Krajský přebor, 1.A třída 25. kolo 12. - 13.5. 2012

ZNOVU SE NEVRACELY DOMŮ S PRÁZDNOU

I po odehrání 25.kola pokračuje pro Klatovy a Horažďovice  jejich poslední úspěšná série bez prohry v posledních pěti odehraných jarních kolech.

Horažďovice zdecimované před dalším zápasem venku bez šesti hráčů základní sestavy převážně z důvodu zranění   dokázaly  zaslouženě  zvítězit v Příkosicích,. tedy na hřišti  soupeře odkud se body nevozí snadno.

Obstály i Klatovy v Plzni s Bolevcem, odkud  přivezly bod za remízu a další získaly  z penaltového rozstřelu . Poslední úspěch klatovských hráčů ze hřiště soupeře, který je sice venku neškodný, ale doma již získal 26 bodů a  v posledních sedmi zápasech na svém trávníku  zaváhal pouze jednou . Z tohoto pohledu jsou dva body z Bolevce  velmi cenné a přispěly k posílení výborného čtvrtého místa v tabulce.

PŘÍKOSICE – HORAŽĎOVICE   2 : 3 (0 : 0)

Z různých důvodů zdecimovaný kádr hostů (chyběli Mičkal, Šafanda, Čadek, Janouškovec, koc) se před utkání zúžil na jedenáctku statečných a jednoho  střídajícího nedoléčeného maroda Gregera. Přesto tento kolektiv prokázal, že síla horažďovického týmu je velká a stačila na zasloužené vítězství na hřišti soupeře odkud se body nevozí.

Skóre mohl otevřít hráč, který patřil v dalším průběhu utkání k nejlepším nejen u hostů ale i na hřišti Jan Sova , ale brankář domácích Protivínský byl proti. Po počáteční aktivitě hostů převzali iniciativu hry domácí, kteří se na malém hřišti pohybovali jako ryby ve vodě , vytvořili si i brankové příležitosti. V této části zápasu hosty podržel brankář Rojík, které minimálně tři jasné gólovky domácím vychytal a přispěl k tomu, že do kabin odcházela obě mužstva za bezbrankového stavu.

Po přestávce hosté zlepšili, přidali na důrazu a agresivitě a jejich hra jim začala přinášet ovoce. V 54. minutě po rohovém kopu Beránka Sova prostřeli strážce svatyně domácích a otevřel skóre tohoto duelu. V 66. minutě po pravé straně založil útok Chod a jeho centr z voleje uklidil Kortba podruhé do branky domácích. v 78.  minutě po akci Sovy a jeho centru Nauš hlavou zvýšil již na tříbrankový rozdíl pro hosty . Po této brance se zdálo, že je o výsledku již rozhodnuto. Hosté poněkud polevili a dovolili domácím v samotném závěru dvěma slepenými góly zápas zdramatizovat. V 88. minutě lacinou brankou snížil Pleticha na 1:3 a o minutu po té překonal Rojíka  Lisý a bylo o drama postaráno. V nastaveném čase opět hosty podržel, když napravil svojí nepozornost z 88. minuty a po závaru před svojí brankou na poslední chvíli míč stačil vyrazit.

Branky:  54. Sova Jan,  66. Kortba, 78. Naueš.

Rozhodčí : Štrincl.,diváků: 100, ŽK: 1 : 1.

Sestava Horažďovice : Rojík – Šedivý, Sova Jan, Křivanec, Nauš, Melka, Beránek, Stulík, Řiský, Kotrba, Chod(71. Greger).

BOLEVEC -  KLATOVY 3: 3 ( 1: 1) PK 3:4

Branky: Kadeřábek, Kohout, Černý - György, Hanzlík, Veselka; ŽK: 3:0 . Diváků: 50

Branky: Tlustý 3 - Roubal 3, Vágner, vlastní; ŽK: 4:3 . Diváků: 150

1. Doubravka           25  18   6   1   82 : 30    63  ( 21)

2. Chrást              25  16   7   2   77 : 32    59  ( 19)

3. Horažďovice         25  16   6   3   63 : 36    57  ( 18)

4. Klatovy  1898       25  12   4   9   56 : 39    43  (  4)

5. SK ZČE Plzeň        25  10   6   9   41 : 46    40  ( -3)

6. Vejprnice           25  11   4  10   48 : 40    39  (  1)

7. Přeštice            25   9  10   6   33 : 30    38  (  1)

8. Příkosice           25  10   4  11   51 : 48    36  ( -5)

9. Dyn.H.Týn           25   9   5  11   35 : 48    34  ( -4)

10. Chotíkov            25   7   8  10   38 : 58    33  ( -7)

11. Rapid Plzeň         25   7   6  12   34 : 52    31  (-12)

12. Bolevec             25   8   3  14   39 : 68    29  (-12)

13. Holýšov             25   8   3  14   40 : 49    28  (-12)

14. Stod                25   7   3  15   42 : 52    26  (-12)

15. Horní Bříza         25   5   4  16   32 : 56    22  (-20)

16. Stříbro             25   6   3  16   36 : 63    22  (-18)

DERBY V LUBECH ROZHODLY AŽ POKUTOVÉ KOPY

Magnetem 25. kola 1.A bylo bezesporu derby dvou úspěšných týmů z Pošumaví v 1. A třídě , který se hrál na hřišti v Lubech. Po podzimní bezbrankovém průběhu,kdy se body v derby v Sušici dělily nedošlo ani po devadesáti minutách hry v Lubech k rozhodnutí a   tak přišly ke slovu pokutové kopy. O tom, že si nakonec hosté odvezly možná ještě nyní nedoceněný  druhý bod rozhodl penaltový rozstřel ve kterém vyhrála Sušice  stejně jako na podzim doma(3:0) i v Lubech 4:2.

