Krajský přebor, 1.A třída 20. kolo 7.-8.4.2012

GÓLY  PADALY POUZE DO SÍTĚ HOSTŮ

Ve 20. kole krajského přeboru se představily oba kolektivy z Pošumaví podruhé na jaře na domácím hřišti . Oba získaly plný počet bodů , přitom neinkasovaly ani branku a tím přispěly k sváteční velikonoční náladě svých příznivců. Horažďovice výhrou nad TJ Přeštice završily jubileum v podobě 25 zápasů  za sebou ve kterých nenašly doma přemožitele !

HORAŽĎOVICE   - PŘEŠTICE   3 : 0 (0 : 0)

Domácí začali aktivně . Do první šance dostal Beránek, kterého uvolnil Chod, ale zblízka neuspěl.Pak se sám Cjod uvolnil po levé straně , ale jeho střela těsně minula branku Přeštic. Pak následovalo několik závarů před branku host bez výsledného efektu. Těm se podařilo postupně hru vyrovnat , ale go gólových šancí se ani oni do konce poločasu nedostali a ten  skončil bez branek.

Také do druhé půle vstoupili domácí aktivně a pokoušeli se prosadit proti pozorně hrající obraně Přeštic, ale bezvýsledně. Více  se začali prosazovat po té, kdy šli hosté v 58. minutě do deseti, když jim byl vyloučen Bešta za úder Choda do hlavy.  Dočkali se v 72.minutě  , kdy byl úspěšný v osobním souboji s obráncem hostů  Koc a z blízka prostřelil brankáře 1 : 0. Snahu hostů o vyrovnání zmrazila 81. minuta kdy musel pod sprchy jejich další hráč Uzlík. Domácí této početní převahy využili až v závěru utkání ddy Koc dvakrát uvolnil Nauše  a ten nejprve z brejku přehodil brankáře a podruhé pak do prázdné branky svým druhým gólem pečetil  zasloužené vítězství domácího týmu.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh : „ Bylo to po našem  nejlepším jarním výkonu zasloužené vítězství. Bohužel jak to bývá, pro hosty ale kruté, nicméně přispěli tím sami dvojnásobným vyloučením. Do 80. minuty s námi hráli vyrovnanou partii a jejich výborná obranná hra se jen těžko překonávala. O to mne více výhra těší, neboť přeštická obrana slavila v předcházejících jarních zápasech úspěchy tím, že dosud ani jednou neinkasovala. Jsem rád, že se nám podařilo Přešticím vrátit podzimní prohru na jejich hřišti , která byla jedinou v průběhu podzimu na hřišti soupeře“.

Branky:  73. Koc, 88. a 90. Nauš. ŽK: 3 : 2 ; ČK: 0 : 2 (52. Bešta, 81. Uzlík).Diváků: 100.

Rozhodčí: Štrincl Pavel.

Sestava Horažďovic : Kozlík – Čadek, Stulík. Greger, Křivanec, Kotrba (85. Melka), Šafanda, Koc, Chod (70. Nauš), Mičkal, Beránek (88. Sova Jan).

SK KLATOVY 1898 - FC CHOTÍKOV 1932   2 : 0 ( 1 : 0)

JITKA KILBERGEROVÁ – redaktorka KD

Ve vyrovnaném zápase se více dostávali k ohrožení chotíkovské branky domácí, zvlášť po standardních situacích. Ve 31. minutě kopal György roh a Mészázos prudkou ranou zblízka propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté se snažili, kombinovali, ale vážnější situace k ohrožení Hermanovy branky si nevypracovali.

Druhá půle nabízela stejný obraz hry. Hosté měli míč na kopačkách, domácí spoléhali na rychlé kombinační akce po stranách. V 68. minutě se dostal do obrovské šance klatovský kanonýr Hanzlík. Hostují brankář proti jeho úniku vyběhl, míč ale nedostihl, Hanzlík ho obešel, ale trefil jen břevno prázdné branky. Skórovat se mu podařilo v 74. minutě, kdy se trefil po přesném centru Sýkory, a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ještě v úplném závěru mohli Klatovští zvýšit, ale prázdnou chotíkovskou branku netrefili.

