OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 20. kolo 5.-6.5.2012

O K R E S N Í      P Ř E B O R

ŽELEZNÁ RUDA NA ÚSPĚŠNOU SÉRII DOMA NENAVÁZALA

Železná Ruda si hvězdnou sérií pěti zápasů za sebou na hřištích soupeřů ve kterých  získala 12 bodů si získala přes svými soupeři oprávněný respekt. Proto při letošní jarní premiéře na domácím hřišti s lídrem tabulky Sokolem Vrhaveč  očekávali příznivci železnorudské kopané , že je také doma jejich tým potěší. Bohužel se tak nestalo a hosté, kteří jakoby v posledních zápasech slevili ze svého podzimního vysokého lesku do matného odstínu získali velmi cenné tři body. Vrhaveč před zápasem jara , který bude na programu  příští kole na jejím hřišti poslali svému největšímu soupeři v souboji o postup vizitku s nápisem MY SE NEVZDÁVÁME  ! Obdobně to platí o mnohými po podzimním propadu v tabulce na úplné dno  odpisovaném Sokolu Týnec. Týnečtí si  velice důležitou výhrou doma nad Svatoborem Hrádek  naopak posílili naděje na záchranu.

Očekávané  derby  Dlouhá Ves – Sušice B ve kterém byly v sázce další důležité body nejlépe vystihují slova sekretáře domácího Tatranu Josef Krůse „Zápas se spíše dal přirovnat ke klidnému a slušnému „pouťáku“, což bylo doslova a do písmene, neboť  Dlouhé Vsi také pouť byla“. Vítězství domácích znovu ozdobil autor hattricku,  střelecky disponovaný Petr Páleník.

Na 20.kolo  okresního přeboru nebudou vzpomínat v dobrém Nezamyslice . Třetí tým tabulky si na hřiště sestupem ohroženého Mochtína B dojely   pro první letošní porážku  , kterou si značně zkomplikoval své postupové ambice.

ŽELEZNÁ RUDA A  - VRHAVEČ A  1 : 3 (0 : 1)

Rudolf Pavel

Dlouho očekávané první domácí utkání v letošním roce se hráčům Železné Rudy vůbec nepovedlo.Úspěšné tažení na hřištích soupeřů (5 utkání - 12bodů)neprodloužili.Na vedoucí tým tabulky Vrhaveč si věřili.Realita byla ale jiná.Začali ve velkém stylu.Ve 3.min.se obranou hostí prodral David Greiner. Jeho střela těsně minula branku Když Vítězslav Hájek v 18.min.nastřelil spojnici tyčí,nebyl na stadionu divák, který by nevěřil v úspěch našeho týmu.Skutečnost ale byla jiná.Ve 28.min.hosté vstřelili málokdy vídaný gól.Ten zaskočil nejen diváky,ale hlavně hráče domácího týmu.Hostující Václav Hrach vystřelil od půlící čáry.Míč se vznesl do pokutového území domácích a přeskočil chybně zasahujícího železnorudského brankáře (0:1).Snaha o srovnání náskoku nevedla do úspěšného konce.

Druhou půli začali domácí dle očekávání náporem. Bezvýsledně. Naopak, hosté zahrozili v 56 .a 57.min., kdy nejdříve po kopu z rohu skončila hlavička na břevně. V další minutě po trestném kopu skončila  na břevně další hlavička. V 62.min zaváhání železnorudské obrany už trestal brankou Libor Lorenc (0:2).Domácí ještě stačili snížit po nepřehledné situaci brankou Pavla Hanzlíka, ale to bylo vše, co se domácímu týmu podařilo. Naopak střídají David Hrach v 89 .minutě ukončil trápení domácích(1:3) a 80 diváků se výhry nedočkalo.

Slušně hrané utkání  s přehledem odřídil Josef Abraham.

Branky : 78.Pavel Hanzlík  -28. Václav Hrach , 62. Libor Lorenc ,89. David Hrach

Rozhodčí : Josef Abraham. ŽK 0 : 2.Diváků: 80.

