Krajský přebor, 1.A třída 18. kolo 24.-25.3.2012

V JARNÍ DOMÁCÍ PREMIÉŘE DOŠLO NA DĚLBU BODŮ

Osmnácté kolo krajského přeboru bylo  shodou okolností pro oba zástupce Pošumaví v nejvyšší krajské soutěži mužů na domácím hřišti v Klatovech a Horažďovicích letos premiérové . Teoreticky  těžšího soupeře měly doma SK Klatovy 1898 které hostily  favorita na celkové vítězství v KP Spartak Chrást. Ten také v průběhu zápasu tahal za delší konec, ale nakonec došlo na dělbu bodů. Po té kdy se domácím podařilo vyhrát ve střelbě pokutových kopů druhý získaný bod ještě bilanci získaných bodů vylepšil.

Úvodní minuty druhého duelu hraného v Horažďovicích kdy domácí získali dvoubrankový náskok nasvědčovaly tomu, že oproti podzimu posilněný Chotíkov  vyjde bodově naprázdno. Další průběh ale optimistický začátek nepotvrdil a dělba bodů se ukázala jako spravedlivá. Hosté byli v závěru zápasu ještě blíže k zisku třech bodů než domácí.  Ti sice prodloužili svojí domácí neporazitelnost, ale na druhý bod  z pokutových kopů na rozdíl od Klatov již nedosáhli .

SK KLATOVY 1898 - Spartak CHRÁST  3 : 3(2 : 3)  na PK 4:2

Ján Gašpár

Velmi dobré utkání s množstvím branek a šancí skončilo spravedlivou remízou. Na PK domácí vyhráli 4 : 2.

Branky : Janda, Hanzlík, György -  Roubal 2, Hulina

Rozhodči : Miloš Burda, Homr Michal, Kohout Miroslav

Diváků:  : 260 ; ŽK:  3 : 1 .

Sestava Klatovy: Opl - Veselka (od50. min. Matějka Jiří) Ulrych, Méstzáros, Vítovec - Sýkora (75.min. Brož M.) Janda, T. Matějka, D. Matějka (87.min. Lužný) - Dytrt (56.min. György), Hanzlík

HORAŽĎOVICE – CHOTÍKOV  2 : 2 (2 : 1)na PK 5 : 6

Tomáš Jůda

Zápas lépe začali domácí, kteří měli od první minuty navrch, zejména Nauš v začátku utkání několikrát provětral obranu hostí, ale své akce nedotáhl do zakončení. V 8.min vybojoval na vlastní polovině míč pro domácí Koc a krásnou přihrávkou vybídl Beránka k uniku. Ten si poradil s obráncem hostů a zastavil ho až nedovoleně brankář hostí. Následoval pokutoví kop, který proměnil sám faulovaný 1:0. V 16. min. chyboval brankář hostů Krásl. Odkop od brány nasměroval přímo na Petra Mičkala, který vyškolil chotíkovského stopera a střelou z 16m nedal brankáři šanci 2:0. Nedlouho na to, v 18. minutě, přišla u domácích chyba v rozehrávce a kapitán hostů Břecháček zakončil střelou k tyči 2:1.

Tento gól znamenal ústup tlaku domácích a hra se vyrovnala. Hosté přidali na bojovnosti, důrazu a tím se vyrovnali fotbalově lepším domácím, na kterých bylo mírně znát, že hrají na rozdíl od rozehraných hostů teprve první mistrovské utkání. Po poločase měli velkou šanci srovnat výsledek hosté, kdy šel sám na bránu Šulan, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl. Po té měl šanci zvýšit náskok domácích výborně hrající Beránek, kdy obešel brankaře hostů, ale z velkého úhlu branku netrefil. V 71.min přišlo srovnání skóre. Střela Davida Míky z rohu vápna na první tyč překvapila domácího brankaře Rojíka a stav v tu chvíli byl 2:2. Těsně před koncem měli hosté možnost odvést všechny body, ale Míka z vyložené šance branku minul. Konečný stav zápasu se nezměnil a následovaly pokutové kopy, na které domácí prohráli až v sedmé sérii 6:5.

Branky: 8. Beránek (PK), 16. Mičkal – 18. Břicháček, 71. Mika David.Diváků: 152. ŽK 0:2 ; rozhodčí Štokl.

