Krajský přebor, 1.A třída 21. kolo 14.-15.4. 2012

Z PLZNĚ SE VRÁTILY S PRÁZDNOU

VE STŘEDU SI TO ROZDAJÍ PROTI SOBĚ

Klatovy po remíze na podzim doma s exdivizní Doubravkou zajížděly  v 21. kole krajského přeboru na půdu lídra  tabulky s vědomím, že domácí měli již v minulém kole na svém hřišti problémy těsnou výhrou nad hosty z Příkosic. A problémy Senco mělo i klatovskými hráči se kterými prohrávalo 0:1 a jen "zázračný" obrat vynesl domácímu favoritu šťastné vítězství. Klatovy rozhodně v Plzni nezklamaly , hráči bojovali a nechyběl jim ani hlad po úspěšném výsledku. To byly zbraně které chyběly ve výzbroji  do boje o další tři body třetímu týmu tabulky FK Horažďovice na hřišti plzeňských energetiků. Pokud málem nachytaly Klatovy na švestkách lídra tabulky  Doubravku, pak něco podobného ale s úspěšným koncem se podařilo SK ŽCE . Stačil k tomu jediný nepokrytý hráč a jeho úspěšná hlavička znamenala překvapivé vítězství domácích nad hosty z Horažďovic.

Na základě vystoupení obou zástupců Pošumaví v KP v Plzni  se jeví , že v daleko lepším  světle se tentokráte představili klatovští  než horažďovičtí hráči. Jak na tom ale oba kolektivy skutečně jsou ukáže blížící se odložené derby 16. kola. Jeho termín  tuto středu 18. dubna od 17:00 hodin  klepe na dveře  na hřišti v Klatovech.

SK ZČE  PLZEŇ  - FK HORAŽĎOVICE   1 : 0 (0 : 0)

Hosté začali dobře, myli aktivnější, dařila se jim kombinace a domácí se v v úvodní části tohoto poločasu museli zaměřovat pouze na obranu své svatyně. S přibývajícím časem se jim podařilo hru vyrovnat, ale jelikož si žádný ze soupeřů žádnou vyloženou brankovou příležitost nevytvořil skončil první poločas bez branek.

V druhém poločase nedokázali hosté navázat na svojí hru z první půle atak o výsledku zápasu rozhodla 65. minuta, kdy domácí z brejku nekrytým Vohrnou , který hlavou pohodlně překonal brankáře Kozlíka dosáhli vítězné branky. Snaha hostů o vyrovnání přinesla dvě šance, které ale gólem neskončili. Po Chodově rozehraném trestném kopu Řivský tečoval míč pouze do brankáře a po té domácí gólman zlikvidoval i gólovku Koce, který sám před brankářem pohotově se snažil o zakončení, ale jeho střelu mu domácí gólman stačil vyrazit na břevno.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh : „Z dnešního našeho výkonu, zejména pak ve druhém poločase jsem zklamán. Myslím si, že máme kvalitnější tým jež domácí a pokud by jsme podali optimální výkon, určitě bychom neměli odjíždět domů s prázdnou. Dnes našim hráčům   scházelo nasazení, bojovnost a větší hlad po  dosažení branky . Že jsem prohráli v Chrástu  se soupeřem který měl svojí kvalitu budiž, ale ZČE bylo soupeřem  , který z daleka těchto kvalit nedosahoval.“

Branka : 65. Vohrna

Rozhodčí: Křen. ŽK: 2 : 2. Diváků: 80.

Sestava Horažďovice : Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda, Beránek (58. Řiský), Mičkal,(77. Melka), Kotrba, Koc, Chod (68. Nauš). Trenér Čadek.

DOUBRAVKA – KLATOVY  3 : 1 (0 : 1)

Podrobnosti nehlášeny

Branky: Horák, Milota, Šperl - Sýkora; ŽK: 1:2 . Diváků: 130.

