KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 1. kolo 25. – 26.8. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

VYDAŘENÝ  VSTUP DO  PŘEBORU POKAZILA SUŠICE

Úvodním kolem byl zahájen nový  soutěžní ročník krajského přeboru starších žáků obou věkových kategorií  . Pro týmy z Pošumaví, které zásluhou Sušice a Klatov v minulém ročníku zcela ovládly přebor starších žáků by se mohl označit za  úspěšný, kdyby bilanci tohoto kola nepokazila vysoká porážka obhájce titulu přeborníka kraje z minulého ročníku TJ Sušice v Plzni na ZČE.

Nejvydařenější vstup se podařil žákům FK Horažďovice , kteří přivezli tři body z Plzně , Klatovy k bodu za remízu v Přešticích přidaly druhý z penaltového rozstřelu. Bezesporu úspěchem je nečekaný bod Nýrska v Domažlicích, když na penalty byli šťastnější domácí.

Starší žáci

JISKRA DOMAŽLICE - SKP OKULA NÝRSKO  3 : 3 (2:0) PK 6:5

David Svoboda

Poklidné utkání s nečekanou koncovkou. Domácí celek byl lepší,pohyblivější než hosté a po jejich chybách se také dostal do vedení. V druhé půlce jej ještě navýšil a navíc 2x bylo nastřeleno břevno Kubečkovy brány. Tak plynulo utkání až do 65.minuty,kdy si míč postavil k přímému kopu Idlbek a využil špatného postavení brankáře. Za další dvě minuty došlo ke stejné situaci a v poslední minutě se zrodila naprosto nečekaná remíza. V penaltovém rozstřelu bod navíc zůstal v Domažlicích.

Branky hostů:65.Idlbek,67.Idlbek,70.Pretzlmayer

Sestava hostů: Kubečka – Hoidn, Řeřicha, Idlbek, Bureš, Lorenc, Vlček, Brož, Bastl, Pavlík- Pretzlmayer. Střídali: Dražka,Brůža,Mašek,Vávra

KOŠUTKA - FK HORAŽĎOVICE   1 : 2 (1: 1)

Branky za Horažďovice: Hájek Marek, Boček Jan

Sestava FK Horažďovice: Přibyl, Motl, Pikeš, Pivnička, Slepička, Stulík, Buchta, Chmelík, Macoun, Boček, Hájek, Hnídek, Forman

TJ PŘEŠTICE - SK KLATOVY 1898  2 : 2 (1 : 1) PK 4:5

Petr Ulrych

Celý zápas byl vyrovnaný, domácí bojovali, hosté se snažili tvořit hru. Ve své hře však klatovští hráči udělali příliš mnoho chyb a po hrubce v rozehrávce prohrávali 0:1. Zápas byl jako na houpačce a po přestávce hosté skóre otočili. Avšak po další hrubce Klatováků domácí z penalty vyrovnali. Pak se mohlo skóre měnit po šancích na obou stranách, ale žádné mužstvo už nemělo potřebný klid k rozhodnutí. Zápas tak skončil remízou a hosté pak měli více štěstí při penaltovém rozstřelu, kdy brankář Šít jednu penaltu dokázal zlikvidovat.

Branky za Klatovy:Sojka, Soušek

Rozhodčí: Štokl, diváků: 50

Sestava Klatov : Šít, Bošek, Bočan, Milfort, Soušek, Pavlík, Kapusta, Sojka, Skýpala, Javorský, Pivoňka,  střídali: Baštář, Marek

SK ZČE  - SUŠICE   6 : 0 ( 1: 0)

Hosté předvedli velice špatný výkon. Za celý zápas vážněji neohrozili branku domácích. Velký rozdíl  mezi oběma týmy byl hlavně v rychlosti a  důrazu což  asi také nakonec rozhodlo o vysoké prohře sušických žáků .

Zklamána byla i trenérská dvojice sušického týmu Pavel Hubáček , Nauš. Pavel Hubáček ještě dodal : "Snad si kluci z toho vezmou do dalších zápasů ponaučení a podobné výkony již neuvidíme."

Sestava Sušice : Kožmín, Dryk, Čanecký, Hubáček, Jána, Klas. D., Jurga, Pojar, Dohnal, Miškoviš, Klas M.,Kutil, Černý

Ostatní výsledky:

Doubravka - Nepomuk 2: 0 ( 0: 0) , SK Smíchov  -Vejprnice 1: 8 ( 1: 2) , Tachov – Stříbro 8 : 0.

VYHLÍDKY MLADŠÍCH ŽÁKŮ JSOU NADĚJNÉ

Úvod nového ročníku přeboru kraje mladších žáků se vydařil také mladším žákům. V této věkové kategorii v minulém ročníku skončily Klatovy na třetím a Sušice na čtvrtém místě. Svůj solidní standard ve středu tabulky odvedlo Nýrsko, jen nově vytvořený tým Horažďovic získával zkušenosti  a skončil nakonec předposlední. V tomto ročníku se zdá, že by mohli mladíci z Pošumaví opět dobře reprezentovat. Horažďovice a Sušice přivezly z Plzně po bodu a  slibně vypadají letos Klatovy, které vyhrály bez problémů v Přešticích. Nýrsko svůj statečný souboj v Domažlicích prohrálo až v závěru, kdy většině hráčům kteří před tím měli v nohách již utkání za starší žáky došly síly.