Sestava domácích:Rojík – Greger, Čadek, Stulík, Křivanec – Koc, Šafanda, Kotrba, Nauš (46. Melka) – Mičkal (74. Řiský) – Beránek ´´K´´ (80. Chod)

Sestava hostů:Krásl – Prais Martin, Míka Martin, Marek (83. Schwarz), Kluska – Břicháček ´´K´´, Filip, Pechler, Prais Michal – Míka David, Šulan

Branky: Jareš 2 - Hodaň, Nový, Čupalka; ŽK: 0:2. Diváků: 150

1. Doubravka           18  12   6   0   62 : 25    45  ( 15)

2. Chrást              17  11   5   1   55 : 22    40  ( 14)

3. Horažďovice         16  11   4   1   45 : 24    38  ( 10)

4. Vejprnice           17   9   3   5   35 : 24    32  (  3)

5. Přeštice            17   7   7   3   26 : 19    29  (  1)

6. Klatovy  1898       17   8   2   7   33 : 23    28  (  2)

7. Příkosice           17   7   3   7   32 : 31    25  (  0)

8. SK ZČE Plzeň        18   6   4   8   32 : 37    25  ( -5)

9. Dyn.H.Týn           18   6   5   7   26 : 36    25  ( -4)

10. Rapid Plzeň         17   5   5   7   27 : 35    24  ( -7)

11. Chotíkov            18   5   6   7   30 : 47    23  ( -6)

12. Stod                18   5   2  11   32 : 40    19  (-10)

13. Holýšov             18   5   3  10   29 : 37    19  ( -9)

14. Bolevec             17   5   2  10   30 : 53    19  ( -7)

15. Stříbro             17   4   2  11   28 : 45    15  (-10)

16. Horní Bříza         18   2   3  13   18 : 42    11  (-18)

LUBY  SI VYŠLÁPLY I NA LÍDRA TABULKY

Za velmi vydařený zle zatím označit dosavadní letošní start týmů z Pošumaví v 1. A třídě. Nejúspěšnější z této trojice je Start Luby, který získal plný počet devíti bodů a jeho jarní účinkování je z pohledu získaných bodů vynikající.

Lubští výhrou nad lídrem tabulky pomohli v tabulce nejen sami sobě, ale také Sušici. Ta se v duelu doma s Městem Touškov ještě v prvním poločase herně trápila, ale po přestávce svého soupeře doslova smetla a  po přesvědčivé výhře se  bodově dotáhla na první Domažlice.

Okula Nýrsko zajížděla na hřiště do Rozvadova . Domácí na jaře navázali dvěma vítěznými zápasy na hřištích soupeřů na svoji úspěšnou podzimní vítěznou sérii a z tohoto pohledu  Okula na Tachovsko mířila  s nevelkými vyhlídkami na úspěch.  O to více získané dva body (bod za remízu  a další bod za úspěšnou střelbu pokutových kopů ) potěšily.

Po 18.kole zůstává Sušice v tabulce druhá. Stejný počet 38 bodů má první rezerva Domažlic a třetí Nepomuk. Start Luby v tabulce zákonitě stoupá vzhůru . Z úvodu jara kdy se ještě pohyboval ve  spodních patrech  tabulky se posunul do její první poloviny na 7. místo , Nýrsko se stejným počtem 28 bodů  je jen o jeden stupánek za Startem.

TJ SUŠICE - SOKOL MĚSTO  TOUŠKOV 5 : 1 (0 : 0)

Jonáš Bartoš

Sušice se na domácím hřišti dlouho trápila. Ve slunném nedělním odpoledni hráči dlouho nemohli najít tempo, trenér Jan Staněk se marně rozčiloval u postranní čáry. Vrhel střílel ve druhé minutě ve slibné možnosti těsně vedle, největší šance prvního poločasu, dalekonosná pumelice Kysilky, skončila na břevně. Ač domácí tým proti takřka neškodnému soupeři jasně dominoval, vedoucí gól dlouho nepřicházel a poločas skončil  0:0.

Nervozitu z kopaček sušických borců sejmul až Jakub Szedmák. Levý obránce napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů a nádhernou trefou propálil hostujícího gólmana – 1:0 pro Sušici. Definitivní zlom utkání znamenal chytrý oblouček kapitána Hracha, který mířil přesně snad z 35 metrů!

Domácí Vrhel a Budil pak přidali ještě další dva zásahy, za hosty snižoval v závěru hlavou Bouzek. Touškov nepředvedl v Sušici vůbec nic a potvrdil pozici mužstva, které v soutěži inkasovalo suverénně nejvíc branek. Momentálně 14. tým tabulky bude mít velké problémy, aby 1.A třídu udržel.

