OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 18. kolo 21.-22.4. 2012

O K R E S N Í      P Ř E B O R

Aktuální výsledky

VRHAVEČ PROHOSPODAŘILA SVŮJ SLIBNÝ NÁSKOK

Svoje výsostní postavení v průběhu podzimu Sokol Vrhaveč potvrdil pouze jedinou prohrou přezimováním v čele tabulky před horkým favoritem na vítězství a návrat zpět do 1.B třídy Tatranem Dlouhá Ves.  Vrhaveč z pěti jarních zápasů   třikrát remizovala ,  přičemž dvakrát v penaltových rozstřelech v Hrádku a nyní na hřišti posledních Velký Hydčic  souboj o další bod prohrála  . Také proto se  její  velice slibný náskok   smrskl ze sedmi na dva body.

Dlouhá Ves  pokračuje ve svém vítězném tažení a o další dva body se přiblížila vysněnému prvnímu místu. Zálusk na něj si dává stále Sokol Nezamyslice, který si v tabulce v počtu bodů z důvodu odložení utkání v Železné Rudě pro nezpůsobilý terén  zůstal na svých. Nicméně šanci přiblížit se Dlouhé Vsi bude mít již tuto  sobotu, kdy Tatran hostí ve šlágru kola  přímém souboji na svém hřišti.

V posledních kolech úspěšný Týnec přibrzdila v posunu v tabulce z pásma přímo ohroženého sestupem janovická Dukla. Ta v   derby na Týnci prokázala, že s problémem   dávat branky si hlavu nedělá a má na to dost střelců.  Po té kdy se v minulém kole doma   střelecky prosadil proti TJ Žihobce čtyřmi góly  zkušený Václav Slivoň,  dosaženým hattrickem převzal na Týnci štafetu úspěšných kanonýrů Dukly Matěj Hájek.

MOCHTÍN B – DLOUHÁ VES  2 : 5 (2 : 3)

Hosté byli plných čtyřicet minut jasně lepším mužstvem, vedli hladce 3:0, další golovky jim vychytal mochtínský  golman Rajtmajer. Domácí fotbalisté podávali bezkrevný, odevzdaný výkon, ožili až v závěru poločasu, kdy se během dvou minut golově prosadili Nováček s Poupou, snížili na 2:3. Jenže brzo po přestávce chyboval mochtínský golman při výhozu míče, zkušený Martin Krejčí toho využil, dostal Dl.Ves opět do dvoubrankového vedení, které hosté dokázali v 69.minutě Janem Rieplem ještě navýšit na konečných 5:2.

Branky:   Nováček Václav,Poupa Michal - Riedl Jan 2, Paleník Petr,Hubený Jan,Krejčí Martin.

ŽK: 1 : 2 , ČK 0 : 1 (Pechek). Rozhodčí: Bureš Michal. Diváků: 60.

ŽIHOBCE-  BĚŠINY  1 : 1 (0 : 0) na  PK 2 : 4

Branky :  61. Nemrava Oldřich – 83. Vítovec Jindřich Rozhodující PK proměnil Ceplecha.

Rozhodčí: Koura Radim.

ŽK: 4 : 4 . ČK: 0 : 1 (Staněk po 2 ŽK). Diváků: 80

VELKÉ HYDČICE – VRHAVEČ   0 : 0 (0 : 0) na PK 6 : 5

Rozhodčí: Staněk. ŽK: 3 : 4 , ČK: 0 : 1 (79. Reitmajer Petr). Diváků: 40.

VELKÝ BOR – HRÁDEK U SUŠICE  4 : 2  (2 : 2)

Miloslav Kolář

Po oboustranně opatrném začátku se první prosadili domácí, když po přesném centru O. Kulhánka zkušeně zpracoval a s přehledem prostřelil hostujícího gólmana R. Šimanovský .  Následně ale v malém vápně zaváhal gólman domácí a dovolil hostům Adamcem vyrovnat.  Ve 30‘ šel sám na brankáře Š. Kulhánek, ale neproměnil, podobně se neujala ani střela Heimlicha. Tlak domácích pokračoval, ale byli to hosté, kteří z brejků dvakrát ohrozili domácí svatyni. Ti se dočkali až po přísně odpískané penaltě a golem Brabce šli do vedení. Velkou snahu a bojovnost domácích ale nakonec  před koncem poločasu korunoval pěknou trefou do šibenice  Kába. Výsledek poločasu tak spravedlivě ukončil první dějství zápasu. V tom druhém domácí pokračovali ve velmi zodpovědném a bojovném výkonu a odměnou jim byl vedoucí gol na 3:2 po biliáru R.Šimanovského ve vápně a gólové výzvě na Turka, který nezaváhal. Hosté se ve snaze výsledek zvrátit začali více projevovat a domácí přehrávat. Ale zase to byli domácí, kteří mohli ze dvou gólových šancí Šimanovského a Kopala výsledek pojistit. To se jim podařilo až v poslední minutě zápasu po uvolnění a samostatném průniku Šimanovského a zaslouženě tak brali všechny body nad favorizovaným soupeřem. Za jejich zodpovědný a bojovný výkon i kvalitní herní projev obou mužstev sklidili ovace od spokojeného početného publika.

