KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 14. kolo 24.-25.3. 2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

KLATOVY POTVRDILY ROLI FAVORITA , SUŠICE NEHRÁLA

Bohužel  hned  úvodní  jarní kolo krajského přeboru žáků pro období minimálně do 1.5. kdy bude sehrán odložený zápas tohoto kola mezi Sušicí a Slávií Veprnice minimálně ovlivní pořadí na prvních třech místech tabulky. Z trojice po podzimu se stejným počtem bodů aspirantů na celkové vítězství hrály pouze Klatovy, které v Plzni na Košutce potvrdily roli favorita a usadily se na čele tabulky starších žáků. V tomto kole potvrdili výsledky z přípravy rovněž Horažďovice očekávaným ziskem bodů v Nepomuku.

Pro Nýrsko  bylo první soutěžní jarní utkání doma s kvalitním a rozehraným celkem z Domažlic prvním letošním zápasem, neboť neabsolvovalo ani jediný(!!) přípravné utkání a než se  hráči stačili na hřišti rozkoukat již prohrávali 4:0.  Výrazné  zlepšení po přestávce sice odvrátilo debakl, ale na body to zákonitě stačit nemohlo.

STARŠÍ     ŽÁCI

KOŠUTKA  - KLATOVY 0: 3 ( 0: 1)

Petr Ulrych

Klatovští starší žáci v prvním jarním zápase splnili na Košutce svoji roli favorita a přivezli domů všechny body, i když předvedou hrou příliš neuspokojili. Domácí se ukázali jako houževnatý soupeř, který se soustředil výhradně na bránění a branku hostů ohrozil jen jednou.

Ježek, diváků: 20, ŽK: 1:0

Branky : Pavlík, Soupír, Lysek

Sestava SK Klatoy 1898:Šít, Bláha, Čabrada, Lysek, Javorský, Pavlík, Pitel, Milfort, Povolný, Soušek, Soupír; střídali: Pivoňka, Sojka J., Skýpala

NÝRSKO  - DOMAŽLICE 3: 5 ( 0: 4)

Vondra Jiří st.

Hráči starších žáků Nýrska zahájili své jarní boje v krajském přeboru. Pro nedostatek hráčů se vlastně dnes setkali poprvé společně na hřišti. Zní to neuvěřitelně, ale neodehráli ani jediný přípravný zápas. A tak i vyzněla první půle. Domácí se sice dostali do první šance zápasu již ve třetí minutě, kdy po rohovém kopu ze šesti metrů přestřelil domácí Čanecký, ale hosté pak využili špatné obranné fázi Nýrska ke čtyřem rychlým brejkům a vytvořili si tak výchozí poločasový náskok.

Hned v úvodu  druhé půle to již bylo 0:5 a zdálo se, že se v Nýrsku schyluje k debaklu. Jenže domácí postupem času získávali na herní jistotě a svému soupeři se začali víc než vyrovnávat. První šanci na branku z penalty ještě na snížení nevyužili. Ale v 51. minutě po dalším faulu v pokutovém území již nařízenou penaltu využil Šveňha. Po další vydařené akci skóroval Irlbek Marek. Na konečných 3:5 z pohledu domácích upravil Roman Idlbek. Nutno dodat že to byl kuriózní okamžik zápasu. Všichni si mysleli, že křížná střela přes celou branku šel mimo, jenže hostující pomezní rozhodčí dal signál hlavnímu rozhodčímu, že míč prošel brankou, kde byla uvolněná síť. Velmi hezký fair play moment, který přispěl k poklidnému a v celku hezkému zápasu.

Branky Nýrska: 1:5 Šveňha (PK), 2:5 Irlbek, 3:5, Idlbek

Rozhodčí: Petržilka

Sestava Nýrsko : Kubečka - Kaas , Bureš, Vlček , Brož , Šveňha, Idlbek Roman ,  Svoboda, Čanecký,  Idlbek Marek , Vávra. Střídali: Dražka (N. B.), Němec, Bastl.

NEPOMUK  - HORAŽĎOVICE 1: 2 ( 1: 1)

Podrobnosti nehlášeny

SUŠICE – VEJPRNICE - odloženo

Utkání z důvodu velké marodky hráčů hostů bylo po vzájemné dohodě obou klubů odloženo na 1.5.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : SK Smíchov  - Přeštice 1: 0 ( 1: 0), Tachov  - Doubravka 3: 6 ( 0: 4), Stříbro -  SK ZČE 0: 3 ( 0: 1)

