KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 19. kolo 28. – 29.4. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

SUŠICE VEDE KRAJSKÝ PŘEBOR  SE SLIBNÝM NÁSKOKEM

Další, v pořadí 19. kolo krajského přeboru přineslo radost i zklamání.  Radost v tom, že role lídra tabulky v kategorii starších žáků si mezi sebou vyměnila Sušice s Klatovy .Klatovy první místo opustily po prohře v Domažlicích. Sušice po cenné výhře v dohrávce 14.kola hrané 1. května nad Slávií Vejprnice svůj náskok na prvním místě vylepšila v luxusní a slibný náskok, když před  Klatovy mají nyní čtyřbodový náskok a třetí Vejprnice již ztrácí osm bodů !! Po domácích výhrách si své postavení v první polovině tabulky nadále udržely Horažďovice, ale také po zlepšených výkonech žáci Okula Nýrsko a to vše je velmi příjemné při hodnocení tohoto kola nejvyšší krajské soutěže žáků. .

STARŠÍ     ŽÁCI

Dohrávka  14. kola

TJ SUŠICE - SK SLAVIA VEJPRNICE  3 : 1 /1 : 1/

Pavel Hubáček, Václav Nauš

V důležitém utkání o čelo tabulky se hrál kvalitní fotbal. Domácí zaspali začátek zápasu, asi ještě hlídali májku, ale u tý stačí sedět, ta neuteče. Bohužel hostující utočník ano a tak šli hosté do vedení. Domácí postupně přidávali a výsledkem byl chytrý gól od Martina Samka. Od této chvíle byli domácí lepším týmem, hosté se snažili o rychlé brejky. V druhém poločase ve 44. minutě po ose Skála, Samek zvyšoval Sedláček na 2:1. O tři minuty později to bylo již 3:1, když se podruhé trefil Martin Samek po přihrávce Honzy Skály. Domácí si již výsledek pohlídali a připsali si do tabulky tři body. Všichni kluci si zaslouží pochvalu, že po rychlém gólu výsledek otočili, i když se hrálo za úmorného vedra a zápas je stál určitě mnoho sil.

Branky: 20., 47, Samek, 44. Sedláček

Sestava TJ Sušice: Šoural, Klas D., Vichr, Hubáček, Vítovec, Jurga, Dohnal, Skála, Sedláček, Samek, Klas M., Nový, Poustka, Miškovič

FK HORAŽĎOVICE – FK TACHOV  4 : 2 (2 : 1)

Sestava FK Horažďovice: Panuška, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Rejšek,  Stulík, Buchta, Ondrejíčka, Boček, Hlaváč, Vaněček, Macoun, Kovář

Branky:Hlaváč 3, Vaněček - Žemlička 2

Rozhodčí:laik ;Diváků :30

KP OKULA NÝRSKO – SK SMÍCHOV  1 : 0 (1:0)

Jiří Vondra

V dalším utkání krajského přeboru začali starší žáci aktivně. Zatlačili svého soupeře před vlastní branku, ale do nějaké vyložené šance se nedostali. Soupeř se hlavně opíral o dobrý výkon svého brankaře, který spolehlivě zachytával domácí střelecké pokusy. A tak nečekaně udeřilo na druhé straně. Po zdařilém protiútoku běžel hostující útočník na branku Nýrska  domácí obrana ho zastavila jen faulem a následovala penalta. Hosté však svou příležitost nevyužili a trefili jen tyč domácí branky. Nýrsko i nadále pokračovalo v nátlakové hře. Po hezké akci se odrazil míč ve vápně a ten poctivě sledoval domácí Svoboda, kterého nešikovně fauloval brankář hostí a kopala se druhá penalta zápasu. Domácí Šveňha už nezaváhal a otevřel skóre zápasu.

I druhou půli byli domácí lepší, ale chyběla finální část. I proto neměl hostující brankář tolik práce jako v první půli. Nakonec mohli hosté těsně před koncem zápasu vyrovnat. Po zbytečné chybě v prostředku hřiště, přišel faul. Po dobře rozehraném přímém kopu hostující hráč jen těsně minul míč z pěti metrů.

