KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 20. kolo 5. – 6.5. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

V DERBY SE Z BODŮ RADOVALI DOMÁCÍ

Na hřištích dvou největších klubů  a shodou okolností v tabulce krajského nejvýše figurujících  TJ Sušice a SK Klatovy 1898 se hrály okresní derby . Domácí kluby  ve kterých se dlouhodobě koncentruje  největší množství  mládežnických týmů  v Pošumaví podle očekávání byly stoprocentně úspěšné . Lídr tabulky TJ Sušice bez problémů zvítězila na Okulou Nýrsko. Velká bitva se ale odehrála na hřišti v tabulce druhých Klatov  . Hosté z Horažďovic kladli domácím tuhý odpor a tak vyrovnané derby rozhodl vítězným gólem deset minut před koncem Pretzelmayer  .

STARŠÍ     ŽÁCI

TJ SUŠICE - OKULA NÝRSKO  7 : 0 (3 : 0)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Výsledek je sice jednoznačný, ale domácím se zápas moc nepovedl. Hráli bez nasazení, bojovnosti, prostě to dnes nebylo ono. Hosté měli ve svém středu mladší kluky a na urostlejší domácí nestačili. Dokázali si vytvořit asi tři vážnější šance, ale brankář domácích Tomáš Šoural je  zlikvidoval. O branky se podělili nejstarší a nejzkušenější kluci Sedláček, Skála, Samek.

Martin Samek  se prosadil 4x, Jirka sedláček 2x, Honza Skála 1x + 5 gólových přihrávek. Gól Honzy Skály ve 27. minutě byl 100. gólem domácích v této sezóně !!!

Sestava Sušice : Šoural, Klas D., Jurga, Hubáček, Vichr, Myslík, Hájek, Skála, Sedláček, Samek, Klas M., Vítovec, Dohnal, Poustka

SK KLATOVY 1898 - FK HORAŽĎOVICE  2 : 1 (1:0)

Petr Ulrych

Okresní derby dopadlo lépe pro domácí, i když celý zápas byla veliká fotbalová bitva. Hosté udělali proti podzimu velký pokrok především v taktickém pojetí hry a byli domácím vyrovnaným soupeřem. Domácí šli po dvou nastřelených tyčích do vedení, ale horažďovičtí hráči dokázali po standardní situaci hlavou vyrovnat. Rozhodnutí přišlo 10 minut před koncem, kdy po akci Harmadyho zachoval chladnou hlavu Pretzelmayer, který překonal hostujícího brankáře a rozhodl tak o vítězství domácích.

Branky domácích: Pavlík, Pretzelmayer. Rozhodčí: Pressl. Diváků: 30. ŽK: 0:1.

Sestava domácích:Šít, Baštář, Čabrada, Lysek, Soušek, Pavlík,Harmady, Pivoňka, Bláha, Javorský, Povolný. Střídali:Zedek, Pretzelmayer, Soupír, Pitel

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

Košutka  - Přeštice 3: 0 ( 2: 0), Vejprnice  - SK ZČE 0: 0 ( 0: 0)  PK 2:4, Doubravka  - Domažlice 2: 4 ( 1: 2), Tachov – Nepomuk  1 : 1 na PK 3:4, SK Smíchov -  Stříbro 6: 1 ( 3: 1)

1.  Sušice            20  17   2   1  104: 19    54 ( 23)

2.  Klatovy  1898     20  15   2   3   84: 23    49 ( 17)

3.  Vejprnice         20  14   2   4   72: 34    44 ( 14)

4.  Doubravka         20  13   3   4   68: 33    42 ( 12)

5.  Domažlice         20  12   2   6   74: 30    40 (  8)

6.  Horažďovice       20  12   1   7   89: 41    37 (  7)

7.  Tachov            20   9   1  10   57: 54    28 ( -2)

8.  Nýrsko            20   8   2  10   52: 57    28 ( -4)

9.  Přeštice          20   6   4  10   32: 31    24 ( -8)

10.  Košutka           20   6   2  12   47: 72    22 (-10)

11.  FK Nepomuk        20   5   4  11   53: 53    20 (-11)

12.  SK ZČE Plzeň      20   6   1  13   40: 62    20 (-11)

13.  Smíchov Plzeň     20   4   0  16   24: 80    12 (-18)

14.  Stříbro           20   0   0  20   12:219     0 (-30)

MLADŠÍ  ŽÁCI

TJ SUŠICE – SKP OKULA NÝRSKO  2 : 1(2 : 1)