Branky: Prchlík 2, Papáček, Pražák, Štich; ŽK: 2:3 . Diváků: 170

1. Doubravka           21  14   6   1   68 : 30    51  ( 15)

2. Chrást              21  13   6   2   62 : 25    48  ( 15)

3. Horažďovice         20  12   5   3   50 : 30    43  ( 11)

4. Přeštice            21   9   8   4   30 : 23    36  (  2)

5. Vejprnice           20   9   4   7   40 : 32    33  ( -2)

6. Příkosice           21   9   4   8   44 : 37    33  ( -2)

7. Klatovy  1898       20   9   2   9   38 : 30    31  (  2)

8. SK ZČE Plzeň        21   8   4   9   34 : 41    31  ( -5)

9. Rapid Plzeň         21   7   5   9   31 : 43    30  ( -7)

10. Chotíkov            21   7   6   8   34 : 51    29  ( -3)

11. Dyn.H.Týn           21   7   5   9   27 : 38    28  ( -4)

12. Holýšov             21   7   3  11   33 : 40    25  ( -9)

13. Stod                21   6   3  12   39 : 44    23  ( -9)

14. Stříbro             21   6   3  12   35 : 49    22  ( -9)

15. Bolevec             20   5   2  13   31 : 59    19  (-10)

16. Horní Bříza         21   3   4  14   23 : 47    16  (-20)

SUŠICE USPĚLA LUBY POPRVÉ NA JAŘE RUPLY

Společný směr nabraly za svými soupeři v 21.kole 1.A třídy  Sušice a Luby . Cílem jejich cesty byly hřiště na jižním Plzeňsku . Oba duely v Blovicích a v Nepomuku měly pro všechny aktéry dosti značný význam.

Bez optimistických vyhlídek nebyly Luby v Blovicích. Sice určitým varováním pro Start bylo, že domácí  na svém hřišti překvapili v úvodním jarním kole remízou s lídrem tabulky z Domažlic . Ale další zápasy nepotvrdily jejich zlepšení a  vážné  existenční starosti ještě pro předposlední  Blovice nabraly větších rozměrů. Jedno z přísloví říká, že i topený se stébla chytá . Tentokráte to domácím s tím stéblem vyšlo a letos úspěšný Start svojí jarní stoprocentní bilanci  již neprodloužil. Nicméně patnáct získaných bodů za sebou, to je super  série a vynesla umístění v top sedmičce 1.A třídě.

Z pohledu dalších ambicí na přímý postup do krajského přeboru, které zajišťuje i druhé místo v druhé  nejvyšší krajské soutěži byl pro Sušici zápas v Nepomuku ještě důležitější než ten prohraný v minulém kole s rezervou Jiskry Domažlice.  Oba celky šli do tohoto souboje se stejným počtem bodů, ale také s vědomím, že v případě dělby bodů jim již bude dýchat na jaře finišující Přimda.

Sušice svojí velkou šanci chytila pevně za pačesy . Podařilo se jí protrhnout střeleckou smůlu a s góly přišly zákonitě i tři veledůležité body, které mají hodnotu druhého postupového místa, tříbodový náskok na největšího rivala a k dobru při případné shodě bodů jsou i vzájemné zápasy, které oba Sušice dotáhla do vítězného konce!

Nýrsko se již dvakrát letos na jaře vrátilo z venku  s bodovým ziskem , ale tentokrát v Dlouhém  Újezdu vyšlo naprázdno. Svému soupeři na Tachovsku nedokázalo odvést body , které na podzim po remíze a prohře na penalty v souboji dvou nováčků   ztratilo. Ukazuje se, že doma na jaře zbytečně ztracené body začínají chybět, a Okula sestoupila v tabulce na 11.místo, které by znamenalo ohrožení účasti v dalším ročníku startem v baráži.

ŽIHLE  - CHLUMČANY 2: 7 ( 2: 3)

Branky: Najmon, vlastní - Dušek 3, Havlíček, Vít, vlastní, Šlehofer; ŽK: 3:1. Diváků: 160

DOMAŽLICE B  - ŽÁKAVA 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Bezděk, Waldmann; ŽK: 1:3. Diváků: 50

1. Domažlice B         21  14   3   4   64 : 30    47  ( 12)

2. Sušice              21  14   1   6   53 : 22    44  ( 13)

3. FK Nepomuk          21  13   2   6   53 : 34    41  (  8)

4. Tatran Přimda       21  13   2   6   51 : 36    41  ( 11)

5. Dlouhý Újezd        21  10   3   8   55 : 42    36  (  0)

6. Chlumčany           21  10   4   7   48 : 40    35  (  4)

7. Luby                21   9   5   7   43 : 30    34  (  2)

8. Zruč                21   8   5   8   30 : 37    32  ( -1)