LOŇSKÉ PRVENSTVÍ OBOHÁJIL V H.M.BOŽÍ TÝM Z PŘÍBRAMSKA

LOŇSKÉ PRVENSTVÍ OBOHÁJIL  V H.M.BOŽÍ TÝM Z PŘÍBRAMSKA

Radek Bernard

Krásné sobotní počasí a zajímavé duely s brankami okořenily kvalitně obsazený sobotní turnaj na Horách Matky Boží. Po rozlosování v sobotu 28.7. zahajovali naši sousedé z Velhartic s loňským vítězem tohoto tradičního turnaje, s úspěšným celkem z Pičína (okr. Příbram), který v ukončené sezóně postoupil do OP Příbram.

Již prvním duelu  Velhartice – Pičín byly k vidění 4 branky a utkání nakonec skončilo dělbou bodů  2 : 2.

Ve druhém zápase nastoupili domácí s několika případnými posilami a po dobré hře a nevídané produktivitě se zrodilo první překvapení turnaje, když horský tým přehrál velké favority z Plzně (Doubravka B) 3 : 1.

Po té i Velhartičtí přehráli plzeňský celek 3 : 2, i když ke konci zápasu mohli Doubravští vyrovnat a ještě vykřesat naději na slušné umístění.

Následující zápas nevyšel dle představ domácím, kteří prohráli s loňským výsledkem přesvědčivým výsledkem 0 : 4, i když ve II. poločase měli několik vyložených šancí na vstřelení branky.

V derby duelu mezi obecními sousedy, HMB - Velhartice, udávali v prvním poločase tempo hry hosté a ujali se po dvou zaváháních domácí obrany vedení 2 : 0. Ve II. poločase horský celek pozměnil sestavu a vyrovnal hru, místy dokonce přehrával účastníka III. třídy, ovšem své šance nevyužil (mimo jiné 1 x břevno, 1x tyč) a musel se sklonit před svým soupeřem po výsledku 2 : 0.

Poslední šestý zápas turnaje rozhodl o celkovém vítězi. I když se Doubravští ujali vedení nad týmem z Příbramska. Pičinští  ještě do půle vyrovnali a ve II. poločase rozhodli o  svém vítězství 3 : 1 a nakonec i o celkovém vítězství.

Při rovnosti bodů a vzájemné remíze rozhodovalo skóre ve prospěch obhájců loňského prvenství. Na druhém místě tak skončili Velhartičtí. Bronzový pohárek nakonec zůstal na domácím pažitu v Horách Matky Boží . Smutní tentokráte odjížděli do Plzně  hráči B týmu Doubravky  včele s Luďkem Bernardem, který dříve oblékal dres Doubravky A (divize), Žichovic, Sušice A  a H.M.Boží.