IV. třída - skupina A, B - muži 1. kolo 8. – 9.8. . 2012

IV. TŘÍDA – skupina A  -  MUŽI

SPŮLE SE PODRUHÉ NEVRACELA S PRÁZDNOU

Úvod do nového ročníku obstaralo v Dlažově tradiční derby dvou místních rivalu z Janovicka. Po té kdy na jaře se v minulém ročníku rozešly na místním hřišti aba týmy bezbrankovou dělbou bodů  se ani tentokrát nevraceli hosté s prázdnou. Spůle od prvního kola v tabulce se třemi body, tak to u tohoto snaživého soupeře dlouho  nepamatujeme.

Ve svém prvním soutěžním utkání nově založený B tým Okuly Nýrsko naznačil vysokou výhrou v Měcholupech, že bude patřit mezi favority soutěže. Nejvice branek viděli diváci v utkání v Bolešinech , kde mimo osmi gólů ještě byli svědky penaltového rozstřelu který skončil výhrou bezděkovské rezervy.

DLAŽOV - SPŮLE  2 : 3 (1 : 1)

Duda Eduard

Derby rozhodly chyby domácích a neschopnost proměnit slibné situace  u branky hostů. Přes závěrečný tlak Dlažova body získala Spůle

Branky: 1.Polák Josef , 66.Bureš Šimon - 6. Formánek Petr , 48. Dytrych Josef , 50.Kieweg Pavel.  Rozhodčí : Blaheta. ŽK: 0 : 2. Diváků: 40.

DEŠENICE - KŘENICE  4 : 3 (2 : 1).

Branky: 19.,52. a 76 min. Prodan Ondřej, 28. Zavadil Josef -14. a 57. Lösch Jakub, 67. Rejthar Vlastimil. ŽK: 0:2, diváků 50.

Rozhodčí: Vondráček Václav.

ŽELEZNÁ RUDA B - JEŽOVY  1 : 1 (1 : 0) PK 3 : 4

Rudof Pavel

Domácí nenavázali na úspěšnou jarní sérii na domácím hřišti.V prvním poločase hru ovládli.Střelecky se ale neprosadili. O výsledku prvního poločasu rozhodla nádherná střela Jaroslava Chalupského ve 3.min. (1:0).Druhý poločas zvládli lépe hosté .Po chybě domácí obrany v 65.min.skóroval Dušan Oberdörfer. Na pokutové kopy zvítězili hosté 3:4. Branky: Branky: 3. Chalupský Jaroslav - 65.Oberdörfer Dušan

Rozhodčí : Míšek Tomáš.Diváků: 40. ŽK: 0 : 1.

MĚCHOLUPY B - NÝRSKO B  0 : 7 (0 : 2)

Branky: 15., 65., 68., 86. Taušek Petr, 28. Svoboda Roman, 76. Pavlík Roman, 81. Kalivoda Karel, ŽK 1:0. Diváků:  50. Rozhodčí: Kurc Lubomír.

BOLEŠINY B – BEZDĚKOV B  4 : 4 (3 : 3) PK 1 : 3

Branky: 5. Hees petr, 13. a 25. Martínek Aleš, 55. Slováček – 1., 6. a 27. Lukáčik, 81. Žhvakin.

Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 1 : 1. Diváků: 60.

VRHAVEČ B - JANOVICE B 3 : 2 (2 : 1)

Branky: :23.Lorenc Libor ,28.Malenka Lukáš-PK ,80. Hrach David  -  17. a 53.Jůzek David ŽK:  1:2 . Rozhodčí: Petrželka František . Diváků:50

MILČICE V KOLINCI NADĚLOVALY

Skupina B IV. třídy mužů s novým složením ve které oproti minulému ročníku došlo ke změnám v sobotu kompletně odehraným kolem jako první  dala možnost nahlédnou pod pokličku, kde hledat favority soutěže. Říká se, že první vyhrání z kapsy vyhání. V tomto případě se zdá, že se spíše začínají naplňovat teoretické předpoklady z umístění z minulého ročníku této soutěže. Milčice , které na jaře výborným finišem si vybojovaly třetí místo odstartovaly jako jediné s nulou na svém kontě a navíc daly domácímu Kolinci nepopulárního bůra. V Myslívě se očekával vyrovnaný souboj mezi domácími kteří sestoupili ze III. třídy a Sokolem Kvasetice , tedy týmem který v minulém ročníku zůstal těsně za branami postupu na 2. místě . Také tyto předpoklady se naplnily . po nerozhodném výsledku pošlo poprvé v této soutěži na novinku, kdy v  penaltovému rozstřelu získaly Kvasetice druhý bod. V loňské sezoně pátý Zavlekov potvrdil roli favorita v Soběšicích. Na místním hřišti mu ale bylo horko,  neboť stále se lepší domácí jim přikládali tvrdě pod kotel. O největší překvapení se postaral na tuto soutěž před rekordní diváckou kulisou 150 diváky  novic na fotbalové mapě FK Budětice 2012. Na domácím hřišti v Rabí porazil po boji čtvrtý celek posledního ročníku této soutěže Sokol Pačejov B.  Bez bodů, ale na lichotivém 8. místě v tabulce  a to aniž by zasáhla do boje o body je zatím rezerva z N. Hor , která měla volno.

