OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 24. kolo 2. – 3.6. 2012

O K R E S N Í      P Ř E B O R

VRHAVEČ OPOUŠTÍ PO DVACETI KOLECH PRVNÍ MÍSTO

Ve 24. kole okresního přeboru viděli diváci rekordní počet branek se střeleckým průměrem pěti branek na jedno utkání! Nestává se často, že by hostující  celky zatížily brankové konto domácích pěti góly. V tomto kole  lovili míč pětkrát z vlastní branky doma Sušice B a také  oslabená Ž. Ruda.

V  dosud odehraných 24. kolech  okresního přeboru se pouze tři kluby vystřídaly v čele tabulky. Po prvním kole kdy šel do vedení nováček ze Železné Rudy další dvě kola pak ho vystřídal exúčastník 1.B třídy Tatran Dlouhá  Ves  a od čtvrtého kola dalších dvacet kol vévodil čelu tabulky nejvyšší soutěže mužů v Pošumaví Sokol Vrhaveč. Úspěšná jarní stíhací jízda Dlouhé Vsi  a zbytečné bodové ztráty lídra přeboru  na domácím hřišti vyústila dvě kola před koncem ke střídání na čele tabulky.

ŽELEZNÁ RUDA - SOKOL VELKÝ BOR 0 : 5 (0 : 2)

David Greiner

Domácí bez devíti  hráčů základní sestavy propadli ve všech směrech,hosté si zaslouženě odvážejí z hor 3 body.S přehledem  utkání řídil pan K.Lažánek.

Branky : Kulhánek Štěpán 2,Šimanovský Robert,Turek Václav,Kopal Jiří

Rozhodčí : Lažánek. Diváků: 100

DLOUHÁ VES - HRÁDEK  6 :1 (3 :1 )

Josef Krůs

Dlouhá Ves nastoupila do důležitého zápasu bez několika zraněných hráčů.Velmi brzo po zahájení vybojoval míč blízko poloviny hřiště H.Hubený,obešel protihráče, překonal další překážku v podobě přistoupivšího obránce,uvolnil se a přesně vystřelil . Na 2:0 zvyšuje P.Páleník po přihrávce do běhu od M.Krůse. Hosté však Z.Kodýtdkem rychle snižují na 2:1. Tento kontaktní gól  dodal více energie hostům, ale z nepřehledné situace před brankou hostů se nejlépe zorientoval M.Krůs a opět zvyšuje na rozdíl 2 branek.

Ve 2.pol. hosté zbytečně znervózněli a začalo se i vylučovat. Prvním vyloučeným (po 2.ŽK) byl L.Kutil v 51. min. a po 20.minutách odchází do šaten i domácí P.Sperl ( také po 2.ŽK). Mezi tím však připraví H.Hubený dobrou přihrávku pro úplně volného P.Páleníka, který si přehodí míč na tu správnou nohu a nezadržitelně zvyšuje na 4:1. Další gól je opět P.Páleníka, který uplatňuje svojí rychlost, uteče host. obránci a v klidu posílá míč vedle vyběhnuvšího brankáře k tyči. Šestý gól je o kopací technice H.Hubeného. Jeho VPK  asi z 25m vymetl roh soupeřovy branky a bylo po zápase, který skončil příliš krutým výsledkem pro hosty. Fotbal ve druhé části 2.pol. už se jen dohrával a přibližně 130 diváků už si jen v klidu poklábosilo o regionálním sportu a vyhlídkách jednotlivých mužstev.

Branky:7.,63. a 79.Páleník Petr, 15. a 76. Hubený Jan, 40. Krůs Martin - 18.Kodýdek Zdeněk

Rozhodčí: Hájek. ŽK: 3:4.  ČK: 1:1 (72. Šperl Pavel - 51. Kutil Libor) . Diváků: 130.

V.HYDČICE - TÝNEC 2 : 2(1:1) na PK 2:3

Branky: 19. Šimáček J.,90. Šatra J.,28. Mužík,61. Frous.  Rozhodčí: Kurc. ŽK: 2 : 3. Diváků: 30.

NEZAMYSLICE - BĚŠINY  3 : 3 (2 : 1) na PK 4 : 3.

