Krajský přebor, 1.A třída 13. kolo 5.- 6.11. 2011

JE TO PARÁDA - ŠEST BODŮ Z PLZNĚ DO POŠUMAVÍ

Vydařený import bodů se podařil ve 13.kole krajského přeboru oběma týmům z Pošumaví. Podruhé za sebou zajížděly Klatovy a Horažďovice za svými soupeři do Plzně. Ten minulý výjezd do krajské metropole vynesl pouze úspěch Horažďovicím, které remizovaly na Doubravce, zatím co Klatovy neuspěly na ZČE.

Ten druhý o první listopadovém víkendu již dopadl nad očekávání. Poprvé v tomto ročníku dokázaly ve stejném kole oba kolektivy z Pošumaví venku naplno bodovat. Klatovy si po vítězství v Chotíkově připsalo druhou a přesvědčivou výhru na hřišti Rapidu. Horažďovice, které ještě na Bolevci nebodovaly přepisovaly novodobou historii a o to jejich vítězství cennější.Úspěch Horažďovic je o to cennější, neboť poprvé do utkání nastupovali oslabeni bez své velké opory  a tvůrce hry Tomáše Jůdy. Tento sice ještě přes svoje velké zkušenosti velmi  mladý hráč se nevyhne operaci  křížných svalů . De facto to znamená   , že v tomto soutěžním ročníku se v dresu Horažďovic již Jůda neobjeví.

Bolevec – Horažďovice  2 : 3 (1 : 1)

Mimo Jůdy hostům chyběl v sestavě také Koc kterého skolila chřipka . I tak vstoupili do zápasu aktivně a již v páté minutě šli do vedení, když se ze strany prodral do pokutového území Řiský a sám před brankářem poslal míč do jeho branky je vzdálené tyči 0 : 1. Domácím kteří nebyli v prvním poločase horším týmem se vyplatil důraz Šnaidera a v 25.minutě  srovnali na 1:1. Vzruch do závěru první půle přinesla 40.minuta kdy za držení za dres Kotrby dostal domácí Bublík druhou ŽK a musel předčasně pod sprchy. Stejný osud ale potkal i Melku z týmu hostů po přestávce, kdy v 53.minutě se stav na hrací ploše v poměru počtu hráčů srovnal  po zbytečném  vyloučení Melky na deset. Více místa na hřišti nevadilo domácím k tomu, aby v 58.minutě po centru ze strany z bezprostřední blízkosti umístěním míče pod břevno šli do vedení brankou Klečky. Z vedení se Bolevec radoval pouze deset minut.  Hosté motivováni nepříznivým stavem přidali na obrátkám, zvýšili iniciativu a po centru Křivance Mičkal hlavou vyrovnal na 2:2. Rozhodující pro další vývoj i konečný výsledek měla situace v oř.minutě, kdy domácí Pelnař šel  sám z poloviny hřiště  na brankáře  Kozlíka, který ho vychytal. Hned z následného protiútoku  , kdy domácí obrana to přehnala s ofsajdovou pastí, na míč za obranu si naběhl Beránek a zkušeně zavěsil 3 : 2. V závěru si hosté své vedení pohlídali a ještě mohli své vedení navýšit. Dvě šance Mičkala, ale nebyly využity, když první skončila na tyči a druhé střela kanonýra hostů skončila těsně vedle domácí branky.

Manažer hostů Milan Koželuh : „ Jsem rád, že  z utkání ze kterého jsem měl určité obavy, neboť jsem zde nikdy ještě nezažil vítězství, se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce. Mužstvo si teprve zvyká na to, že mu bude chybět tvůrce hry Tomáš Jůda. Chtěl bych využít této příležitosti a poděkovat Tomášovi za jeho dosavadní velký kus práce, který pro klub svojí hrou odvedl a zároveň mu popřát hladký průběh léčení po operaci a již nyní se těším na jeho návrat “ . K tomuto přání se připojují i ostatní nejen příznivci horažďovické kopané.

