KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 11. kolo 5.- 6.11. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

TANDEM SUŠICE – KLATOVY JE VE HŘE O PRVNÍ MÍSTO

Za úspěšný lze označit z pohledu účasti týmů z Pošumaví účinkování zástupců klubů z tohoto regionu v krajském přeboru žáků v kategorii starších žáků. Jediná porážka vedoucí Slávie Vejprnice  v Horažďovicích vrátila do boje o první místo další dva naše zástupce které po podzimu skončily v tabulce se ztrátou dvou bodů na první místo 2.Sušice a 3.Klatovy, což je pro jaro super pozice.

Nováček FK Horažďovice si ještě svoje pěkné 7. místo v dohrávce odloženého utkání 3.kola (hraje se v neděli 13.11. od 10:00) se Stříbrem může vylepšit. Na 9. místě pak skončilo Nýrsko, které se nevyvarovalo výkyvů v druhé polovině podzimu a vzhledem ke kvalitám tohoto týmu určitě neřekl v přeboru starších žáků své konečné slovo.

V kategorii mladších žáků si Nýrsko vedlo lépe , když skončilo na velmi pěkném 6.místě. O dva stupínky výše se umístnili mladší žáci TJ Sušice , kteří ztrácí pět bodů na vedoucí tandem Nepomuk a Klatovy které dělí od prvního místa o sedm branek horší skóre. Nově vytvořený kolektiv mladších žáků Horažďovic získává první zkušenosti v soutěži takovéhoto formátu a má velké předpoklady se na jaře výrazněji zlepšovat.

STARŠÍ     ŽÁCI

Horažďovice – SK ZČE Plzeň 5 : 1 (1 : 0)

Daniel Martínek

O výsledku utkání rozhodla vyšší úspěšnost proměňování šancí na straně domácích. Z domácího družstva se střelecky dařilo především Janu Bočkovi, který 3 branky sám dal a na čtvrtou nahrál. Z hostů byl úspěšný až v závěru zápasu Tichý díky krásnému přímému kopu.

Sestava Horažďovic: Přibyl – Buchta, Boček, Pikeš, Panuška, Rejšek, Šašek, Ondrejička, Hlaváč, Martínek, Jedlička, Vaněček.

Branky: 32., 40. a 50. Boček Jan, 62. a 66. Hlaváč Milan – 68. Tichý Daniel

Rozhodčí:Brůha ; Bez karet.Diváků : 20.

SKP Okula Nýrsko-Vejprnice  0 : 2 (0 : 2)

Josef Juraši

Jako den a noc střídají výkony st.žáci Nýrska.Dnes se prezentovali velice soustředěným,bojovným a velmi pěkným kombinačním fotbalem.Vytvořily si územní převahu,kterou bohužel pro ně nedokázali korunovat  vstřelenou brankou.Hosté z Vejprnic se v zápase relativně lacino dostaly do dvoubrankového vedení,když využily individuálních chyb hráčů Nýrska.Ti se i přes nepříznivě se vyvíjející stav utkání nezlomily,jakož se tak dělo v předchozích zápasech,ale naopak ještě více se zakousli do svého soupeře a vytvořily si tři brejkové situace.Sami se před brankářem hostí postupně dostaly Šveňha,Kněz,Pivoňka….ale ani jeden nezachoval chladnou hlavu a své šance zbrkle zahodily.A tak tento zápas nevyhrál lepší tým,ale šťastnější.Za domácí nastoupily:Kubečka-Bureš,Vacovský,Kaas,Bočan-Idlbek,Šveňha,Svoboda,Toman-Čanecký,Pivoňka,střídající:Bastl,Brož,Vávra,Kněz,Dražka

Branky :12´,27´Rauch

Rozhodčí:Holeček Luboš              . Diváků:50

SK Smíchov Plzeň - SK Klatovy 1898  1 : 5 (1 : 4)

Petr Ulrych

Klatovští starší žáci měli úžasný vstup do zápasu, když po minutě a půl hry již vedli o dvě branky. Tím se však bohužel uspokojili, přestali bojovat na sto procent a hra upadla do průměru. Vítězství si hosté bez větších problémů sice odvezli, ale předvedená hra přítomné chladnoucí diváky a rodiče příliš nerozehřála. Potěšitelné z dalšího průběhu zápasu bylo především krásné sólo Lyska přes více než polovinu hřiště, které ještě okořenil kličkou gólmanovi domácích a zasunutím míče do prázdné branky, a první start dvou nadějných mladších žáků v dresu staršíků - Michala Šobka a Jakuba Skýpaly.

