DOHRÁVKA ODLOŽENÉHO 2. KOLA + předehrávka IV. kola

ODLOŽENÉ 2. KOLO III. ROČNÍKU ZIMNÍHO TURNAJE V SUŠICI SE NEOBEŠLO BEZ PŘEKVAPENÍ

V prvním sobotním odloženém zápase II. kola se na sušické UMT zrodilo překvapení v podobě vítězství Strážova v dohrávce 2.kola zimního turnaje v Sušici nad favorizovaným Nepomukem. Po remíze se Sokolem Hradešice a výhrou nad Startem Luby si připsali strážovští  druhé vítězství za sebou, když  porazili dvojnásobného vítěze v předcházejících dvou ročníků. Vedle Strážova si závěrečných bojů o konečné umístění udržel svojí neporazitelnost domácí favorit TJ Sušice a také Sokol Mochtín, když vzájemný duel těchto týmů skončil dělbou bodů.

Výsledky  II.  kola:

FK Nepomuk - SK  Strážov  0 : 1 (0 : 0)

Překvapivého vítězství dosáhl Strážov v dohrávce 2.kola turnaje nad favorizovaným Nepomukem. Favorit lépe kombinoval, vytvořil si  více brankových šancí, ale v cestě jim stál výborný brankář Michal Javorský. Strážov kontroval z brejků . Když jeden z nich  úspěšně zakončil v 65. minutě Janda  , překvapení bylo na světě. Trenér vítězného týmu Petr Presl také v tomto zápase ve kterém mu chyběli někteří hráči základní sestavy experimentoval . Vedle  zkušených hráčů se v sestavě uplatnili i další  , šikovní  hráči , kteří výrazně svým věkem tento tým omladili.

Branka: 65. Janda Tomáš. Rozhodčí: Abrahám

SK Strážov: Javorský, Čížek, Michel, Chaluš, Helm, Kološ, Janda,  Denk, Faltín, Šlegl, Opatrný, Kološ, Presl Š., Presl A.

FK  Nepomuk:Marek Baroch, Jan Ticháček, Jindřich Švec, Miroslav Švec, Václav Vosáka (K), Petr Váňa, Stanislav Kocour, Jan Kozák, Václav Švec, Michal Baran a Josef Kalabza; střídali: Pavel Bohatý, Tomáš Voráček, Luboš Zajíc, Jakub Vosyka a Marek Tomka

SKP Okula  Nýrsko - FC  Švihov  7 : 3  (4 : 1)

V zápase bohatém na branky se blýskl  hattrickem nýrský Ivo Gÿorgy postrádal trenér Švihova Jiří Toman několik hráčů základní sestavy . Také proto jeho svěřenci odehráli zápas bez jediného střídání.

Branky:               12´, 22´ a 42´ Ivo György, 34´ a 82´ Ondřej Jánský, 77´ Tadeáš Kohout,87´ Rostislav Steiner    7´ Zdeněk Špatenka, 60´ Petr Žák, 88´ Ondřej Brož. Rozhodčí: Josef  Abrahám

SKP Okula  Nýrsko: Roman Loskot, Miroslav Bastl, Tomáš Valenta (K), Karel Kalivoda st., Tomáš Lev, Ondřej Kadlec, Ivo György, Ondřej Jánský, Rostislav Steiner, Martin Tykal a Karel Kalivoda ml.

střídali: Jakub Raiser, Milan Flor, Tadeáš Kohout, Lukáš Korschinský a Radek Lepší

FC  Švihov: Luboš Zdráhal, Zdeněk Zadražil, Petr Žák, Ladislav Pflug, Zdeněk Špatenka, Ondřej Brož, Pavel Havlíček, Jaromír Oswald, Miloslav Kudjak, Václav Kašpárek a Jan Staněk

Sokol  Hradešice -  Start VD  Luby  0 : 3 (0 : 0)

V tomto utkání se překvapení nekonalo.  Kdo po bezbrankovém prvním poločase očekával, že se rýsuje další překvapení v turnaji se mýlil. Favorizované Luby zápas po přestávce rozhodly ve svůj  prospěch po vedoucí brance v 63.minutě Radka Švece , v průběhu sledujících  patnácti minut rozhodly  o svém vítězství v tomto turnaji. Druhou branku přidal zkušený Miroslav Šůs a třetí mladíček Marek Pivoňka.