„První poločas byl hodně fotbalový z obou stran, vyrovnaný, Chotíkov má hodně zkušené mužstvo se silnou zálohou. Bohužel prvních patnáct dvacet minut druhé půle jsme nastoupili ospale, soupeř převzal iniciativu, začal nakopávat dlouhé míč. Naštěstí jsme se vzpamatovali a po našem druhém gólu byl zápas jasně v naší režii, pokusy soupeře nakopávanými míči obrana zvládala a prakticky se Chotíkov k ničemu nedostal. Pro nás je nejdůležitější, že jsme "udělali“ doma tři body," zhodnotil utkání klatovský trenér Lubomír Vašica.

Branky : 31.min. Mészáros, 74. min. Hanzlík

Rozhodci : Václav Červený, AR1 František Cihlář, AR2 Jan Kastl . Diváků: 150 ŽK  : 3 : 1

Sestava Klatovy : Herman - Veselka, Mészáros, Ulrych, J. Matějka - Sýkora, György (72. T. Matějka), Janda, D. Matějka (69.  Skala) - Dytrt, Hazlík

Branky: Šperl 2, Vaigl - Prchlík 2; ŽK: 2:8; ČK: 1:1. Diváků: 120

1. Doubravka           20  13   6   1   65 : 29    48  ( 15)

2. Chrást              20  13   5   2   61 : 24    46  ( 14)

3. Horažďovice         19  12   5   2   50 : 29    43  ( 11)

5. Přeštice            20   9   7   4   29 : 22    35  (  1)

4. Vejprnice           19   9   4   6   38 : 29    33  (  1)

6. Klatovy  1898       19   9   2   8   37 : 27    31  (  2)

7. Rapid Plzeň         19   7   5   7   31 : 37    30  ( -4)

8. Příkosice           19   8   3   8   38 : 36    28  (  0)

9. SK ZČE Plzeň        20   7   4   9   33 : 41    28  ( -5)

10. Chotíkov            20   6   6   8   31 : 49    26  ( -6)

11. Dyn.H.Týn           20   6   5   9   26 : 38    25  ( -7)

12. Stod                20   6   2  12   37 : 42    22  (-10)

13. Holýšov             20   6   3  11   31 : 40    22  ( -9)

14. Stříbro             20   6   2  12   34 : 48    21  ( -7)

15. Bolevec             19   5   2  12   31 : 57    19  (-10)

16. Horní Bříza         20   3   3  14   21 : 45    14  (-18)

PRO JARO VŠE PŘI STARÉM - LUBY ZNOVU VYHRÁLY OKULA  ZNOVU REMIZOVALA -

Magnetem kola byl přímý souboj o první místo v Sušici která hostila rezervu Jiskry Domažlice.  Zápas končil smolnou prohrou domácích, když tři body si odvezli hosté také s přispěním domácích hráčů, kteří prohráli vlastní brankou!!

Prohra v minulém kole doma se Slavoje Mýto musí Okulu Nýrsko  mrzet o to více, neboť tím poměrně dost znehodnocuje letošní výsledky tohoto týmu na hřištích soupeřů. Pokud  dosud  v něčem na jaře oproti podzimu svěřenci trenéra Kalivody jsou lepší než na podzim, pak je to lepšící se bilance zápasů na cizím hřišti. V  první části sezóny bodovali  pouze v jediném utkání a zařadili se v této bilanci vůbec nejhorší  z účastníků 1.A třídy. Jarní remíza v 18.kole  na hřišti v tabulce čtvrté Přimdy  a nyní další bod získaný venku po remíze 1:1 se sousedem v tabulce TJ Zruč ve  20.kole znamená získané body již ve druhém, že třech jarní duelů venku.

Pokud jsme   v  dosavadního průběhu jarních zápasů  Start Luby  výrazným způsobem upozorňovali na letošní mimořádnou bodovou úspěšnost týmu, který před začátkem jarní sezóny myslel na záchranu , pak je tu příznivce fotbalu z Pošumaví další dobrá zpráva. Tato jarní série se prodlužuje na pět vítězství ! Další dobrou zprávou  je , že na úspěchu lubských barev mají nadále lví podíl mladíci . Ne jinak tomu bylo i v zápase s kvalitním nováčkem Slavoje Žihle, kdy se o vedoucí branku postarala dvojice odchovanců a útočně naladěných hráčů Aleš Čížek a Marek Pivoňka.

