Krajský přebor, 1.A třída 29. kolo 9.-10.9.2012

V SOUBOJI  TRENÉRŮ Z HORAŽĎOVIC BYL ZNOVU ÚSPĚŠNĚJŠÍ ZKUŠENĚJŠÍ KAREL  KREJČÍ

Z utkání 25. kola z pohledů fotbalových příznivců z Pošumaví byl sledován  páteční duel v Horšovském Týně. Duel dvou nováčků krajského přeboru byl rovněž soubojem  trenérů žijících v Horažďovicích , domácího Karla Krejčího a hostujícího  Luboše Vašici. V něm byl již potřetí za sebou  zkušenější  kouč  Krejčí toho času ve službách domácího Dynama. Po vítězství v  minulém roce na jaře i na podzim v Klatovech  dokázal Horšovský Týn  doma vrátit i hostům porážku z podzimu 2009 kdy na jeho hřišti zvítězili v  1.A třídě 4 : 3.

Horažďovice na hřišti v loňském ročníku čtvrtého Stodu nastoupili bez sedmi hráčů základního kádru,  kteří převážně v té době se veselili na svatbě svého spoluhráče Stulíka. Herně sice   slátovaný tým trenéra Čadka nepropadl, ale na zisk bodů to bylo málo. Nicméně své si již Horažďovice uhrály a třetí místo které drží v tabulce s bezpečným náskokem jim patří za vyrovnané výkony po právu.

HORŠ.TÝN  -   KLATOVY     1 : 0 ( 1: 0)

Branky: Dušek; ŽK: 3:5; ČK: 0:1. Diváků: 40.

Podrobnosti k utkání nebyly hlášeny.

STOD – HORAŽĎOVICE   2 : 0 (2 : 0)

V netradiční sestavě ve které chybělo sedm  hráčů z kádru trenéra Čadka nastoupili hosté k poslednímu zápasu na hřišti soupeře. Obavy , aby v silně kombinované sestavě herně nepropadli se nenaplnily. V úvodních dvaceti minutách byli dokonce po šancích které měli Tomáš Greger a Beránek blíže ke vstřelení vedoucí branky. Domácí  se do poločasu podařilo ze standardních situací  získat dvoubrankový náskok. Druhý poločas byli hosté lepší, ale vyloženou brankovou šanci si již nedokázali vytvořit a domácím se podařilo svoje vedení z první půle uhájit.

Branky : 25. Šaliga, 38. Karlíček. Rozhodčí Křen. ŽK: 1 : 1.

Sestava Horažďovice : Kozlík – Greger Martin, Šedivý, Forman Jakub, Melka, Šafanda, Beránek, Sova Jan (Chod), Řiský, Greger Tomáš (46. Mičkal), Nauš.

DO SUŠICE SE VRACÍ KRAJSKÝ PŘEBOR !!!

Po 29. kolech letošního ročníku 1.A třídy konečně pro Pošumaví a zejména Sušicko ta nejlepší zpráva. Do Sušice se opět vrací krajský přebor. Postarali se o to svěřenci trenéra Jana Staňka, který  bez ohledu na poslední kolo mohou po vysoké výhře doma nad Přimdou slavit postup do nejvyšší krajské soutěže . BLAHOPŘEJEME !!!!!!!

Derby v Lubech kde hrála Okula Nýrsko po nerozhodném bezbrankovém poločase se přinesl vzruch  až poslední čtvrthodince , kdy se diváci  dočkali branek, ale rozuzlení přinesl až penaltový rozstřel ze kterého vyšli vítězně domácí. Tento druhý bod je vynesl na 4. místo a pokud by v posledním kole získali více bodů v duelu hraném na Tachovsku v Dlouhém Ujezdu   než Přimda( ta doma hostí Žákavou) , pak by si dokonce mohla pokoušet osud a zahrát si o postupovou šanci do KP v baráži !

Klid má také Okula Nýrsko. ta může po zisku bodu v Lubech hrát poslední domácí duel s Keramikou Chlumčany bez stresu. Má tři body k dobru před Sokolem Blovice a Sokolem Černice a při rovnosti bodů má další trumf , když  s oběma celky má lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

TJ SUŠICE - TJ TATRAN PŘIMDA 5 : 0 (1 : 0)

Branky:  13. a 67. Jakub Szedmák, 46. a 55. Jaromír Králík a 90. Pavel Hubáček.

Rozhodčí: Szikszay - Homr a Velíšek. ŽK : 1 : 2. Diváků: 350.

LUBY A - NÝRSKO   1 : 1 (0 : 0)  PK 4 : 2

Domácí hráči v derby utkání se soupeřem z Nýrska a na jaře posledním  na domácí půdě chtěli odčinit  porážku, kterou si ze soupeřova hřiště přivezli v podzimní části. Před solidní diváckou návštěvou se hrál od úvodních minut  fotbal plný nasazení a bojovnosti, spoustou osobních soubojů, ale bez gólového efektu. Domácí hráči měli v prvním poločasu mírnou převahu, jejich největší šance ale v závěru první půle skončily nejdříve na břevně hostující branky – hlavička Kostolanského po rohovém kopu a střelu Karla Švátory zastavila tyč hostující branky.  Poločasovou přestávku  vyplnilo předávání medailí mladším žákům a žáčkům A družstva starší přípravky, kteří se stali přeborníky okresu ve své kategorii. Medaile malým lubským nadějím předali  zástupci OFS Klatovy.  Rovněž ve druhém poločasu pokračovala bitva o každý míč, obrany obou mužstev hráli pozorně a nepouštěli soupeře do vážnějších příležitostí. Až v závěru utkání se diváci dočkali branek, když nejdříve hostující Petr Výtisk proměnil přesný centr z pravé strany a upravil stav utkání na 0 : 1, vyrovnávací gól na 1 : 1 vsítil Aleš Čížek v samotném závěru utkání, kdy po závaru před hostující brankou přesně trefil k tyči. Na pokutové kopy byli úspěšnější domácí hráči, kteří vyhráli poměrem 4 : 2. Za domácí proměnili Šnour , Pivoňka, Čížek a P. Voráček, za hosty proměnili Steiner  a Lev.

Branky:90. Čížek Aleš  -  78. Výtisk Petr

Rozhodčí: Bína Roman, Pressl Václav, Langmajer Lukáš;ŽK: 3 : 1;Diváků : 200.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Miroslav, Javorský Josef, Pivoňka Marek, Vejskal Martin, Křížek karel, Koželuh Vojtěch, Kostolanský Ondřej, Šnour Daniel, Švátora Karel a Šůs Miroslav, střídali Čížek Aleš a Přemysl Voráček.

ŽÁKAVA  - ZRUČ    4 : 1 ( 1: 1)

Branky: Drohobetskyý 3, Zoubek - Lauko; ŽK: 1:1 . Diváků: 80

CHLUMČANY -  SLAVOJ MÝTO   8 : 0 ( 4: 0)

Branky: Milota 2, Nohava 2, Dušek, Holý, Šimana, Šobr; ŽK: 1:4  . Diváků: 60

ČERNICE  - DL.ÚJEZD   4 : 1 ( 1: 0)

Branky: Chaloupka, Chvojka, Laibl, Táborský - Houda; ŽK: 0:1 . Diváků:  150

BLOVICE  -  MĚSTO  TOUŠKOV   1 : 1 (1 : 0) PK 1 : 4

Branky: Loula - Bouzek; ŽK: 4:3 . Diváků: 100