Ivan Pavlík

V Sušici se odehrálo překvapivě vyrovnané utkání. Přispěli k tomu hosté, kteří již ve druhé minutě zaskočili domácí. Adam Vacek uvolnil Jakuba Pavlíka a střelec hostů se nemýlil. Domácí se zvedli až v závěru poločasu, kdy po chybě obrany prostřelil brankáře David Bernátek. Neuběhli ani 3 minuty a hosté zastavili nedovoleně domácího hráče v pokutovém území. Z penalty zvýšil na 2:1 František Jána. V druhém poločase se domácí zlepšili. Výsledkem bylo několik standardních situací a střel z dálky, které odvrátila obrana hostů, nebo zneškodnil Martin Toul v brance Nýrska. Hosté se mohli dočkat vyrovnání, když se na domácí bránu řítil Martin Bastl, ale svůj únik řešil dlouhou kličkou a z úhlu již branku netrefil. Po té ještě několikrát zahrozili nýrští střelami z dálky, ale ani jedna z nich se nevešla mezi tři tyče.

Branky: 22´Bernátek David, 25´ Jána František – 2´ Pavlík Jakub

Rozhodčí:Červený; : hráno bez karet;Diváků : 30

Sestava TJ SUŠICE:  Kaliský, Jána, Loffelmann, Skrbek, Homolka, Miškovič, Brabec, Kutil, Černý, Svoboda a Gajdečka

KLATOVY – HORAŽĎOVICE   nehlášeno

Košutka -  Přeštice 0: 3 ( 0: 3), Vejprnice - SK ZČE 4: 3 ( 2: 1), Doubravka Domažlice 1: 6 ( 1: 2), SK Smíchov  - Stříbro 0: 3 ( 0: 2) , Tachov  - Nepomuk 0: 4 ( 0: 1) , SK Smíchov  - Stříbro 0: 3 ( 0: 2)

1.  FK Nepomuk        20  17   3   0  115: 21    56 ( 24)

2.  Domažlice         20  16   3   1  112: 27    52 ( 21)

3.  Klatovy  1898     19  13   4   2   91: 28    46 ( 16)

4.  Sušice            20  14   2   4  108: 29    45 ( 14)

5.  Tachov            20  13   0   7  101: 40    39 (  9)

6.  Doubravka         20   9   2   9   76: 69    30 ( -1)

7.  Stříbro           20   9   1  10   60: 63    29 ( -2)

8.  Nýrsko            20   9   1  10   65: 65    28 ( -2)

9.  SK ZČE Plzeň      20   7   4   9   53: 96    26 ( -5)

10.  Přeštice          20   6   3  11   68: 86    22 ( -9)

11.  Košutka           20   4   1  15   41: 84    14 (-17)

12.  Smíchov Plzeň     20   4   1  15   27: 80    14 (-17)

13.  Horažďovice       19   2   2  15   46:127     8 (-22)

14.  Vejprnice         20   2   1  17   27:175     8 (-23)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

NA REZERVU ENERGETIKŮ OPĚT NĚMĚLY

Po podzimní prohře Svatoboru doma s plzeňskou rezervou SK ZČE 5 : 1  odjížděl Hrádek do Plzně s minimálními vyhlídkami na úspěch. Teoretické předpoklady se po prohře i v odvetě 8 : 0 naplnily .

SK ZČE B  - SVATOBOR HRÁDEK  8 : 0 (3 : 0)

Podrobnosti nehlášeny.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:

Holýšov -  Chotěšov 4: 1 ( 3: 0), Nýřany  - Heřm.Huť 9: 1 ( 2: 1), T.Chodov Bezdružice 4: 2 ( 1: 1), Mrákov – Stod (nehlášeno)

1.  SK ZČE Plzeň      17  16   1   0   97: 11    50 ( 25)

2.  Blovice           17  15   1   1   65: 13    46 ( 19)

3.  Chodov            17   9   3   5   51: 34    31 (  6)

4.  Chotěšov          17   9   1   7   60: 42    29 (  4)

5.  Bezdružice        17   9   1   7   44: 41    29 (  4)

6.  Hrádek            16   6   2   8   29: 43    22 ( -4)

7.  Stod              16   6   2   8   40: 33    21 ( -4)

8.  Mrákov            16   6   2   8   26: 33    21 ( -4)

9.  Slovan Plzeň      16   7   0   9   37: 55    21 ( -3)

10.  Nýřany            17   5   1  11   51: 85    16 (-11)