V.HYDČICE - BĚŠINY 2 : 2 (1 : 0) na  PK 1 : 4

Branky : 15. Kropáček, 62.Tyrpekl - 51. a 82. Matějka Václav

Rozhodčí: Brůha Radek. ŽK: 4:1. Diváků: 30.

TÝNEC - HRÁDEK A  3 : 2 (0 : 1)

Branky : 66.Topinka, 77. Fraus,79. Kubový Petr - 26.a 65.Holeček Radek

Rozhodčí : Habada. Diváků: 50.

DLOUHÁ VES - SUŠICE „B“  4  : 3(2 : 0)

Krůs Josef

Derby se v Dlouhé Vsi nekonalo. Spíše se zápas dal přirovnat ke klidnému a slušnému „pouťáku“.(v Dlouhé Vsi také pouť byla). Hráči na obou stranách se respektovali a hráli pěkný fotbal. První poločas měli mírnou převahu domácí a do šaten se odcházelo za stavu 2:0.

S druhým poločasem domácí diváci moc spokojení být nemohli.Sušičtí dali jasně najevo, že fotbal hrát umí a snížili několikrát na rozdíl jedné branky.

1:0 – po rychlém protiútoku z vlastní poloviny využívají domácí zaváhání obrany hostů a P.Páleník dává po pěkné kombinaci první gól.Na 2:0 zvyšuje perfektní hlavičkou po přihrávce od M.Krejčího Standa Valvoda. Následuje pěkná akce po pravé straně, když „rychlík“ P.Hosnedl  uniká svým strážcům a přihrává zcela volnému P.Páleníkovi, který dává na 3:0. Jen na chvíli jsme přenechali iniciativu hostům a zkušený P. Hubáček z levé strany prostřeluje domácí obranu a snižuje na 3:1. Domácí to ještě neberou jako vážné varování a tak je na J.Fartákovi, aby dal dalším gólem najevo, že fotbalisté ze Sušice nic nevzdávají a opět snižuje (3:2). Osud utkání bere do svých rukou M.Krejčí, který po úniku po levé straně vyzve opět P.Páleníka k zakončení na 4:2. Hosté ještě dokáží v poslední minutě snížit L.Kodýtkem na 4:3 a pěkný zápas končí ke spokojenosti asi 170 diváků.

Branky:26.,54. a 85. Páleník Petr, 31.Valvoda Stanislav -63. Hubáček Pavel,83.Farták Josef a 90.Kodýdek Lukáš

Rozhodčí: Javorský ,Hessová , Koura;ŽK:1: 3;Diváků : 170.

ŽIHOBCE - VELKY BOR  1 : 1 (0 :  1) NA PK 3:5

Rozhodčí: Harmady - Vasková, Mazanec. ŽK: 0 : 3. Diváků: 100

Branky: 65'Staněk Václav - 45'(PK) Šimanovský Robert.

MOCHTÍN - NEZAMYSLICE  2 : 1 (1 : 0)

Důležitá výhra domácí rezervy nad favorizovaným soupeřem rozhodla větší vůle po vítězství. Mochtín vedl od 4.minuty brankou Zdeňka Pláničky. Soupeř pak měl dvě šance po rohových kopech, ale nedal je, naopak v závěru poločasu měl velké štěstí. To se dostal do golové šance domácí Novák, přehodil golmana, ale míč skončil jen na břevně. Následnou dorážku pak hostující obránce vykopával z brankové čáry. I po přestávce se bojovalo o každý metr hřiště. Hosté byli fotbalovější, domácí bojovnější. Vyrovnání na 1:1 přišlo po rohovém kopu v 72.minutě, kdy se hlavou trefil přesně k tyči hostující František Ritter. Když se zdálo, že zápas spěje k penaltám, přišla v 89.minutě pěkná kombinační akce domácích, kterou vítězným golem završil střídající Petr Švátora.