LUBY – ŽIHLE 2 : 0 (0 : 0)

Domácí hráči od úvodních minut utkání zatlačili svého soupeře do defenzivy, byli důraznější, rychlejší a lépe kombinovali, ale nedařilo se střelecky tak, jako v předchozích zápasech.  Svoje šance nedokázali proměnit Daniel Šnour, Karel Křížek ani Aleš Mlejnek z trestného kopu. Také střela Karla Švátory skončila jen na spojnici břevna a tyče hostující branky. Největší příležitost domácích měl ve 41. minutě Aleš Čížek,  který se po centru Karla Křížka ocitl v bezprostřední blízkosti branky hostů, ale ani jemu nesedl míč tak, jak by potřeboval.  Hosté se během prvního poločasu nedostali k vážnějšímu ohrožení Kalašovy branky, přesto to byli právě oni, kteří měli v závěru prvního poločasu největší šanci utkání, když po rozehraném přímém kopu v závaru před brankou nejdříve míč směřující do branky vyhlavičkoval Aleš Mlejnek a nepovedenou dorážku kryl Honza Kalaš.  Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0 : 0. Vstup do druhého poločasu se domácím nepovedl tak, jako  úvod utkání, hosté převzali iniciativu a více jak polovinu druhého poločasu byli lepším mužstvem. Kalašovu branku  ohrožovali hlavně ze standardních situací. V 60. minutě trefil hostující Ondřej Čapek z přímého kopu břevno Kalašovy branky a v 68. minutě trestný kop Jana Najmona zlikvidoval Honza Kalaš. Domácí až v poslední čtvrthodině přidali na důrazu, hra se vyrovnala a k radosti domácích příznivců se prosadili i v koncovce.  V 74. minutě unikl hbitý Aleš Čížek po křídle a na jeho centr si naběhl střídající Marek Pivoňka, který hlavou otevřel skóre utkání na 1 : 0. Už v nastaveném čase, v 91. minutě hosté chybovali v rozehrávce, k míči se dostal Míra Křížek, který přesnou přihrávkou našel Přemka Voráčka, který se nemýlil a uzavřel skóre zápasu na konečných 2 : 0.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Javorský Josef, Mlejnek Aleš, Vejskal Martin, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Šnour Daniel, Juřina Oldřich, Švátora Karel a Čížek Aleš, střídali Pivoňka Marek, Voráček Přemysl, Křížek Miroslav a Kostolanský Ondřej.

Sestava hostů: Bronec Jaroslav, Balý Zbyněk, Majer Marcel, Čapek Ondřej, Kováč František, Čapek Jan, Otcovský Robert, Worzischek Radim, Najmon Jan, Tiesl Jiří a Sklenička Lukáš, střídali Tureček Martin, Kunt Daniel, Novák Václav a Strunz Michal.

Branky: 74. Pivoňka Marek, 91. Voráček Přemysl

Rozhodčí:Kastl Jan, Mifková Hedvika, Špindlerová Zuzana;ŽK:4 : 3;Diváků : 80

ZRUČ  - NÝRSKO 3: 3 ( 3: 1) PK 4:3

Branky: Hucl, Husník, Karpíšek - Steiner 2, Kohout; ŽK: 5:3 . Diváků: 150

Velikonoční  fotbalový šlágr  v Pošumaví

VLASTNÍ GÓL SEBRAL SUŠICI VÍTR Z PLACHET  A JEJICH PLACHETNICE K CESTĚ NA PRVNÍ MÍSTO NEDOPLULA

TJ  SUSICE - JISKRA  DOMAŽLICE  "B"   0 : 1 (0 : 0)

Vratislav Krulich

Více než dvě stovky příznivců fotbalu se v nedělním odpoledni sešlo na sušickém stadiónu, aby zhlédli utkání kola I.A třídy mezi domácími mladíky a rezervou domažlické Jiskry. Že jde v tomto utkání o mnohé, nasvědčoval pohled na tabulku této soutěže. Obě družstva okupovala první dvě příčky, zaručující přímý postup do vyšší soutěže, s tří bodovým náskokem před třetím Nepomukem.