Branky: 25. Šnaider, 58. Klečka – 5. Řiský, 69. Mičkal, 76. Beránek. ŽK: 4 : 2 , ČK 1 : 1 (40. Bublík – 53.  Melka oba po 2 ČK). Rozhodčí: Homr. Diváků: 100.

Sestava Horažďovic: Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda, Beránek (85. Pintíř), Stulík, Melka,  Řiský(55. Nauš), Mičkal, Kotrba  (75. Janouškovec).

SKP Sport Plzeň - SK Klatovy 1898  0 : 4 (0 : 2

Vedoucí týmu Klatovy Jan Sirotek „ První poločas měli domácí mírnou převahu,ale branky jsme stříleli mi.V 2.Matějka, ve 42.Veselka hlavou na 0:2. Druhý poločas nebylo pochyb o našem výrazném vítězství , branky přidali opět J.Matějka v 66. Sýkora upravil v 84. na konečných 0:4 a potvrdil naší zaslouženou výhru.“

Branky : 21. a 66. J.Matějka, 42. Veselka, 84. Sýkora.

Rozhodčí : Červený V.Kopejtko V.Havel O. Diváků : 50. ŽK: 1 : 1

Sestava Klatovy : Herman  - Bušta, Kalas )65. György), Veselka(70. Matějka D.),  Ulrych, Vítovec, Meszáros, Matějka J. (80. Homolka L.), Janda M., Dytrt (56. Sýkora), Matějka Tomáš.

Stříbro - Chrást  0:4 (0:3)

1. Chrást            13   9   4   0  43 : 13   33  ( 10)

2. Doubravka         13   8   5   0  41 : 17   31  ( 11)

3. Horažďovice       13   9   3   1  37 : 19   31  (  9)

4. Vejprnice         13   7   2   4  29 : 19   24  (  2)

5. Klatovy  1898     13   7   1   5  29 : 18   23  (  4)

6. Příkosice         13   5   3   5  23 : 21   19  (  0)

7. SK ZČE Plzeň      13   4   4   5  25 : 24   19  ( -5)

8. Přeštice          13   4   6   3  16 : 16   19  ( -3)

9. Dyn.H.Týn         13   4   4   5  20 : 30   18  ( -2)

10. Stod              13   5   1   7  27 : 30   17  ( -2)

11. Rapid Plzeň       13   3   4   6  17 : 28   17  ( -8)

12. Stříbro           13   4   2   7  25 : 36   15  ( -4)

13. Chotíkov          13   3   4   6  20 : 39   14  ( -8)

14. Holýšov           13   3   3   7  25 : 30   13  ( -6)

15. Bolevec           13   3   2   8  22 : 40   13  ( -7)

16. Horní Bříza       13   1   2  10  12 : 31    6  (-16)

PŘED DERBY SE STŘELCI LUB A NÝRSKA ZASTŘELOVALI

Nebývalou střeleckou produktivitou se prezentovali střelci zástupců Pošumaví ve 13.kole   v 1.A třídě. Luby, Sušice a Nýrsko shodně vstřelily po pěti brankách. Prvním dvěma uvedeným týmům to zaručilo vysoká vítězství a zisk třech bodů. Okule Nýrsko  ale ani pět branek vstřelených na hřišti svého soupeře v Černicích na zisk bodů nestačilo. Nicméně slibná střelecká produktivita lubských a nýrských hráčů je příslibem před vzájemným derby, které se hraje tuto sobotu v Nýrsku . S pěti góly si podle očekávání doma pojistila své vedení v tabulce Sušice , která á  z posledních pěti zápasů  výbornou bilanci 13 získaných bodů a skóre 16:2.