Branky Nýrska: 18.Šveňha Patrik (PK)

Sestava Nýrsko: Kubečka – Kněz petr, Toman Jaroslav, Bureš david, Vlček Miroslav, Šveňha Patrik, Idlbek Roman, Čanecký Jan, Kaas Václav, Idlbek Marek, Svoboda Václav. Střídali: Vávra, Bastl, Dražka, Bočan, Mašek, Pukač,

Rozhodčí:  Pressl Václav.

DOMAŽLICE  -  KLATOVY   3 : 1 ( 1: 0)

Petr Ulrych

V Domažlicích byl k vidění pěkný a vyrovnaný zápas na výborně připraveném trávníku hlavního hřiště. Domácí byli fyzicky i takticky velmi dobře připraveni a o výsledku rozhodla především jejich větší střelecká pohotovost a důraz před oběma brankami. Hosté se i po vyloučení v deseti hráčích snažili držet míč a kombinovat, ale víc než jednu branku již vstřelit nedokázali.

Branku za Klatovy dal  Čabrada.

Rozhodčí: Štrincl. Diváků: 40. ŽK: 2:1;  ČK: 0:1

Sestava Klatovy:Schweigl, Bláha, Čabrada, Lysek, Baštář, Pitel, Harmady, Pavlík, Povolný, Soušek, Javorský; střídali: Zedek, Novák, Šít

FK NEPOMUK - TJ SUŠICE   1 : 5 (0 : 3)

„ Kluci předvedli od začátku zodpovědný a celkem slušný výkon. Pomohl jim k tomu i rychlý gól, který vstřelil již ve 2.minutě Jakub Pojar. V 10. minutě se z přímého kopu trefil Jirka Sedláček. Na 3:0 zvyšoval Martin Dohnal, když dorazil míč vyražený brankářem.Na začátku druhého poločasu domácí snížili na 1:3 přímo z rohového kopu. Na 4:1 zvyšoval pěknou střelou Martin Klas. Pět minut před koncem po samostatné akci zvyšoval na konečných 5:1 pro hosty Honza Skála. Výborný výkon předvedl v obraně Filip Vítovec a oslavil tak svoje 15. narozeniny.

Branky TJ Sušice: 2. Pojar, 10. Sedláček, 33. Dohnal, 44.Klas Martin, 65. Skála

Sestava: Šoural, Klas D., Vichr, Hubáček, Vítovec, Myslík, Pojar, Sedláček, Skála, Dohnal, Klas M., Jurga, Nový, Hájek

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Stříbro  - Košutka 2: 5 ( 2: 1),SK ZČE -  Doubravka 0: 2 ( 0: 1), Přeštice -  Vejprnice 0: 0 ( 0: 0) na PK 4:1

1. Sušice              19  16   2   1   97 : 19    51  ( 23)

2. Klatovy  1898       19  14   2   3   82 : 22    46  ( 17)

3. Vejprnice           19  14   1   4   72 : 34    43  ( 16)

4. Doubravka           19  13   3   3   66 : 29    42  ( 15)

5. Horažďovice         19  12   1   6   88 : 39    37  (  7)

6. Domažlice           19  11   2   6   70 : 28    37  (  5)

7. Nýrsko              19   8   2   9   52 : 50    28  ( -4)

8. Tachov              19   9   0  10   56 : 53    27  (  0)

9. Přeštice            19   6   4   9   32 : 28    24  ( -8)

10. Košutka             19   5   2  12   44 : 72    19  (-10)

11. FK Nepomuk          19   5   3  11   52 : 52    18  (-12)

12. SK ZČE Plzeň        19   6   0  13   40 : 62    18  (-12)

13. Smíchov Plzeň       19   3   0  16   18 : 79     9  (-18)

14. Stříbro             19   0   0  19   11 :213     0  (-30)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP OKULA NÝRSKO – SK SMÍCHOV PLZEŇ  7 : 2       (2 : 1)