DOMAŽLICE  - NÝRSKO   5 : 4 ( 1: 3)

Pavel Vacek

Úvodní zápas nového ročníku přinesl zajímavý fotbal se spoustou krásných branek.Oba týmy se snažily  hrát kombinačně po zemi a bylo se na co koukat.První půle patřila hostům a dokonale zaskočili domácí borce.Bohužel ke konci 1.půle se jim zranil A.Vacek.V tu chvíli zůstal na střídačce hostů pouze jediný  a protože již většina hráčů měla v nohou zápas za st. žáky dal se očekávat  tuhý boj oslabené družiny. Bohužel ale hlavně vlastní nedisciplinovaností nabídli hosté vítězství domácím.Zaspali úvod druhé půle ,inkasovali laciné branky a ke konci již marně po dovršení hattricku J.Pavlíka dotírali na domácí svatyni.

Za zmínku určitě stojí připomenout,že utkání se sehrálo na umělé trávě,což mi připadá v horkém srpnovém počasí jako absurdnost! Že by domácí měli strach o trávu na stadionu?! Nebo snad nemají hrát děti fotbal na přírodní trávě?! Proto říkám domácím pořadatelům BRAVO!!!

Branky : 43.+44.Reiniger Lukáš,15.Selnar Jakub,32.Souček Tomáš,34.Bohm Martin – 13.+18.+45.Pavlík Jakub,17.Vacek Adam

Rozhodčí:Majerčík Jaroslav. Hráno bez karet.Diváků : 40

KOŠUTKA  - HORAŽĎOVICE   4: 4 ( 3: 2)  PK 3:1

Podrobnosti nehlášeny

PŘEŠTICE -  KLATOVY 0 : 4 ( 0: 3)

Radomír Bilíček

Ke svému prvnímu mistrovskému utkání v podzimní části soutěže zajížděli klatovští mladšíci do Přeštic ve velmi omlazené sestavě, ale tato skutečnost se projevovala pouze v úvodních 10. min. utkání. Pak se začali díky snaze o kombinační hru více prosazovat hosté. Skóre otevřel po krásném vysunutí M.Trumpešem K.Petrmichl. Tato branka přinesla ještě větší klid na klatovské kopačky a v této fázi se na domácí branku valil jeden útok za druhým. Tento tlak vyústil v další dvě slepené branky, kdy se svým důrazem před domácí brankou prosadili M.Trumpeš a opět K.Petrmichl.

Ani ve druhém poločase domácí nic nevzdávali a i za nepříznivého stavu se snažili z každé šance ohrozit hostující branku. O poslední změnu skóre se postaral opět s velkou chutí hrající K.Petrmichl, když se dokázal prosadit individuálně a nekompromisní střelou pod břevno završil svůj první hattrick v kategorii mladších žáků. Domácí si za svou snahu zasloužili alespoň čestný úspěch, měli k tomu velkou příležitost v podobě nařízeného pokutového kopu v samotném závěru utkání. Svůj jistý výkon na brankové čáře však potvrdil O.Valeš a tento pokutový kop zneškodnil.

Sestava SK Klatovy: O.Valeš – P.Berka, F.Mareš – M.Bilíček, R.Hranáč, V.Petrželka – M.Trumpeš, K.Petrmichl

Střídali: T.Daněk, D.Baxa, A.Sojka

Branky: Kevin Petrmichl 20., 25. a 51.min, Martin Trumpeš 24.min

Rozhodčí:Štokl;Diváků : 40

SK ZČE -  SUŠICE    4 : 4 ( 2: 2)  PK 7:6

Jiří Kutil

Vyrovnané utkaní, kdy hoste neustále museli dotahovat brankový náskok domácích po hrubých chybách obrany vyústil a do penaltového rozstřelu,kdy měl vice štěstí domácí celek.

Branky: Kabiš  2,  Hradecký a Šusta - Gajdečka 2 Trš  a  Svoboda .

Sestava Sušice- Hanč,Kolařík,Krouský,Gajdečka,Holeček,Trš,Němec,Mašat,Frolík,Svoboda

Doubravka  - Nepomuk 5: 1 ( 3: 1),  SK Smíchov - Vejprnice 2: 4 ( 1: 4),   Tachov - Stříbro 5: 3 ( 2: 1)

V PREMIÉŘE DVOU NOVÁČKŮ USPĚL DOMÁCÍ ZBIROH

Svůj premiérový zápas v krajské soutěži po postupu z přeboru Pošumaví absolvoval jediný zástupce tohoto regionu v krajské soutěži žáků Start Luby. Na hřišti ve Zbirohu Start  těsně podlehl dobře hrajícím domácím, kteří jsou po vítězství v OP Rokycanska rovněž nováčky soutěže. Tento duel byl  prvním testem jediného zástupce Pošumaví v KS , který odhalil chyby , zejména v obranné činnosti  na níž se musí vedení lubského týmu zaměřit .Čtyři branky střelecky disponovaného kanonýra  Startu Karla Šleise nakonec byly mámo na pět inkasovaných gólů od domácího Zbirohu.

ZBIROH - LUBY 5 : 4 (3 : 2)

Branky :  Krofta 3, Lang, Pražský -  Karel Šleis 4. Hrano bez karet. Rozhodčí:  König.

Kasejovice - Mrákov 4: 0 ( 3: 0) , Heřm.Huť  - Chotěšov 0: 7 ( 0: 3) Kasejovice Mrákov 4: 0 ( 3: 0)  , Rokycany B -  Bělá n.R. 2: 1 ( 0: 0) ,  Nýřany  - Bezdružice 9: 1 ( 2: 1)

Blovice  - Stod 5: 3 ( 3: 2)   , Staňkov T.Chodov 0: 1 ( 0: 1)

1. Nýřany           1   1   0   0    9 :  1     3

2. Chotěšov         1   1   0   0    7 :  0     3

3. Kasejovice       1   1   0   0    4 :  0     3

4. Blovice          1   1   0   0    5 :  3     3

5. Zbiroh           1   1   0   0    5 :  4     3

6. Rokycany B       1   1   0   0    2 :  1     3

7. Chodov           1   1   0   0    2 :  1     3