IV. TŘÍDA - skupina A, B

IV. TŘÍDA  - skupina  A

PĚT ZE ŠESTI ZÁPASŮ  ŠKONČILO REMÍZOU

Z pohledu dosažených pěti remíz z šesti zápasů bylo 15. kolo  IV. třídy sk. A  výjimečné . Svoje dominantní postavení  a roli favorita soutěže naplnila rezerva SK Klatovy 1898 osmi gólovou výhrou nad SK Ježovy. Poslední branka tohoto duelu zaokrouhlila počet vstřelených gólů  lídra tabulky na osmdesát.

BEZDĚKOV B  - SPŮLE 1: 1 ( 0: 0)

Michal Karlubík

Domácí rezerva na hosty vlétla a 10 minut byla jasně lepší, poté se hra vyrovnala a kvalitně šla hodně dolů. Hosté hrály hodně tvrdě a rukama. Chvílemi už to vypadalo, že se zápas zvrtne podobně jako ten na podzim a přemění se v šarvátku. Poté co začal déšť se hra ještě více přiostřila. Domácí kazili a kazili. Za první poločas pouze jednou vystřelili na branku, hosté na tom nebyli o mnoho lépe a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Do druhé půle hosté vlétli a po hrubce domácí defenzívy vstřelil branku na 0:1 Pavel Kieweg 47. minuta. Bezděkovské borce to znervóznilo a byli rádi, že další střela putovala jen do tyčky. Po té už Bezděkov, který nastoupil v bílých dresech tlačil a tlačil. Pomohli i střídání a tak se za velmi hustého deště hrálo na jedné půlce hřiště. Byla jen otázka času kdy míč, který létal okolo branky rozvlní síť. Hosté , kteří přestali stíhat vše doháněli jen hrubostí. V 85. minutě prošel středem hřiště střídající Alexandr Zhvakin a nedal gólmanovy šanci 1:1. O dvě, tři minutky později prošel znovu Zhvakin skrz obranu, ale gól již nevstřelil. Velmi tvrdý a vyhecovaný zápas skončil remízou 1:1. Sestava TJ Bezděkov B: Nadymáček Vlastimil - Karlubík Michal, Souček Tomáš, Hlaváček Martin, Karlubík Karel - Grassl Pavel, Tuček Jindřich(Lukačík Josef), Čížek Václav (Novák Václav), Zima Ioan-ovidiu (Zhvakin Alexandr) - Martínek Michal, Břečka Miroslav

Branky: 85. Zhvakin Aleksandr – 47. Kieweg Pavel;ŽK: 1:3. Diváků: 30. Rozhodčí: Vondráček Václav

DEŠENICE - ŽELEZNÁ RUDA „B“  2 : 2 (1 : 1 )

Hrálo se za deště a větrného počasí.

Branky:25. Hvězda Jiří, 75 . Prodan Ondřej -  47. Balda Jaroslav,85 . Pagáč Jiří.

Rozhodčí:Blaheta;Diváků :80

VRHAVEČ B – MĚČÍN B  0 : 0 (0 : 0)

Rozhodčí: Míšek Tomáš; ŽK: 4:1. Diváků:  50

JANOVICE B   -  KŘENICE  2 : 2 (0 : 1)

Branky: 60. Kotlan Daniel, 52. Mandák Radek – 12. Roneš Pavel, Lösch Jakub; Rozhodčí: Vondráček Václav; ŽK: 0:1 . Diváků: 30.

BOLEŠINY B  - MĚCHOLUPY B   1: 1 ( 1: 0)

branky: 36. Valeš Jan - 61. Votava  Josef, ŽK  3:3 , rozhodčí: Hovorka Milan , diváků: 70

KLATOVY 1898 B  - JEŽOVY 8: 0 ( 4: 0)

Miloš Beran

V úvodních minutách se mužstvo na hřišti v novém složení hledalo, ale po chvíli začala být znát převaha domácího týmu a začaly se rodit i šance, které zprvu byly nepřesné a nevyužité až ve 22. minutě po centru Votípky skóroval hlavou Lukeš a tentýž hráč ve 27. minutě po přihrávce Lužného skóroval podruhé. Ve 37. minutě Vacovský po průniku od poloviny hřiště střelou z 25 metrů překonává brankáře hostí a tentýž hráč zakončil ve 45. minutě účet poločasu po centru Lukeše.

Druhý poločas se nám vydařil hned v úvodní minutě, kdy Martin Skala po zemi střelou na zadní tyč zvýšil na 5-0. Poté přidal ještě  ve 48.minutě a v 55. minutě dvě branky Lužný a v 62. si dezorientovaný obránce přidal vlastní branku, čímž završil skóre na konečných 8-0. Po celé utkání se soupeř k naší brance dostával jen ojediněle. Utkání s přehledem odřídila rozhodčí Martina Vasková.

