ROZUZLENÍ NEPADLO -ZŮSTÁVÁ DRAMA AŽ DO POSLEDNÍHO KOLA

Futsalisté Trivelu Klatovy  byli na domácí palubovce pořadateli  ve sportovní hale   Čapkova v Klatovech předposledního ligového klání dlouhodobé základní ligové části  . Pořadatel Trivel Klatovy ve dvou zápasech měl ideální příležitost si zajistit před posledním kolem účast v play off.  Domácí tým bohužel  zůstal věrný tradici domácích ligových duelů a ani s těchto zápasech své příznivce bodovým ziskem příliš nepotěšil. Ze šesti možných bodů vyšel s hubeným ziskem jediného bodu  a o své účasti ve finálové části ligového ročníku 2011/2012 musí bojovat ve dvou posledních zápasech první únorovou sobotu v Českém Krumlově.  Je více než pravděpodobné, že o osudu stále však reálné  účasti v pay off rozhodnou  duely s Bombarďáky Větřní  a  Lubrico Prachatice. Jelikož bodový rozdíl v tabulce od 4. do 8. místa   činí pouhé tři body, bude to drama až do poslední minuty.

Na omluvu fotbalistů Trivelu Klatovy je nutno dodat, že až na malé výjimky absolvují hráči tvrdou zimní přípravu s týmy ve kterých jsou registrováni ve velké kopané a většina z nich měla v nohách sobotní přípravné zápasy v mateřských klubech.

SF TRIVEL KLATOVY "A" - FS SÁDEK 2 : 2 (1 : 1)

Předposlední tým tabulky nastoupil proti domácím pouze s pěti hráči . Ten kdo si myslel,  kdy v desáté minutě po akci Kočího  zakončil útočnou akci  vedoucím gólem Meszáros , že to bude pro Trivel snadná záležitost  se ale velice mýlil. Hosté s i minimem hráčů převedli velmi sympatický bojovný výkon a  odměnou jim byl zisk bodu. V poslední minutě první půle gólem do kabin  Jílkem  vyrovnali a nerezignovali ani po té, kdy ve 26.minutě poslal Martin Janda domácí opět do vedení. Jejich úsilí  bylo odměněno minutu před koncem, kdy překvapivě srovnali skóre na 2:2  a sen domácích o třech bodech se tak rozplynul.

Branky : 10 Meszaroš Milan, 26 Janda Martin - 20 Jílek Tomáš, 39 Škoda Michal . ŽK: 0 : 2.

Počet chyb : 6 : 5.  Rozhodčí: Povolný Jiří, Sazima Josef. Delegát svazu: Suchánková Miloslava

Sestava Klatovy : Hromada, Kopecký, Bahleda, Ponocný, Janda, Meszáros, Kočí, Petrželka a Toman Zbyněk.

SF TRIVEL KLATOVY "A" - PREMIUM STONAVA 0 : 2 (0 : 1)

V 8. minutě poprvé našla  Stonava  v domácí   obranné činnosti  ne okénko, ale velké okno. Brankář  hostů Hekera  levé straně vysunul Vodána, který  se  vtipně uvolnil,    od brankové čáry  zpětně přiklepl míč na nabíhajícího volného  Dorozla jehož prudkou přihrávku před branku  usměrnil zcela nekrytý Bury ve skluzu  za záda gólmana Vacka 0 : 1. Vzápětí po rychlé kombinační akci mohli hosté po pohotovém zakončení  Dorozla své vedení zvýšit, ale ten naštěstí mířil nad domácí svatyni. Klatovští měli největší šanci vyrovnat  , když Meszároš vystihl úmysl Neumana při uvolnění, odebral mu míč , ale jeho pohotová dělovka skončila nad levým horním rohem stonavské branky. Další šanci si vytvořil po rozehraní kopu ze středu hřiště a následné narážečce jeden z nejlepších domácích hráčů  Kopecký,  ale  brankář hostů  ale blafákem přelstít nenechal. Po chybné rozehrávce Meszároše se zmocnil míče  Neuman, skvělý Vacek v brance Klatov ale jeho přízemní střelu k tyči stačil vyrazit. Když dvacet  vteřin před koncem z brejku nevyužil ideální příležitost k vyrovnání gólem do kabin Kočí prohrávali domácí po první půli 0:1.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně. Blízko ke srovnání skóre měli po střele z trestného kopu Kopeckého jehož střelu v poslední chvíli vyrazil brání hráč hostů na rohový kop. Nedáš , dostaneš se potvrdilo v končící 17 minutě , kdy obrana domácích nechala zpracovat před brankovištěm míč zkušeného Goju  a nacvičený signál z levé strany Potůček  podél vybíhajícího Vacka využil a zvýšil na 0 : 2. Snahu domácích viditelně přibrzdilo vyloučení Meszároše, který po sérii oboustranně tvrdých zákroků za hranicemi pravidel  strčil v přerušené hře do protihráče v prostoru střídačky.  Jak se ukázalo, toto oslabení až viditelně Trivel oslabilo . Když další šance , které měli Toman  a Krejčí zůstaly neproměněné  zůstalo pouze u snahy o dvoubrankového náskoku byla neúspěšná.

Branky : 8. Bury Michal , 26. Potůček Václav . ŽK:  4 : 0 . MK: 1 : 0 (Meszaroš Milan)

Počet chyb 3 : 8.   Rozhodčí: Sazima Josef, Kloubek Jaroslav . DS : Suchánková Miloslava

Sestava Klatovy : Vacek – Kopecký, Ponocný, Janda, Meszáros, Kočí , Petrželka, Toman Zbyněk, Uruba, Vacovský.

Další výsledky futsalové ligy hrané v tomto kole na palubovce v Klatovech : Chemcomex Praha "A" - FS Sádek  5:0 , Chemcomex Praha "A" - SC Premium Stonava  3:1