KPD , KSD – skupina A 22. kolo 19. – 20.5.2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

VÍTĚZSTVÍ V DERBY DALI TRENÉROVI K NAROZENINÁM

Ve 22. kole krajského přeboru staršího dorostu se hrálo pootavské derby. V Horažďovicích se podařilo domácím v duelu druhým týmem tabulky vrátit hostům podzimní porážku ze Sušice kde prohráli 4 : 0. Toto vítězství věnovali  horažďovičtí dorostenci svému trenérovi Jiřímu Brabcovi a odchovanci sušické kopané k jeho čtyřicátým narozeninám.

Klatovy měly těžkou úlohu na hřišti suveréna  přeboru  Sportovní školy v Plzni odkud si přivezli , ostatně jako ostatní soupeři lídra tabulky vysokou porážku.

Po jedenácti kolech se opět dočkaly lubští dorostenci vítězství  a ziskem třech bodů po výhře nad Postřekovem si polepšili  v tabulce z posledního o dvě místa.

STARŠÍ   DOROST

LUBY - HOLÝŠOV  2 : 0  (1 : 0)

Branky: 17. Opatrný Matěj, 75. Čížek Aleš. Rozhodčí Hovorka Milan, ŽK 3 : 1, diváků 40.

HORAŽĎOVICE  - SUŠICE 2 : 0 (1 : 0)

Domácí přes kolísavé jarní výsledky podřídili přípravě na utkání se Sušicí vše. Od úvodních minut to bylo znát i na hřišti, domácí diktovali tempo, hrálo se především na polovině Sušice a po třiceti minutách šli domácí do vedení. Ladislav Kliment, který poslední tři sezóny strávil v Sušici se ranou z voleje opřel do míče a střela zaplula do šibenice bezmocného brankáře Jandy. Hosté se ve druhém poločase zlepšili, začali vystrkovat růžky a mohli i Vargou vyrovnat. Sušický kanonýr však na zadní tyči mířil vedle. Domácí pak průběh zápasu kontrolovali a navíc dvacet minut před koncem přidali po důrazu Klimenta i druhý gól. Závěr utkání se již jen dohrával, přesto nabídl ještě jeden dramatický moment. Dvě minuty před koncem běžel za nakopnutým míčem domácí kapitán Sova, brankář Janda vyběhl ven z branky a domácího hráče před pokutovým územím sestřelil. Přesně rozhodující rozhodčí Kulhánek jej za tento zkrat poslal do sprch o něco dříve než ostatní.

Branky: 32.Kliment Ladislav, 71.Kliment Ladislav

Rozhodčí: Kulhánek Milan, ŽK: 3:4, ČK: 0:1 (88.Janda Pavel), Diváků: 30

Sestava Horažďovic: Macoun - Dom.Vonášek, Dan Vonášek, Pintíř, Štěpán - Vrzal, Sova, Vachuška, Kliment - Kába, Zdichynec (J.Pařil, T.Greger)

Trenér Jiří Brabec: "Jsem rád, že kluci nechali na hřišti všechno co v nich je a zaslouženě dovedli utkání ke třem bodům. Soupeř přijel do Horažďovic pro vítězství a myslím, že jej naše nasazení a tempo zaskočilo. Vítězství nad Sušicí beru od hráčů jako krásný dárek ke 40.narozeninám."

SŠ PLZEŇ – KLATOVY  8 : 1 (3 : 0)

OSTATNÍ VÝSLEDKY:  Postřekov  - Tachov 0: 7 ( 0: 3) , Nepomuk - Doubravka 1: 6 ( 1: 1), Domažlice - Vejprnice 1: 1 ( 1: 1)  PK 5:3 , SK ZČE - Přeštice 3: 0 ( 1: 0)

HORAŽĎOVICE  - SUŠICE  1 : 5 (1 : 2)

I pro mladší byl duel se Sušicí zápasem jara, kterému chtěli podřídit vše a konečně získat body i do tabulky mistrovské soutěže. Záčátek zápasu tomu i nasvědčoval, domácí zatlačili hosty, kteří přijeli jen s 10 hráči na jejich polovinu a brzy šli do vedení, když odražený míč prostřelil do branky nejlepší hráč domácích Vaněček. To bylo ale ze strany domácích vše, pak bohužel opustili od iniciativy, podlehli dojmu, že oslabený supeř se porazí sám a dva hráči soupeře Svoboda a Harant je začali převyšovat rozdílem třídy. Během chvilky právě tito dva hráči lehce skóre otočili. Ve druhém poločase sázeli branky opět jen hosté a domácí uchránil od debaklu fantastickými zákroky brankář Ondrejíčka. Pro domácí, kteří zdaleka nenavázali na kvalitní výkony z hřišť SŠ Plzeň a Přeštic a proti rivalovi propadli ve všech směrech, byl vysvobozením závěrečný hvizd rozhodčího Kulhánka.

Branky: Vaněček Filip - Harant Tomáš, Svoboda Šimon, Skrbek Ondřej, Brož Daniel, Kůs Aleš

Rozhodčí: Kulhánek Milan

Sestava Horažďovic: V.Ondrejíčka - Červený, Brokeš, Vaněček, T.Greger - Prokopius, Vrzal, T.Nováček, T.Pařil - Mareš, Makovec (Hlaváč)

NÝRSKÝ BRANKOSTROJ SE NEZASTAVIL ANI V KOLINCI

Pouze v jediném jarním utkání  krajské soutěže  ,  paradoxně to bylo v prohraném na domácí půdě se Zbůchem  nastříleli nýrští dorostenci méně než pět branek. Ne jinak tomu bylo i ve 22.kole kdy v derby v Kolinci zatížili brankové konto domácích jedenácti úspěšnými zářezy na pažbě domácích . Po pěti kolech bez bodového zisku dokázal Měčín bodovat po výhře nad sousedem v tabulce, nyní předposledním Blíženovem.

KOLINEC – NÝRSKO  0 : 11 (0 : 4)

MĚČÍN -  BLÍŽEJOV 2 : 0 (2 : 0)

OSTATNÍ VÝSLEDKY:   SK Smíchov - Koloveč 1: 4 ( 0: 3) , Merklín - Blovice 8: 2 ( 5: 2), Staňkov - Mrákov 0: 5 ( 0: 3), Zbůch -  Stod 4: 7 ( 3: 4), Horš.Týn -  Nýřany 2: 7 ( 0: 6)

1. Merklín        22  19   0   3  119 : 41    57

2. Nýrsko         22  17   1   4  127 : 44    52

3. Smíchov Plzeň  22  16   0   6  103 : 41    48

4. Koloveč        22  14   3   5   74 : 50    47

5. Stod           22  13   3   6   70 : 36    43

6. Nýřany         22  12   2   8   63 : 49    40

7. Mrákov         22  10   5   7   56 : 49    39

8. Zbůch          22   9   3  10   73 : 79    31