KPD , KSD – skupina A 11. kolo 5.- 6.11. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

HORAŽĎOVICE PŘIVEZLY Z TACHOVA CENNÝ BOD

Oba dorostenecké týmy z klubů  z Pošumaví kteří jsou ve hře i medailová umístění v tabulce Sušice i Horažďovice zajížděly k utkání 11.kola na hřiště soupeřů.

Těžší úkol čekal Horažďovice v  souboji se sousedem v tabulce třetím Tachovem.  Horažďovičtí se svého soupeře nezalekli a po zásluze získali cenný bod, když ten druhý z penalt zůstal v Tachově.

Relativně lehčí soupeř čekal Sušici v Holýšově, ale i zde došlo na dělbu bodů, pro Sušici již pátou na podzim . Král remíz z města na Otavě ale vládne ve využití penalt a již pátým bodem z penaltového souboje si udržel druhé místo v tabulce.

Po čtyřech kolech bez bodového zisku navázaly Klatovy na poslední výhru na ZČE Plzeň 1 : 6  vysokou , ale i povinnou výhrou nad posledním Postřekovem rovněž šesti góly v síti soupeře.

Luby odcestovaly na hřiště páté Doubravky do Plzně pouze s devíti hráči a když v průběhu zápasu musel pro zranění odstoupit brankář a další hráč z pole, bylo tento duel pro domácí jen otákou skóre a to se zastavilo na 14 brankách.

STARŠÍ   DOROST

FK Holýšov - TJ Sušice 4 : 4 (2 : 2), na PK:3 :5

Josef Sova

Branky: Šobr,Tumpach pk.,Jílek 2x. -Matějka 4x.

Rozhodčí: Štrincl Pavel, ŽK: :1:1,diváků 20.

Sestava Sušice : P.Janda,P.Trčan,L.Šoural,T.Mužík,L.Kodýdek,T.Klíma,R.Chmelík.M.Halas,  M.Reitmaier

Š.Svoboda, J.Chudý.F.Matějka.

SK Klatovy 1898 - Sokol Postřekov  6 : 0 (1 : 0)

Ján Gašpár

Domácí mužstvo bylo jasně lepší po celé utkání a převahu vyjádřilo i dostatečně gólově.

Branky : Lužný 3, Štengl, Kvítek, Bouzek Branky-hoste : -

Rozhodčí : Antonín Liškutín. Diváků : 35. ŽK: 3:3.

Sestava Klatov : Sláma - Matějka Josef, Štengl, Malenka, Kodýtek - Kojan, Kvítek, Bouzek, Kolář - Lužný, Bilíček, dále nastoupili Kozák, Dolanský

Tachov - Horažďovice 1 : 1 (1 :0 ),  na PK  5 : 4

V Tachově se hrálo utkání družstev z čela tabulky, které mělo slušnou úroveň a hrálo se na velmi dobře připraveném umělém povrchu. Domácí byli v prvním poločase aktivnější, hosté hráli zejména ze zajištěné obrany, která se však často zapotila po velmi nebezpečných brejkových akcích. Domácí se po dvaceti minutách hry dostali zaslouženě do vedení a právě v prvním poločase se lámal chleba celého zápasu. Domácí měli ještě další dvě slibné gólové příležitostí, které kdyby proměnili, asi by bylo po zápase. Horažďovičtí však pohromu přečkali a poněkolikáté ukázali, že druhé poločasy hrají výrazně lépe. Domácí si byli až moc vědomi, že utkání nemohou ztratit a s úvodním hvizdem druhého poločasu začali mít s hosty nečekané problémy. Horažďovice se málem dostaly k vyrovnání kuriózní situací, když v 52.minutě napřáhl ze středového kruhu k nečekané střele kapitán Sova a ta zacinkala na břevno překvapeného brankáře domácích. Míč se odrazil zpět do hřiště a gólovou dorážku měl na noze Zdichynec, ale míč mu uskočil. Domácí opět spoléhali především na brejky a z jednoho z nich málem přidali pojistku, ale tečovaný míč skončil těsně vedle Kyliánovy branky. Hosté se za svou aktivitu dočkali branky v 80.minutě. Nejprve brankář domácích vyrazil na roh gólovou střelu Panušky. Z následného rohu už hlavou skóroval Sova. Závěrečných deset minut se hrálo nahoru dolu a oba týmy mohly vyhrát za 3 body. Hosté několikrát nedotáhli nadějný brejk do konce, domácí zazdili gólovku v 92.minutě, kdy míč po odrazu od tyče poskakoval po brankové čáře, ale obránci Horažďovic pohromu uhasili. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí. Získaný bod z horké tachovské půdy má však svojí cenu. Velmi dobře řídil rozhodčí Valenta z Bezdružic.

Branka Horažďovic: 80.Sova Jan

Rozhodčí: Valenta Martin, ŽK: 1:3, Diváků: 30

Sestava Horažďovic: Kylián - Štěpán, Dan Vonášek, Pintíř, J.Pařil - Kába, Sova, Kliment, Alex Vachuška, Kubaň - Zdichynec (Panuška, T.Greger)

Doubravka – Luby  14 : 0 (2 : 0)

Jiří Nový

Lubský dorost  k dalšímu utkání krajského přeboru nastoupil v Plzni na Doubravce proti domácímu Sencu pouze s 9 hráči . S favorizujícím domácím týmem si i přesto dokázal vytvořit v první poločase  který prohrál pouze 2:0 slibné gólové šance. Na začátku druhé půle došlo k odstoupení gólmana Karla Vlacha, ale ještě před svým  odchodem  stihl zlikvidovat domácím penaltu. Zápas dochytal Josef Schrötter. V 50 minutě odstoupil pro žaludeční potíže další lubský hráč Jakub Nešpor a tohoto početního oslabení pak stačili domácí  využít k dvoucifernému vítězství.

