KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 17. kolo 14.-15.4. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŽÁKOVSKÉ TÝMY V KRAJSKÉM PŘEBORU BODOVALY NAPLNO

Sedmnácté kolo KP starších žáků bylo z pohledu získaných bodů  tentokráte pro žáky z Pošumaví  stoprocentně úspěšné  . Nejen že doma dokázaly získat povinné body Nýrsko a Horažďovice, ale další dva kolektivy SK Klatovy 1898 a  TJ Sušice přivezly cenné body z hřišť kvalitních soupeřů a usadily se v tabulce na prvních dvou místech. Klatovy jsou první s 43 body , Sušice s 39 body a jedním zápasem k dobru je o stupínek níže.

Spokojenost zavládla také v Nýrsku kde se domácím podařilo navázat na slibné výsledky z první části podzimu. Po devíti kolech opět žáci Okuly slavili vítězství, když doma vrátili   Košutce podzimní prohru 5:2 z Plzně.

Horažďovice s plzeňským Smíchovem kdy na podzim  venku vyhrály 5:0 si s tímto soupeřem i v domácím zápase vylepšovaly skóre.

Tabulku přeboru kraje mladších žáků nadále vedou bez porážky fotbalové naděje Klatov, Sušice se ztrátou pěti bodů a zápasem k dobru je čtvrtá, Nýrsko se drží v první polovině tabulky na velmi pěkném šestém místě. Horažďovice  sbírají s nově vytvořeným kolektivem zkušenosti a pohybují se ve spodních patrech KP.

STARŠÍ     ŽÁCI

SKP OKULA NÝRSKO – TJ KOŠUTKA PLZEŇ  2:0 (1:0)

Jiří Vondra st.

Nýrsko konečně zabodovalo naplno. Hned od začátku utkání měli domácí více ze hry. Lépe kombinovali a dostávali se i do šancí. Ve 13. minutě uvolnil ve vápně hezkou přihrávkou Kaas Bočana a ten nezaváhal 1:0 pro domácí. Po této brance však začal domácí tým hrát komplikovaně. Středoví hráči začali zbytečně držet míč a tím docházelo ke zbytečným ztrátám. Navíc i obrana vyrobila několik chyb, které naštěstí soupeř nedokázal Využít.

I do druhé půle šli domácí aktivně.  Ve 47. minutě se dostal míč po hezké kombinaci na pravou stranu a po přesném centru se podruhé v zápase prosadil tentokrát hlavou domácí Bočan. A znovu se opakoval první poločas domácí se přestali pohybovat a soupeř se znovu dostal do hry. Měl několik nadějných akcí a standardních situací, ale naštěstí se gólově neprosadili.

Branky : 13.  a 47. Bočan.  Rozhodčí:  Brůha

Sestava Nýrsko :Dražka - Kněz Petr, Toman , Bureš, Šveňha, Mašek, Idlbek Roman, Kaas , Čanecký , Idlbek Marek, Bočan Jakub. Střídali: Vávra, Bastl, Němec, Kubečka

FK HORAŽĎOVICE – SK SMÍCHOV PLZEŇ       8 : 1     (5 : 0)

Jiří Motl

Branky: 28., 60., 69. Hlaváč,  18., 21. Panuška,  27., 53. Ondrejíčka, 23. Vaněček  -  46. Janoch

Rozhodčí:Milan Hovorka;Diváků : 30   .

Sestava FK Horažďovice: Přibyl, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Rejšek,  Vaněček, Buchta, Ondrejíčka, Boček, Hlaváč, Panuška, Macoun, Kovář

JISKRA DOMAŽLICE - TJ SUŠICE   2 : 3 (0 : 1)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Byl to zcela vyrovnaný souboj soupeřů, kteří se dobře znají. Oba soupeři předváděli celkem kvalitní fotbal. Hosty poslal do vedení ve 34. minutě Jirka Sedláček, přihrával Honza Skála. Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, ale darovali Sušici celkem lacinou penaltu, kterou s přehledem proměnil opět Jirka Sedláček. Když ve 49. minutě Lukáš Hájek krásnou střelou z velkého vápna upravil na 0:3, zdálo se, že hosté o vítězství již nemohou přijít. Domácí nesložili zbraně, zvýšili snahu a ještě ze zápasu udělali drama, když snížili na 2:3.Sušici se nakonec podařilo vítězství udržet.

