OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 22. kolo 19. - 20.5. 2012

O K R E S N Í      P Ř E B O R

ŽELEZNÁ RUDA DOHRÁVALA O DEVÍTI

Čtyři kola  před koncem letošního ročníku okresního přeboru se výrazněji  vyjasnila pozice na čele tabulky. Jedním z důležitých utkání, které ještě  mohlo ještě zdramatizovat souboj o první místo mezi vedoucím tandemem Vrhaveč – Dlouhá Ves byl duel v Nezamyslicích. Překvapení na úkor hostujícího lídra tabulky se nekonalo. Prohra domácích naopak přinesla do závěrečných kol ještě další náboj v podobě otevřeného souboje o třetí místo. To se sdálo být pro Nezamyslice již téměř jistou záležitostí , ale čtyři prohry za sebou korunního prince minulých ročníků OP nabídly šanci trojici pronásledovatelů ještě do umístění o pohár za třetí místo zasáhnout.

Dva z těchto adeptů na 3.místo nováčkové Sokol Běšiny a SRK Ž.Ruda Po podzimní bezbrankové remíze v Neznašovech ve kterém získala druhý bod Železná Ruda si tentokráte na její půdě role oba soupeři vyměnili.Domácí přestože vedli po prvním poločase si cestu za plným bodovým ziskem značně zkomplikovali sami, když vlastní nedisciplinovaností dohrávali pouze o devíti . Po té kdy Běšiny potřetí za sebou získaly druhý bod z penaltového rozstřelu  domácí  alespoň uhájili za tohoto stavu  cennou remízu .

Běšiny , Týnec , Velký Bor a lubská rezerva , to jsou týmy které z těch , které druhá polovina jara zastihla v dobrém rozmaru a to se projevilo i na jejich bodovém zisku.

Běšiny prohrály pouze dvě utkání v úvodních třech kolech . Po té se jim podařilo vyhrát nad Velkém Borem, ale v dalších pěti utkáních již došlo se soupeři  vždy na dělbu bodů a třikrát si ještě připsali běšinský nováček bod za vítězství na penalty.

Úspěšně na jaře hrající o záchranu Týnec má sice na svém kontě o jednu prohru více než Běšiny. Nicméně  šňůra třech výher za sebou, s toho dvě byly v duelech  o šest bodů  s V. Borem a   Žihobce  znamenají pro Týnec dobrou výchozí pozici pro závěrečnou část přeboru .

Ostatně z celků namočených ve spodních patrech tabulky  stejně jako Týnečtí získal již na jaře 14 bodů Start Luby B a o bod míně pak Velký Bor. Na straně druhé dosud letos propadají  s bídným dvoubodovým (!!)  ziskem Žihobce  a proto jsou také společně s V.Hydčicemi (na jaře získaly 5 bodů) největšími aspiranty na sestup . Devět bodů získaných na jaře Sokolem Mochtín B také nedávají příliš důvodu ke klidnému závěru. Že to nějak dopadne to je jediné co s určitostí všichni víme, ale jak, na to si ještě čtyři kola musíme počkat.

DLOUHÁ VES - JANOVICE  4 :2 (1 :1)

Krůs Josef

Hosté z Janovic přijeli do Dl. Vsi s dobrým fotbalem a celý první poločas byli vyrovnaným soupeřem. Poločas také skončil smírně 1:1, když po PK, který proměnil  P.Páleník vyrovnal ve 40. minutě P.Petruška. Do 2.poločasu nastoupili domácí s tím, že chtějí 3 body a hned ve 46.  minutě po rychlém úniku po pravé straně zvyšuje P.Hosnedl na 2:1.V 54.min. opět využívá svoji rychlost P.Hosnedl – jeho střelu brankář vyráží, míč získává po souboji s obráncem P.Páleník a zvyšuje na 3:1. V 60. minutě rozehrál H.Hubený výborně rohový kop a M.Krůs  hlavičkou přesně k  levé tyči  vstřílí čtvrtou branku domácích. V závěru utkání ještě snižuje hostující Václav Slivoň  na 4:2.

Branky:29.Páleník Petr(PK), 54.Páleník Petr, 46.Hosnedl Petr, 60.Krůs Martin - 40.Petruška Patrik a 87.Slivoň Václav. Rozhodčí: Pastyřík; ŽK:1:3; Diváků : 90

NEZAMYSLICE - VRHAVEČ 1 : 2 (1 : 1).

