Krajský přebor, 1.A třída 17. kolo 17. – 18.3. 2012

KLATOVY PŘIVEZLY CENNÉ VÍTĚZSTVÍ Z HOLÝŠOVA

Pro vstup do jarních bojů o body do krajského přeboru byl úspěch  SK Klatovy 1898 velmi důležitý. Toto vítězství potvrdilo signalizovanou dobrou  výkonnost z průběhu přípravných utkání . Konec konců  zisk třech bodů na hřišti o sestup hrajícího soupeře  navázal na stejný úspěch v podobě výhry nad Holýšovem na podzim doma a to se vždy cení.

Horažďovice vzhledem k velkému bodovému náskoku i přestože ještě nezasály na jaře do boje o mistrovské body  zůstávají v tabulce bezpečně na třetím místě . Navíc mají dva duely, ikdyž z kategorie velice náročných k dobru. S Chrástem budou hrát 4. dubna a derby s SK  1898 v Klatovech je čeká 18. dubna.

HOLÝŠOV  - KLATOVY    0 : 1 ( 0: 0)

Klatovy nastupovaly na hřišti soupeře ze druhé poloviny tabulky, který nemá bodů na rozdávání

s cílem bodovat. V první půli byli hráči z města pod Černou věží  aktivnější , dařila se jim kombinace  po zemi s využitím prostorů po stranách hřiště. V 15. minutě byli blízko ke vstřelení vedoucí branky, kdy  šel sám Hanzlík na brankáře, ale jeho střelu  brankář Marcel tečoval a vyrazil na rohový kop. Domácí se snažili hrát dlouhé nakopávané míče za obranu kde hledali svého kanonýra Tlustého, ale ten se k žádné vážnějšímu ohrožení klatovské svatyně nedostal.  Také úvod druhé půle vyšel lépe hostům a nadále po stranách hřiště se dostávali k ohrožení domácí branky. To se jim vyplatilo a po jedné takové akci kdy byl faulován Dan Matějka rozehrávali trestný kop. Centrovaný míč z  kopačky Jandy skončil  na hlavičce Hanzlíka a klatovský kanonýr poslal svůj tým do vedení. Domácí po této brance zvýšili aktivitu , ale nakopávané míče jim vyrovnání  nepřinesly a většinou končily závarem na hranici šestnáctky se kterými si obrana hostů úspěšně vypořádala. Naopak otevření hry přineslo další možnosti hostům, kteří několikrát v přečíslení atakovali domácího brankáře, ale překonat se jim ho již nepodařilo a to dokonce ani po té, kdy na něj šel sám Mezsáros  . Nicméně domácí nenašli rovněž lék na překonání klatovské obrany a také proto tento duel vyšel pro ně bodově naprázdno.

Branky: Hanzlík; ŽK: 2:1. Diváků:  250  .

Sestava Klatovy : Herman – Veselka(87.Štengl), Ulrych, Meszáros, D.Madějka, Vítovec, Hanzlík(90.Lužný), T.Matějka, Sýkora,(90.Brož), Janda, Dytrt (J.Matějka). Trenér Luboš Vašica.

SPARTAK CHRÁST – FK HORAŽĎOVICE

Sehrání utkání  pro nezpůsobilý terén bylo odloženo na náhradní termín 4. dubna od 17:00 hodin

PŘEŠTICE  - BOLEVEC 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Bešta, Turek, Šamberger; ŽK: 2:3. Diváků100.

CHOTÍKOV -  HORŠ.TÝN 3: 1 ( 2: 0

Branky: Marek, Mika, Šulan - Štverák; ŽK: 4:2; ČK: 0:1. Diváků:   80

VEJPRNICE -  STOD 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Biedermann, Kasýk; ŽK: 0:1. Diváků:140.

