Krajský přebor, 1.A třída 23. kolo 28. – 29.4. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR

HORAŽĎOVICE NEDALY TONOUCÍ HORNÍ BŘÍZE ŠANCI

K dalšímu 23. kolu krajského přeboru zajížděl třetí tým tabulky FK Horažďovice na hřiště posledního týmu tabulky do Horní Břízy s určitou obavou. Domácí po výměně trenéra v posledních třech zápasech získali osm z devíti možných bodů . Těmito posledními úspěchy optimisticky naladění domácí proti favoritu neuspěli . Vítězstvím si  Horažďovice ještě více upevnily se čtrnáctibodovým náskokem již téměř neohrozitelné třetí místo a  domácí H.Břízu ponechaly nadále tonout v sestupových vodách .

Výborného výsledku dosáhly Klatovy v neděli na hřišti sestupem ohroženého Stříbra . Výhra 7 : 1 ozdobená hattrickem Györgyho posunula svěřence trenéra Vašici a jeho asistenta Vonáška na 4.místo v tabulce. Při umístění 3. Horažďovice a 4. Klatovy se na tabulku pěkně dívá !

HORNÍ BŘÍZA  - HORAŽĎOVICE 1: 3 ( 1: 1)

Branky: Vrba - Nauš, Stulík, Čadek; ŽK: 1:2 . Diváků: 125

Sestava Horažďovice : Kozlík – Šedivý(66.Melka), Čadek, Křivanec, Nauš, Šafanda, Beránek, Stulík(64.Mičkal), Kotrba, Řiský, Chod (85.Sova).

STŘÍBRO – KLATOVY   1 : 7 (1 : 4)

Branky: 29. Bůžek – 25.,42.,45. György, 28. Mészaros, 55.,74. Matějka J. 67. Ulrych.

Sestava Klatovy : Herman – Veselka, Ulrych, György,(61.Dytrt), Mészáros, J.Matějka, Vítovec (69.Brož), Hanzlík(77.Lužný), T.Matějka, Janda. Skála.

HOLÝŠOV – HORŠOVSKÝ TÝN   1 : 2

1. Doubravka           23  16   6   1   76 : 30    57  ( 18)

2. Chrást              23  14   7   2   68 : 28    53  ( 16)

3. Horažďovice         23  14   6   3   58 : 34    51  ( 15)

4. Klatovy  1898       23  11   3   9   50 : 35    38  (  3)

5. Přeštice            23   9   9   5   32 : 27    37  (  0)

6. Příkosice           23  10   4   9   48 : 40    36  ( -2)

7. Vejprnice           23  10   4   9   44 : 36    36  (  1)

8. SK ZČE Plzeň        23   9   5   9   38 : 44    35  ( -4)

9. Dyn.H.Týn           23   8   5  10   30 : 43    31  ( -4)

10. Chotíkov            23   7   7   9   35 : 53    31  ( -5)

11. Rapid Plzeň         23   7   5  11   31 : 48    30  (-10)

12. Holýšov             23   8   3  12   37 : 42    28  ( -9)

13. Bolevec             23   7   2  14   34 : 65    25  (-10)

14. Stod                23   6   3  14   40 : 50    23  (-12)

15. Stříbro             23   6   3  14   36 : 59    22  (-15)

16. Horní Bříza         23   4   4  15   28 : 51    19  (-20)

1. A  T Ř Í D A

PŘEDPOSLEDNÍ BLOVICE VZALY SUŠICI PĚT BODŮ

Po 23. kole 1.A třídy se vkrádá myšlenka, zda pět bodů které Sušice v tomto ročníku ztratila s předposledním celkem tabulky 1.A třídy jí ještě nakonec nebudou chybět k přímému postupu do krajského přeboru. Sušičtí si po podzimní domácí prohře se Sokolem Blovice který byl v té době na posledním místě tabulky nedokázali poradit ani na hřišti tohoto soupeře. V roli lídra tabulky odehráli bezbrankový zápas a o druhý bod přišli ve střelbě z pokutových kopů.  Týmy z Pošumaví tak mají na Blovice pech, když po těsné letošní prohře Startu Luby v Blovicích zde o body přišla také Sušice. Když k tomu přidáme v tomto kole rovněž výraznou prohru Nýrska na hřišti posledních Křimic, nedopadlo pro kolektivy z Pošumaví jejich měření sil se soupeři ode dna tabulky vůbec dobře.Neúspěch týmů z Pošumaví dovrčily Luby, které poprvé na jaře doma  své fanoušky nepotěšili těsnou prohrou se Zručí.

BLOVICE  - SUŠICE 0: 0 ( 0: 0) PK 4:3

ŽK: 3:3 . Diváků: 250

KŘIMICE  - NÝRSKO 5: 2 ( 5: 1)

Branky: Lavička 3, Kovačič 2 - Výtisk 2; ŽK: 2:4; ČK: 0:1 . Diváků: 60

LUBY – ZRUČ   0 : 1 (0 : 0)

Karel Křížek

Domácím hráčům se tentokrát nepodařilo navázat na úspěšná tažení na domácím hřišti a po nevýrazném výkonu odváží cenné tři body soupeř ze Zruče. Během celého utkání měla obě mužstva minimum gólových příležitostí, domácím se nedařilo kombinačně, chybělo větší nasazení a bojovnost. Aktivnější hosté měli v prvním poločasu největší příležitost ve 25. minutě utkání, kdy brankář Kalaš vyrazil střelu z bezprostřední  blízkosti a odražený míč včas odkopl Vojta Koželuh. Ani ve druhém poločasu domácí nedokázali zpřesnit hru a přidat na bojovnosti,a  důraz a tak přišel trest v 60. minutě utkání, kdy po centru z pravé strany nejvýše vyskočil hostující Nosek a hlavou přesně trefil za záda brankáře Kalaše a stanovil tak konečný výsledek na 0 : 1. Ani závěrečný nápor domácích už změnu výsledku nepřinesl a tak poprvé na jaře vyšli domácí střelci naprázdno.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Javorský Josef, Mlejnek Aleš, Vejskal Martin, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Juřina Oldřich, Šnour Daniel, Šůs Miroslav a Švátora Karel, střídali Kostolanský Ondřej, Pivoňka Marek, Voráček Přemysl a Čížek Aleš.

Branky:60. Nosek Vladimír. Rozhodčí:Vocelka Milan, Sladký Stanislav, Krauz Jan;ŽK:1:2;Diváků :150.

ČERNICE - CHLUMČANY 1: 1 ( 1: 0) PK 3:1

Branky: Vlk - Havlíček; ŽK: 1:3; ČK: 0:1 . Diváků: 150

NEPOMUK  - T.PŘIMDA 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Zámeček; ŽK: 3:4. Diváků:  150

M.TOUŠKOV  - DL.ÚJEZD 1: 3 ( 0: 1)

Branky: Mezera - Bukva, Gabčo, Zeman; ŽK: 3:2. Diváků: 100

DOMAŽLICE B – MÝTO   1 : 1 na PK 3:4

ŽIHLE – ŽÁKAVA  2 : 1

1. Sušice              23  15   2   6   57 : 24    48  ( 14)

2. Domažlice B         23  14   4   5   65 : 35    48  ( 10)