Krajský přebor, 1.A třída 22. kolo 21.-22.4. 2012

NEDALY DOMA SVÝM SOUPEŘŮM ŠANCI

Oba dva týmy z Pošumaví  Klatovy a Horažďovice které měly na programu vzájemný duel v podobě středeční dohrávky odloženého  16.kola hrály  zápasy 22.kola na domácím hřišti. Oba se představily ve velmi dobrém světle a svým soupeřům nedaly příležitost připustit myšlenku odvést si z Pošumaví  jakýkoliv bodový zisk.

KLATOVY -  VEJPRNICE  2 : 1 (1 : 1)

Ján Gašpár

Domácí mužstvo si vítězství předvedeným výkonem zasloužilo, bylo útočnější a mělo i více šancí na vstřelení branek.

Branky : Gyorgy, vl. Biedermann -  Heller

Rozhodčí  : Kračmer Marek, AR1 Ondřej Havel, AR2 Jiří Křen . Diváků : 155 . ŽK 1 : 5 .

Sestava  Klatovy: Herman - Veselka, Ulrych, Mészáros, Jiří Matějka, - Vítovec,(89. min. Skala) Janda, György,(46. min. Daniel Matějka) Tomáš Matějka - Dytrt (68. min. Lužný), Hanzlík

HORAŽĎOVICE – RAPID PLZEŇ  2 : 0 (1 : 0)

Zasloužené vítězství domácích, kteří byli po celé utkání lepší, diktovalo průběh zápasu a vytvořili si celou řadu dalších brankových příležitostí, které ale již nebyly využity.

Ve 24.minutě poslal domácí do vedení gólem z trestného kopu Kotrba. O minutu později měl vyloženou šanci ke zvýšení Nauš, který centr Gregera poslal nad branku hostů. V 46.minutě přidal pojistku v podobě druhé branky  Řiský přízemní střelou z hranici velkého vápna .

Branky:  24. Kotrba, 46. Řiský. Rozhodčí: Šimek. Diváků: 120.

Sestava Horažďovice : Kozlík – Greger, Čadek, Křivanec, Nauš(79. Melka), Šafanda(87.. Sova),  Beránek (89. Mičkal), Stulík, Řiský(73. Chod), Kotrba, Koc.

Branky: Šnaider; ŽK: 2:3. Diváků: 50

1. Doubravka           22  15   6   1   71 : 30    54  ( 18)

2. Chrást              22  13   7   2   65 : 28    50  ( 13)

3. Horažďovice         22  13   6   3   55 : 33    48  ( 12)

4. Přeštice            22   9   9   4   31 : 24    37  (  3)

5. Klatovy  1898       22  10   3   9   43 : 34    35  (  0)

6. Příkosice           22   9   4   9   45 : 39    33  ( -2)

7. Vejprnice           22   9   4   9   41 : 35    33  ( -2)

8. SK ZČE Plzeň        22   8   5   9   37 : 44    32  ( -4)

9. Chotíkov            22   7   7   8   35 : 52    31  ( -5)

10. Rapid Plzeň         22   7   5  10   31 : 45    30  ( -7)

11. Holýšov             22   8   3  11   36 : 40    28  ( -6)

12. Dyn.H.Týn           22   7   5  10   28 : 42    28  ( -7)

13. Bolevec             22   7   2  13   34 : 60    25  (-10)

14. Stod                22   6   3  13   39 : 47    23  (-12)

15. Stříbro             22   6   3  13   35 : 52    22  (-12)

16. Horní Bříza         22   4   4  14   27 : 48    19  (-17)

VŠECHNY BODY ZŮSTALY DOMA

Dvaadvacáté kolo 1.A třídy bylo pro všechny tři celky z našeho regionu stoprocentně úspěšné. Nýrsko dotáhlo doma do vítězného konce svůj duel s Městem Touškov a nepřipustilo, aby se tento soupeř pohybující se dlouhodobě v kalných sestupových vodách k němu přiblížil v tabulce na dosah  . Luby doma potvrdily , že jejich hřiště na jaře se podobá nedobytné tvrzi a jejich letošní kanonáda, která si vybrala v Blovicích oddechový čas doma   potvrdila normu čtyř branek na zápas, ikdyž posledních dvacet minut dohrával Start o deseti bez vyloučeného Martina Vejskala.  Toto kolo bylo významné pro sušické fotbalisty, kteří podle předpokladů doma získali tři body a po zaváhání dosud vedenou rezervy Domažlic prohrou venku s Přimdou se vyšvihli při rovnosti bodů lepším skóre na první místo .

LUBY - ČERNICE  4 : 1 (1 : 0)

Domácí hráči i v dalším  utkání na vlastní půdě dokázali navázat na výborné výsledky v jarní části a v nervózním závěru i v početní nevýhodě dokázali zvítězit nad nebezpečným soupeřem z Černic. První poločas měli domácí mírnou převahu, vytvořili si několik šancí, ale ujala se jen jedna, kdy po chybě hostujícího obránce ve 14. minutě šel sám na branku Karel Švátora a nedal brankáři šanci – 1 : 0. Také v úvodu 2. poločasu domácí bojovali, důrazně napadli soupeře a podnikali rychlé protiútoky. V 58. minutě unikl po křídle Karel Švátora a jeho přesný centr zakončil v pádu Daniel Šnour a zvýšil vedení na 2 : 0. Hosté potom přidali na důrazu, utkání se přiostřilo a v 71. minutě musel předčasně do sprch domácí Martin Vejskal po druhé žluté kartě za faul.  Hosté si vytvořili několik šancí, ale dokázali proměnit jen jedinou, když v 80. minutě prostřelil brankáře Kalaše hostující Miloš Laibl a snížil na 2 : 1. Domácí ale dokázali i v početní nevýhodě ohrožovat branku soupeře z rychlých protiútoků. V 87. minutě poslal svou přihrávkou Karel Švátora do šance Karla Křížka, ten byl ve vápně faulován a z následného pokutového kopu se nemýlil Marek Pivoňka a zvýšil vedení na 3 : 1. V závěru utkání, v 90. minutě se dostal do šance Karel Křížek a nadvakrát překonal brankáře hostů a uzavřel tak skóre utkání na 4 : 1.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Javorský Josef, Mlejnek Aleš, Vejskal Martin, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Juřina Oldřich, Šnour Daniel, Šůs Miroslav a Švátora Karel, střídali Kostolanský Ondřej, Pivoňka Marek, Voráček Přemysl a Čížek Aleš.

