Krajský přebor, 1.A třída 14. kolo 12.-13.11.2011.

NEPORAZITELNOST SI  DOMA UDRŽELY POUZE HORAŽĎOVICE

Oba zástupci Pošumaví v krajském přeboru Klatovy a Horažďovice držely společně  nevýše z účastníků této soutěže prapor úspěšnosti v domácím prostředí. Zatím co Horažďovice svojí devadesátiprocentní úspěšnost vítězstvím nad Stodem podtrhly, Klatovy o vysoký kredit 89%  domácí bodovou úspěšnost přišly. Stejně jako na jaře v 1.A třídě kdy prohrály s Horšovským Týnem doma 3:4 i na podzim na svém hřišti na body s tímto soupeřem nedosáhly . Horšovský Týn je tak připravil o podzimní domácí neporazitelnost.

Horažďovice  nejen v letošním roce neprohrály, ale pověst nedobytné tvrze v podobě hřiště Na Lipkách tak prodloužily svojí domácí neporazitelnost na období půldruhého roku. Zda  jsou poslední výsledky přemožitele Klatov skutečně tak dobré  vyzkouší na vlastní kůži hráči Horažďovic v posledním podzimním duelu na hřišti v Horšovském Týně. Možnost rehabilitovat se za domácí výpadek budou mít Klatovy za závěre podzimu v sobotu na hřišti posledního celku tabulky v Horní Bříze.

SK Klatovy  1898 - Dynamo Horšovský Týn  0 : 1 (0 : 1)

Ján Gašpár

Slabý výkon domácích a naprosto zasloužené vítězství hostí.

Trenér Klatov Lubomír Vašica se po zápase na své svěřence hodně zlobil: „Když už se nám začalo dařit vozit body zvenku, doma nastoupíme zcela nekoncetrovaní a bez nasazení. Soupeř chtěl asi vyhrát víc, hrál jednoduchý fotbal a na nás, kteří jsme na branku nevystřelili, to bohužel stačilo. Na hráče jsme apelovali, že soupeř poslední tři utkání neprohrál, ale asi to bylo málo důrazné.“

Klatovští fotbalisté svým výkonem zklamali i Romana Vonáška: „Chápu, že se vždy nemůže dařit, ale tohle bylo strašné. Někdo to možná podcenil, někdo si myslel, že to proti soupeři, který byl v tabulce níž, půjde všechno samo. Ale bez nasazení, gólů a fotbalovosti se vyhrát nedá.“

Branky : 18.min. Šimáček

Rozhodčí : Havel,  Kračmer, Rezichenko.  Diváků : 150. ŽK: 3 : 0.

Sestava Klatovy : Herman - Veselka, Mészáros, Ulrych, Bušta - Vítovec, Janda, Šlechta (46. min. György), Matějka Jiří (71. min. Skala), Dytrt (46.min. Sýkora), Matějka Tomáš

Horažďovice – Stod   4 : 3 (3 : 1)

Nečekaný začátek potkal domácí . Po chybě v rozehrávce Křivance přešli hosté do rychlého brejku který zakončil Fořt a přinutil   uzdravenou domácí brankářskou dvojku  Rojíka poprvé kapitulovat. O otočení skóre se postaral dvěma góly Řiský . V 16.minutě po akci Beránek – Koc vyrovnal a v 27.minutě kdy dostal míč za obranu hostů, ten si zpracoval na prsa a bezpečně zavěsil 2:1. Ve 37.minutě  Mičkal  prokázal svojí dravost,  kdy prošel obranou hostů a střelou k tyči  zvýšil na poločasových 3:1.

Stejně jako v úvodu první půle i ve 4.minutě  druhé části zápasu se podařilo hostům skórovat. Ve 49.minutě po rohovém kopu hlavičkou Snášel vstřelil kontaktní branku . Naděje hostů žila jen do 53.minutě, kdy  domácí šťastnou branku po střele Koce kterou nešťastně do protipohybu svého brankáře tečoval obránce hostů 4:2. Po té se domácí několikrát dostali do gólových šancí, ale několikrát Řivský, Beránek i další jeho spoluhráči svojí kvalitu v koncovce neprokázali. Průběh závěru zápasu se pokusil zdramatizovat v 76.minutě střídající Paum, který z 12 metrů střelou k tyči snížil na 4:3. To bylo ale ze strany obou soupeřů vše, když domácí si své vítězství již pohlídali a svého soupeře do další možnosti skórovat nepřipustili.

Branky: 16. a 27- Řiský, 37- Mičkal, 52. Koc  - 4. Fořt, 49. Snášel, 74. Paum ŽK:2:4 , ČK 0 : 1 (83. Houdek 2 ŽK). Rozhodčí: Šimek . Diváků: 130.

