Krajský přebor, 1.A třída

KLATOVY NECHALY BODY V PŘÍKOSICÍCH

HORAŽĎOVICE SE NEVRACELY Z VEJPRNIC S PRÁZDNOU

Po pětibodovém zisku v prvních dvou jarních zápasech SK Klatovy 1898 přišlo rychlé vystřízlivění na hřišti v Příkosicích. Duel dvou sousedů v tabulce vyšel lépe domácím, kteří tak  odčinili svůj  bodový výpadek po prohře v minulém kole na svém hřišti s Holýšovem. Klatovští se tak přesvědčili, že na hřišti týmu, který doma  na podzim podlehl pouze součastnému lídru tabulky z Doubravky  se těžko vyhrává. Tiché přání SK Klatovy  , navázat  na to, co se podařilo překvapivě před týdnem na stejném hřišti o záchranu hrajícímu Holýšovu, který zde vyhrál 1:2  zůstalo nenaplněno. První jarní prohra hráčů z města pod Černou věží  již ve třetím kole by až tolik nemrzela, jako narůstající  bodový odstup od těch nejlepších v tabulce nenahradí.

PŘÍKOSICE  - KLATOVY 4: 2 ( 2: 1)

Utkání hrané již v sobotu dopoledne přineslo klatovským fotbalistům první jarní prohru. Náš tip po podzimní výhře doma 4:1  v podobě  50%  na  jejich výhru oproti  40 procentům  které dávaly naději  úspěch domácích tak zůstal pouze nevyslyšením přáním.

Branky: Prchlík 2, Jandoš, Papáček - Hanzlík, Sýkora; ŽK: 2:3. Diváků:  120

VEJPRNICE  - HORAŽĎOVICE 2: 2 ( 0: 2 na  PK 2:4

Úvodní minuty patřili hostům, kteří měli první velkou možnost ke skórování v 10. minutě  Řiským, jehož střelu po zemi k tyči jen reflexivně odvrátil  domácí gólman nohou. Ten ale po dalších třech minutách musel kapitulovat, když Křivanec se uvolnil po levé straně, jeho centr našel v pokutovém území domácích Kortbu a ten z těžké pozice z voleje vsítil první branku Horažďovic. PO patnácti minutách hry začali hosté překvapivě vyklízet pozice na hřišti. režii hry převzali domácí a na dalších dvacet minut plně ovládli hřiště. V té době podržel Horažďovice skvělými zákroky brankář Rojík, když jednou byl dokonce překonán, ale  míči do branky zabránila tyč. Paradoxně hosté tuto hodně nevydařenou dvacetiminutovku přečkali a dokonce v závěru první půle  zvýšili na 0 : 2, kdy po rozehraném trestném kopu Beránkem brankář Vejprnic neudržel centr  a důrazná Čadek ho podruhé usměrnil do domácí svatyně.

Po poločasové důrazné domluvě v kabině hostům druhá půle vyšla herně daleko lépe. Dvě gólové šance měl Beránek. Nejprve Beránkova střela jen o centimetry lízla domácí tyč a podruhé po , kdy šla dvojice  Beránek s Kocem  na brankáře, Beránkovi se podařilo  ve snaze přehodit brankáře zároveň také přehodit i domácí branku.  Nevyužití těchto dvou gólovek přišel ze strany domácích trest. V 75. minutě po faulu Koce ve vlastním pokutovém území  vyrovnal na konečnou remízu  z pokutového kopu Paul.

V penaltovém   rozstřelu o druhý získaný bod  byli šťastnější Horažďovice za které byli úspěšnými exekutory PK Řiský, Kotrba, Mičkal a Koc, naopak nebyl úspěšný pouze  Křivanec. Domácí mířili jednou nad a jednou nastřelili břevno.

Branky: 55. Kasýk, 75. Paul (PK) – 13. Kotrba, 42. Čadek; ŽK: 2:3. Diváků: 120.

Sestava Horeažďovic : Rojík – Čadek, Křivanec, Greger, Mičkal, Beránek(75. Sova Jna), Stulík, Hřiský, Hotrba, Koc a Melka.

HOLÝŠOV  - DOUBRAVKA   2 : 0 (1 :  0)

Branky: Dostálek, Hrádek; ŽK: 2:1 . Diváků: 240.