Janda Milan

Nezamyslice hostili  na svém hřišti mužstvo z Běšin a čekal je nepříjemný soupeř, neboť nováček OP hraje dobrý fotbal. Do první šance se dostali hosté ,ale po střele do tyče se skore neměnilo.Do vedení šli domácí ,po pěkné akci a přihávce Františka Rittra se trefil v 16‘ Martin Soutor.Hosté ale nesložili zbraně a už ve21‘ po samostatném úniku vyrovnal Vacovský Milan,když mu domácí obrana povolila tři dorážky na bezmocného Martina Rittra. Domácí  se ale rychle oklepali a po kolmici Ondry Musila  v 23‘ vrací vedení opět Martin Soutor.Do kabin sešlo za stavu 2:1 . Druhý poločas začal smolně pro domácí, když po chybě obrany  v 50‘ vyrovnal Vališ Miroslav. Hosté se z vyrovnání neradoivali dlouho, neboť v 51‘ po rychlé akci poslal opět domácí do vedení Tomáš Velkoborský, Utkání se mírně přiostřilo,což mělo za následek několik žlutých karet a také šancích na obou stranách . Hostům se podařilo v samotném závěru vyrovnat z problematického PK v 88‘ Mayerem Filipem. Došlo tak na penaltový rozstřel, ve kterém byli úspěšnější domácí díky třem chyceným penaltám brankářem  Martinem Rittrem.       Sestava domácích: Ritter Martin- Skuhra,Drýk,Pavelec (K),Rejšek- Jiřík, Musil, Soutor, Aschebrenner(Hanzlík)-Velkoborský(Kočí),Ritter František

Branky: 12., 23. Soutor Martin, 51. Velkoborský Tomáš – 21. Vacovský Milan, 50.  Vališ Miroslav, 88. Mayer Filip .Rozhodčí:  Javorský Josef . ŽK: 4:2. Diváků:50

LUBY B  -  ŽIHOBCE 5 : 0 (5 : 0)

Hosté nastoupili do začátku utkání pouze s deseti hráči a domácí toho náležitě využili. Během prvního poločasu nastříleli soupeři 5 branek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.  Už v 7. minutě vedli domácí 1 : 0, když branku vstřelil Radek Švec.  Tentýž hráč ve 24. minutě zvyšoval na 2 : 0 po rohovém kopu Přemka Voráčka.  Ve 27. minutě na 3 : 0 střílel Přemysl Voráček a ve 30. minutě v pádu mez hostujícím obráncem a brankářem zvyšoval na 4 : 0 Miroslav Křížek. Poločasový účet uzavřel ve 44. minutě opět Přemek Voráček, který na vlastní polovině převzal míč, prošel až do pokutového území hostů  a povedenou střelou zvýšil na 5 : 0. Do druhého poločasu už hosté nastoupili s 11 hráči, domácí si ale v poklidném tempu výsledek pohlídali a zaslouženě tak zvítězili.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Vondráček Jiří, Pivoňka Marek, Smolík Pavel, Sýkora Filip, Křížek Miroslav, Voráček Přemysl, Voráček Josef, Heřman Štěpán, Čížek Aleš a Švec Radek, střídali Sydorenko Vasyl a Kurc Vojtěch.

Branky:7. a 24. Švec Radek, 27. a 44. Voráček Přemysl, 30. Křížek Miroslav . Rozhodčí: Pastyřík Vladimír .ŽK: 2 : 2. Diváků : 60

MOCHTÍN B  - VRHAVEČ 2 : 0 (2:0).

Hosté přijeli k utkání v roli favorita, usilujícího o postup do I.B třídy. Výkonem však svoji roli nenaplnili. Domácí byli bojovnější, navíc jim vyšel úvod utkání, který nakonec rozhodl o konečném výsledku. Již v 15.minutě prošel středem hostující obrany mladíček Zbyněk Smolík a přízemní střelou k tyči poslal Mochtín do vedení. O tři minuty později to bylo již 2:0. To se opět lehce z levé strany prosadil přes vrhavečskou obranu Zb.Smolík, přihrál volnému Poupovi a ten se s trochou štěstí prosadil golově také. Vrhaveč se zlepšila až po přestávce, chtěla vyrovnat. Měla více ze hry i dvě velké šance na gol, ale ty bravurně zlikvidoval domácí golman Rajtmajer. Mochtínská záloha pozorně bránila, hrála na brejky, ani jeden jí však golově nevyšel a tak se výsledek z prvního poločasu již nezměnil. Tři body zůstaly o pouti v Mochtíně, Vrahveč přenechala vedoucí pozici v tabulce Dlouhé Vsi.

