KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 25. kolo 9.-10.9.2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

STARŠÍ ŽÁCI SUŠICE ZÍSKALI TUTUL PŘEBORNÍKA KRAJE

Šlágrem jara bylo v předposledním kole krajského přeboru žáků pošumavské derby Sušice - Klatovy Zápas prvního s druhým přinesl pod Svatoborem velmi pěkný zápas a hlavně velkou fotbalovou bitvu, ve které zpočátku tahali za delší konec hosté z Klatov a brzy vedli o dva góly Domácím se po přestávce podařilo skóre srovnat .V penaltovém rozstřelu pak hosty podržel brankář Schweigl ,  klatovští střelci udrželi pevné nervy a nemýlili se a díky tomu si odvezli druhý prémiový bod. K vítězství sušickým žákům a trenérům blahopřejeme. K blahopřání se připojil i trenér Klatov Petr Ulrych: „Sušici gratuluji k jejímu zaslouženému vítězství v tomto ročníku krajského přeboru, protože neměla na rozdíl od nás hlavně v průběhu jara žádné výsledkové výpadky a její výrazné individuality rozhodly“. Dařilo se také oběma kolektivům které reprezentují nýrskou kopanou , které se doma v klání s TJ Přeštice rozloučili s tímto ročníkem vítězstvím.

STARŠÍ     ŽÁCI

TJ SUŠICE - SK KLATOVY  2 : 2 (1 : 2) PK 4:5

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Pro obě mužstva to byl klíčový zápas. Hosté v případě vítězství mohli ještě pomýšlet na vítězství v krajské přeboru, domácím stačil jeden bod. Kluci zaspali začátek zápasu, nechali hosty kombinovat, neobsazovali a to se jim taky vymstilo. Hosté po deseti minutách vedli 2:0. Pak se domácí zlepšili, vyrovnali hru a byli před brankou nebezpečnější. Na 2:1 snížil krásnou střelou z 25 metrů Jirka Sedláček. Druhý poločas byl  opět velice vyrovnaný. Domácí se snažili o vyrovnání, hosté dobře kombinovali. Na 2:2 vyrovnával po standardní situaci hlavou Honza Skála. Pak hosté získali mírnou převahu, ale domácí je již do vyložené šance nepustili a získali potřebný bod. Kluci si zaslouží pochvalu za to, že za nepříznivého stavu nesložili zbraně a dokázali výsledek srovnat. Celek Klatov předváděl lepší kolektivní kombinační fotbal, my máme ve svém středu větší individuality, kteří dokážou  zápas rozhodnout.

Hosty pak v penaltovém rozstřelu podržel brankář Schweigl, klatovští střelci udrželi pevné nervy a nemýlili se a díky tomu si odvezli druhý prémiový bod.

Branky: Sedláček, Skála - Pavlík, Harmady . Rozhodčí: Cihlář. ŽK: 1 : 1.

Sestava TJ Sušice: Šoural, Klas D., Vichr, Pojar, Vítovec, Myslík, Hájek, Sedláček, Skála, Samek, Klas M., Poustka, Hubáček, Dohnal, Jána.

Sestava Klatov : Schweigl, Bláha, Čabrada, Lysek, Soušek, Pavlík,Harmady, Pitel, Povolný, Javorský, Milfort. Střídali: Pretzelmayer, Kapusta, Novák, Soupír

Trenér hostů Petr Uldrych  ke komentáři k průběhu utkání trenérů domácích dodal : "  Naprosto souhlasím s komentářem sušických trenérů a mohu se pod něj s klidným svědomím podepsat.“

SKP OKULA NÝRSKO – TJ PŘEŠTICE   1:0 (0:0)

Jiří Vondra

Domácí po delší době zabodovali naplno. Je třeba objektivně dodat že to bylo podloženo zlepšenou hrou celého mužstva a taky dávkou štěstí hlavně v závěru utkání, ale pěkně popořádku. Domácí byli v první půli lepším týmem, ale velmi těžko se dostávali do finální části. Jedinou šanci měl Václav Svoboda, kterého však využít nedokázal. Domácí to zkoušeli i střelbou z dálky, ale pozorný brankář hostí se překvapit nenechal.

I do druhé půle nastoupilo Nýrsko aktivně a obraz hry se moc nezměnil. Opět to byla hra po vápno bez koncovky. Do další šance se opět dostal Svoboda, ale i tentokrát ho vychytal brankář Přeštic.  Postupem času ubývali domácím síly a dopouštěli se chyb, které hosté využili k rychlým protiútokům. V této chvíli podržel svůj tým brankář Kubečka, který vyřešil několik situací jeden na jednoho. O utkání tak rozhodla střela z dálky. Tu v 66. minutě vyslal na branku Přeštic domácí Toman. Jeho pokus k radosti domácích příznivců již hostující brankář odvrátit nedokázal.