1. Doubravka           17  11   6   0   56 : 23    42  ( 15)

2. Chrást              16  11   4   1   52 : 19    39  ( 13)

3. Horažďovice         15  11   3   1   43 : 22    37  ( 12)

4. Vejprnice           16   9   2   5   35 : 24    30  (  2)

5. Klatovy  1898       16   8   1   7   30 : 20    26  (  4)

6. Přeštice            16   6   7   3   25 : 19    26  ( -2)

7. Příkosice           16   7   3   6   31 : 29    25  (  3)

8. SK ZČE Plzeň        17   6   4   7   30 : 34    25  ( -5)

9. Dyn.H.Týn           17   6   4   7   26 : 36    24  ( -2)

10. Rapid Plzeň         16   4   5   7   24 : 33    21  (-10)

11. Chotíkov            17   5   5   7   28 : 45    21  ( -7)

12. Stod                17   5   2  10   32 : 39    19  ( -7)

13. Holýšov             17   4   3  10   27 : 36    16  (-12)

14. Bolevec             16   4   2  10   27 : 51    16  ( -7)

15. Stříbro             16   4   2  10   26 : 42    15  ( -7)

16. Horní Bříza         17   2   3  12   16 : 36    11  (-18)

MLADÍKŮM  V LUBSKÉM DRESU SE DAŘILO I V KŘIMICÍCH

Nejúspěšnějším týmem v úvodních dvou kolech druhé části soutěžního ročníku 2011/2012 je překvapivě Start Luby. V tomto klubu se rozhodl vsadit na mládí trenér Startu Luby Pavel Bečka . Jak ukázaly zahajovací dva zápasy jarní části 1.A třídy, začíná se lubskému kouči tato sázka vyplácet. Nejen že  mladíci v lubském dresu  se úspěšně zabydlují, ale ještě k tomu se výraznou měrou podílejí na vstřelených brankách. Z třinácti dosud vstřelených branek jich dali dohromady deset ( Koželuh 5, Karel Švátora 3, Karel Křížek  a Aleš Čížek skórovali jednou , dvě branky přidal zkušený kanonýr Miroslav Šůs a jednou se trefil Aleš Mlejnek.

Dařilo se rovněž Okule  Nýrsko , která po roční pauze opět dokázala bodovat se soupeřem se kterým v minulém roce dvakrát za sebou  na jeho půdě vyšla bodově naprázdno.   Nejprve to bylo na jaře v souboji  o první místo v 1.B třídě kdy prohrálo 2:1 a stejným poměrem branek skončil i podzimní duel. Přestože dva body ze hry za remízu Nýrsko ztratilo, zásluhou svého brankáře Ludvara další bod získalo z penaltového rozstřelu.

Neúspěšnějším celkem z Pošumaví v 1. A třídě i před porážku na hřišti Spartaku Dlouhý Újezd  je v tabulce stále druhá TJ Sušice. Z pohledu jednoznačného podzimního vítězství  sušických doma  nad nováčkem 6 : 1   je prohra v Dlouhém Újezdu možná překvapením. Pro ty, kteří sledují výsledky tohoto týmu v průběhu dosavadního  ročníku to zase tak velké překvapení není. Zvláště po té, kdy v minulém kole dokázal bodovat v Chlumčanech v souboji o čtvrté místo s domácí Keramikou a kdy po výhře nad Sušicí ztrácí na druhé, přímo postupové místo se s celkem z Tachovska v souboji o postup musí vážně počítat.

NÝRSKO - ŽÁKAVA   1:1(1 : 0) NA PK 4:3

Milan Kilián

Domácí začali aktivně a už v 16. minutě se radovali z gólu, když po křídle unikl György a jeho centr přistál přesně na hlavě Tykala, který nedal hostujícímu brankáři Langovi šanci. Nabuzení domácí na přelomu 21. a 22. minuty vyslali během několika desítek vteřin na žákavskou branku tři pěkné střely a Lang měl plné ruce i nohy práce, aby žádnou nepustil za své záda. Pak už ale hra začala upadat. Hosté toho v první půli dopředu moc nepředvedli, nýrského brankáře Ludvara nejvíce vystrašil jeho spoluhráč Bastl, který mu poslal malou domů a gólman, který stál mimo svoji svatyni, měl co dělat, aby míč doběhl a odvrátil.