Branky: Zbyněk Smolík, Michal Poupa . Rozhodčí: Vladislav Habada. ŽK: 1 : 2. ČK 0 : 1 (74. min. střídající Hrach David). Diváků: 130.

SUŠICE  "B" - DUKLA  JANOVICE  1 : 5(0:3)

Branky: 69. Imrich Varga  -  30., 62. a 73. Václav Slivoň, 17. a 25. Miroslav Urban. Rozhodčí: Koura Radim. ŽK: 4 : 4. ČK 1 : 1 (Hubáček - Petruška). Diváků: 50.

Sestava TJ Sušice:Karel Gill - David Kojzar, Jaroslav Sachr, Lukáš Blažek, Jiří Bešta - Štěpán Tuček, Tomáš Marek, Pavel Hubáček, Václav Žežulka - Jiří Skuhra, Imrich Varga. Střídali: Jakub Novák, David Hanula, Jan Chudý a Petr Chmelík

BOLEŠINY JSOU BLÍZKO K HISTORICKÉMU ÚSPĚCHU

Dvě kola před koncem udělaly výrazný krok Bolešiny k tomu, aby po skončení tohoto soutěžního ročníku znovu přepisovaly   historii klubu . Vítězstvím v přímém souboji o druhé postupové místo nad Sokolem Měcholupy  si vytvořily slibný čtyřbodový náskok, kterým si prakticky otevřely dvířka kterými by vešly v roli nováčka  do nového ročníku okresního přeboru . Tam by doprovodily suverénní horažďovickou rezervu, která v tomto kole nadělila nepopulárního „bůra“ v Neznašovech domácímu Sokolu! Z dalších výsledků zaujala již v pořadí třetí  remíza Veřechova na domácím hřišti.

VELHARTICE -  MYSLÍV 4 : 0 (2 : 0)

Branky : Fatín Tomáš 3, Suk Jan.

Rozhodčí Hessová. ŽK: 1 : 4 . ČK : 1 : 0(Bejvl Miroslav). Diváků: 50.

STRÁŽOV B - MALÝ BOR  4 : 3 (1 : 1)

Vaněk Josef

V nedělním odpoledni za pěkného počasí se hrálo utkání sousedů z horní poloviny tabulky a tomu také odpovídal průběh utkání. Hosté se ujali vedení v 10. minutě po nedorozumění ve středu domácí obrany. Domácí se velmi těžko dostávali do zakončení a šance nepřicházely. Až v závěru poločasu ve 39 minutě vybojoval míč Hosnedl M. a  krásnou střelou po zemi k tyči z 26 metrů vyrovnal na 1 : 1. Vstup do druhého poločasu se vydařil opět hostům, kdy zcela jinak zamýšlený centr od rohového praporku zapadl za zadní tyč a hosté vedli 1 : 2. Domácí se snažili z výsledkem něco udělat, ale naráželi na pevnou obranu hostů. V 78 minutě hosté znovu udeřili, když jejich nejlepší hráč Šipla Miroslav se pěkně uvolnil v pokutovém území a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci 1 : 3. V tento moment se zdálo, že je utkání rozhodnuté, ale co se potom stalo bylo neuvěřitelné. Hosté se zatáhli do obrany a domácí si vytvořili přímo drtivý tlak. V 80 minutě šance France J. skončila na tyči. Poté v 81 a 83 minutě  pohotově dvakrát skóroval Robert Kalista  a vyrovnal na 3 : 3. Domácí nadále tlačili za podpory  domácích diváků soupeře před jeho pokutové území a vítězná branka visela na vlásku. V  87 minutě hosté podnikli rychlý útok který neproměnili . Nastaveném čase domácí  svojí velkou vůli po vítězství dovršili , když se jim podařilo vstřelit Jiřím Francem, který prostřelil před sebou vše co mu stálo v cestě  vítěznou branku.

