OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 21. kolo 12. - 13.5. 2012

O K R E S N Í      P Ř E B O R

V ZÁPASE JARA SE VRHAVEČ PŘIBLÍŽILA K POSTUPU

V 21.kole OP přivítala Vrhaveč na svém hřišti svého pronásledovatele v tabulce a zároveň exúčastníka I.B třídy celek Tatranu D.Ves. Zápas jara kdy   v přímém souboji o postup přivítala v tabulce první Vrhaveč  druhou Dlouhou Ves , která na lídra ztrácela dva body.  Na celek hostů byla před dnešním utkáním slyšet samá chvála na jejich herní projev a také proto se čekalo co předvedou ve Vrhavči. Pokud bychom měli posuzovat podle výsledků v tomto ročníku ze vzájemných zápasů , pak po výhře v Dlouhé Vsi i doma(i když jen na pokutové kopy) by si postup zasloužila Vrhaveč. Jak to  ale nakonec dopadne k tomu ještě vede poměrně dlouhá cesta dalších pěti náročných zápasů.

To ostatně neplatí jen o čelu tabulky, ale také o spodních střech kde se rozhoduje o sestupu. V 21.kole došlo k dalším přímým dvěma soubojům potencionálně  nejvíce ohrožených celků. V Žihobcích si domácí značně zkomplikovali svoje postavení v tabulce. Byli blíže k vítězství s mochtínskou rezervou kdy se ujali vedení po přestávce , ale dvěma slepenými góly, když ten vítězný si dali sami  se propadli na předposlední místo.

O další pozoruhodný výsledek se postaral Týnec ve Velkém Boru.  Hosté po dvou remízách na hřišti lídra ve Vrhavči a v Běšinech kdy vyhráli na PK dokázali ve třetím zápase za sebou venku bodovat, když tentokráte má jejich výsledek tu nejvyšší , tříbodovou hodnotu!

Se zájmem byl očekáván zápas  v Janovicích. Domácí  kteří odehráli v minulém kole kvalitní zápas v Lubech poměrně přesvědčivě přehráli Železnou  Rudu která přijela ověnčena vítězstvím  v dohrávce 8.května doma nad třetím  v tabulce Sokolem Nezamyslice.

ŽIHOBCE - MOCHTÍN B 1 : 2 (0 : 0)

Branky: 54. Nemrava Oldřich - 74. vlastní, 78. Novák Zdeněk.

Rozhodčí: Blaheta Josef. ŽK: 0 : 2. Diváků: 30.

JANOVICE - ŽELEZNÁ RUDA  4 : 0 (2 : 0)

Václav Slivoň

Zápas odpovídal postavení obou celků v tabulce , kdy jak domácí Dukla tak hosté s největší pravděpodobností již do bojů o postupové a sestupové příčky nezasáhnou a tak diváci viděli uvolněnou partii . Domácí tým si postupem času vytvořil mírnou převahu , ze které si vypracoval dvě slušné šance , nicméně bez brankového efektu. A tak až třetí šanci přetavil v gól pěknou střelou k tyči M.Urban v 28 minutě 1 : 0. Hostující tým dnes nebyl ve finální fázi nejpřesnější a tak povětšinou jeho akce končily před pokutovým územím domácího týmu . Dukla si do šaten odnesla dvoubrankové vedení , kdy si vybral slabší chvilku hostující brankář, který propustil za svá záda slabou střelu P.Petrušky v 42 min  2 : 0.

Druhá půle naprosto kopírovala první poločas . Domácí tým opět si vypracoval více brankových příležitostí a měl více ze hry, opět však nepřesná koncovka nechala stav ukazatele bez změny . A tak až v 70 min konečně definitivně rozhodl zápas M.Hájek , který z úrovně vápna prostřelil hostujícího brankáře 3 : 0. Hosté mohli kosmeticky upravit výsledek v 75 min , kdy už byl domácí brankář překonán , nicméně na brankové čáře ho zastoupil obránce. M.Hájek skóroval ještě jednou a to v 83 min z brejkové situace upravil na konečných 4 : 0 .