Branky Nýrska: 66. minuta Toman Jaroslav.  Rozhodčí:  Bína

Sestava Nýrska : Kubečka – Kněz, Toman , Bureš D., Šveňha , Irlbek R., Trefanec , Kaas, Svoboda, Irbek  M. a Bočan. Střídali: Vávra,Čanecký, Mašek, Bastl, Dražka

FK HORAŽĎOVICE – DOMAŽLICE   0 : 2 (0 : 2)

Sestava FK Horažďovice: Přibyl, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Rejšek,  Stulík, Buchta, Ondrejíčka, Boček, Hlaváč, Vaněček, Panuška, Kovář, Macoun

Rozhodčí:Petrželka

OSTATNÍ VÝSLEDKY : SK Smíchov Doubravka 0:11 ( 0: 7), Tachov - Košutka 2: 3 ( 1: 1), Stříbro - Vejprnice 0:17 ( 0: 8), Nepomuk - SK ZČE 0: 2 ( 0: 0)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP OKULA NÝRSKO – TJ PŘEŠTICE   5 : 1     (2 : 0)

Ivan Pavlík

Domácí vstoupili do utkání sebevědomě a již ve 3. minutě šli do vedení po gólu Martikterému přihrával Jakub Pavlík. Postupně se hra vyrovnávala a šance se střídalystranách. Ovšem střely končily mimo nebo nad brankou. Když už se zdálo, že se do polonezmění, prosadil se před brankou hostů Jakub Pavlík a upravil na 2 : 0. Nástup dopoločasu vyšel lépe hostům, kteří zásluhou Zdeňka Škopka snížili a dále se tlačili nadomácích. Obrana domácích všechny pokusy hostů zvládla a rychlonohý útočníci zahostům problémy. Ale tak jako v prvním poločase se skóre měnilo až v závěru. V posledminutách vstřelili domácí tři branky vždy po přihrávkách Jakuba Pavlíka.

Branky: 34´ Škopek Zdeněk – 3´, 56´ Bastl Martin, 30´ Pavlík Jakub, 58´ Vacek Adam, Vladimír.  Rozhodčí:Bína.  Diváků : 60

Sestava Nýrska: Bastl Martin, Brůža Vladimír, Hájek Matyáš, Hoidn František, Janďur, Malát Filip, Mašek Zbyněk, Pavlík Jakub, Pukač Kristián, Rašek Jaroslav, Šmíd MarMartin, Vacek Adam

SUŠICE  -  KLATOVY   2 : 4 ( 0 : 1)

Branky:  45.  Jakub Brabec (PK), 58.  Florián Svoboda – 28.  Michal Marek, 40.  Sklyarskyy Bohdan, 50.  Daněk Tomáš a 60.  Šobek Michal

Sestava TJ Sušice:  Kožmín, Jána, Loffelmann, Bernátek, Kolařík, Dryk, Frolík, Brabec, Gajdečka a Svoboda

HORAŽĎOVICE - DOMAŽLICE 2 : 8 ( 1 : 5)

OSTATNÍ VÝSLEDKY : SK Smíchov Doubravka 1 : 4 (0 : 3), Tachov - Košutka 15: 0 ( 7: 0), Stříbro - Vejprnice 6: 0 ( 2: 0)  , Nepomuk - SK ZČE 11: 0 ( 5: 0)

DOSTALI DOMA NA ROZLOUČENOU DESÍTKU

S  letošním ročníkem krajské soutěže žáků se jediný zástupce Pošumaví v této soutěži Svatobor Hrádek rozloučil doma nejvyšší prohrou , když inkasoval od v tabulce čtvrtého Chotěšova deset branek.

HRÁDEK – CHOTĚŠOV  3 : 10 (2 : 4)

Rozhodčí: Pressl. Diváků: 20.

Další podrobnosti nehlášeny.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : SK ZČE B  - Blovice 2: 0 ( 1: 0), Mrákov - T.Chodov 2: 0 ( 2: 0), Spoje Plzeň  - Heřm.Huť 2: 3 ( 1: 2)

1. SK ZČE Plzeň        21  20   1   0  123 : 13    62

2. Blovice             21  17   1   3   73 : 21    52

3. Bezdružice          21  13   2   6   69 : 42    42

4. Chotěšov            21  12   1   8   82 : 49    38

5. Chodov              20  10   3   7   54 : 39    34

6. Mrákov              21   9   1  11   40 : 40    28

7. Stod                20   8   2  10   48 : 49    27

8. Hrádek              21   7   3  11   37 : 65    27