Krajský přebor, 1.A třída 26. kolo 19. – 20.5.2012

LÍDR TABULKY RECEPT NA PORÁŽKU HORAŽĎOVIC NENAŠEL

Překvapení letošního ročníku krajského přeboru tým FK Horažďovice se může jako jediný ze všech účastníků pochlubit vyrovnanou sérií z obou vzájemných utkání s lídrem tabulky .Po podzimní bezbrankové remíze v Plzni také v odvetě na domácím hřišti se s největším favoritem přeboru rozešel rovněž dělbou bodů. Doubravka byla stejně jako doma ale úspěšnější v penaltovém rozstřelu. To nic nemění na tom, že Horažďovice i 28 zápas za sebou na domácím hřišti nenašli přemožitele .

Klatovy měly již po dvanácté v tomto ročníku a po šesté na jaře výhodu domácího prostředí . Na podzim na svém hřišti prohráli pouze jednou s H.Týnem. Letos i po šesti zápasech si nadále drží svojí jarní neporazitelnost , když v byly stoprocentně úspěšné i v tomto kole se svým sousedem v tabulce plzeňskými energetiky na které získali k upevnění  čtvrtého místa k dobru další tři body.

SK KLATOVY 1898 - ZČE PLZEŇ 4 : 2 (1 : 2)

Ján Gašpár

Velmi dobré, kvalitní utkání, které ve 2. poločase domácí mužstvo rozhodlo ve svůj prospěch především vyšším nasazením a vypracováním si řady gólových příležitostí, některé však zůstaly nevyužity.

Branky: 3., 50., 68. Hanzlík, 88. min. György Branky-hoste : 19., 42. Vohrna .  Rozhodčí : Václav Kopejtko. Diváků: 170. ŽK: 0 : 3

Sestava SK Klatovy 1898: Herman - Vítovec, Ulrych (57. Brož Martin), Veselka, Jiří Matějka - Dan Matějka (84. min. Lužný), Tomáš Matějka, Janda, Skala (30. min. Dytrt) - György, Hanzlík

HORAŽĎOVICE – DOUBRAVKA  1 : 1 (1 : 0)

V duelu prvního a třetího týmu tabulky viděli diváci v Horažďovicích naprůměrný fotbal, který nakonec skončil stejně jako ten na podzim v Plzni dělbou bodů. Prvním poločas přinesl vyrovnanou hru. Domácí byli nebezpečnější a měli několik slibných akcí, ale bez vyložené šance. Až v závěru první půle se prosadili i střelecky., Ve 42. minutě obdržel míč za obranu hostů Řiský a pohotovou střelou poslal svůj tým do vedení. Také úvodní čtvrthodina druhé půlke patřila aktivnějším domácím. S přibývajícím průběhem druhé části zápasu domácí polevili a taktovku zápasu začal přebírat lídr tabulky, kteří v 79. min utě zaslouženě přízemní střelou Petrželky zaslouženě vyrovnali na konečných 1 : 1.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh: Myslím si, že diváci viděli na krajský přebor velice kvalitní fotbal  který skončil zaslouženou dělbou bodů. V penaltovém rostřelu byli stejně jako na podzim v Plzni úspěšní hráči Senca“.

Branky: 42. Řiský – 79. Petrželka. Rozhodčí SRN. ŽK: 1 : 1. Diváků: 200.

Sestava Horažďovice :  Rojík – Gregr, Čadek, Křivan, Nauš (82. Šedivý), Šafanda, Beránek, Stulík, Řiský (46. Koc), Kotrba, Chod (78. Sova).

Chrást  - Příkosice 5: 1 ( 2: 0)

Branky: Roubal 2, Hulina, Komárek, Šimr - Pražák; ŽK: 2:4; ČK: 0:1 . Diváků: 220

LUBY SE VRÁTILY Z VENKU OPĚT ČISTÝM KONTEM

V 26. kolo 1. A třídy bylo z pohledu zisku bodů  pro všechny tři týmy z Pošumaví  velice úspěšné. Nýrsko v domácím prostředí mělo v duelu dvou nováčků zdatného soupeře.Ten první na podzim na hřišti Slavoje  Žihle Okula prohrála tím nejméně nepopulárním výsledkem 5 : 0. Hrozbu neúspěchu doma , kdy v poločase opět s tímto soupeřem prohrávala  se ale naštěstí ve druhé části zápasu podařilo  odvrátit a otočením výsledku ve svůj prospěch si připsali nýrští cenné tři body.

To ale v Nýrsku ještě netušili, že jim ke klidu výrazným způsobem ještě přidá výsledek Startu Luby na hřišti jednoho z bezprostředně ohrožených týmů sestupem. Luby dokázaly podruhé za sebou venku udržet čisté konto a přivést tři body ze hřiště vítěze minulého ročníku 1.B třídy ze Žákavé, tedy z horké půdy  soupeře se kterým právě Nýrsko v minulém ročníku svádělo neúspěšné souboje o vítězství v této soutěži.

