KPD , KSD – skupina A 14. kolo 24.-25.3.2012

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

HORAŽĎOVICE A KLATOVY DOMA NADĚLOVALY

S nadílkou osmi branek do sítě hostů zahájili letošní boje o soutěžní body v krajském přeboru starší dorostenci z Klatov a Horažďovice. Nic na tomto úspěšném rozjezdu nemění fakt, že na rozjezd měly oba týmy soupeře , kteří se pohybují v tabulce v jeho spodní části.  Relativně   nejtěžšího soupeře měli na úvod  druzí v tabulce sušičtí hráči. Na hřišti páté Slávie Vejprnice   skončil vzájemný duel stejně jako na podzim v Sušici remízou, ale s tím rozdílem, že se tentokráte z vítězství v penaltovém rozstřelu radovali domácí hráči. Sušičtí prodloužili svojí sérii neporazitelnosti na sedmý zápas v řadě.

STARŠÍ   DOROST

VEJPRNICE  - SUŠICE 3: 3 ( 1: 1)  PK: 6:5

Branky:  Vnuk, Gabriel (PK), Gratsch.- Varga 2, Klíma.

Rozhodčí:Milan Vocelka,ŽK  0:1,ČK 0:1 (P.Janda), diváků 30.

Sestava Sušice: P.Janda, V.Pojar ,L.Kodýdek, P.Trčan, J.Skuhra, T.Klíma, T.Mužík, I.Varga, M.Halas, R.Chmelík, L.Šoural,J.Chudý,A.Kůs.

HORAŽĎOVICE -  NEPOMUK 8 : 0 ( 7: 0)

Václav Dušek ml.

Domácím se příprava výsledkově vůbec nevydařila, zvítězili pouze jednou a když jim na premiérové jarní mistrovské utkání narostla marodka na 6 hráčů, vstupovali do utkání s jistými obavami. Ty se však nakonec ukázali jako liché, neboť i Nepomuk některé hráče postrádal a navíc nastupoval s náhradním brankářem. Domácím se vydařil vstup do utkání a brzy dali úvodní branku Kábou, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu a střelou z pozice zády k brance skóroval. O chvilku později vysunul krasným pasem Vachuška do křídla T.Nováčka, ten stříleným centrem nahrál o tyčku Kábovi, který už jen zasunul do odkryté branky. Bylo odehráno sotva 20 minut a domácí po hlavičce Kubaně přidali třetí branku. Do půl hodiny hry to bylo už 6:0 po brankách Zdichynce, Káby a dalekonesné střele Kubaně. Do poločasu ještě přidal sedmou trefu Zdichynec. Druhý poločas se už jen dohrával, domácí přestali hrát týmově, a výsledkem byla pouze jedna branka, v pořádí čtvrtá Kábova a osmá celkem.

Branky: Kába Roman 4, Zdichynec Lukáš 2, Kubaň Jaroslav 2. Rozhodčí: Cihlář Jan

Sestava Horažďovic: Macoun - J.Pařil, Dan Vonášek, Dom.Vonášek, Štěpán - T.Nováček, Sova, Vachuška, Kubaň - Kliment, Zdichynec (Kovář)

Trenér Jiří Brabec: "Spokojen jsem pouze s hrou v prvním poločase. V tom druhém kluci nevyužili rozhodnutého stavu k tomu, aby si zahráli kombinační fotbal a přidali další branky. Místo toho se uchýlili k individuálnostem a jediným výsledkem jsou zbytečné šrámy, které si několik hráčů odneslo po logických snahách soupeře o přerušení našich akcí. Chtěl bych pochválit oba mladší dorostence v sestavě. Tomáš Nováček už s námi hrál na podzim, Roman Kovář dnes také ukázal, že s ním jako s alternativou můžeme počítat."

KLATOVY  - HOLÝŠOV 8 : 0 ( 2: 0)

Ján Gašpár

Po dvoubrankovém vedení v první části zápasu byli v druhé půli  již domácí po všech stránkách jednoznačně lepší a také svojí převahu dokázali  vyjádřit gólově.

Branky : Bilíček 2, Lužný 2, Kvítek, Kolář, Kojan, Rendl Branky-hoste : -

Rozhodčí : Václav Duda. Diváků: 20. ŽK: 1:0

Sestava Klatovy: Opl (Sláma) - Kodýtek, Zedek, Rendl, Vališ - Dolanský, Kvítek, Štegl, Kolář - Bouzek, Lužný. Střídali : Bilíček, Kojan, Kozák, Malenka

ZČE PLZEŇ – START LUBY  8 : 1 (2 : 1)

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Domažlice  - SŠ Plzeň 2: 5 ( 0: 3)  , Přeštice -  Postřekov 7: 0 ( 1: 0)

