Krajský přebor, 1.A třída 26. kolo 2. – 3.6. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR

OBA PLZEŇSKÉ TÝMY SE VRÁTILY S PRÁZDNOU

Horažďovice a  Klatovy patří v průběhu jarní části krajského přeboru  dosaženými výsledky mezi TOP týmy přeboru. Klatovy vítězstvím nad plzeňským Rapidem své příznivce udržovaly v napětí. Přestože hrály od 32. minuty v přesilovce , kdy hostům byl vyloučen Nový, vítězný gól si schovávaly  až do 87. minuty. Nicméně o nic nemění na faktu, že klatovští v domácím prostředí  dokázali bodovat ve všech sedmi letošních duelech a zároveň  prodloužili svojí sérii na osm zápasů za sebou  bez porážky.

Horažďovice podle papírových předpokladů si doma bez velkých problémů prosadily proti soupeři, který má nadále sestupové starosti. Bylo jen otázkou času kdy se střelecky prosadí a dotáhnou tak již 29 soutěžní zápas za sebou bez prohry do vítězného konce. V dresu domácích  na několik minut znovu nastoupil po dlouhé zdravotní pauze  kapitán a opora týmu Jůda a to je pro horažďovický fotbal dobrá zpráva.

SK KLATOVY 1898 - SKP RAPID PLZEŇ 2 : 1 (1 : 1)

Branky: 21. Skala , 87. György - 23. Švejda

Rozhodčí : Šlapák František. ŽK: 3 : 1. ČK: 0 : 1(32. Nový Pavel).Diváků: 180

Sestava Klatovy : Herman - Veselka, Štengl, Meszáros, J. Matějka - Skala, Janda György, T. Matějka (90.  Vítovec) - Lužný (67. Brož M.), Hanzlík

HORAŽĎOVICE -  BOLEVEC 3 : 0 ( 1: 0)

První poločas byl ve znamení dobývání houževnatě hrající obrany hostů.  Ve 25. minutě domácí dosáhli po dalekonosné střele Křivance branky, kterou jim ale rozhodčí neuznal. Dočkali se až v závěru poločasu, kdy  Beránek z trestného kopu ze 22 metrů střelou k tyči zajistil jednobrankové vedení. Po přestávce se hra domácích zlepšila a dalšími dvěma góly své zasloužené vítězství jistili.  V 65. minutě zvýšil hlavou Kotrba na 2 : 0 a v 75. minutě po centru Šafandy Melka do prázdné branky uzavřel brankový účet tohoto zápasu.

Branky: 43. Beránek, 65. Kotrba, 75. Melka; ŽK: 1:2. Diváků: 140

Sestava Horažďovice : Kozlík – Greger, Čadek, Křivanec, Melka, Šafanda, Beránek, Mičkal(82. Jůda), Sova (46. Pintíř), Kotrba, Chod(60.Řiský).

CHRÁST  - STŘÍBRO 9 : 3 ( 2: 0)

Branky: Roubal 6, Chvojan, Křen, vlastní - Dyk, Jareš, Ružek; ŽK: 1:2  . Diváků: 150

VÝRAZNÉ VÍTĚZSTVÍ VRÁTILO SUŠICI DO ČELA TABULKY

V sobotu odehráli svěřenci trenéra Jana Staňka první poločas v rámci oslav 100 výročí založení sušického   fotbalového klubu  proti bývalým reprezentantům ČR . O den později  v neděli zazářili výrazným vítězstvím na hřišti v Žákavé a po prohře domažlické rezervy ve Zruči se znovu vrátili do čela 1. A třídy. Tentokráte je to o to cennější,  neboť do konce již zbývají poslední dvě kola. V nich čeká Sušici doma poslední jarní duel  s Tatranem Přimda. Pokud by sušičtí svojí roli favorita zvládli a získali tři body , pak bez ohledu na závěrečné utkání v Mýtě by si zajistili postup do krajského přeboru.

O postup by si při  potřebném štěstí mají možnost zahrát také Luby. V souboji o 4. a tudíž možnost si zahrát baráž sice ztratily v Mýtě na Přimdu další bod. Nicméně za předpokladu, ze by Luby   vyhrály derby doma nad Nýrskem a pokud Sušice doma porazí Přimdu  by postoupily na 4.místo a pak ještě musí zvládnout náročný zápas na horké půdě v D. Újezdu.

Nýrsko  v duelu  o šest bodů   dosáhlo nejvyšší výhry na domácím hřišti v tomto ročníku a prakticky udělalo ten nejdůležitější krok  odvrácení hrozby baráže o záchranu.

NÝRSKO -  ČERNICE 4 : 0 ( 1: 0)

David Svoboda

Zasloužený zisk tří bodů pro domácí. Po celý zápas si, až na pár hluchých míst,udržovali převahu a konečný výsledek mohl být i výraznější.

Branky: 23.Koutník,67.Výtisk,74.Šteiner,90.Kadlec . ŽK: 2:1; ČK: 0:1. Diváků: 100

Sestava Okuly : Horáček-Valenta,Kalivoda,Lepší,Tykal-Koutník (65.Korschinský), Lev, Šteiner, Výtisk  (82.Hvězda)- Kadlec, Kohout (75.Flor)

ŽÁKAVA  - SUŠICE    1 : 5 ( 0: 1)

Branky: Silovský - Vrhel 2, Kotrba, Kysilka, Szedmák; ŽK: 2:0. Diváků: 120

SL.MÝTO  - VD LUBY    1 : 1 ( 0: 1) PK 3:4

Branky: Kříž - Koželuh; ŽK: 0:4 . Diváků: 110

T.PŘIMDA  - CHLUMČANY  4 : 0 ( 2: 0)

Branky: Sopko 2, Zámeček 2; ŽK: 2:3 . Diváků: 100

ZRUČ  - DOMAŽLICE B 1 : 0 ( 1: 0)