Ivan Pavlík

Ačkoliv tomu výsledek neodpovídá, šlo o vyrovnané utkání s tím, že v 1. poločase byli hosté mírně lepší, ale v cestě za gólem jim stál v domácí brance výborný Dominik Vávra. Hosté měli v první půli několik šancí, ale prosadili se až 5 minut před koncem poločasu. Domácí odpověděli ještě do konce poločasu, kdy na levé straně vybojoval míč Martin Bastl, posunul na střed Jakubu Pavlíkovi a ten střelou levou nohou pod břevno vyrovnal. Minutu na to si oba role vyměnili, Pavlík uvolnil „českou uličkou“ Bastla a ten sám před brankářem nezaváhal. Ve druhém poločase na rozdíl od hostů domácí své šance proměnili. Po střele Bastla se dorážkou prosadil opět Jakub Pavlík. Ve 39. minutě snížil za hosty na 3:2 Jakub Škorvánek, ale v následující minutě uvolnil Adam Vacek Jakuba Pavlíka a ten dovršil hattrick. Pak se prosadil sám Adam Vacek střelou z dálky. Ve 47. minutě zvýšil na 6:2 z pokutového kopu Zbyněk Mašek. V poslední minutě střela Martina Bastla skončila na břevně, ale po následné skrumáži se opět dostal k odraženému míči a uzavřel účet utkání.

Branky: 29´, 35´, 40´Pavlík Jakub, 30´, 60´ Bastl Martin, 43´ Vacek Adam, 47´ Mašek Zbyněk – 25´ Krejčí Filip, 39´ Škorvánek Jakub

Rozhodčí:Pressl Václav;Diváků : 40.

HORAŽĎOVICE -  TACHOV    1 : 7 ( 0: 4)

Podrobnosti nehlášeny

DOMAŽLICE -  KLATOVY    7 : 0 ( 2: 0)

NEPOMUK -  SUŠICE 4: 2 ( 1: 0)

Jiří Kutil

Hoste byly po většinu zápasu lepší, hlavně pak v I.poločase  kdy si vytvořily 3 ložené šance které bohužel  neproměnili. Domácí hrozili z rychlých brejků a  jeden proměnili ve vedoucí branku.

Do druhého poločasu hoste nastoupili opět tlakem a podařilo se vyrovnat Jiřím Kutilem na 1:1. Bohužel hosté  obdrželi lacinou branku kdy hostující brankař špatně odhadl odskok míče z vykopu domácího brankaře a stav utkaní 2:1.Po obdržené brance  otevřeli hru ale opět dvakrát  inkasovali. Přesto zapas nevzdali ale stačili  snížit pouze na 4:2, když autorem branky byl opět Jiří Kutil.

Domácí měli v tomto zápase méně ze hry ale více štěstí a to nakonec  rozhodlo.

Sušický trenér Jiří Kutil pochválil své svěřence, ale také kriticky pokáral dva své neukázněné hráče: „Kluci si zaslouží pochvalu za předvedenou hru ale bohužel museli zapas dohrát bez  Miškoviče a Brabce,  kteří  byli vykázáni  ze hřiště  rozhodčím  za zbytečnou a nepravdivou kritiku. Takovým to chováním  poškodili svůj tým hlavně v závěrečných minutách,  kdy některým hráčům  docházeli  sily. I přesto kluci bojovali do úplného konce zápasu“.

Branky:  Šmíd,  Hrachovec,  Hosnedl,  Bartička   -  Kutil Jiří  2

Sestava Sušice :Kožmin  - Miškovič, Jána, Černý, Bernátek, Svoboda, Brabec, Kutil, Skrbek, Löffelmann , Gajdečka.

SUŠICE – VEJPRNICE 16 : 0 (8:0)

Jednoznačný průběh utkání ve kterém domácí byli pilní v koncovce. Hosté si zaslouží za snaživý výkon proti herně i fyzicky zdatnějšímu soupeři.

