KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 3. kolo 8. – 9. 9 . 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

BODY Z  DERBY POSUNULY KLATOVY DO ČELA TABULKY

V pořadí v pátém hraném kole nového ročníku krajského přeboru starších žáků se střetla dva neúspěšnější družstva minulého ročníku krajského přeboru. Pošumavské derby hrané v Klatovech skončilo úspěchem domácích, kteří se výhrou nad posledním přeborníkem kraje TJ Sušici posunuli do čela tabulky. Mimo Sušice která prohrála v Klatovech na body nedosáhlo ani Nýrsko , které po slabém výkonu podlehlo v Plzni Smíchovu a Horažďovice nechaly body v Přešticích.

Úspěch klatovského žákovského fotbalu podtrhuje i suverénní prvenství mladších žáků SK Klatovy 1898, které vedou tabulku ve své věkové kategorii s impozantním skórem 29 : 2. V mladších žácích se dařilo také v tabulce páté Okule Nýrsko který si přivezla z Plzně vysoké vítězství . Sušice i přes porážku v Klatovech má o bod více než Okula a je s deseti body na 4. místě.

Starší žáci

SK KLATOVY 1898 - TJ SUŠICE  3:2 (0:0)

Petr Ulrych

Tradiční okresní derby bylo více bojem než pohlednou hrou. V různých fázích zápasu se oba týmy střídaly v aktivitě a dokázaly si získat mírnou herní a územní převahu. V první půlce branka ale nepadla a hru hlavně provázela spousta nepřesností. Ve druhé polovině už začaly padat i góly. Dvakrát vedla Sušice, Klatovy dokázaly dvakrát vyrovnat a pro domácí vystřelil vítězství 7 minut před koncem svou povedenou střelou Matyáš Blahník.

Branky: Soušek, Milfort, Blahník - Vichr, Miškovič.

Rozhodčí: Hovorka Milan. Diváků: 40. ŽK: 0 : 2.

Sestava domácích: Šít, Baštář, Bočan, Milfort, Javorský, Pavlík, Kaas, Sojka, Kapusta, Soušek, Skýpala. Střídali:Zedek, Šobek, Blahník, Marek, Bošek, Benda

SMÍCHOV PLZEŇ - OKULA NÝRSKO 5:1 (1:1)

David Svoboda

Zasloužená prohra Nýrska v zápase,který měl s fotbalem jen málo společného a to z obou stran. Nýrsko podalo zoufalý,žalostný výkon a jen díky brankáři nebyl výsledek dvojciferný.

Branka Nýrska:Idlbek

PŘEŠTICE -  HORAŽĎOVICE 9: 8 ( 4: 4)

Podrobnosti nehlášeny

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Domažlice -  Stříbro 7: 0 ( 4: 0).  Doubravka  - Tachov 2: 0 ( 1: 0) , Košutka  - Nepomuk 0: 4 ( 0: 2)

Mladší  žáci

SK SMÍCHOV PLZEŇ – SKP OKULA NÝRSKO  1 : 8 (0 : 4)

Ivan Pavlík

Hosté vstoupili do utkání opatrně, ale pomalu získávali převahu, kterou dokázali do poločasu vyjádřit i gólově. Ve 2. poločasu se obraz hry nezměnil a tak největším soupeřem pro nýrské hráče byl terén a vysoká suchá tráva.

Branky: 33´ Kopecký Radek – 11´, 57´ Bastl Martin, 26´, 59´ Pavlík Jakub, 25´ Janďura Michal, 28´ Brož Michael, 46´ Vacek Adam, 52´ Malát Filip

Rozhodčí:Schneider Josef;Diváků : 20.

SK KLATOVY 1898 – TJ SUŠICE  7 : 0 (5 : 0)

Radomír Bilíček

V prvním okresním derby jsme přivítali na našem hřišti sousedy ze Sušice a už samotný nádech derby sliboval napínavou podívanou.

Domácí však žádné drama nepřipustili a potvrdili dobrou formu z úvodních čtyř zápasů. Na soupeře doslova vlítli a velmi rychlým napadáním, dobrým pohybem a přesnou kombinací si za první poločas vypracovali slušný náskok.

Ve II. poločase kontrolovali hru a opět dobrou kombinací hosty k ničemu nepustili. Utkání domácí dohrávali s torzem sestavy a někteří kluci po zdravotních problémech s velkým sebezapřením. Odměnou za velmi dobrý výkon jim byla jednak obrovská pochvala od trenérů, ale hlavně sladký pocit vítězství, který určitě všechny zdravotní šrámy rychle vyléčí. Speciální pochvalu si zasloužili oba střelci M.Trumpeš a R.Hranáč, kteří se postarali o všech sedm branek.