Sestava Horažďovic: Rojík  – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda, Beránek (90. Sova), Stulík(71. Pintíř), Melka,  Řiský, (78. Nauš), Mičkal, Koc .

Chrást  - Bolevec 6: 1 ( 3: 1)

Branky: Haidlmayer, Karbusický, Křen, Roubal, Vágner, vlastní - Pelnář; ŽK: 3:4; ČK: 0:1 . Diváků: 130

Branky: Bláha - Šimice; ŽK: 2:2. Diváků: 80

1. Chrást            14  10   4   0  49 : 14   36  ( 10)

2. Doubravka         14   9   5   0  45 : 18   34  ( 14)

3. Horažďovice       14  10   3   1  41 : 22   34  (  9)

4. Vejprnice         14   7   2   5  30 : 23   24  ( -1)

5. Klatovy  1898     14   7   1   6  29 : 19   23  (  1)

6. Přeštice          14   5   6   3  20 : 17   22  ( -3)

7. SK ZČE Plzeň      14   5   4   5  26 : 24   22  ( -5)

8. Dyn.H.Týn         14   5   4   5  21 : 30   21  (  1)

9. Příkosice         14   5   3   6  24 : 25   19  (  0)

10. Rapid Plzeň       14   3   5   6  18 : 29   18  (-10)

11. Stod              14   5   1   8  30 : 34   17  ( -2)

12. Chotíkov          14   4   4   6  22 : 39   17  ( -8)

13. Stříbro           14   4   2   8  25 : 38   15  ( -4)

14. Holýšov           14   3   3   8  25 : 31   13  ( -6)

15. Bolevec           14   3   2   9  23 : 46   13  ( -7)

16. Horní Bříza       14   1   3  10  13 : 32    8  (-15)

V DERBY SE JISKŘILO OD KOPAČEK

Poslední letošní derby v 1.A třídě mezi tým z Pošumaví se hrálo v sobotu v Nýrsku mezi Okulou a Startem Luby. Hostům se z minulosti na hřišti v Nýrsku dařilo bodovat, ale poslední vzájemný zápas v 1.A třídě hraný před rokem a půl v květnu 2010 vyhráli domácí   1:0.  Součastné situace domácích    v tabulce je mírně favorizovala   už také proto, že v průběhu podzimní sezóny na svém hřišti nenašli přemožitele a nestalo se tak ani v tomto duelu. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu ve kterém šlo o body, ale také o prestiž, nicméně    mimo tohoto vzájemného derby jediného na Klatovsku v 1.A třídě je  i dalších 28 zápasů ve kterých je třeba hrát jako v derby.Vždyť  v každém  se hraje o tři body a ty tentokráte zůstaly v Nýrsku!

V předposledním podzimním zápase  v pořadí již osmém na hřišti soupeře se nedařilo Sušici, která překvapivě vysoko prohrála s Tatranem Přimda  a přišla o první místo v tabulce, když novým lídrem se stala rezerva Jiskry Domažlice.

Nýrsko – Luby   2 : 0 (0 : 0)

Miroslav Sedlmaier

Od začátku se hrálo hodně zostra   a  od kopaček se hráčům  doslova jiskřilo. Již ve druhé minutě vyfasoval domácí hrající kouč Karel Kalivoda žlutou kartu(ale ne za faul) a když se záhy pro domácí žlutilo druhé po reakci Kadlece, který byl doslova sestřelen na půlící čáře Kostolanckým a ten kartu neviděl, vypadalo to řádný karbanický mazec.  Naštěstí hráči nehřešili na špatný začátek hlavně v provedení muže s píšťalkou, kterému  se tento vůbec nepovedl . Ono ne nadarmo se říká, že se rozhodčí musí do udělení prvních karet trefit a pak to jde většinou téměř samo. O takovém bingu  si sudí mohl nechat pouze zdát .

Začátek utkání prakticky poznamenal celý první poločas ve kterém mnoho vzruchu před oběma brankáři nebylo. V době kdy se oba soupeři chystali již do kabin na čaj, který by asi přišel nejvíc vhod  se zrodila v poslední minutě první půle největší šance.  Po centru z levé straně před branku domácích míč nejdříve ve skluzu nestihl zasáhnout Juřina , ten prošel až k dobíhajícímu Čížkovi. Na jinak fotbalově velice šikovného mladíka v dresu Startu zívala celá odkrytá bližší polovina Vaverkovy svatyně, ale balon z jeho  kopačky   skončil ve směru odkud přilétl, ale mimo daleko  tyče domácí branky.