"Hráčům domácího celku bych chtěl poděkovat za výkon hlavně za to, že se za nepříznivého stavu nevzdali a drtivým tlakem v závěru utkání rozhodly o zisku třech bodů , ale hlavě v posledním domácím zápase se z diváky rozloučili tím nejlepším způsobem - vítězstvím!"

Branky: 39. Hosnedl Marek, 81. a 83. Kalista Robert, 92. Franc Jiří - 10.  Melka Václav,  50. a 78. Šipla Miroslav. Rozhodčí: Bureš Jiří. ŽK 1 : 1. Diváků: 100.

Sestava Strážova :  Javorský M., Janda V., Franc J., Švůgr T., Hosnedl M. ( 73min. Kolář M.), Kalista R., Míšek L., Maxa P.( 58min. Kreibich K.), Presl A., Weber P.( 32 min. Kalista K.), Hosnedl J.

VEŘECHOV - HARTMANICE  1 : 1 (0 : 0)

Branky: 51. Přecechtěl Tomáš - 50. Zetocha František. Rozhodčí: Bala Petr. ŽK: 1 : 2. Diváků: 50.

HORY MATKY BOŽÍ -  NALŽOVSKÉ HORY 1:2 (1:1).

Branky: 26. Kišš Filip - 44. Jedlička Antonín, 89. Hájek Ondřej. Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 1 : 2. Diváků: 30.

BEZDĚKOV - HRADEŠICE B 5 : 2 (1 : 2)

Michal Karlubík

Bezděkovští soupeře zprvu silně podcenili a i díky kocovině některých hráčů prohrávali po gólech Jana Sekyry a Tomáše Nováčka 0:2. Minutu před koncem první půle se domácím podařilo po hlavičce Petra Panuše snížit na 1:2 . Na začátku druhé půle šel sám Nováček na domácího brankáře branka nepadla a to domácí tým na koplo k velmi pohledné hře a dobré produktivitě. Na 2:2 vyrovnal Václav Novák. A když pak opět minut později otočil na 3:2 stav zápasu hlavičkou nejmenší hráč na hřišti bylo rozhodnuto. Dvě velmi pohledné branky ještě přidal Alexandr Zhvakin a tak Bezděkov vyhrál celkem přesvědčivě a zaslouženě 5:2.

Branky:  44. Panuš Petr , 60.Novák Václav, 65.Břečka Miroslav 79,88.Zhvakin Alexandr - 17. Sekyra Jan, 22. Nováček Tomáš: Rozhodčí: Lažánek Karel. ŽK: 1 :1. Diváků: 40.

Sestava TJ Bezděkov první půle: Martínek Michal - Panuš Petr, Šlégl Jan, Nadymáček Petr, Šperer Zdeněk - Teska Ondřej, Dulka Josef (C), Novák Václav, Čížek Václav - Hráský Pavel, Břečka Miroslav Sestava TJ Bezděkov druhá půle: Martínek Michal - Panuš Petr, Hráský Pavel, Šlégl Jan, Ouda Jan - Teska Ondřej, Dulka Josef (C), Novák Václav, Zhvakin Kostyantin - Břečka Miroslav (Zhvakin Alexandr), Tuček Tomáš.

BOLEŠINY - MĚCHOLUPY    1 : 0 (0 : 0)

Branky: 60. Zahálka Pavel. Rozhodčí: Presl, Hájek,  Petrželka, Bez karet. Diváků: 200.

NEZNAŠOVY - HORAŽĎOVICE B   0 : 5 (0 : 2).

Branky: 8.a 72. Pařil Jan, 39. Šedivý Michal, 52. Macoun Daniel a 61. Jánský Pavel. Rozhodčí:  Mazanec. ŽK: 2 : 1. Diváků: 40.

1. Horažďovice B       24  21   2   1   89 : 16    65

2. Bolešiny            24  15   7   2   70 : 23    52

3. Měcholupy           24  15   3   6   61 : 25    48

4. Bezděkov            24  13   4   7   55 : 45    43

5. Strážov B           24  13   1  10   51 : 48    40

6. Malý Bor            24  12   1  11   65 : 36    37

7. Velhartice          24  11   4   9   46 : 54    37

8. Hartmanice          24  10   4  10   43 : 41    34