Branky: Plánička Zdeněk, Švátora Petr - Ritter František, ŽK: 3 : 3. Rozhodčí: Lažánek Karel. Diváků: 60

LUBY B - JANOVICE - 2 : 2 (1 : 0) NA PK  3 : 4

Utkání dvou sousedů v tabulce mělo dramatický náboj,  oba soupeři převáděli rychlý a útočný fotbal se spoustou šancí na obou stranách. Domácím se vydařil úvod utkání, kdy se z přímého kopu nádherně trefil Přemek Voráček a domácí vedli 1 : 0. Po úvodní brance ale domácí polevili a až do konce poločasu byli hosté aktivnější a měli i více brankových příležitostí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit.  Začátek druhého poločasu zase patřil hostům, kteří během prvních 15 minut druhé půle otočili nepříznivý stav utkání ve svůj prospěch.  Nejdříve ve 46. minutě unikl Miroslav Urban a srovnal stav na 1 : 1, potom v 56. minutě po centru Kološe hlavou nádherně trefil Matěj Hájek  a zvýšil na 1 : 2 pro hosty.  Domácí hráči potom přidali na bojovnosti a byli to zase oni, kdo měl více ze hry. V 72. minutě utkání střelou z dálky překonal Radek Pikhart hostujícího brankáře a srovnal tak stav utkání na 2 : 2. V závěrečném náporu neproměnil největší šanci domácích Marek Havlovic a tak došlo na střelbu pokutových kopů. V těch byli úspěšnější hosté a tak si dva body odvážejí oni. Úspěšnými střelci pokutových kopů byli za hosty Slivoň, Kološ, Urban a Petruška, za domácí proměnili Smolík, Čížek a Křížek.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Sýkora Filip, Smolík Pavel, Pikhart Radek, Heřman Štěpán, Křížek Miroslav, Voráček Přemysl, Voráček Josef, Havlovic Marek, Švec Radek a Čížek Aleš, střídali Švátora Karel a Sydorenko Vasyl.

Branky: 13. Voráček Přemysl, 72. Pikhart Radek  -  46. Urban Miroslav, 55. Hájek Matěj. Rozhodčí:Blaheta Josef;ŽK: 2 : 1.Diváků : 100

Branky :  Voráček Přemysl ,Pikhart Radek - Urban Miroslav ,Hájek Matěj.

Rozhodčí Blaheta Josef, ŽK 2 : 1, 100 diváků.

1.  Vrhaveč           20  13   5   2   36: 19    47 ( 14)

2.  Dlouhá Ves        20  14   2   4   56: 16    45 ( 14)

3.  Nezamyslice       19  12   3   4   45: 29    41 (  9)

4.  Železná Ruda      19  10   3   6   47: 37    35 (  6)

5.  Hrádek            20  10   3   7   34: 27    35 (  3)

6.  Běšiny            20   8   7   5   33: 23    34 (  1)

7.  Sušice  B         20   7   7   6   45: 34    33 ( -2)

8.  Janovice          20   6   7   7   45: 41    29 ( -2)

9.  Luby B            20   6   7   7   37: 32    27 ( -5)

10.  Velký Bor         20   6   2  12   37: 48    22 (-10)

11.  Mochtín B         20   5   3  12   25: 47    20 (-15)

12.  Žihobce           20   4   6  10   27: 59    19 (-12)

13.  Týnec             20   4   3  13   35: 55    17 (-15)

14.  V. Hydčice        20   2   6  12   17: 52    13 (-18)

HORAŽĎOVICKÁ REZERVA POPRVÉ PROHRÁLA , NECHALA BODY V HARTMANICÍCH

Po odehrání minulého kola ve kterém Hartmanice dokázaly přivést tři body ze hřiště do té doby druhého týmu tabulky Sokola Měcholupy asi málokdo očekával, že by ještě tento nováček soutěže mají před jarními boji jediný cíl záchranu mohl přichystat ještě větší překvapení. A stalo se ! V následujícím zápase doma získal skalp dosud soutěží procházejícího bez jediné porážky prvního celku tabulky FK Horažďovice B. Překvapení je  to o to  větší, neboť Hartmanice na podzim v Horažďovicích vysoko prohrály 5:1 !