Nýrsko mělo v tomto kole  před sebou náročnou úlohu čelit v Nepomuku postupovým choutkám domácích. Postavení obou týmů v tabulce favorizovalo  domácí , kterým jejich í povinnost vyhrát ještě ulehčilo dvojnásobné vyloučení hostů .  Okula tak souboj o druhé postupové místo Sušici příliš neulehčila a nezabránila tomu, aby se Nepomuk  v tabulce nepřiblížil k hráčům z města na Otavě  na rozdíl jediného bodu.

LUBY -  SUŠICE  1 : 1(1 : 0) PK 2 : 4.

Spravedlivou dělbou bodů v základní hrací době skončilo derby utkání se Sušicí, která přijela v roli favorita  zápasu. Od začátku předváděla obě mužstva rychlý a dynamický fotbal, důrazné napadání a boj o každý míč.  Po úvodní šanci hostů, kteří už v 6. minutě dopravili míč do sítě domácích, ale z ofsajdové pozice, přišla největší šance domácího mužstva v 16. minutě, kdy byl sražen v pokutovém území Vojta Koželuh a nařízený pokutový kop proměnil Olda Juřina. Domácí tak vedli 1 : 0 a  tento stav vydržel až do konce poločasu.  Ve druhém poločasu pokračoval souboj o každý míč, Hosté si vytvořili mírnou převahu a měli také větší šance. V 69. minutě nastřelili tyč Kalašovy branky  a v 73. srovnali stav utkání na 1 : 1, kdy domácí brankář Kalaš nejdříve kryl prudkou střelu hostujícího hráče, ale vyražený míč dopravil do sítě Tomáš Klíma. Ostatní šance na obou stranách již zůstaly nevyužity a tak o vítězi rozhodovaly pokutové kopy.  V těch byli úspěšnější hosté za Sušice, kteří ani jednou nezaváhali a vyhráli 2 : 4. Úspěšnými exekutory pokutových kopů byli za hosty Hubáček, Kotrba, Kalný a Vrhel, za domácí Juřina a Šnour.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Křížek Miroslav, Pivoňka Marek, Mlejnek Aleš, Vejskal Martin, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Juřina Oldřich, Šnour Daniel, Šůs Miroslav a Švátora Karel, střídali Čížek Aleš a Voráček Přemysl.

Branky: 16. Juřina Oldřich (PK) - 73. Klíma Tomáš

Rozhodčí:Tyc Ondřej, Kulhánek Milan, Kovařík Tomáš;ŽK:3 : 2;Diváků : 100.

Foto z utkání Luby - Sušice - 2x  Milan Kilián Klatovský deník

NEPOMUK – NÝRSKO  3 : 0 (2 : 0)

David Svoboda

Ač tomu výsledek utkání nenapovídá,jednalo se o celkem vyrovnané utkání. Domácí celek byl mírně aktivnější a určitě o mnoho důraznější než hosté. Po dvou chybách se dostal lacino do vedení a to v druhé půlce ještě pojistil. To už ale hrálo Nýrsko o devíti,neboť musel předčasně do kabin nejdříve hrající trenér Kalivoda a po něm i Korschinský.

Sestava Nýrska: Ludvar-Hvězda,Kalivoda st.,Valenta,Bastl (Flor)-Korschinský,Šteiner (Kalivoda ml.),Kadlec,Koutník-Tykal,Kohout

Domažlice B -  Dl. Újezd 8: 3 ( 1: 2)

Branky: Leitl 3, Rojt 2, Krakeš, Mužík, Neumann - Bukva 2, Švábek; ŽK: 0:2 . Diváků: 60.

Žihle  - Sl.Mýto 6: 3 ( 5: 1)

Branky: Majer 4, Hora, Otcovský - Hatina, Koudelka, Spěváček; ŽK: 3:4. Diváků: 110.

1. Domažlice B         25  15   5   5   74 : 39    53  ( 11)

2. Sušice              25  15   4   6   58 : 25    51  ( 13)

3. FK Nepomuk          25  16   2   7   62 : 38    50  ( 11)

4. Tatran Přimda       25  15   2   8   58 : 41    47  ( 11)

5. Dlouhý Újezd        25  12   4   9   66 : 55    44  (  4)

6. Luby                25  11   6   8   52 : 33    41  (  0)

7. Chlumčany           25  11   6   8   54 : 47    41  (  0)

8. Žihle               25  12   1  12   70 : 60    38  ( -2)

9. Zruč                25  10   5  10   36 : 44    38  ( -1)

10. Nýrsko              25   8   6  11   37 : 52    33  ( -6)