IV. třída - skupina A, skupina B - muži 5. kolo 8. – 9. 9 . 2012

IV. TŘÍDA – skupina A  -  MUŽI

MĚCHOLUPSKÁ REZERVA  SI ODVEZLA Z DEŠENIC TŘINÁCTIBRANKOVÝ VÝPRASK

Pro kluby mířící za soupeři ve IV. třídě skupině A  do západní části Pošumaví nečeká nic dobrého. Po té, kdy v minulém kole doma rezerva Nýrska rozdrtila Dlažov 23: 1   byly doma ke svému soupeři štědré i Dešenice. Své o tom může vyprávět měcholupská rezerva, která  sice paradoxně v utkání v 11. minutě vedla 0 : 2, ale nakonec si domů přivezla nakládačku v podobě osudové třináctky. Derby mezi tradičními rivaly  v Bezděkově rozhodly až pokutové kopy které se staly kořistí   Spůle, která společně s vedoucím béčkem Nýrska dokázala v tomto kole venku bodovat.

DEŠENICE - MĚCHOLUPY B 13 : 2 (7 : 2)

Branky: 13.,18.,55. a 89. Prodan O., 33.,36.a 56. Toman R., 38. a 40. Škvarenica M., 41.  Dyk J. (PK), 80. Mazánek J., 87. Zavadil J., 88. Rosa P. - 2. Huč D., 11. Kubík S. (PK)

Rozhodčí: Javorský Josef.  Bez karet,  diváků  80.

BEZDĚKOV B – SPŮLE  3 : 3 (0 : 1) PK 1 : 2

Michal Karlubík

V sobotu hráči TJ Bezděkov zahájili mistrovské utkání s TJ Spůle 1994 minutou ticha, kterou uctili památku zesnulého pana Josefa Černého, který navždy odešel dne 4.9.2012 ve věku 80ti let. Během svého života se zasloužil o založení klubu TJ Bezděkov, vybudování kabin a hřiště. Pan Josef Černý byl spousty let fotbalový funkcionář a trenér klubu. Sobotní utkání se také neslo ve smutečním duchu, o čemž vypovídaly i černé pásky na dresech domácích fotbalistů a pietní místo přímo v areálu hřiště, kde pod fotografiemi zesnulého hráči zapalovali svíčky. Jako by hráči nadále zůstávali myšlenkami u této smutné události a předváděli mizerný výkon a po půli prohrávali 1:0. Vyrovnat se podařilo Břečkovi, ovšem do vedení poslal Spůli životním gólem Formánek. Za domácí opět vyrovnal Karel Karlubík. Jenže po hrubé chybě domácího beka šla Spůle po třetí do vedení. Bezděkov opět vyrovnal brankou Josefa Lukačíka a dokonce vstřelil vedoucí branku. Jenže tak k absolutnímu nepochopení nebyla uznána. Tudíž rozhodovali pokutové kopy. Domácí proměnili pouze jeden a tak rozhodující bod získala Spůle.

Branky: 46. Břečka Miroslav, 65. Karbulík  Karel  - 87. Lukačík Josef, 37. Štych Radek, 60. Formánek Petr, 72. vlastní

Rozhodčí: Pastyřík Vladimír. ŽK 3 : 1, diváků 30.

ŽEL.  RUDA B – DLAŽOV   6 : 2 (5 : 1)

Branky: 14. a 44.  Trejbal Alois , 34. a 86. Duda Jaroslav, 16.  Máca Věroslav a 18.  Nguyen Hynek -  4.  Kůra Augustýn a 46. Šít Martin.

Rozhodčí: Blaheta Josef.  ŽK 1 : 0, diváků 60.

MĚČÍN B – NÝRSKO B    1: 8  (1 :1 )

Branky: 3.Šindelář – 38.Bartůněk,47.,65.Taušek,50.Kadlec, 69.Rubáš,72.Svoboda, 79.Raizer, 90.Svoboda

Rozhodčí:Pastyřík;ŽK:1:0 ;Diváků : 110

VRHAVEČ B - JEŽOVY    1 : 0  (0 : 0)

Branky: 48. Skřivánej Matěj

Rozhodčí: Vobndráček Václav, ŽK: 1 : 0, diváků: 80.

BOLEŠINY B - KŘENICE  2 : 0 (1 : 0)

Branky:  45. Koželuh Jan, 75. Hodl Jiří

Rozhodčí: Míšek Tomáš, ŽK 0:2, diváků 60.

1.  Nýrsko B           5   5   0   0   50:  4    15 (  9)

2.  Janovice B         4   3   0   1   11:  5     9 (  6)

3.  Ježovy             5   2   2   1   10:  5     9 (  2)

4.  Vrhaveč B          4   3   0   1    5:  5     9 (  0)

5.  Dešenice           5   2   1   2   23: 13     8 ( -2)

6.  Spůle              5   2   1   2    9:  9     8 (  1)

7.  Bolešiny B         4   2   1   1    9:  9     7 (  1)

8.  Žel.  Ruda B       5   2   1   2   13: 18     7 ( -5)