Branky za Sušici: Sedláček 2, Hájek

Sestava Sušice : Šoural, Klas Daniel, Vichr, Hubáček, Vítovec, Myslík, Hájek, Skála, Sedláček, Samek, Pojar, Dohnal, Nový

PŘEŠTICE - SK KLATOVY 1898  0 : 2 (0:0)

Petr Ulrych

Náročný zápas za nepříznivého počasí sehráli klatovští starší žáci v dalším kole na hřišti v Přešticích. Domácí organizovaně a houževnatě bránili v devíti lidech a snažili se o rychlé protiútoky. Klatovští hráči se snažili kombinovat a trpělivě dobývat domácí branku, což se jim ale v prvním poločase příliš nedařilo. A tak si kromě krásné střely Souška do břevna žádnou pořádnou šanci nevytvořili. Za to domácí měli tutovku, když rychlonohý útočník po zaváhání hostující obrany postupoval sám na branku, ale míč poslal mimo. Do druhého poločasu nastoupili klatovští žáci s daleko větší chutí, pohybem a odhodláním. Za svou aktivitu byli odměněni dvěma góly a tak si zaslouženě odvezli tři body, protože domácí si již žádnou šanci vytvořit nedokázali.

Branky : Harmady, Soupír. Rozhodčí: König, diváků 30.

Sestava Klatovy :Schweigl, Bláha, Čabrada, Lysek, Baštář, Pitel, Soušek, Pavlík, Pivoňka, Javorský, Povolný; střídali: Šít, Zedek, Soupír, Harmady

Další výsledky:  Nepomuk -  Stříbro 8: 0 ( 5: 0),  SK ZČE  - Tachov 3: 7 ( 1: 3)

1. Klatovy  1898       17  13   2   2   80 : 19    43  ( 17)

2. Sušice              16  13   2   1   86 : 16    42  ( 17)

3. Vejprnice           15  13   0   2   66 : 25    39  ( 15)

4. Domažlice           17  10   2   5   66 : 25    34  (  5)

5. Horažďovice         17  11   1   5   83 : 34    34  (  7)

6. Doubravka           16  10   3   3   57 : 27    33  (  9)

7. Tachov              17   8   0   9   52 : 48    24  (  0)

8. Přeštice            17   6   3   8   31 : 26    22  ( -6)

9. Nýrsko              17   6   2   9   38 : 50    22  ( -7)

10. SK ZČE Plzeň        17   6   0  11   40 : 59    18  ( -9)

11. Košutka             17   4   2  11   38 : 66    16  (-10)

12. FK Nepomuk          17   4   3  10   46 : 47    15  (-12)

13. Smíchov Plzeň       17   3   0  14   18 : 73     9  (-15)

14. Stříbro             17   0   0  17    9 :195     0  (-24)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP OKULA NÝRSKO – KOŠUTKA PLZEŇ   4 : 1 (2 : 0)

Ivan Pavlík

Domácí měli hostům z podzimu co vracet, neboť prohráli v Plzni až gólem z dálky v předposlední minutě. Nyní se do hostů pustili od začátku a postupně získávali převahu a vytvářeli si šance, které nedokázali proměnit. Hosté hrozili hlavně střelami z dálky, se kterými si poradil domácí brankář. Skóre zápasu otevřel až v 25 minutě po rohovém kopu Michael Brož. Tentýž hráč skóroval i v poslední minutě 1. poločasu z pokutového kopu. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří po ojedinělém protiútoku snížili. Domácí hráči ale opět zabrali a pět minut poté z přímého kopu zvýšil Adam Vacek na 3:1. Během druhého poločasu si domácí hráči vytvořili tlak, hosty přehrávali kombinační hrou, které ale chybělo gólové zakončení i když šance byly. Hosté si pomáhali často nedovolenými zákroky, které mohly být potrestány i žlutými kartami. Ke konci utkání vybojoval na vlastní polovině míč Martin Bastl, přešel přes celé hřiště a upravil na konečných 4:1.