1. Klatovy  1898   14  11   2   1   74 : 14    37  ( 14)

2. Vejprnice       13  12   0   1   60 : 20    36  ( 15)

3. Sušice          13  11   1   1   74 : 13    34  ( 16)

4. Doubravka       14   9   2   3   52 : 26    29  (  8)

5. Domažlice       14   8   2   4   43 : 22    28  (  5)

6. Horažďovice     14   8   1   5   58 : 32    25  (  4)

7. Přeštice        14   6   2   6   30 : 19    21  ( -1)

8. Tachov          14   6   0   8   40 : 40    18  ( -3)

9. Nýrsko          14   5   1   8   34 : 46    17  ( -5)

10. SK ZČE Plzeň    14   5   0   9   34 : 44    15  ( -6)

11. Košutka         14   4   1   9   35 : 57    14  ( -8)

12. Smíchov Plzeň   14   3   0  11   17 : 55     9  (-12)

13. FK Nepomuk      14   2   2  10   30 : 43     8  (-13)

14. Stříbro         14   0   0  14    8 :158     0  (-21)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP OKULA NÝRSKO –  DOMAŽLICE  1 : 8  (1 : 3)

Ivan Pavlík

Hosté byli v tomto utkání lepším týmem. Domácí měli také několik šancí, ale nedokázali je proměnit. Hráči Domažlic byli rychlejší, důraznější a také fyzicky vyspělejší. Ve druhém poločase došly domácím fyzické síly, a to se projevilo na skóre, které hosté zvyšovali po pěkných akcích.

Branky:27´ Vacek Adam – 34., 38., 41. Selnar Jakub, 24., 57. Černý Lukáš, 9. Vlasák Jiří, 15. Soukup Kristián, 40. Vavřička Petr.

Rozhodčí:Petrželka František; diváků : 40.

KOŠUTKA  - KLATOVY 0: 8 ( 0: 2)

Podrobnosti nehlášeny.

NEPOMUK - HORAŽĎOVICE 12: 2 ( 9: 0)

SUŠICE – VEJPRNICE – odloženo na 1.5.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : SK Smíchov  - Přeštice 3: 3 ( 0: 2)  PK: 4:3

1. FK Nepomuk     14  11   3   0   81 : 15    38  ( 15)

2. Klatovy  1898  14  11   3   0   72 : 15    38  ( 15)

3. Domažlice      14  11   2   1   79 : 21    36  ( 14)

4. Tachov         14  10   0   4   75 : 27    30  (  9)

5. Sušice         13   9   2   2   62 : 19    30  ( 11)

6. Nýrsko         14   6   1   7   45 : 42    19  ( -2)

7. Doubravka      14   5   2   7   54 : 51    18  ( -4)

8. SK ZČE Plzeň   14   4   4   6   39 : 78    17  ( -5)

9. Přeštice       14   4   2   8   53 : 66    15  ( -7)

10. Stříbro        14   5   0   9   40 : 55    15  ( -6)

11. Smíchov Plzeň  14   4   1   9   21 : 41    14  ( -8)

12. Košutka        14   3   1  10   30 : 62    11  (-11)

13. Horažďovice    14   1   2  11   35 : 96     5  (-16)

14. Vejprnice      13   1   1  11   20 :118     5  (-17)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

HRÁDEČTÍ ŽÁCI SI NA ZAHÁJENÍ JEŠTĚ POČKAJÍ

Jediný tým z Pošumaví který startuje v krajské soutěži žáků hrádecký Svatobor si na boje o mistrovské body ještě počká až do dubna.  Důvodem je  jednak odložení letošního zahajovacího zápasu se soupeřem z Bezdružic pro nemoc hráčů hostů a po té los, který v následujícím kole dává Svatoboru volno.  Poprvé se doma Hrádek představí 7.dubna kdy hostí Slovan Spoje Plzeň.

HRÁDEK – BEZDRUŽICE

Utkání bylo z důvodu  nemocnosti hráčů Bezdružic na náhradní termín 8.5.2012.

OSTATNÍ VÝSLEDKY :  SK ZČE B - Nýřany 12: 1 ( 6: 0)  , Stod - Heřm.Huť 4: 0 ( 1: 0)

1. SK ZČE Plzeň        12  11   1   0   71 :  8    35  ( 16)

2. Blovice             12  11   0   1   44 : 10    33  ( 12)

3. Bezdružice          11   7   1   3   37 : 26    23  (  7)

4. Chotěšov            12   7   0   5   48 : 24    21  (  6)

5. Chodov              11   5   3   3   33 : 22    19  (  3)

6. Hrádek              11   5   2   4   22 : 27    19  (  2)

7. Mrákov              12   5   1   6   22 : 23    16  ( -2)

8. Nýřany              12   4   1   7   34 : 57    13  ( -8)

9. Stod                12   3   2   7   21 : 27    12  ( -7)

10. Slovan Plzeň        11   4   0   7   23 : 41    12  ( -3)