KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 18. kolo 21.-22.4. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

V DERBY ZVÍTĚZILA TABULCE DRUHÁ SUŠICE

Oba dva vedoucí kolektivy krajského přeboru starších žáků  Klatovy a Sušice dokázaly vyžít výhody domácího hřiště k dalšímu tříbodovému zisku. Poměrně nečekaně  se na vítězství  nadřel lídr tabulky SK Klatovy s jedenáctým celkem tabulky ZČE Plzeň nadřel. Klasické derby se hrálo v Sušici kam přijely sousední Horažďovice. Hráči obou týmů se většinou znají, mnozí spolu kamarádí  a samotný průběh derby ukázal vyrovnanost obou soupeřů. O vítězství domácích rozhodl výrazným způsobem svým hattrickem střelecky disponovaný , talentovaný Jiří Sedláček.

Čtvrtý reprezentant z Pošumaví v KP starších žáků z Nýrska měl příjemného soupeře  ve Stříbře . Záči Okuly si v tomto klání s chutí zastříleli  a vylepšili si v tabulce třinásti góly v síti domácích dosud pasivní skóre na aktivní.

STARŠÍ     ŽÁCI

SK KLATOVY 1898 - SK ZČE PLZEŇ  1:0 (0:0)

Petr Ulrych

Na vítězství s plzeňskými energetiky se klatovští starší žáci nadřeli více, než si asi mysleli. Domácí měli sice míč více na svých kopačkách, ale zápas byl dlouho bez vyložených šancí. Jak se blížil konec zápasu, začaly se více rodit i šance, z nichž domácí jednu využili a naštěstí všechny šance hostí dokázal domácí brankář Dominik Schweigl zlikvidovat.

Branka: Harmady. Rozhodčí: Křen. Diváků: 30

Sestava domácích:Schweigl, Bláha, Čabrada, Lysek, Soušek, Pitel,Harmady, Pivoňka, Javorský, Povolný, Soupír. Střídali: Zedek, Baštář, Kapusta, Valeš

TJ SUŠICE - FK HORAŽĎOVICE  3 : 1 (0 : 1)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Bylo to takové klasické derby. Kluci na hřišti se znají, trenéři obou týmů jsou kamarádi. Byl to velice vyrovnaný souboj. Prvních dvacet minut byli kluci z Horažďovic lepší a po nedorozumění mezi domácí obranou a brankářem vstřelili vedoucí gól do prázdné branky. To domácí trochu nakoplo a zbytek poločasu byli lepším týmem, ale bez gólového efektu.

Ve druhém poločasu domácí ještě zvýšili snahu a ve 40. minutě po pěkném centru Lukáše Hájka skóroval Jirka Sedláček. V 54. minutě hostující brankář udělal velkou chybu, když chytil míč rukama za velkým vápnem a z přímého kopu zvyšoval na 2:1 opět Jirtka Sedláček. V 63. minutě po ukázkové akci Honzy Skály dovršil hatrick Jirka Sedláček. Tímto výsledkem také zápas skončil. Horažďovice měli ještě asi tři vyložené šance, které nedokázali proměnit.

Branky Sušice: 40., 54.,63. Jirka Sedláček

Sestava TJ Sušice: Šoural, Klas D. Vichr, Pojar, Vítovec, Myslík, Hájek, Skála, Sedláček, Samek, Klas M., Dohnal, Hubáček, Poustka

STŘÍBRO-SKP OKULA NÝRSKO   0 : 13 (0 : 6)

K utkání uvedl trenér Okuly Ondřej Kadlec : „Zápas  jsme hráli proti mladším žákům soupeře a tak si naši kluci s chutí zastříleli.“

Branky: Čanecký 4, Kněz 3, Bureš, Kaas, Irlbek, Idlbek, Šveňha, Vávra.

Sestava Okuly: Kubečka(Dražka)- ,Bureš(Němec),Kněz,Toman,Vlček, dlbek,Kaas,Šveňha, Čanecký,  Bočan(Pukač),Vávra(Irlbek).

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Doubravka  - Přeštice 2: 1 ( 2: 0), SK Smíchov  - Nepomuk 0: 5 ( 0: 1) ,  Košutka -  Vejprnice 1: 4 ( 0: 2), Tachov  - Domažlice 2: 1 ( 1: 1), Stříbro - Nýrsko 0:13 ( 0: 6)

1. Klatovy  1898       18  14   2   2   81 : 19    46  ( 17)

2. Sušice              17  14   2   1   89 : 17    45  ( 20)

3. Vejprnice           16  13   0   3   67 : 30    39  ( 12)

4. Doubravka           18  12   3   3   64 : 29    39  ( 12)

5. Horažďovice         18  11   1   6   84 : 37    34  (  7)

6. Domažlice           18  10   2   6   67 : 27    34  (  5)

7. Tachov              18   9   0   9   54 : 49    27  (  0)

8. Nýrsko              18   7   2   9   51 : 50    25  ( -4)

9. Přeštice            18   6   3   9   32 : 28    22  ( -6)

10. FK Nepomuk          18   5   3  10   51 : 47    18  ( -9)

11. SK ZČE Plzeň        18   6   0  12   40 : 60    18  ( -9)

12. Košutka             18   4   2  12   39 : 70    16  (-13)

13. Smíchov Plzeň       18   3   0  15   18 : 78     9  (-18)

14. Stříbro             18   0   0  18    9 :208     0  (-27)

MLADŠÍ  ŽÁCI

KLATOVY  - SK ZČE   0 : 1 ( 0: 1)

Podrobnosti nehlášeny.