Branky:14. Švátora Karel, 58. Šnour Daniel, 88. Pivoňka Marek (PK), 90. Křížek Karel  -  80. Laibl Miloš

Rozhodčí:Lego Jan, Filinger Miloš, Krutina Radek;ŽK:6 : 3;ČK:1 : 0(71. Vejskal Martin po druhé ŽK);Diváků : 130.

NÝRSKO  - M.TOUŠKOV 1: 0 ( 1: 0)

Branky: György; ŽK: 1:1. Diváků:  150

SUŠICE  - ŽIHLE  4 : 2 (2 : 2)

Jonáš Bartoš

Osm kol před koncem soutěže pokračují sušičtí fotbalisté v naplnění své mise, postupem do krajského přeboru. Na domácím hřišti brali „povinné“ body za vítězství 4:2 nad takřka neškodnou Žihlí. Sušice se díky výhře posunula na první místo tabulky, vedoucí Domažlice totiž zaváhaly v Přimdě.

Mužstvo Jana Staňka má za sebou těžké dva zápasy s bezprostředními konkurenty v tabulce. Doma s Domažlickým béčkem Sušice prohrála 0:1, zaváhání odčinila o týden později v Nepomuku, kde mladý tým zvítězil 4:2. V zatím posledním, 22. kole, doma stejným výsledkem Sušice přehrála Slavoj Žihli.

Tři body proti jedenáctému celku 1.A třídy se nerodily vůbec lehce. Sušice v utkání dvakrát prohrávala, pokaždé se ale dokázala vrátit do zápasu a potvrdila větší herní kvalitu i převahu na trávníku.

Hosté šli poprvé do vedení v 17. minutě po přesném zakončení kapitána Najmona. Na jeho branku bleskově odpověděl Vrhel, který zachytil odražený míč a na vápně propálil vše, co mu stálo v cestě. Žihle domácí publikum zmrazila ještě jednou. Kotrba chyboval uprostřed hřiště a hosté z brejku podruhé udeřili. Těsně před koncem poločasu stihl vyrovnat Králík, který bezpečně proměnil krásný pas Kotrby.

Po přestávce už se naplno projevila síla domácího týmu. Trenér Staněk se sice často rozčiloval u lajny, nelíbily se mu zbytečné ztráty míče i chyby v rozehrávce. Přesto domácí získávali stále větší převahu, což po půlhodině hry přetavili ve třetí branku. Králík zakončil krásnou akci Budila a Vrhela a strhl vedení na stranu domácích.

Důležitý moment přišel dvacet minut před koncem. Králík se na levé straně hřiště perfektně uvolnil a řítil se sám na bránu. Jeho únik zastavil hostující Tiesl, za coč zcela poprávu viděl červenou kartu. Oslabená Žihle v deseti lidech nedokázala čelit síle domácího týmu, vítězství 4:2 pečetil krásnou trefou z přímého kopu stoper Kalný.

Sušice tedy zvládla další důležitý duel v boji o kýžený postup do krajského přeboru. V dalším kole mužstvo čeká duel na hřišti předposledních Blovic, kde bude mužstvo z Pošumaví opět favoritem.

TJ Sušice – TJ Slavoj Žihle 4:2 (2:2)

Branky: 23. Vrhel, 44., 59. Králík, 70. Kalný – 17. Najmon, 34. Otcovský. Rozhodčí: Kohout, Langmajer, Szikszay. ČK: 0:1, ŽK: 2:1. Diváků: 180

Sestava Sušice: Jarolím – Kysilka, Kalný, Jech, Sládek (19. Fuchs) – Hrach, Kotrba (81. Farták), Králík – Vrhel (81. Mirvald), Budil (73. Klíma), Szedmák

SL.MÝTO  - KŘIMICE 2: 3 ( 2: 1)

Branky: Bejček, Spěváček - Augustin, Volena, Šváb; ŽK: 5:3; ČK: 0:1 . Diváků: 150

T.PŘIMDA  - DOMAŽLICE B 4: 0 ( 1: 0)

Branky: Hečko 2, Zámeček 2; ŽK: 2:4; ČK: 0:1. Diváků: 80

1. Sušice              22  15   1   6   57 : 24    47  ( 13)

2. Domažlice B         22  14   3   5   64 : 34    47  ( 12)

3. FK Nepomuk          22  14   2   6   56 : 36    44  ( 11)

4. Tatran Přimda       22  14   2   6   55 : 36    44  ( 11)

5. Dlouhý Újezd        22  11   3   8   58 : 44    39  (  3)

6. Luby                22  10   5   7   47 : 31    37  (  2)

7. Chlumčany           22  10   5   7   49 : 41    37  (  2)

8. Zruč                22   8   5   9   32 : 40    32  ( -4)