KPD , KSD – skupina A 13. kolo 19.-20.11. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

SUŠICKÝ DOROST PO ÚSPĚŠNÉM PODZIMU MÍŘÍ HODNĚ VYSOKO

Ze čtyřlístku kolektivů z Pošumaví které startují v tomto ročníku krajského přeboru staršího dorostu po podzimu jednoznačně vyčnívá a hodně vysoko v tabulce míří dorost TJ Sušici. Svěřenci trenéra Josefa Sovy tuto skutečnost potvrdili i v posledním podzimním kole výhrou v Plzni na Doubravce. Sušičtí v prvních šesti kolech čtyřikrát remizovali, ale druhý bod si vždy připsalis tabulky   za úspěšnou střelbu pokutových kopů  a  získali pověst remízového krále . V dalších sedmi zápasech ale již za to vzali řádně , když ani jednou neprohráli  a po podzimu jsou s jedinou prohrou s vedoucí Sportovní školou Plzeň  ztrácí na první místo pouze dva body a na jaře bude útočit na celkové prvenství.

Druhým nejúspěšnějším jsou Horažďovice, které si mohly skončit na čtvrtém místě, kdyby nečekaně v posledním zápase nevyšly na hřišti třetího celku od konce v Holýšově bodově naprázdno to je stálo dva stupínky v tabulce. I tak pod vedením trenéra Jiří Brabce mají svojí laťku  vzhledem k tomu, že doma udržely svojí neporazitelnost pro jarní boje  postavenou hodně vysoko.

Klatovský dorost  překvapivě na podzim hodně ztrácel v domácím prostředí ve kterém získal v šesti zápasech stejný počet bodů , když bodoval pouze ve dvou utkáních se soupeři ze spodních pater tabulky. Více klatovští dorostenci uhráli bodů venku, když deseti bodů  bodů byly asi ty nejcennější získané po  překvapivé a vysoké výhře na hřišti energetiků v Plzni, ale na druhé straně je asi mrzí zbytečná prohra 2:0 v derby v Lubech. Šestnáct získaných bodů stačilo SK Klatovy 1898 k přezimování na 9. místě.

Ještě o čtyři místa  níž  , na předposledním místě se ziskem 8 bodů skončil Start Luby. Lubští dorostenci   bodovali pouze doma , když na další body venku již nedosáhli . Pokud budou nastupovat i na jaře na hřištích  soupeřů v neúplném počtu hráčů, pak se těžko i vylepší jejich střelecká mizérie, když venku dali pouze dvě branky a to ještě jediném zápase.

STARŠÍ   DOROST

Holýšov -  Horažďovice  5 : 4 (1: 1)

Branky Horažďovic: Kliment Ladislav, Kubaň Jaroslav, Sova Jan, Zdichynec Lukáš

Rozhodčí: Pohančeník Pavel

Sestava Horažďovic: Macoun - Vrzal, Dan Vonášek, Pintíř, T.Greger - Jiřík, Sova, Panuška, Kubaň - Kliment, Zdichynec (Korytář)

Klatovy - Tachov     2 : 5 (1: 3)

Podrobnosti nehlášeny

Přeštice -  VD Luby   6 : 0 (4 : 0)

SK Senco Doubravka - TJ Sušice 1 : 3 (1 : 3)

Josef Sova

Branky:Krysl -Halas 2x,Chudý Rozhodčí:Škarda,Volf,Kostelník, žk.3:1,diváků20.

Sestava Sušice: P.Janda, P.Trčan, T.Mužík ,L.Kodýdek, R.Chmelík, L.Šoural, M.Reitmaier, M.Halas, J.Skuhra, Š.Svoboda,  I.Varga,J.Chudý,A.Kůs.