Branky: 63´ Radek Švec, 71´ Miroslav Šůs, 78´ Marek Pivoňka. Rozhodčí: Josef  Abrahám

Sokol  Hradešice: Miroslav Šmrha, Pavel Řezáč, Milan Hlaváč, Lukáš Šmrha, Jan Sekyra, František Melka, František Šašek (K), Michal Kolář, Oldřich Starec, Martin Florian a Petr Sládek ; střídali: Jan Gabriel, Milan Melka, Lukáš Melka a Václav Kotiš

Start VD  Luby: Jan Kalaš (K), Václav Turner, Karel Křížek, Karel Švátora, Martin Vejskal, Přemysl Voráček, Aleš Mlejnek, Miroslav Šůs, Ondřej Kostolanský, Marek Havlovič a Marek Pivoňka

střídali: Heřman Štěpán, Aleš Čížek, Radek Švec a Petr Kodeš.

FOTO Z UTKÁNÍ HRADEŠICE - LUBY - JITKY KILBERGEROVÉ Z  KLATOVSKÉHO  DENÍKU

TJ  Sušice -  Sokol  Mochtín  4 : 4 (2 : 3)

Překvapivá remíza v duelu dvou týmů, které oba předcházející dva zápasy v turnaji vyhrály. Zápas vyšel v úvodu lépe Mochtínu, který k vedoucí brance z 16.minuty Jaroslava Cihláře přidal ve 20. a 23.minutě další  góly Jiřího Dolejše a vedl již 0 : 3. Domácí do konce poločasu stačili kontrovat brankami Vrhela a Kotrby  a do druhé půle nastupovali s jednogólovým mankem. V úvodní čtvrthodině této části hry góly Tomáše Klímy výsledek otočili ve svůj prospěch, ale poslední slovo měl mochtínský Jakub Schejbal, který čtyři minuty před koncem skóre srovnal . Mochtín tak  vzal domácím první bod v turnaji a udržel svojí letošní neporazitelnost.

Branky:               55´ a 60´ Tomáš Klíma, 26´ Miroslav Vrhel, 36´ Martin Kotrba  -  20´ a 23´ Jiří

Dolejš, 16´ Jaroslav Cihlář, 86´ Jakub Schejbal. Rozhodčí: Josef  Abrahám

TJ  Sušice: Karel Gill, Jiří Bešta, Martin Kalný, Tomáš Fusích, František Matějka, Marek Budil, František Hrach (K), Jiří Kysilka, Miroslav Vrhel, Martin Mataše a Martin Kotrba; střídali: Josef Farták, Miroslav Bachroň, Tomáš Klíma, Jaromír Králík a Jakub Szedmák

Sokol  Mochtín: Petr Rajtmajer, Zdeněk Novák, Jiří Dolejš (K), Viktor Špindler, Jan Kul, Petr Švátora, Jaroslav Cihlář, Jiří Švátora, Pavel Staněk, Jiří Flodr a Petr Sysel ; střídali: Stanislav Jarabica, Zbyněk Smolík, Jakub Schejbal a Aleš Hrudička

Petr Presl

Strážov v prvním kole finálové skupiny turnaje dlouho prohrával po zbytečně obdržených brankách po střelách neatakovaného Cihláře. Absence stopera Čížka a brankáře Javorského poznamenala hlavně v úvodu souhru obranných řad domácích. Vyrovnání na 1:1 zařídil zkušeným obstřelem brankáře šikovný O. Uruba po přesné kombinaci T. Faltína a M. Opatrného středem mochtínské obrany. Zápas přinesl v dalším průběhu jen řadu nepřesností a málo pohledných akcí. Přesto si Strážov v závěru vynutil tlak na branku soupeře a vyrovnal v 89. minutě P. Weberem, který zužitkoval milimetrový centr Aleše Presla za obranu Mochtína.

Branky : 20.Uruba, 89.Weber – 15.a 30.Cihlář. Rozhodčí: Abrahám.

Strážov : Franc, Michel, Chaluš, Helm (46.Presl A.) Kološ,Uruba,  Denk, Faltín, Šlegl, Opatrný,  Presl Š.

Jiří Franc, Jan Michel, Michal Chaluš, Lukáš Helm (K), Marek Šlegl, Ondřej Uruba, Tomáš Faltin, Milan Denk,

Mochtín : Vlastimil Hromada, Zdeněk Plánička, Tomáš Babka, Jiří Dolejš (K), Petr Švátora, Jaroslav Cihlář, Jiří Švátora, Pavel Staněk, Petr Sysel, Zbyněk Smolík a Jakub Schejbal

Další utkání IV. kola  budou sehrána v sobotu 25.2.  Od 11:00 hodin proti sobě nastoupí FC Švihov a Start VD Luby a ve  13:00 hodin hraje  SKP Okula  Nýrsko se Sokolem Hradešice.  Toto kolo bude pak dohráno utkáním TJ Sušice – FK Nepomuk v úterý 28.2. se začátkem v 18:00 hodin.