Branky: Jána 4, Miškovič  4, Kutil 3,Svoboda 2,  Kolárik,  Löffelmann , Homolka

Sestava Susice: Kaliský, Kolárik, Löffelmann, Bernátek, GaJDEČKA, Homolka, Miškovič, Krolík, Kutil, Černý, Svoboda, Jána, Kozmin.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:  Stříbro- Košutka 4: 0 ( 3: 0),SK ZČE -  Doubravka 0: 3 ( 0: 2), Přeštice  - Vejprnice 3: 1 ( 2: 0)

1. FK Nepomuk          19  16   3   0  111 : 21    53  ( 21)

2. Domažlice           19  15   3   1  106 : 26    49  ( 18)

3. Klatovy  1898       19  13   4   2   91 : 28    46  ( 16)

4. Sušice              19  13   2   4  106 : 28    42  ( 14)

5. Tachov              19  13   0   6  101 : 36    39  ( 12)

6. Doubravka           19   9   2   8   75 : 63    30  (  2)

7. Nýrsko              19   9   1   9   64 : 63    28  ( -2)

8. Stříbro             19   8   1  10   57 : 63    26  ( -5)

9. SK ZČE Plzeň        19   7   4   8   50 : 92    26  ( -5)

10. Přeštice            19   5   3  11   65 : 86    19  (-12)

11. Košutka             19   4   1  14   41 : 81    14  (-14)

12. Smíchov Plzeň       19   4   1  14   27 : 77    14  (-14)

13. Horažďovice         19   2   2  15   46 :127     8  (-22)

14. Vejprnice           19   1   1  17   23 :172     5  (-23)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

PRVNÍ JARNÍ BODY HRÁDKU

Čekání na první bodový zisk v   jarní části krajské soutěže musel po prohraném domácím zápase s Mrákovem hrádecký Svatobor popět odložit . Nicméně, přesto se v úterní dohrávce dočkal a v odloženém utkání 15. kola pětigólovým nářezem doma převálcoval hostující Holýšov.

HRÁDEK – MRÁKOV  1 : 2 (0 : 0)

Domácí se opět trápili v zakončení . Na dva slepené dva góly hostů dokázali odpovědět pouze kontaktní brankou v 69. minutě , ale  na vyrovnání již další čas nebyl.

Branky: 69. Beránek Pavel – 45. a 47. Skácel Miroslav.

Rozhodčí: Brůha Radek. Diváků: 20. ŽK : 0 : 1.

Dohrávka 15. kola

HRÁDEK – HOLÝŠOV  5 : 0  (2:0).

V dohráce střelci Svatoboru konečně protkli smůlu. Hattrick  Zdeňka Jílka je znovu  vrátil umístěním  do první lepší poloviny tabulky.

Branky: 17., 62. a 70. Jílek Zdeněk, 52. Beránek Pavel, 13. Špička Petr.

Rozhodčí: Petrželka František. Diváků: 20. ŽK: 1 : 2.

Ostatní výsledky: Spoje - Plzeň SK ZČE B 1: 6 ( 1: 3), Stod  - Holýšov 9: 1 ( 4: 1), Bezdružice -  Blovice 0: 1 ( 0: 0),  Heřm.Huť  - T.Chodov 1: 2 ( 0: 0) , Chotěšov  - Nýřany 6: 5 ( 5: 0)

1. SK ZČE Plzeň        16  15   1   0   89 : 11    47  ( 25)

2. Blovice             17  15   1   1   65 : 13    46  ( 19)

3. Chotěšov            16   9   1   6   59 : 38    29  (  4)

4. Bezdružice          16   9   1   6   42 : 37    29  (  4)

5. Chodov              16   8   3   5   47 : 32    28  (  6)

6. Hrádek              15   6   2   7   29 : 35    22  ( -4)

7. Stod                16   6   2   8   40 : 33    21  ( -4)

8. Mrákov              16   6   2   8   26 : 33    21  ( -4)

9. Slovan Plzeň        16   7   0   9   37 : 55    21  ( -3)

10. Nýřany              16   4   1  11   42 : 84    13  (-11)