Ani v tomto kole neušetřili sušičtí hráči své diváky doma dramatu, ale tentokráte se šťastným koncem. Po prohraném prvním poločase dokázali ve druhé půli zlikvidovat dvoubrankový náskok hostů z Chlumčan a přidat šest minut před koncem rozdílový gól, který měl hodnutu třech bodů. Nakonec dopadlo 26.kolo pro Sušici nad očekávání dobře, neboť po  klopýtnutí  dvou  největších  soupeřů v souboji  o druhé postupové místo si pojistili druhou příčku tabulky , když na Nepomuk mají k dobru tři a na Přimdu již dokonce šest bodů.

TJ  SUŠICE  - KERAMIKA  CHLUMČANY  4  :  3  (1 : 3)

Branky:9., 52. a 58. Miroslav Vrhel, 84. Tomáš Fuchs  -  15. Lukáš Nohava, 27. Michal Kulhánek, 43.  Radek Šobr. Hráno bez karet. Rozhodčí: Rubáš - Špoták, Pressl. Diváků: 200

NÝRSKO  - ŽIHLE 2 : 1 ( 0: 1)

Jitka Kilbergerová – KLATOVSKÝ DENÍK

Zápas byl od začátku podle očekávání vyrovnaný. Šancí si vypracovalo víc domácí mužstvo, ale nedokázalo je proměnit. Asi největší možnost měl nýrský Kadlec, který se po samostatné akci dostal až do šestnáctky, ale z deseti metrů trefil gólmana Bronce. Hned vzápětí založili hosté rychlý protiútok. Jejich hráč se vydal z půlky hřiště k nýrské brance, obešel všechny, co mu stáli v cestě, před nýrským brankářem Ludvarem nahrál Brožovi, který bez problémů z první velké šance Žihle otevřel skóre zápasu.

Domácí začali druhý poločas hodně aktivně a odměnou jim bylo vyrovnání hned ve 48. minutě, kdy rychlou kombinační akci zakončil Kohout.  Hosté se z vyrovnávací branky ještě nestačili vzpamatovat a už mohli prohrávat, rozhodčí v 50. minutě odpískal pokutový kop za ruku v pokutovém území. K míči se postavil György, ale střelil doprostřed branky přímo gólmanovi Žihle do náruče. Domácím týmem to trochu otřáslo a hra se vyrovnala. Nýrští dobývali polovinu Žihle postupnými útoky, ale do vyložené šance se nemohli dostat. Hosté byli v koncovce nebezpečnější, ale Ludvara neohrozili. Pak znovu zabrali domácí. Korschinský zblízka pálil těsně vedle, Levovu střelu  po „ťukesu“ gólman hostů na poslední chvíli vytáhl na roh, Kadlecova střela z přímého kopu „lízla“ horní část břevna, Kohoutovi chyběly centimetry, aby uklidil centr před brankou do sítě. Snahu domácích o vítězství pečetil v 80. minutě György, který po chybě hostující obrany prošel až před branku a nedal Broncovi šanci. Hosté ve druhé půli těžko nesli tlak Nýrska, hádali se, a to hodně ovlivnilo jejich hru. Nýrská obrana pod taktovkou zkušeného trenéra Kalivody tak bez problémů pohlídala cennou výhru.

„Jsem spokojený se třemi body a se zlepšením hry ve druhém poločasu, kterou hodně oživil György. První poločas se mi vůbec nelíbil, neměli jsme prostředek hřiště, což byla obrovská chyba, a kvůli tomu jsme inkasovali. Ale vůle vyhrát byla znát hned od začátku druhé půle, chtěli jsme víc než soupeř, a tak jsem rád za důležité tři body, protože se nám moc nedaří.  Měli jsme v poslední době hodně zraněných hráčů, ven nás moc nejezdí. Proto jsme tým doplnili dorostenci. Ti sice měli v nohách dopolední duel, ale zvládli jsme to,“ řekl Deníku po skončení zápasu hrající trenér Nýrska Karel Kalivoda.

Poločas: 0:1. Branky: 48. Kohout, 80. György – 38. Brož. Rozhodčí: Špoták. Hráno bez karet. Diváků: 100.

Sestava Nýrska: Ludvar, Lepší, Kohout, Hvězda, Valenta, Kalivoda, Kadlec, Tykal, Šteiner, Flor, Výtisk (Bureš, Lev, György, Rubáš, Korschinský, Kalivoda ml.).

ŽÁKAVA  - VD LUBY 0 : 3 ( 0: 2)

Branky: Koželuh, Voráček, Šůs; ŽK: 2:3 . Diváků: 80

Zruč  - Křimice 3: 3 ( 1: 1) PK 4:3

Branky: Husník 3 - Adam, Lavička, Šváb; ŽK: 3:2; ČK: 0:1 . Diváků: 150

M.Touškov - Domažlice B 0: 6 ( 0: 5)

Branky: Hartl 2, Krakeš, Neumann, Pačesný, Rojt  . Hráno bez karet .Diváků: 20

Sl.Mýto - Blovice 1: 1 ( 0: 0) PK: 5:6