Krajský přebor, 1.A třída - 27. kolo 26. - 27.5.2012

NEVRÁTILI SE S PRÁZDNOU

Horažďovice i Klatovy zajížděly k utkáním 27. kola na hřiště soupeřů kteří v průběhu jarní části sezóny mají oba existenční starosti.  Klatovy neudržely vedení z první půle a musely se nakonec o bod ze hry se Stodem dělit, když ten druhý za penaltový rozstřel získali domácí. Horažďovice na tom byly po poločase ve Stříbře ještě hůře, kdy prohrávaly o branku. Po přestávce ale na hřiště přišlo zcela jiné družstvo , kterému se podařil zužitkovat výraznou převahu otočením výsledku a přivezlo si domů tři body.

STOD  - KLATOVY   2 : 2 ( 0 : 1) PK 4:2

Branky: Fořt, Šaliga - György, Hanzlík; ŽK: 1:1 . Diváků:110

STŘÍBRO -  HORAŽĎOVICE 1 : 2 ( 1: 0)

Horažďovice na půdě o záchranu hrajícího Stříbra musely odehrát těžký zápas. Domácí hráli existenční zápas ve kterém jim šlo mnoho. V závěru první půlhodiny zápasu který přinesl vyrovnaný průběh se domácí ujali vedení . Ve 29. minutě Jareš  vyslal krásnou střelu nechytatelnou střelku z hranice velkého vápna která skončila za zády brankáře Kozlíka.

Ve druhé půli přišel hostující tým na hřiště jako vyměněný. Od úvodní minuty této části zápasu převzali hosté iniciativu , zatlačili domácí na vlastní polovinu hřiště. Šance do kterých se postupně dostali Chod, Stulík, Beránek a další  se rodily jako na běžícím páse  a bylo jen otázkou času, kdy se střelecky hosté prosadí.  Podařilo se to až v 77. minutě po rozehraném rohovém kopu Beránka, kdy si na jeho centr naběhl Nauš a hlavičkou vyrovnal na 1:1. O dvě minuty po té se dostal k míči osamocený Mičkal a překonal domácího gólmana podruhé, když pro hosty to byl gól vítězný.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh k utkání řekl : „Věděli jsme , že nás čeká těžký duel. Chtěli jsme předně rozptýlit jakékoliv spekulace o otazníku nad výsledkem . Bohužel, hráči v prvním poločase nepodali zodpovědný výkon a dovolili domácí posadit na koně vedoucí brankou. Do druhé půle se nám podařilo náš tým zkoncentroval a zmotivovat  tak, že tato část zápasu již proběhla plně podle našich představ.  Mužstvo začalo šlapat na plné obrátky a za předvedený výkon si vítězství plně zasloužilo“.

Branky: 29. Jareš -   77. Nauš , 79. Mičkal. Hráno bez karet. Diváků: 60

Sestava Horažďovice: Kozlík – Gregr, Čadek , Křivanec  (68. Sova),  Melka,  Nauš , Stulík , Šafanda(70.Mičkal), Beránek,  Kotrba, Chod

Bolevec   - Horšovský Týn 1 :  3 ( 1: 2)

Holýšov Vejprnice 3: 4 ( 3: 1)

Branky: Jeniš, Procházka, Tlustý - Paul, Puhlovský, Vnuk, Šámal; ŽK: 8:6; ČK: 1:0. Diváků: 220

16.  Stříbro        27   6   4  17   37: 65    24

LUBY JSOU VE HŘE O BARÁŽ DO KRAJSKÉHO PŘEBORU !

Tři kola před koncem 1.A třídy se vítězstvím v domácím duelu nad Tatranem Přimdou  Start Luby dostal do bezprostředního kontaktu s čelem tabulky. Od čtvrtého místa které zaručuje účast v baráži o postup do krajského přeboru dělí Luby pouhý jeden bod. Při případné rovnosti bodů s d dalším adeptem Přimdou má Start k dobru ještě lepší bilanci ze vzájemných zápasů a to je pro lubský tým, který ještě v minulém ročníku byl jedním z aspirantů na baráž o záchranu v 1.A třídě určitě výzva !

Sušice si stále drží druhou postupovou příčku, když tentokráte bez  problémů zvítězila doma nad Zručí vysokou výhrou 4:0 jako  dokázala  vyhrát na podzim nad tímto soupeřem  na podzim na jeho hřišti.

Nýrsko potkal stejný osud jako  většinu soupeřů, kteří hráli na jaře v Blovicích. Neuspěly zde  Luby a pouze bod si odvezla také Sušice.  V porovnání s Okulou dělají Blovice na jaře zázraky. Před zahájením jara měly o dvanáct bodů méně než Nýrsko a nyní již s Okulou s pouhou  dvoubodovou ztrátou sdílí sousedství v tabulce.

SUŠICE - ZRUČ  4 : 0 (2 : 0)

Jonáš Bartoš

Mužstvo vyhrálo poslední dva zápasy, naposledy si ve velkém stylu poradilo s nevyzpytatelnou Zručí. Tým díky výhře 4:0 drží druhou příčku s tříbodovým náskokem na třetí Nepomuk.

K vysněnému návratu mezi krajskou elitu chybí závěrečné tři krůžky. Sušice z posledních dvou náročných bitev vydolovala šest bodů (4:3 Chlumčany, 4:0 Zruč), čímž si pojistila druhou příčku za béčkem Domažlic. Mladému celku se v závěru soutěže daří, při poslední domácí výhře si hráči za předvedený výkon vychutnávali potlesk domácích příznivců.