Luby A -  Mýto  5 : 1 (3 : 0)

Po vzoru B mužstva, které před týdnem na domácí půdě porazilo svého soupeře 5 : 1, tak i svěřenci trenéra Pavla Bečky tentokrát předvedli domácím příznivcům pěkný fotbal a zaslouženě vyhráli. Od začátku utkání byli domácí hráči pohyblivější a důraznější, obrana hrála pozorně a dařila se i kombinace směrem dopředu. Už v 7. minutě zápasu vedli domácí 1 : 0, když Aleš Čížek využil zaváhání mezi hostujícím brankářem a obráncem a zblízka poprvé skóroval. Do dalších šancí se dostali v 10. minutě Vojta Koželuh rovněž po nedorozumění hostující obrany, ve 21. minutě Míra Šůs z přímého kopu a ve 25. minutě Ondra Kostolanský hlavou po rohovém kopu. Hosté ohrozili domácí branku jen z přímého kopu, kdy se musel brankář Kalaš hodně natahovat, aby vytěsnil střelu na roh a povedená střela  Veverky jen těsně minula Kalašovu branku. Největší starosti měla hostující obrana s hbitým Alešem Čížkem, který měl další šance po rohovém kopu ve 31. minutě, kdy hlavou mířil vedle branky a o minutu později po ideální přihrávce od  Ondry Kostolanského střílel přímo do brankáře.  Ve 40. minutě si nádherně naběhl na přesný centr Vojty Koželuha a hlavou nedal brankáři šanci a svým druhým gólem zvýšil na 2 : 0. Ve 44. minutě znovu Vojta Koželuh unikl po levé straně a jeho přihrávku  přesně zakončil Karel Křížek a uzavřel tak skóre prvního poločasu na 3 : 0.  Ve druhém poločasu domácí polevili v nasazení, hosté přidali na důrazu a rychlosti a první polovinu druhého poločasu měli více ze hry. V 50. minutě utkání se jim podařilo snížit stav utkání na 3 : 1, když brankáře Kalaše překonal Jakub Spěváček.  Další šance měli ještě po standardních situacích, ale domácí obrana s brankářem už další změnu skóre nepřipustili.  Od poloviny druhého poločasu převzali domácí opět iniciativu a zaměstnávali hostujícího brankáře. V 76. minutě utkání musel předčasně do sprch po druhé žluté kartě hostující Petr Cafourek a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Domácí hráči využili výhody jednoho muže navíc hned v 77. minutě, kdy míč  putoval  z hlavičky Dana Šnoura a Karla Švátory k nabíhajícímu Karlu Křížkovi, který svým druhým gólem zvýšil stav utkání na 4 : 1.  V 86. minutě zachytil nepovedený výkop hostujícího brankáře Přemek Voráček kousek před půlící čarou a nádhernou střelou přehodil vracejícího se brankáře a uzavřel tak stav utkání na 5 : 1.

Branky: 6. a 40. Čížek Aleš, 44. a 77. Křížek Karel , 86. Voráček Přemysl  -  50. Spěváček Jakub

Rozhodčí:Kohout Miroslav, Liškutín Antonín, Krauz Jan  ;ŽK:1 : 5              ;ČK:0 : 1              (76. Cafourek Petr) Diváků : 120.

Sestava domácího mužstva: Kalaš Jan, Turner Václav, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Javorský Josef, Juřina Oldřich, Čížek Aleš, Mlejnek Aleš, Šůs Miroslav, Kostolanský Ondřej a Vejskal Martin, střídali Voráček Přemysl, Švátora Karel, Šnour Daniel a Denk Milan.

Sestava hostujícího mužstva: Špicl Milan, Kořán Václav, Huml Tomáš, Cafourek Petr, Ulrich Petr, Švejda Martin, Bejček Petr, Kříž Ondřej, Spěváček Jakub, Veverka Michal a Hatina Tomáš.

Černice   - Nýrsko   6 : 5 (2 : 2)

Branky: Hacker 2, Žák 2, Davídek, Táborský - Kadlec 3, Flor, Tikal; ŽK: 3:3

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

Sušice -  Žákava  5 : 1 (3 : 1).