Do samotného utkání vstoupila lépe Sušice. Hned z prvního útoku sušický Fuchs překonal domažlického gólmana, ale domácí příznivci se radovali zbytečně, neboť lajnový sudí signalizoval postavení mimo hru. Domácí pokračovali v tlaku na soupeřovu svatyni. Ve čtvrté minutě vnikl do vápna sušický útočník Vrhel a jeho střela se otřela o břevno domažlické branky. Sušičtí v úvodu utkání výrazně své hosty přehrávali, ale i oni přispěli ke kvalitě tohoto duelu. V osmé minutě hostující Bezděk poslal do sušického vápna střílený centr, který domácí obrany v poslední chvíli odvrátila na roh před dobíhajícími domažlickými útočníky. Ve třinácté minutě se v dobré šanci prezentoval domažlický Došlý, když jeho přízemní střela skončila pár centimetrů od sušické branky. Po té se při lajně prosmykl sušický Vrhel a zjevil se v tváři v tvář domažlickému brankáři Lorencovi, ale ten byl v  přímém souboji úspěšnější, když jeho střelu vytlačil na roh. V pětadvacáté minutě se proti domažlické obraně prosadil opět agilní Vrhel, když se dokázal ukázkově uvolnit a přihrát před domažlickou svatyni. Ale na jeho centr nedosáhli dobíhající sušičtí Králík ani Fuchs. O pět minut později zahrozili domažličtí, když se k odraženému míči dostal hostující Waldman. Jeho střela těsně minula Jarolímovu bránu. Zbytek první půle měla Sušice mírnou převahu, ale výraznější šanci si vypracovat nedokázala. A tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

I druhou půli utkání domácí pokračovali ve snaze ztéci domažlickou bránu. Ve třiapadesáté minutě si i hosté vychutnali pocit z neuznané branky. Střelu domažlických sušický gólman vyrazil před sebe a dobíhající Hartl dokázal před vybíhajícím Jarolímem uklidit míč do brány. Ale pomenzí arbitr i v této situaci signalizoval postavení mimo hru. O minutu později se štěstěna přiklonila k hostům. Centr hostujícího Ferry nešťastně tečoval sušický stoper Kalný a míč změnil směr do opačného rohu, než stál sušický gólman Jarolím - 0 : 1. Tato situace jakoby sebrala domácím vítr z plachet. Přestali kombinovat a ve snaze rychle zvrátit stav utkání začali nakopávat dlouhé míče dopředu. Ale domažliští obránci spolehlivě tyto míče odvraceli, sušičtí útočníci nedokázali míč udržet vpředu ve hře. Marně trenér Staněk vysílal na hřiště povely aby se jeho svěřenci vrátili ke kombinační hř  e. Nepomohlo ani dvojnásobné střídání v třiašedesáté minutě. Hosté poměrně bezpečně kontrolovali své vedení a navíc vyráželi k brejkům, kterými ohrožovali sušickou bránu. Domácí se ještě v závěrečné desetiminutovce zmohli na závěrečný nápor, ale překonat domažlického Lorence nedokázali.

A tak sušičtí na pozici lídra soutěže nedosáhli. I nadále okupují druhou příčku tabulky, ale jejich dnešní soupeř jim o tři body odskočil a navíc se na ně bodově dotáhl, vítězstvím v Chlumčanech, třetí Nepomuk. O výsledku kvalitního utkání rozhodl nešťastný okamžik čtyřiapadesáté minuty a nezkušenost sušických mladíků. Branka: 54´- vlastní. ŽK:  1  :  1.

Rozhodčí:  Kafka - Havel, Schneider

Diváků: 200

Sestava TJ Sušice: František Jarolím - Jakub Szedmák, Martin Kalný, Josef Sládek, Jiří Kysilka - Václav Jech (63´ Martin Kotrba), František Hrach, Marek Budil (63´ Tomáš Klíma) - Miroslav Vrhel, Jaromír Králík, Tomáš Fuchs

ŽÁKAVA  - KŘIMICE 3: 2 ( 1: 1)

Branky: Huňáček, Smazal, Váňa - Šváb 2; ŽK: 1:4 . Diváků: 100

CHLUMČANY  - NEPOMUK 0: 2 ( 0: 0)

Branky: Ptáček, Švec; ŽK: 5:2; ČK: 1:0 . Diváků: 100

ČERNICE  - BLOVICE 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Chvojka, Hacker - Houdek; ŽK: 2:6; ČK: 0:2. Diváků: 70