HARTMANICE - HORAŽĎOVICE  B  3 : 1(1 :1)

Betr Buzín, sekretář domácího klubu: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a hned v první minutě museli hosté zablokovat sřelu Petra Sládka. Hned ve 4 minutě nacentroval Marek Drha na hlavu Petra Sládka,ten ale trefil pouze tyč a následnou dorážku Ondry Koryťáka bravurně lapil hostující brankář. Potom otěže utkání převzali hosté a hned z první šance se gólově prosadil Mičkal. Poté v dobrém náběhu zaváhal Janouškovec a domácí začali vyrovnávat hru. Kombinaci ze začátku si zopakovali Marek Drha a Petr Sládek, který se hlavou nemýlil. Ve druhém poločase hosté byli stále aktivnější , ale domácí trestali z rychlých protiútoků. Nejdříve se prosadil Marek Drha a v samém závěru nadvakrát Ondra Koryťák. Před slušnou diváckou kulisou jsme konečně pohledný fotbal.“

Branky: 22. Sládek Petr,53. Drha Marek,85. Koryťák Ondřej-8. Mičkal Petr.

ŽK: 2 : 0. Diváků: 110. Rozhodčí: Jan Veverka.

HRADEŠICE B - MALÝ BOR  0 : 2 (0 : 1)

Josef Chalupný

Po velice špatných výkonech v předcházejících kolech se maloborští v derby výrazně zlepšili a po té co využili dvě z šesti gólovek zvítězili.Domácí však byli v obou poločasech o něco lepší, ale čistou brankovou příležitost si nevytvořili.

Diváci viděli vcelku pěkné utkání.

Branky: 28.Šipla Miroslav, 63. Hozman Václav. Rozhodčí: StaněkLuděk. ŽK: 3 : 3. Diváků. 100.

BOLEŠINY – VELHARTICE   6 : 0 (2:0)

Branky: 70.,75.,78.a 80.Roháč Jan,38. Moravčík Michal,43.Farný Radek.

Hráno bez karet. Rozhodčí: Pressl Václav. Diváků: 80.

BEZDĚKOV  A - MYSLÍV   2 : 1 (1:0)

Michal Karlubík

V průměrném utkání otevřel skóre utkání mladší z bratrské dvojice Zhvakinů Kostyantyn, když uklidil v 18. minutě do sítě centrovaný míč na zadní tyč. 1:0. Žádnou další šanci ani jedna strana neproměnila a tak první půle skončila nejtěsnějším vítězstvím domácího celku. Ve druhé půli domácí přestali hrát fotbal a tak v 60. minutě vyrovnal Jiří Kubala na 1:1. To domácí na chvilku probralo a zatlačili hosty do Velkého vápna a pak v 71. minutě přesnou střelou k tyči střelil vítěznou branku Miroslav Břečka. Hosté pak sice přidali, ale žádný gól již nepadl a tak se domácí radovali ze třech bodů.

Sestava Bezděkov : Martínek Michal -  Panuš Petr, Dums Petr, Šperer Zdeněk (Čížek Václav), Ouda Jan - Zhvakin Kostyantin (Tuček Tomáš), Dulka Josef, Novák Václav, Teska Ondřej (Břečka Miroslav) - Zhvakin Alexandr, Hráský Pavel.

Branky: 18. Zhvakin Kostyantyn , 71. Břečka Miroslav - 60. Kubala Jiří.

Rozhodčí: Kurc Lubomír. ŽK: 3 : 1. Diváků: 40.

HORY MATKY BOŽÍ - MĚCHOLUPY  A   1 : 5 (1:2).