Vejprnice-  SŠ Plzeň 3: 2 ( 2: 1)

Přeštice  - Nepomuk 0: 0 ( 0: 0)  PK: 9:10

SK ZČE  - Domažlice 4: 0 ( 0: 0)

1. SŠ  Plzeň         11  10   0   1  47 : 13   30  ( 12)

2. Sušice            11   5   5   1  34 : 12   25  (  2)

3. Tachov            11   7   2   2  32 : 13   25  (  5)

4. Horažďovice       11   5   4   2  25 : 14   21  (  4)

5. Doubravka         11   6   0   5  48 : 22   18  (  3)

6. Vejprnice         11   5   3   3  20 : 18   18  (  3)

7. SK ZČE Plzeň      11   5   2   4  33 : 22   17  (  2)

8. Klatovy           11   4   2   5  29 : 29   16  ( -1)

9. Domažlice         11   4   2   5  29 : 22   15  ( -1)

10. FK Nepomuk        11   3   4   4  21 : 24   14  ( -5)

11. Přeštice          11   2   4   5  17 : 19   11  ( -5)

12. Luby              11   2   1   8  14 : 63    8  (-11)

13. Holýšov           11   2   1   8  27 : 48    7  (-11)

14. Postřekov         11   2   0   9  10 : 67    6  (-12)

MLADŠÍ   DOROST

Horažďovice - Sušice 1 : 0 (1 : 0)

(Utkání hráno v rámci nástavby O pohár předsedy KM PKFS)

Potřetí během měsíce se utkali mladší dorostenci Horažďovic a Sušice a poprvé a vůbec premiérově v sezóně zvítězili domácí. Domácí řešili rébus v brance, kam se musel postavit hráč z pole Hlaváč, hosté zase přijeli pouze s devíti hráči. Utkání průměrné úrovně rozhodl už v prvním poločase Panuška brankou z přímého volného kopu.

Branka: Panuška Václav. Rozhodčí: Říha Zdeněk

Sestava Horažďovic: Marek Hlaváč - Červený, Vaněček, T.Greger, Milan Hlaváč - M.Ondrejička, Vrzal, Panuška, Aleš Vachuška - Boček, T.Nováček (T.Pařil)

Ostatní výsledky

Vejprnice -  SŠ Plzeň 2: 3 ( 1: 2)

1. SŠ  Plzeň          6   5   1   0  28 : 11   16  (  4)

2. Přeštice           6   4   0   2  14 : 11   12  (  6)

3. Vejprnice          7   4   0   3  19 : 21   12  (  0)

4. Doubravka          6   3   1   2  17 : 12   10  (  7)

5. Domažlice          6   3   1   2  18 : 18   10  (  1)

6. Klatovy 1898       6   2   0   4  17 : 17    6  ( -6)

7. Sušice             5   1   1   3  19 : 16    4  ( -2)

8. Horažďovice        6   0   0   6   4 : 30    0  (-12)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

NÝRSKÝ DOROST SE VRÁTIL NA PRVNÍ MÍSTO

Vítězství v 11.kole krajské soutěže dorostu slavil dorost Nýrska nad kvalitním celkem SK Smíchov  Plzeň.  Předvedenou hrou i výsledkem přesvědčili hráči Okuly  své příznivce, že do špičky tabulky patří udělali velkou radost svému trenérovi a nestoru mezi mládežnickými trenéry v Pošumaví Karlovi Šnourovi. Po tomto kole se Nýrsko vrátilo do čela tabulky , když dosud vedoucí Koloveč nečekaně vysoko prohrála v Nýřanech  s celkem, který nechal v předminulém kole po prohře 4:0 body v Kolinci. Měčín i Kolinec hrály na hřištích soupeřů a tam podle předpokladů žádnou slávu v podobě zisku bodů neudělaly.

SKP Okula Nýrsko – SK Smíchov  Plzeň 5 : 1(3 : 1)

Jiří Vondra

V Nýrsku se proti sobě postavila dvě mužstva ze špičky tabulky a zápas podle toho vypadal. Hrál se svižný a kombinační fotbal. Do vedení šli hosté. Vedoucí branka hostů nijak z domácího týmu neotřásla a odpovědí byla vyrovnávací brankou. Po této brance vycítili hráči Nýrska vycítili šanci a přidali další dva góly. Hosté se pak ještě jednou nadechli k náporu, ale šanci na kontaktní branku jim dvěma výbornými zákroky znemožnil domácí brankář.

Druhou půli se již pomalu projevovala převaha domácího týmu a po čtvrté brance v síti hostů se Plzeňany již nedostali do hry. Nýrsko si pak v poklidu ještě výsledek pojistilo pátou brankou. Předvedenou hrou i výsledkem přesvědčili hráči Nýrska své příznivce, že do špičky tabulky patří a udělali radost trenérovi Šnourovi.

Branky: György 3, Kohout, Lev – Beránek

Blovice  - Měčín 4 : 2 ( 2: 1)