Vložené 13.kolo krajského přeboru a soutěže žáků - 5.9. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NÝRSKO POTRÁPILO LÍDRA TABULKY

Pro účastníky krajského přeboru starších žáků pokračoval v úvodu nového ročníku ve středu 5. září náročný program v podobě sehrání již čtvrtého utkání za posledních deset dnů ! Vložené 13. kolo ve kterém tentokráte měly družstva z Pošumaví výhody domácího prostředí z pohledu zisku bodů pro Klatovy a Sušice včetně zápasů mladších žáků na sto procent. Okula Nýrsko měla ovšem doma až příliš zdatného soupeře vedoucí tým přeboru FC Tachov. Přesto   sehrálo Nýrsko s tímto soupeřem  překvapivě vyrovnanou partii ve které favorita hodně potrápila. Čtvrtý účastník z Pošumaví Horažďovice svůj duel 13.kola sehrají doma až 28. září.

Starší žáci

SUŠICE - KOŠUTKA 5: 0 (1: 0)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Domácí byli lepší než soupeř, ale hra se jim příliš nedařila. Přesto že často chybovali  v rozehrávce a přihrávkám chyběla přesnost , podařilo se jim po velice upracovaném výkonu přesvědčivě zvítězit. Soupeř se nedostal do žádné vážnější šance.

Branky: 21. Vichr, 46. Dohnal, 49. Pojar, 59. Klas Martin, 63. Kutil. Sestava Sušice : Kožmín, Poustka, Jurga, Vichr, Čanecký, Hubáček, Klas D. , Hájek, Pojar, Dohnal, Klas M., Bernátek, Kutil, Brabec, Jána.

OKULA NÝRSKO – FK TACHOV 1 : 2 (0 : 1)

David Svoboda

S vedoucím celkem soutěže sehrál domácí tým překvapivě vyrovnané utkání. Soupeř sice byl fotbalovější,ale dlouho se nemohl prosadit. Spíše se utkání odehrávalo mezi vápny. Když už se poločas chýlil ke konci,přišla nešťastná chvilka pro domácí a Tachov se ujal vedení. V druhé půlce se prosadil asi nejlepší hráč hostí Beneš,ale Řeřicha střelou z velké dálky překvapil brankáře a vyrovnaný zápas pokračoval. Bohužel Nýrsko momentálně nemá sílu ve hře směrem dopředu a tak nakonec Tachov své vedení uhájil.

Branky: 35.Bastl-vlastní 0:1,44.Beneš 0:2,48.Řeřicha 1:2. Sestava Nýrsko:Dražka-Bureš,Idlbek,Řeřicha,Hoidn-Irlbek,Vlček,Lorenc,Bastl-Pretzlmayer,Vávra /Touš, Mašek, Pavlík, Brož

SK KLATOVY 1898 - SK ZČE PLZEŇ 2 : 1 (2 : 0)

Petr Ulrych

Náročný zápas s fyzicky vyspělým soupeřem dokázali domácí vyhrát především díky dobré hře v 1.poločase a důrazu Zedka v útoku, který jednu branku dal a druhou připravil pro Kapustu. Další šance však zůstaly nevyužity a ve druhém poločase, kdy hosté po chybě domácí obrany snížili na rozdíl jedné branky, mohly neproměněné šance z úvodu utkání klatovské hráče málem mrzet. Hosté hrozili především ze standardních situací, ale domácí gólman Šít ve spolupráci s obranou vyrovnání nedovolili.

Branky: Zedek, Kapusta - Kaše . Rozhodčí: Mazanec , diváků: 50, ŽK: 1:2.

Sestava domácích: Šít, Baštář, Bočan, Milfort, Javorský, Pavlík, Kaas, Sojka, Kapusta, Soušek, Zedek. Střídali: Šobek, Pivoňka, Blahník, Pretzelmayer, Marek, Skýpala

HORAŽĎOVICE – SK SMÍCHOV

(hraje se 28.9.)

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Přeštice - Stříbro  10 :  0 (4 : 0) , Vejprnice  -  Doubravka   1 :  1 (0 : 0) PK 1 : 3, Nepomuk -   Domažlice  (odloženo na 12.9.)

Mladší žáci

SK KLATOVY 1898 – SK ZČE PLZEŇ 6 : 0 (3 : 0)

Radomír Bilíček

Až ve čtvrtém utkání podzimní části soutěže jsme se mohli představit na domácí půdě a soupeřem nám byl nevyzpytatelný tým energetiků z Plzně.

Pravděpodobně nepřijeli s tím nejlepším co mají, protože od úvodního hvizdu jsme byli lepším týmem a působili fotbalovějším dojmem. Brankově jsme se však výrazněji prosadili až v závěru I. poločasu.ačátek II. poločasu se nám příliš nepovedl a vše korunoval neproměněný pokutový kop. Pak se ale naše hra zklidnila a výsledkem byly další tři branky v síti soupeře, kdy se v poslední minutě dokázal po sérii rohových kopů a velkém závaru prosadit i brankář domácích O.Valeš.