Branky: Lukeš Marek 2, Vacovský Václav 2, Lužný Jakub 2, Skala, vlastní;

Rozhodčí: Vasková Martina; ŽK: 0:1 . Diváků : 50.

Sestava Klatovy: Opl - Ježek, Hošek, Homolka, Kodýtek - Votípka, Vacovský, T. Matějka, Skala - Lužný, M. Lukeš Ve 2. poločase střídali Kotáb Z., Bilíček, Sojka

1. Klatovy  1898 B     14  13   0   1   80 :  7    39  ( 18)

2. Měčín B             14   8   4   2   31 : 30    28  (  7)

3. Bolešiny B          14   8   2   4   34 : 22    26  (  5)

4. Janovice B          14   7   2   5   44 : 37    23  (  2)

5. Vrhaveč  B          14   6   5   3   21 : 14    23  ( -1)

6. Bezděkov B          14   5   4   5   31 : 28    19  ( -2)

7. Železná Ruda B      13   5   3   5   27 : 37    18  ( -3)

8. Ježovy              14   5   3   6   19 : 41    18  (  0)

9. Dešenice            14   5   2   7   23 : 23    17  ( -4)

10. Měcholupy B         14   4   1   9   18 : 33    13  ( -8)

11. Křenice             14   3   3   8   21 : 36    12  ( -9)

12. Dlažov              13   2   3   8   22 : 40     9  (-12)

13. Spůle               14   2   2  10   15 : 38     8  (-10)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

REZERVA NALŽOVSKÝCH HOR POPRVÉ BODOVALA

Třinácté kolo IV. třídy skupiny B  bylo významné tím, že v klání posledních dvou celků tabulky hrané v Nalžovských Horách si připsala domácí rezerva v tomto ročníku první  a hned tříbodový zisk.  V dalších zápasech dominovaly plným počtem bodů první čtyři kolektivy v tabulce .

SVÉRADICE  B  -   KVASETICE 2 : 3 ( 2: 0)

Branky: Vlček Jakub, Chaloupka Martin - Kubaň Aleš, Ballý Pavel, Klíma Ondřej. Diváků: 40

MILČICE – PLÁNICE 3 : 0 (0 : 0)

Kříž Vít

Za chladného a deštivého sobotního odpoledne přijel do Milčic celek z Plánice. Za nepříznivého počasí byl vidět pěkný fotbal s řadou šancí na domácí straně. Nicméně do kabin se odcházelo za stavu 0:0, i když Milčice měly více ze hry. Ve druhém poločase pokračoval tlak Milčic, který využil v 54. minutě Kácha. Pojistné 2 branky přidal Průcha. Milčice dovedly zápas pod svou kontrolou do vítězného konce. I přes opravdu těžký terén se hrálo slušné utkání bez nebezpečných faulů. Utkání s klidem odřídil rozhodčí Klička.

Branky: 54. Kácha Jindřich, 73. a 83. Průcha Jiří. ŽK: 0:0. Diváci: 20

Rozhodčí: Klička Juraj

KOLINEC   -  PAČEJOV B   1 : 0 ( 0: 0)

Petr Vích

Kolinec nebyl lepším mužstvem. Hlavně v druhé půlce se nechal zatlačit před vlastní bránu. Obrana však fungovala bezchybně. V 60. minutě se ujal jeden ze tří brejků a Kolinec tak získal velmi cenné body.

Branky: 60. Horák Jan; Rozhodčí: Pastyřík Vladimír; ŽK: 1:1. Diváků:  50

NALŽ. HORY B  -  SOBĚŠICE    3 : 2 ( 2: 0)

Branky: 58., 65. Šíma Filip , 86. Jedlička Antonín – 58., 65. Šebelík Jaroslav 2; Rozhodčí: Mácal Roman; ŽK: 2:2. Diváků:  40

ŽIHOBCE B  - ZAVLEKOV   0 : 1 ( 0: 1)

Branky:  1. Čapík Petr; Rozhodčí: Bala Petr. Diváků:  50

HRÁDEK B  - KAŠP. HORY 0: 2 ( 0: 1)

Branky:  9. Vrhel Aleš, 53. Rejšek David; Rozhodčí: Staněk Luděk; ŽK: 2:2. Diváků: 80

1. Kašp. Hory          13  11   0   2   64 : 18    33  ( 15)

2. Kvasetice           13   9   2   2   63 : 20    29  ( 11)

3. Zavlekov            13   9   1   3   45 : 15    28  ( 10)

4. Milčice             13   8   3   2   47 : 23    27  (  6)

5. Pačejov B           13   8   2   3   51 : 19    26  (  8)

6. Žihobce  B          13   6   2   5   31 : 30    20  ( -1)

7. Kolinec             13   6   1   6   33 : 36    19  ( -2)

8. Plánice             13   5   3   5   35 : 27    18  (  0)

9. Hrádek B            13   4   0   9   29 : 63    12  ( -9)

10. Svéradice B         13   3   0  10   19 : 43     9  (-12)