Rozhodčí: Čech .Diváků: 30. ŽK: 0:1

Branky hostů: Pavlík 2, Povolný, Harmady, Lysek

Sestava hostů:Schweigl, Baštář, Čabrada, Lysek, Bláha, Pavlík, Pitel, Harmady, Havel J., Povolný, Sváček

střídali: Havel N., Šobek, Šít, Skýpala

TJ Sušice  - FK Tachov  3 : 0 (2 : 0)

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Poslední výsledky domácích byli celkem jednoznačné. Bylo velice těžké kluky přesvědčit, že to bude velice těžké utkání s kvalitním soupeřem. Už předzápasová rozcvička ukázala, že kluci mají v hlavách, že to bude snadné utkání. Od začátku zápasu však poznali, že to tak snadné nebude. Soupeř má hodně kvalitní kádr a bylo velice těžké se prosadit. První gól se podařilo vstřelit po standardní situaci, kterou velice dobře zahrál Kuba Jurga a Jirka Sedláček hlavou poslal domácí do vedení.Chvilku před poločasem se prosadil Honza Skála a po přihrávce od Martina Dohnala zvýšil na 2:0. V druhém poločase hosté domácí přehrávali, ale do jasných šancí je domácí obrana nepouštěla. Z jednoho brejku domácích zvýšil vedení na 3: 0 Martin Klas po přihrávce Jirky Sedláčka.

Trenér Pavel Hubáček v souvislosti s posledním letošním soutěžním duelem svých svěřenců shrnul  podzimní sezónu těmito slovy : „ Kluci zaslouží za celou polovinu soutěže pochvalu, neboť mimo prvního zápasu ve Vejprnicích a prvního poločasu v Klatovech předváděli bojovné, spolehlivé a celkem slušné výkony. A nejdůležitější z mého pohledu bylo to, že je  to i dost bavilo, což bylo vidět na celkovém přístupu jak tréninkům, tak k zápasům a za to bych jim chtěl poděkovat.“

Branky: 19. Sedláček, 28. Skála, 50: Klas Martin; rozhodčí:Klička,ŽK:1 : 2,diváků:40

Sestava: Šoural, Vichr, Jurga, Hubáček, Klas Daniel, Pojar, Hájek, Skála, Dohnal, Sedláček, Samek,Poustka, Myslík, Klas Martin

Domažlice - Košutka 7: 2 ( 7: 0)

Nepomuk - Přeštice 0: 0 ( 0: 0)  PK: 3:4

Stříbro- Doubravka 1:12 ( 1: 4)

1. Vejprnice         13  12   0   1  60 : 20   36  ( 15)

2. Sušice            13  11   1   1  74 : 13   34  ( 16)

3. Klatovy  1898     13  10   2   1  71 : 14   34  ( 11)

4. Doubravka         13   8   2   3  46 : 23   26  (  5)

5. Domažlice         13   7   2   4  38 : 19   25  (  2)

6. Přeštice          13   6   2   5  30 : 18   21  ( -1)

7. Horažďovice       12   6   1   5  40 : 30   19  (  1)

8. Tachov            13   6   0   7  37 : 34   18  (  0)

9. Nýrsko            13   5   1   7  31 : 41   17  ( -2)

10. Košutka           13   4   1   8  35 : 54   14  ( -5)

11. SK ZČE Plzeň      13   4   0   9  31 : 44   12  ( -9)

12. FK Nepomuk        13   2   2   9  29 : 41    8  (-10)

13. Smíchov Plzeň     13   2   0  11  16 : 55    6  (-12)

14. Stříbro           12   0   0  12   7 :139    0  (-18)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko – SK Slavia Vejprnice  12 : 0 (6 : 0)