TJ Zruč, po 26. kole osmý celek 1.A třídy, si v Sušici ani neškrtl. Domácí šli od první minuty za vítězstvím, projevil se rozdíl v kvalitách obou celků. Sušice předvedla jeden z nejlepších jarních výkonů. Přesná rozehrávka, náběhy krajních obránců, ofenzivní pojetí plné pohybu a důrazu. Náporu nažhaveného celku Zruč nedokázala odolávat.

Sušice šla do kabin s dvougólovým náskokem. První branku si hosté po stříleném centru Vrhela dali sami, další trefu obstaral po fantastickém pasu Mirvalda Marek Budil. Ve druhém poločase domácí hráči lehce polevili, místo jednoduchého zakončení často zkoušeli parádičky a neproměňovali tutové šance.

Přesto se slušně zaplněný stadion v závěrečných deseti minutách dočkal dalších dvou zásahů, trefili se Vrhel a Szedmák. Konečná výhra 4:0 je naprosto zasloužená.Branky:  4. vlastní, 18. Marek Budil, 83. Miroslav Vrhel, 87. Jakub Szedmák. Rozhodčí: Jan Kastl - Miroslav Kohout, Václav Kafka. ŽK: 1 : 2. Diváků: 200.

VD LUBY - T.PŘIMDA 3 : 0 ( 1 : 0)

Domácí hráči v utkání podali velmi dobrý výkon a přehráli adepta na postup do krajského přeboru.  Od úvodních minut  dělali hostům problémy hlavně rychlonozí hráči Švátora, Čížek a Křížek, zkušenější hosté zase zlobili ze standardních situací.  Už ve 4. minutě měli domácí velkou šanci, kdy Míra Křížek uvolnil Karla Švátoru, který šel sám na brankáře hostů, ale nezakončil přesně. O dvě minuty později střela Vojty Koželuha těsně minula branku, střela Ondry Kostolanského ze 14. minuty orazítkovala břevno hostující branky. Ve 30. minutě se domácí  ujali vedení, kdy střela Aleše Mlejnka k tyči otevřela skóre utkání na 1 : 0. Do konce poločasu ještě z dobré pozice minul Vojta Koželuh. Hosté měli v prvním poločasu jedinou větší příležitost, kdy přesnou střelu útočníka vyrazil brankář Kalaš na břevno.

V úvodu druhého poločasu hosté zahrávali několik nebezpečných standardních situací, ale Kalašovu branku vážněji neohrozili. Potom domácí ovládli hru a až do konce utkání předvedli festival neproměněných šancí. Naštěstí se dokázali prosadit i střelecky a tak druhý gól přidal v 67. minutě Aleš Čížek po přesném centru Aleše Mlejnka a třetí gól přidal v 71. minutě hlavou Ondra Kostolanský po centru Josefa Javorského z přímého kopu.  Další vyložené šance nevyužili Karel Švátora a Aleš Čížek, střely Karla Křížka zastavily nejdříve tyč a potom břevno soupeřovy branky. Domácí trenér Pavel Bečka pochválil všechny hráče za předvedený výkon.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Miroslav, Javorský Josef, Mlejnek Aleš, Vejskal Martin, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Kostolanský Ondřej, Šnour Daniel, Švátora Karel a Čížek Aleš, střídali Voráček Přemysl, Pivoňka Marek, Voráček Josef a Sýkora Filip.

Branky:30. Mlejnek Aleš, 67. Čížek Aleš, 71. Kostolanský Ondřej

Rozhodčí: Plzák Martin, Cihlář František, Kopejtko Václav;ŽK: 3 : 2     ;Diváků: 120.

BLOVICE  - NÝRSKO 2: 0 ( 2: 0)

David Svoboda

Záchranářský duel rozhodl tým Blovic již v prvních deseti minutách vynikajícím nástupem. Vstřelil dvě branky,další nebyla uznána pro ofsajd a ještě nastřelil tyč. Hosté vůbec neexistovali… . Pak se sice Nýrsko ze spánku probudilo a dokonce poločasu bylo lepším celkem,ale bez nějakého gólového efektu. V druhé půli už celek Nýrska naprosto dominoval,obzvlášť když se hráč domácích nechal hloupě vyloučit,ale vstřelit branku bylo pro hosty naprosto neřešitelným problémem. A když se to nepovedlo dokonce ani z pokutového kopu,je porážka naprosto zasloužená.

Sestava Nýrska: Horáček - Hvězda (45.György), Kalivoda, Lepší, Valenta - Výtisk, Šteiner, Kadlec, Korschinský (45.Flor)-Kohout,Tykal

Branky: Houdek, Loula; ŽK: 3:3; ČK: 1:0. Diváků:  120

Chlumčany  - Žákava 5: 3 ( 2: 1)

Branky: Dušek 2, Havlíček 2, vlastní - Silovský 2, Váňa; ŽK: 0:2 . Diváků: 60

Černice  - Sl.Mýto 0: 2 ( 0: 0)

Branky: Kříž 2; ŽK: 1:4; ČK: 2:1. Diváků:  130

Nepomuk  - M.Touškov 5: 1 ( 2: 0)

Branky: Švec V. 2, Vosyka J., Vosyka V., Švec M. - Hauer; ŽK: 2:0 . Diváků: 100