Vejprnice  - Postřekov 11: 1 ( 4: 0) ,  Domažlice - Nepomuk 6: 0 ( 3: 0), SK ZČE -  SŠ Plzeň 2: 1 ( 1: 0)

1. SŠ  Plzeň         13  11   0   2  53 : 15   33  ( 12)

2. Tachov            13   9   2   2  45 : 16   31  (  8)

3. Sušice            13   7   5   1  38 : 13   31  (  5)

4. Vejprnice         13   7   3   3  34 : 19   24  (  6)

5. SK ZČE Plzeň      13   7   2   4  36 : 21   23  (  5)

6. Horažďovice       13   5   5   3  30 : 20   23  (  2)

7. Doubravka         13   7   0   6  55 : 25   21  (  3)

8. Domažlice         13   5   3   5  36 : 23   19  (  0)

9. Klatovy           13   4   2   7  28 : 35   16  ( -4)

10. Přeštice          13   3   4   6  24 : 24   14  ( -5)

11. FK Nepomuk        13   3   4   6  21 : 31   14  ( -8)

12. Holýšov           13   3   1   9  33 : 60   10  (-11)

13. Luby              13   2   1  10  14 : 72    8  (-14)

14. Postřekov         13   2   0  11  11 : 84    6  (-15)

MLADŠÍ   DOROST

Doubravka – Sušice  4 : 1 (2 : 0)

O pohár předsedy KM

Domažlice - Horažďovice   4 : 4 (2 : 3), PK 2 : 4

Na dobře připraveném umělém povrchu v Domažlicích sehráli horažďovičtí mladší dorostenci na závěr podzimní části své nejlepší utkání. Se svými hostiteli prohráli před týdnem v domácím prostředí o branku, i dnes byli domácí aktivnější, ale hosté hráli koncentrovaně a hlavně se nebáli hrát aktivně dopředu. V 15. minutě šli Horažďovice do vedení, když kombinační akci zakončil Mareš technickou střelou přesně do levého vinglu. Domácí pak přitlačili na pilu a mezi 20. a 25. minutou dvěma brankami skóre otočili. Hosté i přes nepříznivý vývoj bojovali dál a vyrovnali brankou Makovce, který si obhodil obránce a lobem přes brankáře poslal míč do sítě. Nakonec bylo Horažďovicům do poločasu ještě lépe. Dvě minuty před přestávkou sehráli další pohlednou kombinační akci, v jejímž konci si Prokopius seběhl mezi dvojici obránců a podél vybíhajícího brankáře poslal míč do sítě. Ve druhém poločase byli domácí podle očekávání aktivnější, ale skórovali opět hosté. V 63.minutě zahrával Makovec rohový kop, přetažený míč vrátil do ohně Beránek a 13letý Jan Boček neměl problém vstřelit svůj premiérový dorostenecký gól. Přesto opět Horažďovičtí nadějné vedení neudrželi. Domácí skórovali v 71.minutě přesnou střelou z přímého kopu a v 74.minutě po brejkové situaci a sérii chyb v defenzivě hostů. Výsledek 4:4 vydržel až do konce a penaltového rozstřelu, ve kterém si hosté připsali bonusový bod. S přehledem rozhodoval mladý rozhodčí Schwarz z Poběžovic.

Branky Horažďovic: 15.Mareš Lukáš, 33.Makovec Jaroslav, 38.Prokopius Filip, 63.Boček Jan

Rozhodčí: Schwarz Petr

Sestava Horažďovic: Pena - Boček, Vaněček, Šašek, Červený - Prokopius, T.Nováček, Aleš Vachuška, Beránek - Makovec, Mareš (Jedlička)

1. SŠ  Plzeň          7   5   2   0  29 : 12   18  (  2)

2. Doubravka          7   4   1   2  21 : 13   14  (  7)

3. Přeštice           7   4   1   2  15 : 12   13  (  7)

4. Domažlice          7   4   1   2  19 : 18   13  (  4)

5. Vejprnice          7   4   0   3  19 : 21   12  (  0)

6. Sušice             7   2   1   4  21 : 20    8  ( -2)

7. Klatovy 1898       7   2   0   5  17 : 18    6  ( -6)

8. Horažďovice        7   0   0   7   4 : 31    0  (-15)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  B

NÝRSKO DOMA ANI V POSLEDNÍM ZÁPASE NEZAVÁHALO

Mezi čtrnácti účastníky krajské soutěže dorostu má  Pošumaví poměrně nízké zastoupení. K dvojici Nýrsko –Měčín  která  s touto soutěží  měla zkušenosti z předcházejících ročníků přibyl nováček ze Sokola Kolinec.