Ivan Pavlík

Domácí měli od začátku utkání pod kontrolou, vytvořili si územní převahu a dělali hostům neustále problémy svými kombinacemi a pohybem. V 1. poločasu zastavili hosté domácí hráče několikrát pouze za cenu faulů v pokutovém území a inkasovali z penalt. K tomu inkasovali třikrát po hezkých kombinačních akcích. V 2. poločasu si domácí vyzkoušeli několik variant rozestavění hráčů v poli, hráli útočně a vzadu více na riziko. Několik dobrých šancí hostů zlikvidoval domácí brankář a tak si domácí s chutí zastříleli

Branky: 16´, 32´, 40´ Hoidn František, 12´, 45´, 57´ Vacek Adam, 18´, 24´ Bastl Martin, 25´, 50´ Pavlík Jakub, 30´, 55´ Šmíd Martin

Rozhodčí:Holeček; Diváků : 40.

TJ Sušice  - FK Tachov 3 : 1 (1 : 1)

Branky:   25´ (PK) a 57´ (PK)  Brabec, 45´ Svoboda  -  10´ Ruda,ŽK 0 : 1. Diváků :40

Rozhodčí:Klička Jiří.

Sestava TJ Sušice: Kožmín, Miškovič, Černý, Brabec, Homolka, Svoboda, Bernátek, Kutil, Skrbek, Dryk, Frolík a Loffelmann

Horažďovice -  SK ZČE  4 : 4 ( 0: 2)  PK: 0:2

PODROBNOSTI NEHLÁŠENY

SK Smíchov -  Klatovy   0 : 4 ( 0: 1)

Nepomuk  - Přeštice 4: 2 ( 1: 1)

Stříbro  - Doubravka 6: 4 ( 1: 2)

1. FK Nepomuk        13  10   3   0  69 : 13   35  ( 15)

2. Klatovy  1898     13  10   3   0  64 : 15   35  ( 12)

3. Domažlice         13  10   2   1  71 : 20   33  ( 11)

4. Sušice            13   9   2   2  62 : 19   30  ( 11)

5. Tachov            13   9   0   4  70 : 25   27  (  9)

6. Nýrsko            13   6   1   6  44 : 34   19  (  1)

7. Doubravka         13   5   2   6  52 : 46   18  ( -4)

8. Stříbro           13   5   0   8  37 : 49   15  ( -3)

9. Přeštice          13   4   1   8  50 : 63   14  ( -8)

10. SK ZČE Plzeň      13   3   4   6  33 : 75   14  ( -8)

11. Smíchov Plzeň     13   4   0   9  18 : 38   12  ( -6)

12. Košutka           13   3   1   9  30 : 54   11  ( -8)

13. Horažďovice       13   1   2  10  33 : 84    5  (-16)

14. Vejprnice         13   1   1  11  20 :118    5  (-17)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

PRO SVATOBOR JE PÁTÉ MÍSTO  ÚSPĚCHEM

Přes potáčení velké potíže zaviněné neúčastí několika hráčů , kdy svěřenci trenéra Stanislava Křížka nastupovali oslabeni o jednoho až dva hráče je konečné podzimní umístění žáků Svatoboru Hrádek v krajské soutěži odpovídající možnostem tohoto kolektivu. Hrádek je jediným zástupcem Pošumaví v KS a není dobrý signál pro další léta, neboť tím, že vítězové okresního přeboru se vzdávají možnosti postupu vyklízíme pro ostatní okresy  v kraji pozice .

Hrádek – Nýřany   6 : 2 (2 : 2)

Branky: 21., 55., 68.  Skala Jan, 17. a 63. Smmer Patrik, 37. Novosad Martin – 15. Feifrlík Jakub , 30. Molnari Ernest.

Diváků: 20.  ŽK: 2 : 1. Rozhodčí: Pohančeník Pavel.

Bezdružice -  Holýšov 7: 0 ( 2: 0)

Spoje Plzeň  - Chotěšov 4: 1 ( 1: 0)

Stod -  T.Chodov 3: 5 ( 2: 2)

Mrákov  - Blovice 0: 1 ( 0: 1)

1. SK ZČE Plzeň      11  10   1   0  59 :  7   32  ( 16)

2. Blovice           11  10   0   1  40 :  8   30  (  9)

3. Bezdružice        11   7   1   3  37 : 26   23  (  7)

4. Chodov            11   5   3   3  33 : 22   19  (  3)

5. Hrádek            11   5   2   4  22 : 27   19  (  2)