až na výjimky nepouštěli k výraznému ohrožení své branky, naopak svou dobrou kombinační hrou se dokázali znovu prosadit a přidat další branky. Ve 43 min. Michal Pivoňka posadil míč z rohu přímo na hlavu nabíhajícího Karla Šleise, který zvýšil již na 5:0. Ve 45 min. se Karel Šleis dostal do samostatného nájezdu na brankáře, který však ještě neproměnil, avšak ve 47 min. byl při další samostatné akci faulován ve vápně a vybojoval pokutový kop, který nekompromisně proměnil Michal Mašek a upravil na 6:0. I soupeř se poté ještě dostal v 62 min. do výjimečné šance na zkorigování výsledku, což mu však bravurním zákrokem nedovoli brankář domácích Pavel Jiřinec. Na konečných 7:0 upravil v 64 min. svou druhou brankou Karel Šleis. Celý tým domácích si za předvedený kolektivní výkon zaslouží pochvalu, neboť předvedenou hrou i výsledkem potěšili nejen své trenéry, ale i přihlížející diváky.

Sestava Lub : Pavel Jiřinec, David Schejbal, Michal Mašek, Tomáš Bureš, Luděk Hošťálek, David Bíško, Adam Hosnedl, Karel Šleis, Michal Justich, Matěj Bláha a Michal Pivoňka. Střídali : Luboš Toman, Matěj Pivoňka, Zdeněk Krejčiřík, Vít Maňas a Petr Blumentritt.

Nýřany  - Bělá n.R. 4: 3 ( 2: 0),  Kasejovice - Staňkov 3: 1 ( 2: 0) , Heřm.Huť - Bezdružice 4: 0 ( 2: 0), Blovice - Rokycany B 2: 5 ( 0: 1) , Zbiroh - T.Chodov 2: 1 ( 1: 1)  , Chotěšov - Mrákov 6: 1 ( 2: 1)

1. Rokycany B       6   6   0   0   38 :  3    18

2. Zbiroh           7   5   1   1   20 : 14    17

3. Nýřany           6   5   0   1   36 : 15    15

4. St. Bělá         7   5   0   2   24 : 10    15

5. Luby             7   3   2   2   30 : 16    12

6. Blovice          7   4   0   3   22 : 21    12

7. Stod             7   4   0   3   24 : 27    12

8. Chotěšov         7   2   2   3   20 : 16     9