Sestava SK Klatovy: O.Valeš – P.Berka, F.Mareš – T.Daněk, R.Hranáč, A.Sojka – M. Trumpeš, K.Petrmichl. Střídali: D.Baxa, M.Bilíček, V.Petrželka

Branky:Martin Trumpeš 4, Robin Hranáč 3.

Rozhodčí:Hovorka M.;Diváků :40.

OSATNÍ VÝSLEDKY:

Domažlice  - Stříbro 7: 4 ( 3: 1), Doubravka  - Tachov 6: 0 ( 2: 0) , Košutka -  Nepomuk 4: 4 ( 2: 1)  PK 6:5

1.  Klatovy 1898       5   5   0   0   29:  2    15 (  9)

2.  Doubravka          5   4   0   1   27: 10    12 (  3)

3.  Domažlice          4   4   0   0   23: 11    12 (  3)

4.  Sušice             5   3   1   1   14: 13    10 (  4)

5.  Nýrsko             5   3   0   2   28: 13     9 (  3)

6.  Tachov             5   3   0   2   12: 16     9 (  0)

7.  Vejprnice          4   2   0   2   18: 17     6 (  0)

8.  Přeštice           5   2   0   3   19: 22     6 ( -3)

9.  Horažďovice        4   1   1   2   21: 21     4 (  1)

10.  Košutka            5   0   2   3   10: 21     4 ( -7)

11.  Stříbro            5   1   0   4   15: 25     3 ( -3)

12.  SK ZČE Plzeň       4   0   1   3    6: 27     2 ( -5)

13.  FK Nepomuk         3   0   1   2    6: 13     1 (  1)

14.  Smíchov Plzeň      3   0   0   3    3: 20     0 ( -9)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ   ŽÁKŮ

ŽÁCI STARTU BODOVALI V CHOTĚŠOVĚ

Po úvodní prohře  ve které skládali žáci Startu Luby v krajské soutěži nováčkovskou daň si vedli velmi dobře a vždy  byli bodově úspěšní. Ke dvěma vítězstvím doma přidali iv dva body z Kasejovic dosavadní bodovou sbírku na 9 bodů rozšířili bodem za remízu v Chotěšově. O další bod zde přišli v penaltovém rozstřelu  . na jedné straně se v nich  zaskvěl lubský brankář Pavel Juřinec, nicméně nevyznamenali se střelci Startu, které v proměňování pokutových kopů budou muset chodit na doučování.

CHOTĚŠOV - LUBY 2 : 2 (1 : 2) PK 4 : 3

Miroslav Křížek

Domácí byli po celý zápas lepším fotbalovějším mužstvem a v základní hrací době si vytvořili více brankových příležitostí, které však nedokázali využít. I proto hosté, kteří naopak v první půli proměnili obě své příležitosti o poločase vedli 1:2.

Dlouho však své vedení po přestávce neudrželi, neboť domácí hned ve 41 min. využili svého pokračujícího  tlaku a po špatném odkopu střelou skrz těla hráčů ve vápně srovnali na 2:2. Další šance již na obou stranách, kdy za hosty hrozil nejvíce Karel Šleis, zůstaly nevyužity. V penaltovém rozstřelu byli až po 6 sériích úspěšnější domácí 4:3, jejichž střelce hostující brankář Pavel Jiřinec dokázal vychytat dvakrát, střelci hostů však tři penalty špatnými kopy zahodili.

Branky :  Adam Kvarda, Miloslav Vítek  -  Michal Justich, Michal Pivoňka. Rozhodci Cihlář František. Hrano bez karet. Diváků 30.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

Staňkov  - Bělá n.R. 0: 1 ( 0: 0), Heřm.Huť  - Stod 1:10 ( 1: 5), Nýřany -  Rokycany B 0: 5 ( 0: 2),Kasejovice - T.Chodov 0: 2 ( 0: 1),Blovice - Bezdružice 4: 0 ( 2: 0), Zbiroh - Mrákov 4: 3 ( 2: 2

1.  Rokycany B     4   4   0   0   24:  1    12

2.  St. Bělá       5   4   0   1   17:  4    12

3.  Blovice        5   4   0   1   19: 12    12

4.  Zbiroh         5   3   1   1   15: 13    11

5.  Nýřany         4   3   0   1   27: 10     9

6.  Luby           5   2   2   1   21: 12     9

7.  Stod           5   3   0   2   23: 20     9

8.  Chotěšov       5   1   2   2   14: 14     6