HRÁDEK B - SVÉRADICE B    1 : 3 (1 : 0)

Václav Dušek

V předzápase utkání okresního přeboru o hrádecké pouti se hrál fotbal rozdílných poločasů. Nově tvořený - omlazený tým hostů byl v úvodním poločase lepší, vytvořil si několik nadějných příležitostí, ale paradoxně skórovali hrádečtí po velké hrubce hostů. Ti zbrkle rozehráli PVK na vlastním pokutovém území na kopačky domácích a střela z první prošla brankáři hostů nešťastně mezi nohy do sítě. Hosté se nevzdali a zaslouženě ve 44.minutě vyrovnali Staňkem, ten obral nedůrazného Gajdečku a z úhlu obstřelil brankáře domácích. Ve druhém poločase hosté na svůj výkon nemohli navázat a iniciativa se přenesla na kopačky domácích, kteří hráli prakticky většinu času na polovině Svéradic, ale v koncovce několikrát selhali a tak branky stříleli hosté. Nejdříve je z brejkové situace mazácky poslal do vedení zkušený Mládek a v závěru z podobné situace skóroval také mladík Krejčí.

Branky: Krejčí Jan - Staněk Roman, Mládek Lukáš, Krejčí Jaroslav

Rozhodčí: Hovorka Milan, ŽK: 1:1, Diváků: 50

BUDĚTICE - PAČEJOV B    3 : 2 (2 : 2)

Zbyněk Chmelík

První mistrovský zápas pro Budětice 2012 byl těsný ve skóre. V množství šancí však jednoznačně hovořil pro Budětice. Pačejov dokázal srovnat nepříznivý stav z 2:0 na 2:2, to bylo ale od Pačejova vše. A tak domácí, ve svém historicky prvním utkání, vybojovali zasloužené vítězství. Nikoli však snadné vítězství, a pokud si Budětice i nadále budu chtít udržet skvělé diváky, budou se muset ještě více snažit.

Velmi příjemným překvapením bylo na hřišti v Rabí vystoupení sboru Zralé blumy z Budětic a 150 členná divácká kulisa .

Branky : 5. Korda,14.Sekyra a 76. Sekyra - 18.Panuška, 31. Strolený.

Rozhodčí Mácal. ŽK: 1 : 2. Diváků: 150.

MYSLÍV - KVASETICE    1 : 1 (0 : 0) na  PK 1:4.

Branky : J. Kratký - J. Hanzlík.

Rozhodčí:  P. Bala. ŽK: 3 : 3. Diváků:  50.

KOLINEC - MILČICE    0 : 5 (0 : 1)

Branky: 70. a 89. Fabián V., 19. Průcha J., 49. vlastní (Vich), 81. Kubáň M.

Rozhodčí: Říha Z. ŽK 2:2. Diváků:  30.

SOKOL SOBĚŠICE - SOKOL ZAVLEKOV   1 : 2 (0 : 1)

Jaroslav Macháček

První poločas byli hosté lepším týmem, druhý patřil domácím. Přes přísně odpískanou penaltu za ruku, které předcházel faul, dobře řídil rozhodčí Kurc.

Branky : 81. Zámiška Michal - 24.(PK) a 88. Fous Jan.

Rozhodčí: Kurc. ŽK: 2 : 3.Diváků: 30

HORY M. BOŽÍ - PLÁNICE 1 : 2 (0 : 1)

Branky: 81. Hoffman Zdeněk - 42. a 79. Plánička Lukáš.

Rozhodčí : Pena. ŽK 3:2. Diváků:70.

1. Milčice       1   1   0   0    5 :  0     3

2. Svéradice B   1   1   0   0    3 :  1     3

3. Budětice      1   1   0   0    3 :  2     3