Dukla tak pokračuje ve velmi povedené jarní části soutěže , kdy okusila hořkost porážky pouze s Hrádkem ve druhém jarním kole . Železná Ruda dnes zůstala dlužna své pověsti  hlavně s ohledem na fakt , že se jedná o druhý nejlépe skórující tým OP.

Sestava Dukla Janovice :  K.Šnejdar  – A.Mach ( 35 J.Hájek ) – T.Suk ( 46 R.Holý )  , D.Kološ ( K ) , P.Šobek –  R. Mandák ( 65 J.Müller ) ,P.Petruška , M.Urban, V.Valečka  – V.Slivoň, M.Hájek

Branky: 28. Urban Miroslav, 42.Petruška Patrik, 70.a 83.Hájek Matěj

Rozhodčí: Mazanec Marek. ŽK:  3:3,. Diváků: 50.

BĚŠINY-LUBY B   1 : 1 (0 : 1) na PK 5 : 3

Branky: 20.  Švec Radek, 58.  Vališ Miroslav

Rozhodčí: Habada. ŽK: 3 : 3. Diváků: 20.

HRÁDEK - VELKÉ HYDČICE  1 : 1(1 : 0) na PK (4:2)

Branky: 44.Holeček Radek - 68. Šimáček Jiří.

Rozhodčí: Bína Roman . ŽK 2 : 4. Diváků: 50.

VRHAVEČ - DLOUHÁ VES 2 : 2(1 : 1)na PK 5:4

Jindřich Pacner

.Do utkání vstoupili lépe domácí,kteří svého soupeře zaskočili agresivním napadáním,které jim dělalo problémy v rozehrávce a především jim zle zatápěl výborně hrající T.Vejskal svojí rychlostí.Jako první se do střelecké listiny zapsal mladíček P.Reitmajer,který si v 17.min. naskočil na rohový kop zahrávaný T.Jandečkou a poslal domácí do zaslouženého vedení 1:0.V dalších minutách se hra odvíjela převážně ve středu hřiště se šancemi na obou stranách.Ve 34.min. zahrávali hostující hráči VPK,který si domácí sami srazili do vlastní sítě a bylo srovnáno na 1:1.

Do II. poločasu nastoupili domácí bez změny v sestavě.Šťastnou ruku měli domácí trenéři při střídání v 63.min.kdy poslali do hry D.Hracha, který se ihned po svém příchodu na hřiště postavil k VPK,který poslal na T.Vejskala a ten opět vrátil domácím vedení 2:1.Z toho se ovšem dlouho neradovali a za další 2.min po rychle rozehraném rohovém kopu poslal hostující hráč ostrý centr do malého vápna,kde si domácí obrana opět zrazila míč do vlastní sítě a bylo srovnáno na 2:2.Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu a tak přišly na řadu penalty,ve kterých získala bod navíc domácí Vrhaveč a zvýšila tak svůj náskok na 3 body.Paradoxem tohoto utkání je fakt,že ačkoli hostující celek nevsítil jedinou branku,tak si odváží jeden bod.

Sestava Vrhaveč: O.Pressl-M.Skřivánek,V.Mayer,V.Tomaka,J.Potužník (K) -T.Jandečka,R.Kudláček, P.Reitmajer,  L.Lorenc - M.Minařík,T.Vejskal; střídali:D.Hrach,J.Skřivánek

Branky: 17. Reitmajer ,63. Vejskal - 34. Krejčí, 62. vlastní. ŽK: 2: 2 , ČK: 0 : 1 (Hasenöhrl Petr)

Rozhodčí: Diváků: 80.