Branky: 16‘  90‘ R.Šimanovský, 40‘ Kába Rostislav, 65‘ Turek Václav – 22‘ Adamec Tomáš, 39‘(PK) Brabec Jiří

Rozhodčí:Pastyřík Vladimír;ŽK:1 : 1;Diváků :   120

TÝNEC - JANOVICE  2 : 4 (2 : 2)

Branky : 38. Kubový Petr, 40. Hromada Tomáš - 27. Holý Radek, 28.,55.,90. Matěj Hájek

Rozhodčí : Lažánek Karel. Diváků:60. ŽK: 1 : 0.

LUBY B – SUŠICE B   3 : 0 (1 : 0)

Domácí hráči předvedli poprvé na jaře velmi dobrý výkon a dokázali se prosadit i střelecky.  Po celý první poločas měli mírnou převahu a dokázali si vytvořit i několik šancí, které však nedokázali přesně zakončit.  Až v závěru poločasu ve 44. minutě Josef Voráček  přesnou střelou k tyči z 20 metrů překonal hostujícího brankáře a do kabin se šlo za stavu 1 : 0 pro domácí.  Druhý poločas byl vyrovnanější, šance si vytvořili oba soupeři, ale bez gólového efektu. Když už se zdálo, že domácí zvítězí nejtěsnějším rozdílem, přidal ještě další dvě branky střídající Petr Hodl v 87. a 91. minutě utkání a domácí se tak mohli radovat z prvního vítězství před domácím publikem v jarní části soutěže.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Pivoňka Marek, Smolík Pavel, Sýkora Filip, Křížek Miroslav, Křížek Karel, Voráček Josef, Voráček Přemysl, Švátora Karel, Švec Radek a Havlovic Marek, střídali Hodl Petr, Sydorenko Vasyl, Heřman Štěpán a Vondráček Jiří.

Branky: 45. Voráček Josef, 87. a 91. Hodl Petr

Rozhodčí:Habada Vladislav;ŽK:2 : 4;Diváků : 80.

Foto z utkání Luby B - Sušice B  3x Jitka Kilbergerová redaktorka Klatovský deník

ŽELEZNÁ RUDA – NEZAMYSLICE

Utkání nehráno pro nezpůsobilý terén. Na základě dohody obou klubů bude sehráno v náhradním termínu 8.5. v 15:30hodin. Termín podléhá schválení STK.

1. Vrhaveč             18  12   5   1   33 : 15    44  ( 14)

2. Dlouhá Ves          18  13   2   3   52 : 12    42  ( 14)

3. Nezamyslice         17  11   3   3   43 : 27    38  (  9)

4. Sušice  B           18   7   7   4   42 : 27    33  (  1)

5. Železná Ruda        17   9   3   5   43 : 33    32  (  6)

6. Hrádek              18   9   3   6   29 : 23    32  (  3)

7. Běšiny              18   8   5   5   29 : 19    31  (  2)

8. Janovice            18   6   5   7   42 : 38    25  ( -1)

9. Luby B              18   5   6   7   32 : 31    23  ( -6)

10. Žihobce             18   4   5   9   25 : 55    18  (-10)

11. Velký Bor           18   5   1  12   35 : 47    17  (-11)

12. Mochtín B           18   4   3  11   23 : 45    17  (-15)

13. Týnec               18   3   2  13   30 : 51    12  (-16)

14. V. Hydčice          18   2   4  12   14 : 49    11  (-17)

BEZDĚKOVU SE POSTUP VZDÁLIL O PĚT BODŮ

Šlágrem 18.kola III. třídy byl přímý duel  dvou potencionálních aspirantů na postup do okresního přeboru. Tento souboj byl o to pikantnější, že se hrál  mezi týmy, které v minulém ročníku okresní přebor z důvodu sestupu opustily. Výhoda domácího prostředí hovoříla pro Bezděkov, výraznější výsledky a hlavně střelecká forma hráčů Sokola Měcholupy hovořila ve  prospěch hostů. V utkání ve kterém padlo deset žlutých karet Měcholupy potvrdily svojí střeleckou formu a již přemi góly v prvním poločase tento duel rozhodly ve svůj prospěch. Domácímu Bezděkovu se tak postup vzdálil na pět bodů . Reálné šance bojovat o postup si stále zachovávají třetí  Bolešiny . Výhrou  doma s rezervou Strážova tak svoje ambice si ještě upevnily  .