Podle očekávání se nejlépe vedli svěřenci trenéra Karla Šnoura , kteří svojí možnost přezimovat na čele tabulky si nenechali vzít a přesvědčivou výhrou si doma udrželi svůj vysoký bodový kredit . Po úvodním zápase kdy remizovali s Kolovčí již v dalších zápasech   doma (5 výher a v nich minimálně soupeř odjel s pěti a více góly a pouze 4 dona obdrželi) , ale i venku dominovali také proto jsou v tabulce ze všech soupeřů nejvýš.

Nováček z Kolince sice skládal až příliš dlouho , prvních pět kol nováčkovskou daň, ale druhá polovina již byla bodově úspěšnější , ikdyž pouze na domácím hřišti. V posledním kole se ale na hřišti souseda v tabulce v Horšovském Týně polepšili a remízou nedopustili, aby je tento soupeř v tabulce přeskočil. Po podzimu Kolinci patří se 13 získanými body 10. místo a to je dobrý základ k ještě úspěšnějšímu jaru.

Měčín je se sedmi body předposlední a to je méně než se čekalo. Po slibném úvodu, kdy po remíze doma s Mrákovem  z venku ve druhém kole přivezli Měčínští tři body za výhru ve Staňkově  ale další body  cinkly pouze za  výhrou  doma nad Horšovským Týnem   a pak následovala jen série porážek .

Nýřany  - Měčín 4 : 0 ( 1: 0)

Nýrsko – Stod  6 : 2 (1 : 2)

Jiří Vondra

Hosté ze Stoda zaskočili domácí mužstvo svou aktivní a agresivní hrou. Po nádherné střele šli také do vedení, které jim však dlouho nevydrželo. Nýrsko jen za okamžik odpovědělo vyrovnávací brankou. Zdálo se, že domácí hráči najdou konečně ten správný rytmus hry, měli i některé šance, jenže je všechny dokázali zahodit. Bohužel se podařilo obraně Nýrska vyprodukovat opět hrubku a hosté opět trestali. Poločas tak skončil nepříznivě pro Okulu.

Druhý poločas vyšel domácím lépe, než ten první. Podařilo se jim brzy vyrovnat a postupně také získávali čím dál větší převahu v poli. Jenže tak jako v první půli i tak pokračovali ve druhé se zahazováním šancí. Naštěstí to hosté již nedokázali potrestat a to i díky domácímu gólmanovi. Nakonec i využili další tři z mnoha šancí a stanovili tak konečný výsledek na 6:2.

Branky: György 2, Kohout, Záň, Kalivoda,Lev – Bárta, Douša.

Rozhodčí: Hájek

Horš.Týn  - Kolinec   3 : 3 (1 : 2)  PK: 3 : 1

Ostatní výsledky:

Koloveč - Zbůch 1: 6 ( 1: 2) , Blovice  - Blížejov 7: 1 ( 3: 0) , Mrákov  - SK Smíchov 1: 2 ( 1: 1), Staňkov - Merklín 2: 6 ( 2: 2)

1. Nýrsko            13  11   1   1  69 : 22   34  ( 16)

2. Merklín           13  11   0   2  62 : 30   33  ( 12)

3. Smíchov Plzeň     13  10   0   3  64 : 22   30  (  9)

4. Nýřany            13   7   2   4  35 : 27   25  (  5)

5. Stod              13   7   2   4  37 : 23   23  (  2)

6. Koloveč           13   6   3   4  36 : 32   23  (  0)

7. Mrákov            13   4   4   5  26 : 35   20  ( -2)

8. Zbůch             13   5   3   5  41 : 47   19  (  0)

9. Blovice           13   5   1   7  31 : 44   17  ( -2)

10. Kolinec           13   4   1   8  29 : 37   13  ( -8)