SUŠICE  -  HORAŽĎOVICE 11 : 1 ( 4: 1)

Jiří Kutil

Do derby nastupovali domácí s vědomím, že tento zápas bude jeho průběhem patřit mezi ty jednoduché, ale opak byl pravdou. Soupeř dobře kombinoval a tak domácí prvních patnáct minut nevěděli co hrát. Naprosto soupeře podcenili a také proto již Sušice po pěti minutách hry prohrávala 0 : 1. Po této brance přidali domácí na důrazu, a otočili do konce první půle výsledek na 4 : 1. Po malé bouřce v kabině nastoupila Sušice  do druhé půle daleko soustředěnější a na hřišti to bylo znát. Lépe kombinovali , přidali na pohybu a začaly po kombinačních akcích padat další branky . Hosté i přes prohru podali sympatický výkon a výsledek je pro ně až příliš krutý.

Branky: J. Kutil 4, Brabec, Jána a Miškovič po 2, Svoboda 1 hráno bez karet

Rozhodčí: Simbartl. Diváků: 80

Sestava TJ Sušice:Kaliský, Jána, Loffelmann, Bernátek, Gajdečka, Brabec, Homolka, Miškovič, J. Kutil a Svoboda

BANÍK STŘÍBRO – SKP OKULA NÝRSKO  5 : 1  (0 : 1)

Ivan Pavlík

Hosté v prvním poločase hráli svoji kombinační hru, ze které vytěžili několik standardních situací. Po jedné z nich se prosadil Jakub Pavlík. Domácí se dostávali v 1. poločasu pouze do náznaku šancí. Naopak hosté mohli zvýšit, ale Martin Bastl mířil jen do brankáře. Na začátku hosté nevyužili hned v první minutě dobrou příležitost, a to se jim vymstilo. Domácí přidali na důrazu, začali vyhrávat osobní souboje a po rohu hostů z rychlého protiútoku vyrovnali. Hosté byli zaskočeni a začali kupit jednu chybu za druhou. Tyto chyby dokázali domácí využít. Druhý poločas byl ze strany nýrských strašidelný, kdy neobstála celá obrana a navíc neměl svůj den ani brankář.

Branky:40´, 42´, 56´ Navrátil Jiří, 48´, 52´ Demeter Aleš – 9´ Pavlík Jakub

Rozhodčí:Čermák; Diváků : 20

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Doubravka -  Přeštice 5: 4 ( 2: 2), SK Smíchov  - Nepomuk 0: 7 ( 0: 4)

Košutka  - Vejprnice 6: 1 ( 4: 0),  Tachov Domažlice 2: 3 ( 0: 1)

1. FK Nepomuk          18  14   3   1   97 : 26    47  ( 18)

2. Klatovy  1898       18  13   4   1   87 : 24    45  ( 16)

3. Domažlice           18  13   3   2   92 : 30    43  ( 15)

4. Sušice              18  13   2   3   94 : 25    42  ( 14)

5. Tachov              18  12   0   6  101 : 33    36  (  9)

6. Nýrsko              18   9   1   8   61 : 54    28  (  1)

7. Doubravka           18   8   2   8   70 : 70    27  ( -1)

8. SK ZČE Plzeň        18   7   4   7   56 : 86    26  ( -2)

9. Stříbro             18   7   1  10   50 : 69    23  ( -5)

10. Přeštice            18   4   2  12   59 : 91    16  (-13)

11. Smíchov Plzeň       18   5   0  13   31 : 67    15  (-12)

12. Košutka             18   4   1  13   44 : 73    14  (-14)

13. Horažďovice         18   3   2  13   52 :110    11  (-16)

14. Vejprnice           18   1   1  16   23 :159     5  (-23)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

BRANKY NEDALI A JEŠTĚ SOUPEŘI NA NĚ NAHRÁLI

Poprvé na jaře hráli starší žáci Svatoboru Hrádek v krajské soutěži žáků na hřišti venku. V utkání se sousedem v tabulce Slavojem Stod vyšli bodově naprázdno. Nejlépe výkon svých svěřenců komentoval trenér Stanislak KřížeK: „ Přestože jsme nehráli špatně, doplatili jsme na pasivní zakončení a navíc vlastními chybami jsme soupeři na tři ze čtyř branek prakticky nahráli“.

STOD  -  SVATOBOR  HRÁDEK   4 : 0 ( 1: 0)

Stanislav Křížek.

Hosté si zápas prohráli špatnou koncovkou a chybami v obraně prohráli sami.  Utkání velmi dobře řídil rozhodčí Gabriel Bohdan.

Branky: 17. Fišer , 42. Lichm,  45. Terber , 59. Grömer.

OSTATNÍ VÝSLEDKY:   T.Chodov  - Chotěšov 2: 3 ( 0: 1)

1. SK ZČE Plzeň        15  14   1   0   83 : 10    44  ( 22)

2. Blovice             16  14   1   1   64 : 13    43  ( 16)

3. Bezdružice          14   9   1   4   42 : 31    29  (  7)

4. Chotěšov            15   8   1   6   53 : 33    26  (  4)

5. Chodov              15   7   3   5   45 : 31    25  (  3)

6. Slovan Plzeň        15   7   0   8   36 : 49    21  (  0)

7. Hrádek              13   5   2   6   23 : 33    19  ( -1)

8. Stod                15   5   2   8   31 : 32    18  ( -4)