HARTMANICE - NEZNAŠOVY  3 : 1 (3 : 1)

Petr Buzín

Důležité vítězství v boji o záchranu,hosté domácím usnadnili svoji sestavou.Zápas rozhodli navrátilci do sestavy Marek Drha a Tonda Krátký,kteří nabíjeli našim střelcům.Hlavně Petr Sládek se mohl prosadit výrazněji.

Branky: 16.,37(PK). Sládek Petr – 25. Matoušek Rudolf  - 35. Ulrich Kamil

ŽK  2:1, diváků: 70, rozhodčí Diviš Roland.

BOLEŠINY – STRÁŽOV B   4 : 2 (2 : 1)

Josef Vaněk (Strážov B)

Do utkání vstoupili hosté nekoncentrovaní a jako již poněkolikáté nezvládli začátek. Hned v 7. min. po hrubé chybě zůstal na hranici velkého vápna úplně neobsazený hráč a vstřelil vedoucí branku domácích 1 : 0. Než se hosté vzpamatovali v 9. min. udeřili domácí znovu a vedli 2 : 0. Hosté se potom snažili s výsledkem něco udělat, ale všechna jejich snaha končila velkým množstvím nepřesných přihrávek a tím byla obrana stále přetížena. V 29. min. s ojedinělé akce vystřelil z levé strany Vlček L. a domácí obránce si srazil míč do branky. V závěru poločasu měl velkou šanci Vlček L., ale v rozhodující chvíli si šlápl na míč.Do druhého poločasu vstoupili hosté náporem a to se jim vyplatilo v 58.min.. kdy průnik za obranu domácích s přehledem proměnil Franc J. V 60. min. měli hosté další velkou šanci, ale Míšek L. netrefil branku. Pořekadlo nedáš - dostaneš se potvrdilo v 63. min. kdy domácí vstřelili branku na 3 : 2. V této části utkání se hrál pěkný fotbal a hosté se snažili o vyrovnání výsledku. V čase kdy se více tlačili do útoku domácí v 81. min. rozhodli o výsledku utkání a vstřelili branku na 4 : 2. Z celkového pohledu je vítězství domácích zasloužené. Utkání řídil rozhodčí Javorský a musím podotknout že velmi dobře.

Sestava Strážova B :  Vaněk L., Koláček O., Chaluš M. ( 62 min. Soušek J.), Kollross P., Kolář M., Kalista R., Míšek L., Hosnedl M., Švůgr T. ( 46 min. Franc J.), Hosnedl J., Vlček L. ( 79 min. Kiesenbauer L.)

Branky: 9., 63. a 81. Slováček David, 7. Zahálka Pavel - 29. Vlček Lukáš, 58. Franc Jiří

Hráno bez karet. Rozhodčí: Javorský, diváků: 60

BEZDĚKOV - MĚCHOLUPY 1 : 3 (0 : 3)

Branky: 17., 38. Bálek, 45.Kaňák -  66. Novák Václav . Diváků: 30. ŽK: 7:3 . Rozhodčí: Simbartl Václav

HORY MATKY BOŽÍ – VELHARTICE  0 : 3 (0 : 2).

Branky: 4. Kalista Josef, 40. Anatovics Andrei, 65. Pilík Luboš. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Mazanec . Diváků: 40.

NALŽOVSKÉ HORY - MALÝ BOR 1:1 (0:0)

Branky: 46.  Chodl František (vlastní)  - , 78.  Jára Karel. ŽK: 5 : 2 . ČK: 1 : 0 ( 67. Šatra Jiří  po 2 ŽK. Diváků: 50. Rozhodčí Staněk.

HRADEŠICE B – HORAŽĎOVICE B   0 : 1 (0 : 1)

Branky: 17. Lavička Miroslav. ŽK: 3 : 3. Diváků: 60. Rozhodčí: Špindlerová Zuzana.