1. SŠ  Plzeň           14  12   0   2   58 : 17    36  ( 15)

2. Sušice              14   7   6   1   41 : 16    32  (  6)

3. Tachov              13   9   2   2   45 : 16    31  (  8)

4. SK ZČE Plzeň        14   8   2   4   44 : 22    26  (  5)

5. Horažďovice         14   6   5   3   38 : 20    26  (  2)

6. Vejprnice           14   7   4   3   37 : 22    26  (  4)

7. Doubravka           13   7   0   6   55 : 25    21  (  3)

8. Domažlice           14   5   3   6   38 : 28    19  ( -3)

9. Klatovy             14   5   2   7   36 : 35    19  ( -4)

10. Přeštice            14   4   4   6   31 : 24    17  ( -5)

11. FK Nepomuk          14   3   4   7   21 : 39    14  ( -8)

12. Holýšov             14   3   1  10   33 : 68    10  (-11)

13. Luby                14   2   1  11   15 : 80     8  (-14)

14. Postřekov           14   2   0  12   11 : 91     6  (-15)

MLADŠÍ   DOROST

VEJPRNICE - SUŠICE 4: 1 ( 3: 0)

Podrobnosti nehlášeny

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Domažlice -  SŠ Plzeň 0: 3 ( 0: 0)

1. SŠ  Plzeň            8   6   2   0   32 : 12    21  (  5)

2. Vejprnice            8   5   0   3   23 : 22    15  (  0)

3. Doubravka            7   4   1   2   21 : 13    14  (  7)

4. Přeštice             7   4   1   2   15 : 12    13  (  7)

5. Domažlice            8   4   1   3   19 : 21    13  (  1)

6. Sušice               8   2   1   5   22 : 24     8  ( -2)

7. Klatovy 1898         7   2   0   5   17 : 18     6  ( -6)

8. Horažďovice          7   0   0   7    4 : 31     0  (-15)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

NÝRSKÝ DOROST POTVRDIL ROLI LÍDRA TABULKY

Krajský soutěž dorostu se z pohledu počtu týmů startujících z Pošumaví sice smrskla pouze trojnásobné  zastoupení Okulou Nýrsko ,Sokolem Měčín a Sokola Kolinec. Přestože si celky z našeho regionu vedou rozlišným způsobem, stává se tato soutěž zásluhou Nýrska naší pýchou. Okula po první části KS  vede tabulku a svojí roli lídra  potvrdila v úvodním jarním zápase doma, když podle očekávání v něm porazila rozdílem pěti branek  v tabulce dvanáctý Blíženov. Předposlední Měčín neprodal svojí kůži na půdě Mrákova lacino. Nicméně z tohoto hřiště si  odvezly body pouze vedoucí dva celky tabulky a tak sen zde uspět se Měčínu  rozplynul  čtvrt hodiny před koncem kdy domácí dali vítězný gól.

MRÁKOV  - MĚČÍN 1: 0 ( 0: 0)

Jan Touš

V prvním mistrovském utkání byli měčínští hráči týmem, který udával tempo zápasu. Obě mužstva si vytvořila několik brankových příležitostí,z nichž domácí jednu 15minut před koncem utkání proměnili.

V poslední minutě nebyla hostům uznána vstřelená branka a tak v utkání,kterému by slušela remíza,zůstaly všechny body v Mrákově.

ŽK: 1:2 ;Diváků :30 .

NÝRSKO  - BLÍŽEJOV 7 : 2 (3: 0)

Branky za Okulu : Kohout  4, György 2, Raiser

Rozhodčí: Hájek.

ZBŮCH  - KOLINEC 1 : 4 (0 : 2)

Milan Milfort

Utkání se hrálo na perfektně připravené hrací ploše. To té kdy jsem přečkali úvodní  úvodní tlak domácích  jsme  po půlhodině hry  dvěma krásnými góly v rozmezí dvou minut  Michala Rába a Ondřeje Brůhy po střelách z  dálky získali dvoubrankového vedení. Po změně stran se hrálo oboustranně bojovné utkání, kdy jsme měli mírnou převahu a hrozili převážně  z rychlých brejků . V 65. minutě z jednoho z nich zvýšil  Patrik Kislinger  na 3:0 a 10 minut před koncem přidal čtvrtou branku do sítě domácích Ondřej Brůha. Domácí v samotném závěru pak již korigovali výsledek čestným gólem. „ Chtěl bych vyzdvihnout práci obrany, které byla bezchybná. Na utkání, které probíhalo v klidné atmosféře se podílel kvalitním výkonem hlavní arbitr tohoto pro nás úspěšného duelu.“ dodal Milan Milfort.

OSTATNÍ VÝSLEDKY : Blovice  - Koloveč 1: 3 ( 1: 1) , Staňkov  - SK Smíchov 0: 5 ( 0: 1) , Nýřany Stod 1: 4 ( 1: 1)  , Horš.Týn - Merklín 0 : 9 (0: 3).

1. Nýrsko              14  12   1   1   76 : 24    37  ( 16)

2. Merklín             14  12   0   2   71 : 30    36  ( 15)

3. Smíchov Plzeň       14  11   0   3   69 : 22    33  ( 12)

4. Stod                14   8   2   4   41 : 24    26  (  5)

5. Koloveč             14   7   3   4   39 : 33    26  (  3)

6. Nýřany              14   7   2   5   36 : 31    25  (  2)

7. Mrákov              14   5   4   5   27 : 35    23  ( -2)

8. Zbůch               14   5   3   6   42 : 51    19  ( -3)

9. Blovice             14   5   1   8   32 : 47    17  ( -5)

10. Kolinec             14   5   1   8   33 : 38    16  ( -5)