1. Doubravka           19  12   6   1   62 : 27    45  ( 15)

2. Chrást              18  11   5   2   55 : 23    40  ( 14)

3. Horažďovice         17  11   5   1   47 : 26    40  ( 11)

4. Vejprnice           18   9   4   5   37 : 26    33  (  1)

5. Přeštice            18   8   7   3   27 : 19    32  (  1)

6. Klatovy  1898       18   8   2   8   35 : 27    28  (  2)

7. Příkosice           18   8   3   7   36 : 33    28  (  0)

8. Rapid Plzeň         18   6   5   7   29 : 36    27  ( -7)

9. Chotíkov            19   6   6   7   31 : 47    26  ( -6)

10. SK ZČE Plzeň        19   6   4   9   32 : 41    25  ( -8)

11. Dyn.H.Týn           19   6   5   8   26 : 37    25  ( -4)

12. Stod                19   6   2  11   36 : 40    22  ( -7)

13. Holýšov             19   6   3  10   31 : 37    22  ( -9)

14. Bolevec             18   5   2  11   31 : 55    19  ( -7)

15. Stříbro             18   5   2  11   31 : 46    18  ( -7)

16. Horní Bříza         19   2   3  14   19 : 45    11  (-21)

JARNÍ SPANILÁ JÍZDA STARTU POKRAČUJE , ANEB

V LUBECH BY MĚLY PŘEHODNOTIT SVŮJ JARNÍ PLÁN

Při pohledu na jarní výsledky Startu Luby které jsou vzhledem k stoprocentnímu bodovému zisku nesporným úspěchem je třeba připomenout, že spanilá  jízda tohoto týmu začala již po odehrání osmého kola . S překlopením podzimní části do její druhé poloviny jí fakticky  odstartoval překvapivý bodový zisk na půdě venku v té době úspěšné Zruče. Od tohoto kola  v dalších jedenácti zápasech Luby jen dvakrát kapitulovaly. Po zbytečné prohře  doma se Žákavou ještě přišel další bodový výpadek prohrou  2:0  v Nýrsku. Pak už to známe, kdy po třech bodech na závěr podzimu nad Dlouhým Újezdem již další následovala série dalších čtyř vítězství, z toho výhry v posledních dvou kolech kdy doma Luby zdolaly zcela zaslouženě lídra tabulky z Domažlic a ta z tohoto kola v Nepomuku nad jedním z aspirantů na postup domácím FK musí vzít vítr i skeptikům hovořících o náhodě. Zisk patnácti  bodů za sebou  rázem vymazal propastnou ztrátu  Startu na čelo tabulky. Pokud by v podobné sérii Luby pokračovaly, pak musí vážně přehodnotit svůj plán z jara , který byl záchrana v druhé nejvyšší soutěži  na plán na atakování ne tak vzdáleného zisku čtvrtého místa a to by znamenalo účast ne v baráži o záchranu, ale o postup do elity kraje !

Tam má velmi dobře nakročeno další zástupce Pošumaví v této soutěži TJ Sušice. Ostatně je to na rozdíl od Lub (jen pro připomenutí, poslední vzájemný duel Sušice-Luby skončil v Sušici na podzim bez branek) tým, od kterého se po podzimním výrazném zlepšení postup očekává. Poslední výhrou v Křimicích, která byla z kategorie povinných a po prohře Nepomuku již svěřenci trenéra Jana Staňka od svých  největších potencionálních aspirantů na postup  společně s rezervou Domažlic bodově odskočili a to je další dobrá zpráva.  Na adresu Sušických a Lubských , jen tak dál, pohled  na tabulku je to příjemný!

Velmi blízko k zisku bodů při výhodě domácího prostředí mělo Nýrsko. To po zisku cenných dvou bodů na Přimdě  ale svojí velkou šanci upevnit si místo v první polovině tabulky propáslo. Nečekaná prohra od výsledkově podprůměrného  Mýta , které   sedm předcházejících zápasů za sebou na body nedosáhlo , což ale po duelu v Nýrsku již neplatí.  Stojí za připomenutí, že  Okula prohrála na podzim vzájemný duel v Mýtě 2:0 a nynější prohra  doma 0:3  znamená, že tomuto celku nedala ani branku a naopak od něho pětkrát inkasovala !!

NEPOMUK  - VD LUBY 2: 4 ( 0: 2)

Branky: Vosyka, Zajíc - Koželuh 2, Mlejnek, Šůs; ŽK: 1:1 . Diváků:  80

KŘIMICE  - SUŠICE 0: 3 ( 0: 1)

Branky: Jech, Pudil, Vrhel; ŽK: 5:1; ČK: 1:0 . Diváků:  40

NÝRSKO -  SLAVOJ  MÝTO  0 : 3 ( 0: 1)

Branky: Anterský, Kříž, Spěváček; ŽK: 1:5; ČK: 1:0. Diváků: 140

M.TOUŠKOV  - ŽÁKAVA 3: 2 ( 2: 1)

Branky: Karbusický, Mizera, Vrba - Drohobetskyý 2; ŽK: 2:2. Diváků:  80