VELKÝ BOR – TÝNEC  2 : 5 (0 : 3)

Miloslav Kolář

V důležitém utkání o udržení začali lépe hosté, když v 7‘ domácí obrana podcenila centr Topinky a sám před golmanem  pohodlně skoroval Kubavý. Domácí měli na vyrovnání, ale zpětnou přihrávku Brůhy na šestnáctku Šimanovský minul. Poté si domácí vytvářeli herní převahu, ale byli to opět hosté, když nejprve dorážel po zákroku Václavíka v 25‘ Mužík a ve 28‘ mířil přesně  Frous. A když se neujaly slibné hlavičky Kulhánka ani Zoubka, šli hosté do kabin s luxusním náskokem. Úvod druhé půle poznamenalo opětovné promáchnutí Šimanovského před golmanem, poté domácí Václavík vychytal samostatný nájezd hostů, ale těm vycházelo téměř vše, a tak se prosadili opět střelou Mužíka. Hrozivý výsledek domácí vyburcoval, světlým okamžikem byl prúnik Šimanovského a krásné přehození golmana, poté zachránila hosty po přímém kopu Turka tyč a po samostatném průniku Šimanovského golman. Domácí byli fotbalovější, hlava Červeného těsně minula branku, ale střela Šimanovského už svůj cíl našla. Tu další už hostující golman bravurně vyrazil a z protiútoku nakonec hosté Hromadou navýšili na konečných krutých 2:5. Domácí mohli litovat  spousty neproměněných šancí, ale fotbalové štěstí přes jejich snahu stálo tentokrát při hostech.

Branky:  65., 72. Šimanovský Robert – 7. Kubavý Petr, 25., 55.  Mužík Radek, 28. Frous Michal,  85.  Hromada Tomáš.

Rozhodčí:Brůha Radek;ŽK:2 : 3;Diváků : 40

SUŠICE B – NEZAMYSLICE  1 : 0 (1 : 0)

Branka:18. Pavel Hubáček

Rozhodčí:  Karel Lažánek. ŽK: 1 : 1. Diváků: 60.

1. Vrhaveč             21  13   6   2   38 : 21    49  ( 12)

2. Dlouhá Ves          21  14   3   4   58 : 18    46  ( 15)

3. Nezamyslice         21  12   3   6   48 : 34    41  (  9)

4. Železná Ruda        21  11   3   7   51 : 44    38  (  6)

5. Hrádek              21  10   4   7   35 : 28    37  (  1)

6. Sušice  B           21   8   7   6   46 : 34    36  ( -2)

7. Běšiny              21   8   8   5   34 : 24    36  ( -1)

8. Janovice            21   7   7   7   49 : 41    32  ( -2)

9. Luby B              21   6   8   7   38 : 33    28  ( -4)

10. Mochtín B           21   6   3  12   27 : 48    23  (-12)

11. Velký Bor           21   6   2  13   39 : 53    22  (-13)

12. Týnec               21   5   3  13   40 : 57    20  (-12)

13. Žihobce             21   4   6  11   28 : 61    19  (-15)

14. V. Hydčice          21   2   7  12   18 : 53    14  (-17)

Z TROJICE   ASPIRANTŮ NA POSTUP ZŮSTAL TANDEM

Z původní trojice týmů které vážně pošilhávaly v úvodu jarní sezónu po druhé postupovém místě zaručující postup se zúžila na tandem Bolešiny – Měcholupy.  Tím kdo z této trojice odpadl je Bezděkov, který inkasoval v duelu v Malém Boru půltuctový nářez a naopak bude muset odolávat ataku svého posledního přemožitele v útoku na čtvrté místo. Šest branek padlo i v souboji prvního s posledním na hřišti v Horažďovicích . Druhé Bolešiny se tentokráte na své těsné vítězství na hřišti ve Veřechově hodně nadřely .