Branky: Martin Trumpeš 2 , Robin Hranáč 2, Dominik Baxa a Ondřej Valeš. Rozhodčí:Mazanec M.; Diváků : 30. Sestava SK Klatovy: O.Valeš – P.Berka, F.Mareš – B.Shklyarskyy, R.Hranáč, T.Daněk – M.Trumpeš, K.Petrmichl. Střídali: D.Baxa, M.Bilíček, V.Petrželka, A.Sojka

SUŠICE  - KOŠUTKA 1: 0 (0: 0)

Kutil Jiří

Domácím hráčům tento zápas vůbec nevyšel.1poločas začali velmi ospale bez důrazu a pohybu,proto byla hra vyrovnaná bez vážnějších brankových příležitostí na obou stranách. Ve 2. poločase domácí přidali a vytvořili si několik slibných brankových příležitostí,ze kterých se podařilo proměnit pouze jedinou a to po skrumáži před brankou hostů,kde se prosadil důrazný Gajdečka.

Branky:35. Gajdečka.Sestava domácí -Hanč,Kolařík,Kutil,Gajdečka, Šefrna, Němec, Mašat, Frolík, Šťastný,Svoboda

NÝRSKO - TACHOV 2 : 3 (0 : 1)

Ivan Pavlík

Domácí v tomto utkání nezopakovali kvalitní výkon ze soboty a v 1. poločase zahodili 4 vyložené brankové příležitosti. Hosté šli do vedení v závěru poločasu po rohovém kopu. Po domluvě v kabině nýrští zabrali a výsledkem bylo otočení výsledku na 2:1. Potom domácí neproměnili pokutový kop, což se ukázalo jako rozhodující moment utkání, neboť hosté se v závěru dvakrát prosadili po rohových kopech. Branky:34´, 41´ Bastl Martin – 23´ Hutta, 55´ Vlna, 56´ Popovič . Rozhodčí:Pressl Václav. Diváků : 40.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Přeštice - Stříbro 1: 4 ( 1: 3) , Vejprnice - Doubravka 2: 7 ( 0: 2) , Nepomuk -   Domažlice  (odloženo na 12.9.)

LUBY SI DOMA OPĚT VYLEPŠOVALY SKÓRE

Rovněž krajská soutěž žáků s jediným zástupce z Pošumaví pokračovala vloženým 13.kolem.  Luby  v něm měly podruhé za sebou výhodu  domácího prostředí kterého využily k vylepšování svého skóre v tabulce. K nedělní výhře 5:1 na Heřmanovou Hutí Lubští již ze sebe setřepali roli nováčka a  do branky  v minulém ročníku druhého celku soutěže Sokola Blovice ještě o branky více než v nedělním klání.

LUBY - BLOVICE 7 : 1 (0 : 0)

Miroslav Křížek

V předehrávaném 13. kole se lubští žáci již podruhé představili doma svým divákům a to s dosud stoprocentně úspěšným soupeřem s Blovic, který však do Lub na zahájení utkání nastoupil pouze s 9 hráči a po oboustranně opatrném úvodu doplnil svůj počet na 10. I přes toto početní oslabení však hosté dokázali dlouho vzdorovat, v 15 min. se dokonce mohli ujmout vedení, kdy neproměnili samostatný nájezd na brankáře. Teprve až ve 28 min. se u domácích poprvé prosadil střelecky disponovaný Karel Šleis a Luby se ujaly vedení. Hned v následující 29 min. byl znovu pronikající Karel Šleis ve vápně soupeře faulován a nařízený pokutový kop sám proměnil. Za stavu 2:0 se tak soupeři rozešli na poločasovou přestávku. V 5 min. druhé půle se hosté ještě vzepřeli pro ně nepříznivému vývoji utkání, kdy proměnili centrovaný míč za obranu a snížili Radime Fořtem na 2:1. Hned v následující min. však Karel Šleis po přihrávce Františka Petlana zvýšil na 3:1 a vrátil klid na kopačky domácích, kteří si již druhý plný bodový zisk nenechali vzít. Naopak dalšími brankami v 25 min. znovu Karlem Šleisem, ve 26 min. a ve 30 min. Michalem Pivoňkou a ve 33 min. Davidem Bíškem uštědřili nekompletním hostům "výprask" v podobě 7:1. Ti dokázali po vstřelení branky zahrozit již jen jednou ve 22 min., kdy samostatný nájezd jejich útočníka bravurně zlikvidoval Pavel Jiřinec.

Sestava Lub : Pavel Honzík, Štěpán Doubek, Michal Mašek, Tomáš Bureš, Luděk Hošťálek, František Petlan, Adam Hosnedl, Karel Šleis, David Bíško, Matěj Bláha a Matěj Pivoňka. Střídali : Pavel Jiřinec, Michal Pivoňka, Luboš Toman, David Schejbal a Zdeněk Krejčiřík.Branky :  Karel Šleis 4, Michal Pivoňka 2 a David Bíško - Fořt Radim. Hrano bez karet. Rozhodčí:  Bína Roman. Diváků 40.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Heřm.Huť - Bělá n.R. 0: 5 ( 0: 3), Chotěšov - Zbiroh 2: 2 ( 0: 0) PK 4:5 , Stod - Kasejovice 4: 3 ( 2: 0) , Bezdružice - Staňkov 2: 3 ( 0: 3)   , Mrákov – Nýřany (hraje se 7.9.), Chodov – Rokycany B (odloženo na 28.9.)

1. Rokycany B      3   3   0   0   19: 1     9

2. St. Bělá        4   3   0   1   16: 4     9

3. Blovice         4   3   0   1   15: 12     9

4. Luby            4   2   1   1   19: 10     8

5. Zbiroh          4   2   1   1   11: 10     8

6. Nýřany          2   2   0   0   19: 4     6

7. Staňkov         4   2   0   2    7: 8     6

8. Stod            4   2   0   2   13: 19     6