Janda Milan

V Nezamyslice hostily  na svém hřišti lídra tabulky, mužstvo z Vrhavče a chtěly ukončit smolnou sérii porážek o gól. Úvod utkání patřil domácím a již ve 12.minutě se ujali vedení po chybě hostujícího brankáře  trestal Martin Soutor. Hosté po obdrženém gólu přidali a měli mírnou převahu. Největší šanci měli domácí, kdy po centru Pánka z malého vápna střílel František Ritter, ale hostující brankář  zachránil. Hned z protiútoku  po chybách domácí obrany  brankou do šatny vyrovnal David Hrach. Druhý poločas  za pomoci silného větru a malé bojovnosti domácích hráčů vyzněl pro hosty. V 70. minutě  z nařízeného PK střílí gól Václav Hrach a domácí se do konce utkání trápili.

Branky  12. Soutor Martin -  45.  David Hrach,  70. Václav Hrach(PK)

Rozhodčí:  Hovorka Milan. ŽK: 2:4. Diváků:50

V.HYDČICE – VELKÝ BOR 1: 3 (1:1)

Branky: 1. Šimáček(PK) - 4. Šimanovský R.,54. Turek,90.Vivatěnko

Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 4:3,Diváků: 30.

LUBY B - HRÁDEK  4 : 0 (1 : 0)

Před malou  diváckou kulisou, ovlivněnou mistrovstvím světa v hokeji, domácí v průměrném tempu a zlepšeným  výkonem ve druhém poločasu přehráli svého soupeře z Hrádku a zaslouženě zvítězili. Po vydařeném úvodu, kdy se  už v 9. minutě přesně trefil Marek Havlovic a domácí vedli 1 : 0, byli hosté až do konce první půle lepším mužstvem .  Vytvořili si několik vyložených brankových příležitostí, ale domácí brankář Kodeš svými bravurními zákroky udržel čisté konto. Ve druhém poločasu hosté polevili a domácí dalšími třemi góly pohodlně dokráčeli k vítězství. Nejdříve v 52. minutě Vasyl Sydorenko po rohovém kopu prostřelil hostujícího brankáře a zvýšil na 2 : 0, v 64. minutě Radek Pikhart střílel do prázdné branky na 3 : 0 po průniku a přihrávce Sydorenka a v 78. minutě uzavřel stav utkání na 4 : 0 svojí střelou Štěpán Heřman.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Vondráček Jiří, Smolík Pavel, Šindelář Jiří, Sýkora Filip, Heřman Štěpán, Pikhart Radek, Hradecký Zdeněk, Nešpor Jakub, Sydorenko Vasyl a Havlovic Marek, střídal Turner Václav.

Branky: 9. Havlovic Marek, 52. Sydorenko Vasyl, 63. Pikhart Radek, 78. Heřman Štěpán . Rozhodčí: Abraham Josef;ŽK: 3 : 1;Diváků : 30

MOCHTÍN B - SUŠICE B 2 : 4 (0 : 2)

Slušně hraný zápas kvalitně odřídil rozhodčí Habada. Domácí mohli jít do vedení již ve třetí minutě, ale střela Poupy skončila jen na břevně sušické branky. Brzo na to přišla chyba domácího golmana, soupeř šel z první nevinné šance do vedení, autorem golu byl Josef Farták. A když kapitán Pavel Hubáček potrestal ve 39.minutě další chybu domácí obrany, vedla sušická záloha již 2:0. Po přestávce měli velkou šanci na skorování hosté i domácí, golu se ale přítomní diváci dočkali až v 59.minutě, kdy se po úniku prosadil domácí Michal Poupa. Mochtín vycítil šanci na remisu, byl aktivnější, ale vše zmařil faul a nařízená penalta, kterou bezpečně za hosty proměnil zkušený Hubáček - 1:3. Domácí se v závěru utkání ještě dostali do kontaktu na 2:3 golem Ondřeje Šupa, ale v poslední minutě unikl po levé straně hostující kapitán Hubáček, předložil golovou přihrávku Davidu Hanulovi a ten uzavřel konečný účet na 2:4. Rozhodčí Vladislav Hubáček, ŽK 1:1, 30 diváků. Branky : Poupa, Šup - Hubáček 2, Farták, Hanula.

Branky: 59. Poupa Michal,88.Šup Ondřej - 7.-Farták Josef,39. a 74. (PK)Hubáček Pavel,90. Hanula David. Rozhodčí: Habada Vladislav. ŽK: 1 : 1. Diváků: 30.