Po změně stran byli aktivnější hosté a v 63. minutě zaslouženě vyrovnali po standardní situaci, když si na centr Drohobeckyho naskočil Smazal a míč uklidil hlavou k tyči. Nýrsko reagovalo střídáním, které ale tým nenastartovalo. Jedinou slibnou akci předvedl Kadlec, jeho centr ale obrana odvrátila. Naopak hosté měli v závěru dvě jasné tutovky, ale Váňa ani Smazal Ludvara zblízka nepřekonali.

Kopaly se tak penalty, v nichž se králem stal právě Ludvar, který vychytal rány žákavských Winkelhöfera a Boukala. Z domácích neskóroval jen Flor. Do černého mířili Šteiner, Kadlec, Výtisk a Valenta, a tak Nýrsko vybojovalo druhý bod.

Hrající trenér SKP Okula Nýrsko Karel Kalivoda nebyl ani přes výhru příliš spokojený. „V prvním poločasu jsme vedli po krásné akci a hráli jsme to, co jsme si řekli. Ke konci jsme trošku předali iniciativu soupeři, ale to jsme zvládli. Ze druhého poločasu jsem ale zklamaný. Vystřídali jsme, ale bohužel střídající hráči nepřinesli vůbec nic pozitivního. Soupeř vyrovnal zaslouženě,“ zhodnotil duel Kalivoda, který však přece jen našel pozitivum – výkony brankáře Ludvara a kapitána Šteinera.

Poločas: 1:0. Branky: 16. Tykal – 63. Smazal. ŽK: 2:0. Diváků: 165. Rozhodčí: Sirotek, Tyc, Havránek. Sestava domácích: Ludvar, Bastl, Kohout, Valenta, Kalivoda, Lev (66. Flor), Kadlec, Tykal (74. Výtisk), György (66. Janský), Šteiner (85. Korschinský), Lepší.

KŘIMICE  - VD LUBY 1: 4 ( 0: 2)

Po vysoké výhře doma  na vítězně laděné notě lubský Start vykročil za cenným bodovým ziskem již v prvním poločase, kdy získal dvoubrankový náskok. Po té polevil , ale závěr zápasu  ve kterém domácí dohrávali o deseti se již se hrál znovu podle jeho not.

Branky: Šváb - Švátora 2, Koželuh, Šůs; ŽK: 2:1; ČK: 1:0. Diváků  : 50

SPARTA DLOUHÝ ÚJEZD - SUŠICE 2 : 0 (1 : 0)

Proti kvalitnímu soupeři  začali hosté dobře a nebýt závěru první půle mohl by se konečný výsledek zápasu vyvíjet jiným směrem. Sušice může jen litovat nevyužité velké šance kterou měl ke skórování ve 25. minutě Vrhel, ve finální části neřešil svojí příležitost dobře a gólman Újezdu  jeho šanci zlikvidoval. Rozhodující pro celý zápas byl y poslední tři minuty I.půle. Nejprve hosté po chybě ve vlastním pokutovém území  inkasovali první branku. Další druhý slepený gól  na sebe nenechal dlouho čekat a  vlil domácím ještě více kuráže do druhé čtyřicetiminutovky.

Sušický trenér Jan Staněk provedl o přestávce  změny v sestavě  které prospěly zlepšení výkonu. V průběhu druhé půle přišly i tři velké brankové šance, které nebyly dvakrát Králíkem a jednou Kalným využity a také proto zůstaly body na hřišti nováčka.

Branky: Houda, Zeman; ŽK: 2:1. Diváků: 200.

NEPOMUK -  BLOVICE 1: 0 ( 0: 0)

Branky: vlastní; ŽK: 1:1. Diváků: 80

M.TOUŠKOV  - CHLUMČANY 1: 1 ( 1: 1) PK: 3:1

Branky: Hauer - Kraina; ŽK: 1:2. Diváků: 120

ŽIHLE  - ZRUČ 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Najmon, Worzischek; ŽK: 2:3. Diváků:  150

DOMAŽLICE B - ČERNICE 1: 0 ( 0: 0)