Úvod  druhé půle byl ve znamení nepsaného pravidla ,  nedáš – dostaneš. Situace jako v závěru první půle přes kopírák v provedení hostů tentokráte v provedení  domácích dopadla pro ně nejlíp jak si mohli přát. Ze stejného prostoru z levé strany poslal centr Rubáš  na volného Kajínka, kterého nechala lubská obrana opuštěného a ten si již poradit. Jeho první pokus zavěsit  míč do sítě hostů ještě brankář Kalaš zlikvidoval, ale na Kajínkovu dorážku již lubský gólman neměl šanci 1 : 0.  Nejlepší hráč domácích Kajínek mohl o devět minut později zvýšit, kdy proškolil obranu Startu , ale  tentokrát měl Kalaš dobře postavenou bránu a míč skončil mimo .

Hosté se nevzdávali, neustále  rychlým přechodem do útoku nenechali domácí obranu v klidu, ale brankář  domácích  nepatřil mezi ty hráče, kteří by nevěděli kam dřív skočit. Jen po faulu na Křížka z trestného kopu ho Kostolanský přinutil protáhnout se k tyči,  což ale byla pro gólmana kvalit  Vaverky sranda. Daleko hůře to s domácím gólmanem vypadalo v 70.minutě, kdy po jednom z rychlých protiútoků tentokráte spíše mimořádně zprava prošla ideální přihrávka mezi obránce na Čížka, ale ten deset metrů od branky svatyni domácích  přestřelil!  Místo vyrovnání přišla pro Luby prokletá 75. minuta. Po akci Kajínka který opět školil bránící hráče hostů, kudy se dá s míčem také mezi nimi  protáhnout   pronikl do pokutového území , z pravé strany prodloužil míč na nabíhajícího Kadlece, který byl vzápětí v malém vápně faulován . Nařízený pokutový kop jeho exekutor Rosťa Šteiner parádně proměnil a zvýšil na 2:0. Když vzápětí se zapsal do vývoje zápasu  Kostolanský zbytečnou červenou kartou šly Luby do deseti  a to při tomto výboji skóre nevěstilo nic co by je do závěru zápasu posílilo.  Ke cti hráčů hostů patří, že se až do závěrečné minuty se snažili  o zvrat. Jejich útočné hroty ale tentokráte jen mohli vzpomínat  na to, jak to bylo v minulém kole snadné dávat doma do branky hostů z Mýta  pět branek. Tentokráte vyšli střelecky zcela naprázdno  a domácím, kteří spokojeni s plným bodovým ziskem a  také s tím, že na svém hřišti na podzim jako nováček 1.A třídy nebyli poraženi také odcházeli daleko spokojenější do kabin než jejich zklamaný soupeř.

I tak končí zápasy , kterým by  slušela dělba bodů.

Branky: Kajínek, Šteiner. ŽK: 2:2; ČK: 0:1 . Diváků: 160

Rozhodčí: Kafka V., Mašek J., Brož P. . DS :Langmajer Vl.

Sestava Nýrsko : Vaverka – Valenta, Kalivoda Karel, Kajínek , Kadlec Jiří(87. Hvězda Jiří ml.), Flor(66. Výtisk Petr), György Ivo(77. Kohout Tadeáš), Korschinský , Šteiner, Tykal, Rubáš  .

Sestava Luby : Kalaš – Turner, Křížek K.(80. Pivoňka Marek), Koželuh V., Šnour D., Mlejnek , Čížek A., Kostolanský , Švátora K.(65. Švec Radek) , Smolík P.

Sl.Mýto -  Chlumčany 3: 4 ( 2: 3)

Branky: Kříž, vlastní, Švejda - Dušek 2, Milota, Voller; ŽK: 5:5; ČK: 0:1. Diváků:   80

Dl.Újezd -  Černice 6: 1 ( 4: 0)

Branky: Roháč 3, Bukva, Stoklasa, Vrba - Hacker; ŽK: 1:3. Diváků:   100

Domažlice B  - Nepomuk 4: 0 ( 1: 0)

Branky: Hartl 2, Havlíček, Leitl; ŽK: 4:3; ČK: 0:1. Diváků:  80

1. Domažlice B       14   9   2   3  51 : 21   31  (  5)

2. Sušice            14   9   1   4  37 : 15   29  ( 10)

3. Dlouhý Újezd      14   8   2   4  43 : 27   28  (  2)

4. FK Nepomuk        14   8   2   4  37 : 23   26  (  5)

5. Zruč              14   7   3   4  22 : 23   25  (  3)

6. Chlumčany         14   7   2   5  30 : 28   24  (  5)