TÝNEC - ŽIHOBCE  4 : 0 (3 : 0)

Branky : 15. Fraus Michal, 20. Kubový Petr, 25. Hromada Tomáš, 50. Fait Zbyněk

Rozhodčí : Lažánek Karel. Diváků: 50. ŽK: 2 : 2.

FJ SRK ŽELEZNÁ RUDA-TJ BĚŠINY  2 : 2 (1 : 0) NA PK 2:3

David Greiner

Utkání v němž domácí nedokázali proměnit spoustu brankových  šancí a nakonec na to málem doplatili svou nekázní. I devět statečných dokázalo utkání dotáhnout do penaltového rozstřelu,v němž mělo více   štěstí hostující družstvo. Duel řídil s přehledem p.Koura Radim.

Branky : 33. Greiner (PK),79.Lehečka Jakub - 52.Mayer Filip,86.Vališ Jar..

Rozhodčí : Koura Radim. ŽK: 6 : 4. ČK: 2 : 0(Bechyně,Greiner). Diváků: 80.

FAVORITÉ TO NEMĚLI SNADNÉ

Ve 22. kole III. třídy je stále otevřeny jak postupová, tak sestupová vrátka. Ta postupová v tomto kole u  potencionálních kandidátů na postup Bolešin a Měcholup pořádně vrzala. Platí to především o druhých Bolešinech, které museli svá postupová vrátka po prohraném prvním poločase 0:2 se Sokolem Neznašovy doma namazat. Po hodině hry se jim podařilo stav vyrovnat a dvěma rozdílovými góly strhnout očekávané, v pořadí již osmé letošní vítězství v řadě na svojí stranu.

Měcholupy v souboji o druhou postupovou příčku dokonce ztratily, když zachraňovaly alespoň jednobodový zisk ve Velharticích devět minut před koncem. O Černého Petra tabulky  se hrálo v H.M.Boží a výsledek změnu na posledním místě nepřinesl. V zápase dvou k sestupu odsouzených týmů došlo k dělbě bodů , přičemž pro předposlední  Myslív to byl  první jarní bod v soutěži.

HARTMANICE - MALÝ BOR   2 : 0 (0 : 0)

Branky: 75.  Matoušek Rudolf, 87.  Drha Marek. Rozhodčí: Holeček Miroslav. ŽK: 2 : 0. Diváků: 40.

BOLEŠINY - NEZNAŠOVY  4 : 2 (0 : 2)

Branky: 49., 57. Hess Petr, 75. Farny Radek, 80. Roháč Jan - 15. Voráček Pavel, 40. Ponocný Pavel

Rozhodčí: Blaheta Josef. bez karet, diváků 60.

VELHARTICE -  MĚCHOLUPY  2 : 2 ( 1 : 1)

Branky: 43. Rendl, 51. Antonovics -38. Votava, 81. Kaňák J. Rozhodčí: Mazanec Marek. ŽK: 4 : 2.Diváků: 50.

HORY MATKY BOŽÍ - MYSLÍV 2 : 2 (0 : 2)

Branky: 15. Kubala J., 28. Sládek J.(PK) - 65. Hoffmann Z.(PK), 86. Karásek Jiří. Rozhodčí: Švátora Petr. Bez karet. Diváků: 50.

STRÁŽOV B - HORAŽĎOVICE B   1 : 2 ( 1 : 1 )

Branky: 14. Weber P. -  39. Augustýn Pavel , 50.Turek Jiří. Rozhodčí: Lažánek Karel. ŽK: 1 : 4. Diváků: 70.

VEŘECHOV - HRADEŠICE B   3 : 3 (2 : 0)

Branky:10.Richter Milan,  28.a 57.Přecechtel Tomáš - 48.Melka Lukáš 59.a 88. Sekyra Jan.

Rozhodčí:Blaheta Josef. ŽK: 0:1. Diváků: 60.

BEZDĚKOV - NALŽOVSKÉ HORY  4 : 0 (0 : 0)

Branky: 57.,69. Břečka Mir, 71. Tuček Jindřich , 87.Dulka Josef. Rozhodčí: Koura Radim. ŽK: 4:3 Diváků: 30.

1. Horažďovice B       22  19   2   1   71 : 16    59

2. Bolešiny            22  14   6   2   69 : 23    48

3. Měcholupy           22  14   3   5   55 : 22    45

4. Bezděkov            22  12   3   7   49 : 42    39

5. Malý Bor            22  11   1  10   56 : 32    34

6. Strážov B           22  11   1  10   46 : 45    34

7. Velhartice          22  10   4   8   42 : 41    34

8. Hartmanice          22  10   3   9   40 : 36    33