Branky: 25´, 30´ Brož Michael, 37´ Vacek Adam, 56´ Bastl Martin – 32´ Votava Michal

Rozhodčí:Brůha;Diváků : 40

HORAŽĎOVICE -  SK SMÍCHOV 4: 3 ( 1: 2)

Podrobnosti nehlášeny

DOMAŽLICE  - SUŠICE 3: 1 ( 3: 1)

Jiří Kutil

Domácí byly lepším týmem , lépe kombinovali a byly důraznější  a razantnější v osobních soubojích. Naše kombinace vázla na nepřesné rozehrávce, malém pohybu a již vzpomínaném důrazu. Pokud jsme se dostali do přečíslení domácí obrany, naše šance ztroskotaly na ukvapené a nepřesné přihrávce. Jedinou b ranku jsem dali z pokutového kopu který proměnil František Jáno.  Jinak jsme si  vážnější gólovou šanci nevypracovali. Proto jsme odjeli z Domažlic bez bodového zisku.

Branky :  20. Vaněk Vojtěch  22. Černý Vojtek,  27. Selnar Jakub – Jána František(PK).

Sestava Sušice :  Kaliský ,  Jána, Bernátek,  Skrbek , Lofelmann,  Homolka Miškovič,  Brabec, Kutil Černý,  Svoboda.

PŘEŠTICE  - KLATOVY 3: 3 ( 2: 3)  PK 2:1

Ostatní výsledky: Nepomuk  - Stříbro 4: 1 ( 2: 0), SK ZČE  - Tachov 4: 1 ( 1: 0)

1. Klatovy  1898       17  13   4   0   87 : 23    45  ( 19)

2. FK Nepomuk          17  13   3   1   90 : 26    44  ( 15)

3. Domažlice           17  12   3   2   89 : 28    40  ( 12)

4. Sušice              17  12   2   3   83 : 24    39  ( 14)

5. Tachov              17  12   0   5   99 : 30    36  ( 12)

6. Nýrsko              17   9   1   7   60 : 49    28  (  1)

7. SK ZČE Plzeň        17   6   4   7   55 : 86    23  ( -5)

8. Doubravka           16   6   2   8   58 : 65    21  ( -4)

9. Stříbro             17   6   1  10   45 : 68    20  ( -5)

10. Přeštice            17   4   2  11   55 : 86    16  (-13)

11. Smíchov Plzeň       17   5   0  12   31 : 60    15  ( -9)

12. Košutka             17   3   1  13   38 : 72    11  (-14)

13. Horažďovice         17   3   2  12   51 : 99    11  (-16)

14. Vejprnice           16   1   1  14   21 :146     5  (-20)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

SVATOBOR NA SVÉHO SOUPEŘE ČEKAL MARNĚ

V krajské soutěži žáků zatím na jaře odehrál jediný tým z Pošumaví pouze jediný zápas. Další v pořadí v minulém kole nebyl odehrán. Hrádečtí v něm měli hostit Holýšov, ale na svého soupeře čekali marně, hosté se k utkání nedostavili.

HRÁDEK – HOLÝŠOV  - nehráno

Soupeř se k utkání nedostavil.

Ostatní výsledky: Bezdružice  - SK ZČE B 0: 4 ( 0: 1)  , Nýřany T.Chodov 2: 4 ( 1: 4), Spoje Plzeň Stod 2: 5 ( 1: 2), Chotěšov -  Blovice 2: 2 ( 0: 2)  PK 4:3

1. SK ZČE Plzeň        15  14   1   0   83 : 10    44  ( 22)

2. Blovice             15  13   1   1   58 : 13    40  ( 16)

3. Bezdružice          14   9   1   4   42 : 31    29  (  7)

4. Chodov              14   7   3   4   43 : 28    25  (  6)

5. Chotěšov            14   7   1   6   50 : 31    23  (  1)

6. Hrádek              12   5   2   5   23 : 29    19  ( -1)

7. Mrákov              14   5   2   7   23 : 26    18  ( -4)

8. Slovan Plzeň        14   6   0   8   30 : 48    18  ( -3)

9. Stod                14   4   2   8   27 : 32    15  ( -4)

10. Nýřany              14   4   1   9   36 : 70    13  (-11)