Branky: 46´ Jakub Szedmák, 50´ František Hrach, 62´ Miroslav Vrhel, 64´ Marek Budil, 71´ Jaromír Králík - 73´ Matěj Bouzek; ŽK:1:0.  Diváků:200

Rozhodčí: Klička - Bína, Špindlerová ;

Sestava TJ Sušice:František Jarolím - Jakub Szedmák, Martin Kalný (46´ Martin Kotrba), Josef Sládek, Jiří Kysilka - Václav Jech, František Hrach (75´ Jakub Mirvald), Tomáš Fuchs, Marek Budil - Miroslav Vrhal a Jaromír Králík (75´ Tomáš Klíma)

LUBY  - DOMAŽLICE B   3 : 0 (2 : 0)

Domácí hráči opět udělali radost svým příznivcům, když na domácí půdě přehráli lídra soutěže Jiskru Domažlice B a pokračují tak na jaře ve skvělých výsledcích. Hned od začátku se hrál pohledný fotbal, hosté vynikaly po technické stránce, domácí zase v nasazení, rychlosti a důrazu.  Už v 5. minutě nevyšla ofsajdová past, Míra Šůs šel sám na brankáře, ale jeho střela mířila jen vedle soupeřovy branky. O tom, že patří mezi nejlepší střelce domácího týmu přesvědčil  hned v 11. minutě, kdy se dostal k míči na hranici trestného území a přesnou střelou otevřel skóre utkání na 1 : 0. Podruhé se radovali domácí ve 39. minutě, kdy se po centru Přemka Voráčka  dostal k odraženému míči Aleš Mlejnek a zvýšil na 2 : 0. Hosté si během prvního poločasu  nevytvořili žádnou vyloženou brankovou příležitost, střela s přímého kopu ze 16. minuty vysoko přeletěla Kalašovu branku a závar po rohovém kopu ze 45. minuty vyřešila domácí obrana. Úvod druhého poločasu vyšel skvěle domácím hráčům, když ve 46. minutě dostal míč v pokutovém území Míra Šůs, přesně zamířil a zvýšil vedení domácích na 3 : 0. Potom hosté převzali iniciativu, zatlačili domácí do defenzivy, ale žádnou vyloženou příležitost si nevytvořili. Naopak domácí mohli ještě navýšit skóre utkání, když se dostali za hostující obranu nejprve Míra Šůs a potom Karel Křížek,ale oba v rozhodující chvíli zradil nerovný terén. V 85. minutě utkání měli domácí další příležitost, kdy se v závaru před brankou dostal k odraženému míči nejdříve Míra Šůs a hned po něm Daniel Šnour, ale k přesnému zakončení se nedostali. Z následného protiútoku měli hosté svoji největší příležitost v utkání, kdy se hned dva hráči dostali před brankáře Kalaše, ale naprosto selhali v koncovce. Domácí tak zaslouženě zvítězili.

Branky: 11. a 46. Šůs Miroslav,  39. Mlejnek Aleš

Rozhodčí:Langmajer Lukáš, Duda Václav, Sziksay Ladislav;ŽK:4 : 1;    Diváků : 130.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Javorský Josef, Mlejnek Aleš, Křížek Miroslav, Křížek Karel, Šnour Daniel, Koželuh Vojtěch, Voráček Přemysl, Švátora Karel a Šůs Miroslav, střídali Švec Radek, Vejskal Martin a Čížek Aleš.

Sestava hostů: Frei Lukáš, Neumann Lukáš, Pačesný Jiří, Rojt Josef, Havlíček Jan, Waldmann Lukáš, Krakeš Jaroslav, Vízner Martin, Pavlíček Michal, Janeček Milan a Hošek Vojtěch, střídali Lešek Tomáš, Hartl Jiří a Gust Dominik.

T.PŘIMDA  - NÝRSKO    1 : 1 ( 0 : 1) na  PK 6:7

Branky: Sopko - Flor; ŽK: 2:1; ČK: 1:0. Diváků: 150.

Zruč - Sl.Mýto 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Vinc; ŽK: 4:3. Diváků:70

Žákava -  Dl.Újezd 3: 1 ( 1: 1)

Branky: Drohobetskyý, Nekola, Silovský - Švábek; ŽK: 1:3. Diváků:100

Chlumčany - Křimice 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Dušek 2, Samek; ŽK: 3:1. Diváků:80