Branky: 41' Pretl Jan  - 7',80' Kaňák Jan, 10' Vrba Jindra, 64' Dražka Petr, 72' Tvrdík Ivan. ŽK:   2:3. Rozhodčí: Diviš. . Diváků; 40

STRÁŽOV B - NEZNAŠOVY 4 : 0  ( 0 : 0 )

Vaněk Josef

V nedělním odpoledni se hrálo derby mezi domácími a hosty z Neznašov. Od úvodu se hrálo tvrdě , ale v rámci pravidel. Výraznou převahu si nevytvořilo žádné mužstvo. Domácí měli šance ve kterých se dvakrát neprosadil Čermák J., který nastoupil po dlouhé době po zranění. Hosté hlavně hrozili přes velmi dobře hrajícího Mundla, kterého výborně pohlídal Kollross P. , ale ten se  přece jen dostal do velké šance, kdy šel sám na brankáře domácích, který včasným vyběhnutím jeho střelu vyrazil.Do konce prvního poločasu se výsledek neměnil a hráči odcházeli do šaten za stavu 0 : 0. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a snažili se hosty zatlačit před jejich branku a hosté hrozili z brejků. Změny stavu výsledku se diváci dočkali v 71 min., kdy pěknou individuální akci předvedl Vlček L., kdy přešel přes dva bránící hráče do pokutového území a střelou s úhlu trefil šibenici 1 : 0. Hned v téže minutě po pěkném uvolnění od Webera P. vstřelil branku Hosnedl J. 2 : 0, který ještě v 73 min. nastřelil tyč. Hosty toto rychlé vedení domácích srazilo  a domácí v závěru utkání měli převahu, která vyústila v 85 min v branku , kdy Míšek L. pěkně uvolnil Webera P., který zvýšil vedení domácích na 3 : 0. A ještě v 90 min hezkou přihrávkou za obranu hostů našel Maxa P.  naběhnutého Webera P. a ten přehodil vyběhnutého brankáře 4 : 0 a tímto utkáni skončilo.  V dnešním utkání domácí hráči měli příkladné nasazení a bojovnost, která v minulých utkáních chyběla a také potěšilo vítězství po sérii porážek, které mužstvo již potřebovalo.

Branky : 71. Vlček Lukáš, 71. Hosnedl Jiří, 85. a 90. Weber Petr.

Rozhodčí: Javorský Josef. ŽK: 3 : 3. Diváků: 100.

VEŘECHOV-NALŽOVSKÉ HORY  2 : 6 (2 : 0)

Jaromír Hnídek

Neuvěřitelný průběh utkání. V prvním poločase domácí po standartních situacích šli do vedení 2:0 a zahodili 2 vyložené šance. V druhém poločase hosté ovládli hru, vstřelili 6 branek a zaslouženě zvítězili. Omluvou pro domácí může být, že nastoupili v silně kombinované sestavě v důsledku několika zranění.

Branky: 11' Přecechtěl Tomáš, 16' Želíska Vít – 51' vlastní, 60', 73', 73' Štěpánek Jindřich, 62' Vaněk Luděk, 70' Jedlička Antonín

Rozhodčí:Bala Petr. ŽK: 2 : 3. Diváků: 60

1.  Horažďovice B     20  17   2   1   63: 15    53 ( 23)

2.  Bolešiny          20  12   6   2   62: 19    42 ( 12)

3.  Měcholupy         20  13   2   5   51: 20    41 ( 11)

4.  Bezděkov          20  11   3   6   44: 36    36 (  6)

5.  Strážov B         20  11   1   8   45: 41    34 (  1)

6.  Velhartice        20  10   2   8   39: 38    32 (  2)

7.  Malý Bor          20  10   1   9   50: 29    31 (  1)

8.  Hartmanice        20   8   3   9   35: 36    27 ( -6)

9.  Hradešice B       20   9   0  11   38: 49    27 ( -6)