Vratislav Krulich

V sychravém podzimním odpoledni se na dvě stovky diváků přišlo podívat jak se sušičtí mladíci dokáží vyrovnat z domácího "prokletí" v utkáních s týmem druhé poloviny tabulky. A ti co přišli určitě nelitovali.

Obě družstva praktikovala od začátku útočný fotbal. Jako první si vypracovali šanci hosté z Žákavy, když se za zády domácích beků zjevil žákavský Smazal, ale jeho střela skončila vysoko nad Jarolímovou brankou. V šesté minutě utkání šli do vedení domácí hráči, když se křížnou střelou dokázal prosadit sušický Szedmák. Ale sušičtí se z vedení dlouho nedradovali. O tři minuty později rozehrávali hosté rohový kop. Na centr si nejvýše vyskočil hostující Huňáček a nedal Jarolímovi šanci. Po vyrovnávající brance se hra přelévala od jedné branky ke druhé s mírnou převahou domácích hráčů. Ale šance Szedmáka a ani Králíka v síti hostů neskončila. Skóre se měnilo v pětadvacáté minutě. Nejprve ohrozili sušickou branku hosté, kyž po centru Droboheckyho hlavičkoval nad žákavský kapitán Váňa. V té samé minutě podnikli domácí rychlý protiútok a v koncovce Marek Budil nádhernou přihráv  kou oslovil Jakuba Szedmáka a ten nezavázal a podruhé rozvlnil síť hostů. Ve třicáté minutě podržel sušické gólman Jarolím, když střelu Drobeckyho vytlačil na roh. Tři minuty po té se prosadil ze střední vzdálenosti domácí kapitán František Hrach, když tvrdou střelou dostal domácí do dvoubrankového vedení. Zbytek první půle se hrál podle sušických not, ale šance Hracha a Szedmáka zůstaly nevyužity.

V začátku druhá půle se v šanci objevil domácí útočník Vrhel, ale jeho střela skončila vedle. Po té se domácím přestalo dařit. Přenechali střed hřiště soupeři, přestali napadat a dostávali se postupně pod soupeřův tlak. V 55-té minutě utkání podržel domácí brankář Jarolím, když včasným vyběhnutím zlikvidoval ukázkový brejk soupeře. O dvě minuty později hosté znovu přečíslili sušickou defenzívu, ale v koncovce selhal žákavská Váňa. A minutu na to, v padesáté osmé minutě sušické do třetice podržel brankář Jarolím, když vytlačil hlavičku hostujícího družstva. Po této šanci se domácí hráči "probrali" a převaha se opět přesunula na kopačky domácích. V sedmdesáté minutě pronikl při lajně Marek Budil a jeho centru nasměroval do žákavské branky Václav Jech. A o šest minut později stanovil konečnou podobu výsledku sušický útočník Vrhel, když dokázal zužitkovat přihrávku dob    e napadajícího Králíka.

Po té hosté z Žákavy na výsledek utkání rezignovali a zbylou čtvrthodinu se utkání pouze dohrávalo. A tak první listopadovou neděli odcházeli domácí fanoušci ze hřiště spokojeni. Vítězství domácího celku je zasloužené, ale je nutno uznat, že hosté předvedli v Sušici kvalitní fotbal a z tohoto pohledu je pro ně skóre zápasu kruté.

Branky: 6´ a 25´ Jakub Szedmák, 33´ František Hrach, 70´ Václav Jech a 76´ Miroslav Vrhel - 9´ Aleš Huňáček. ŽK    2 : 3. Diváků: 200 diváků.

Rozhodčí:  Stanislav Sladký - František Šlapák a Václav Sirový

Sestava TJ Sušice: František Jarolím - Jiří Bešta (84ˇ Jakub Mirvald), Martin Kalný, Josef Sládek, Jiří Kysilka - Jakub Szedmák, František Hrach, Václav Jech - Miroslav Vrhel (79´ Josef Farták), Marek Budil (83´ Miroslav Bachroň), Jaromír Králík