9.  Bezděkov B         4   1   2   1   10:  9     6 ( -4)

10.  Křenice            5   1   0   4   10: 15     3 ( -3)

11.  Měčín B            4   1   0   3    6: 15     3 ( -3)

12.  Měcholupy B        5   1   0   4    6: 27     3 ( -3)

13.  Dlažov             5   1   0   4   11: 39     3 ( -3)

IV. TŘÍDA – skupina B  -  MUŽI

SOBĚŠICE ZVÍTĚZILY PODRUHÉ S NULOU

V  posledních dvou kolech IV. třídy sk. B přineslo plný počet bodů Sokolu Soběšice. Soběšický kolektiv byl proslulý u soupeřů tím, že málokdy nastoupil k utkání s plným počtem hráčů  a  za těchto okolností jen stěží mohl pohybovat jinde než ve spodních částech tabulky.  Řada změn v posledním období v klubu určitě prospěla  a znamená pro téměř zanikající místo na fotbalové mapě v Pošumaví velké oživení. Určitě pro tým hodně znamená  účast nestora fotbalových trávníků a bývalé opory TJ Sušice  Jaroslava Macháčka.  Tento téměř již 58letý  pan fotbalista ještě stále aktivně za tento tým pravidelně nastupuje!

Důkazem signalizování na lepší časy v Soběšicích  je poslední klání se soupeřem , který je sice založen rovněž na drtivé většině hráčů , převážně „víkendářů“ nebydlících v H.M.Boží, ale ti všichni , kteří proti sobě v sobotu nastoupili mají jednu věc společnou, mají rád fotbal a rádi si ho také aktivně zahrají. To je ostatně charakteristickým znakem soutěže všeobecně nazývané pralesní ligou. A před těmi, kteří takto berou sport a fotbal je třeba smeknout klobouk . Tady možná začíná amatérizmus v pravém slova smyslu a přejme v zájmu fotbalu , aby tady také amatérismům nekončil…

SOBĚŠICE - H. M.  BOŽÍ    3 : 0 (2 : 0)

Jaroslav Macháček

Po zlepšených výkonech a doplnění kádru se dostavil úspěch domácího týmu.Vyrovnané utkání, které v závěru pojistil Petr Pohořal přineslo dlouho očekávané domácí body. V prvním poločase byly domácí lepším týmem, ve druhém měly mírnou převahu hosté. Hrálo se poměrně důrazně, ale bez záludností. Hráči se znají se společného zimního turnaje. Ke kvalitě utkání přispěl rozhodující měrou rozhodčí Zdeněk Říha.

Branky: 14. vlastní, 42. Adam Požárek, 89. Petr Pohořal

Rozhodčí: Říha Zdeněk. ŽK  1 : 3, diváků 40 .

BUDĚTICE - NALŽ. HORY B  10 : 0 (7 : 0)

Chmelík

Již v 5.minutě domácí Budětice otevřely skóre a naznačily soupeři z Nalž.Hor,  že chtějí hrát útočný fotbal a potěšit své fanoušky více brankami. Do poločasu to bylo již 7-0 pro domácí a hosté se předvedli poměrně odevzdaným dojmem. Ve druhém poločase Budětice trochu ubrali ze svého tlaku a výsledkem byl chvilku nepohledný fotbal. To ale napravily dalšími góly v závěru a tak si hosté z Nalž. Hor odvezli nepříjemný debakl - 10 branek. Pro domácí jsou, po tomto utkání, nepříjemná zranění klíčových hráčů Zdeňka Frančíka a Petra Pařízka. Za příjemného počasí se na zápas do Rabí přišlo podívat 130 diváků!

Branky: 5., 39. Roman Melka, 20. Frančík Zdeněk, 25., 31. Korda Václav , 39.Šimáček Jan,  43. Josefík Jiří, 74. Milota Ondřej, 91. Sekyra Jan, 93. Krippel Michal

Rozhodčí: Lojík  Václav. ŽK 1 : 1, diváků130 .

MYSLÍV - PLÁNICE 0 : 3 (0 : 2)

Branky: Kohout Tomáš, Plánička Lukáš, Fiala Michal.

Rozhodčí: Mácal Roman.  ŽK 1 : 2, diváků 70 .

KOLINEC - SVÉRADICE B  1 : 1 (0 : 1)  PK 1 : 3

Branky: 74. Rab Michal  -  8. Krejčí Jaroslav

Rozhodčí:  Pena Miroslav.  ŽK  1 : 1, diváků 70.

MILČICE – ZAVLEKOV   1 : 2 (0 : 1)

Branky:  58. Havlík  Hanuš -10. Hlavin Dušan ,83. Fous Jan (PK)

Rozhodčí: Švátora Petr.  ŽK  3 : 2, diváků  60.

KVASETICE - PAČEJOV B  0 : 2 (0 : 1)

Pavel Roub

Kvasetičtí doplatili na neproměňování šancí stejně jako v Milčicích. A když se k tomu přidají chyby v obraně ztráta bodů je na světě. I když měli domácí více ze hry ,alespoň do 75. min., trefili pouze dvakrát branku. Hosté těžili z protiútoků a odvážejí do Pačejova 3 body.

Branky: 41., 55. Cikán Jiří

Rozhodčí: Vondráček Václav. ŽK  1 : 2, diváků 30 .

1.  Svéradice B     5   3   2   0   15:  3    13

2.  Plánice         5   4   0   1   13:  5    12

3.  Budětice        5   3   1   1   19:  7    10

4.  Zavlekov        5   3   1   1   11:  6    10

5.  Milčice         4   3   0   1   11:  2     9

6.  Kolinec         5   2   1   2    6: 12     7