MĚCHOLUPY - STRÁŽOV B 2 : 0 (0 : 0)

Vaněk Josef (Strážov)

Od úvodních minut se hrálo celkem vyrovnané utkání, ale bohužel se hosté do šancí nedostávali a hrozili pouze střelami ze střední vzdálenosti. To domácí na tom byli o něco lépe, ale také oni své šance neproměnili a tak poločas skončil 0 : 0. Do druhého poločasu nemohl pro zranění nastoupit Weber P. což bylo velké oslabení do útočné fáze. Bohužel hned v 51 min. zahrávali domácí přímí volný kop z 25 metrů a střelou přes zed´ˇ poslal domácí do vedení 1 : 0. Hosté se potom snažili z výsledkem něco udělat. ale jejich snaha končila před pokutovým územím. V 59 min. odstoupil pilíř obrany Franc J. který odehrál pěkný zápas. V závěru hosté posílili útok ve snaze o vyrovnání, ale v 83 min. domácí vstřelili branku na 2 : 0 a tímto výsledkem také zápas skončil. Myslím si, že hosté neodehráli špatný zápas, ale bohužel jsme se málo dostávali do šancí a bez nich se branka vstřelit nedá.

Branky: 51. Vrba Jindra, 83.Melichar Martin. Rozhodčí: Kurc Lubomír. ŽK: 3 : 3. Diváků: 60.

Sestava - Nový J., Franc J. ( 59 min. Kriebich K.)  Kalista R. ( 81 min. Kiesenbauer L.), Kollross P., Hosnedl M., Míšek L., Hosnedl J., Vlček L., Presl A., Weber P. ( 46 min. Švůgr T.), Soušek J. ( 70 min. Kolář M.)

MYSLÍV - HARTMANICE 0 : 3 (0 :0 )

PETR BUZÍN(sekretář So Hartmanice): „Po našem výborném   výkonu s rezervou Horaždovic jsme měli obavy , aby se neopakoval náš  propadák  v Horách M. Boží. První půle byla herně vyrovnaná. Měli jsme větší počet gólových přílržitostí. Do druhé půle jsme nasadili čerstvého otce Michala Korála a to se ukázalo jako geniáalní tah. Michal dal branku na 1:0 a to se ukázalo jako klíčový moment zápasu. Druhou branku poté vsítil Rudy (UDY) Matoušek a konečný výsledek 3:0 stanovil "zabiják" Petr Sládek. Od té doby, co mi dělá asistenta Lukáš Červený se vezeme na vítězné vlně. “

Branky: 66. Michal Korál, 68. Rudolf Matoušek, 76. Petr Sládek.

Rozhodčí: Josef Abraham. ŽK: 0 : 3. Diváků: 40.

NALŽOVSKÉ HORY – HRADEŠICE B   0 : 1 (0 : 0)

Branky: 60. Máral Martin.

Rozhodčí: Němec Michal. ŽK: 1 : 1. Diváků: 60.

VEŘECHOV-BOLEŠINY 2 : 3 (2 : 2)

Branky : 13.Šíp Petr , 36. Sopoci Vladimír - 11. Juřina Roman, 30. Jandík Zdeněk, 57. Hess Petr.

Rozhodčí:  Staněk L. Diváků: 60. ŽK: 1 : 0.

MALÝ BOR - BEZDĚKOV   6 : 1( 2: 1)

Branky: 16., 28., 67.Jára K., 63. Hozman V., 82. Sládek M., 90. Šipla M. – 39. Tuček T.

Rozhodčí:Brůha Radek;ŽK:0:2 ;Diváků :70.

FK HORAŽĎOVICE „B“ – HORY MATKY BOŽÍ  6 : 0 (3 :0 )

Branky: 15., 37., 56. Hanzal, 19. Šedivý, 58. Lávička, 89. Jánský

Rozhodčí:Bala Petr;ŽK:0: 1;Diváků : 50.

NEZNAŠOVY - VELHARTICE 1 : 1 (0:0)

Branyk: 46. Hanuš Pikhart - 80. Antonovics Andrei  .

Rozhodčí: Pastyřík. Diváků: 30. Hráno bez karet

1. Horažďovice B       21  18   2   1   69 : 15    56  ( 23)

2. Bolešiny            21  13   6   2   65 : 21    45  ( 15)

3. Měcholupy           21  14   2   5   53 : 20    44  ( 11)