Krajský přebor, 1.A třída 12.kolo 29.-30.10. 2011

V HORAŽĎOVICÍCH VIDĚLI DIVÁCI DESET BRANEK

Domácí půda   oběma týmům z Pošumaví hrajícím krajský přebor svědčí. Klatovy i Horažďovice doma na podzim představily ve 12. kole  . Doma  nastoupí ještě letos na podzim jednou ve 14. kole a oba věří, že budou rovněž jako ty předcházející vítězné. Zatím co v Klatovech domácí vyhráli po průměrném výkonu nad svým sousedem v tabulce Slavojem Stod v Horažďovicích se diváci rozhodně nenudili a důkazem je to, že  viděli deset krásných branek.

Klatovy  - Stod    2 : 1 ( 1: 1)

Ján Gašpár

Utkání bojovné avšak jen průměrné úrovně. Domácí si vítězství zasloužili za převahu ve druhém poločase. Kromě branek domácí nastřelili ještě tyč a břevno, střelu Jirky Matějky z trestného kopu bravurně vyrazil brankář hostí Janča.

Branky : Vítovec, Dytrt - Kyklhorn

Rozhodčí : Marek Kračmer, Malinčák, Cihlář . Diváků : 150 .ŽK 3:0

Sestava Klatov: Herman - Veselka, Ulrych, Mészáros, Bušta - Vítovec, Janda, Šlechta (83. min. Gyorgy), Matějka Jiří(90.min. Dan Matějka) - Dytrt(61. min. Skala), Matějka Tomáš

Horažďovice  - Stříbro   6 : 4 ( 2: 3)

Domácí nastoupili v brance s náhradním brankářem , dorostencem Macounem, kterému se rozhodl trenér Čadek dát v tomto zápase příležitost. Jeho spoluhráči mu ale úvodní minuty vůbec neulehčili a ten musel po   slepených gólech  dvakrát kapitulovat. Poprvé v  11.minutě  po krásné střele z kopačky Malého téměř od půlící čáry a dvě minuty po té po úniku Jareše, který ho prostřelil a zvýšil  na 0 : 2. Takto zaskočeni domácí se vrátili zpět do zápasu ve 21.minutě , kdy po faulu na Kotrbu nařízený pokutový kop proměnil Beránek. Ve 30.minutě Stříbro opět odskočilo  domácím na rozdíl dvou branek, když se nádhernou střelou z voleje trefil přesně do branky Macouna opět Jareš. Když o minutu po té  snížil Melka na 2:3  odcházela za tohoto stavu obě družstva k poločasové přestávce.

Do druhého poločasu udělal trenér domácích Čadek dvě změny sestavě a nasazení Mičkala a Šafandy se ukázalo jako vydařené střídání. V 58.minutě se prosadil svým důrazem Mičkal, kdy byl u míče dříve než gólman hostů a vyrovnal na 3:3. V 68.mionutě se prosadil i druhý střídající hráč Šafanda jehož dělovka skončila v šibenici branky hostů a domácí šli v tomto zápase poprvé do vedení.  Když v 72.minutě si naskočil na centr z rohového kopu Beránka Koc a hlavou zvýšil na 5:3 zdálo se, že odpor hostů je definitivně zlomen, ale to se nestalo. Nejlepší hráč hostů Malý byl proti a z trestného kopu snížil v době kdy chybělo do konce zápasu pět minut na 5:4. Domácí nenechali nic náhodě a dvě minuty po té Čadkem z přímého kopu  dělovkou z 25 metrů rozhodl o tom, že tři budou určitě zůstanou v Horažďovicích.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh :  „Myslím si, že se diváci ani tentokrát diváci nenudili. Viděli deset branek, jedna hezčí od druhé . Hosté ze Stříbra se  představili v dobrém světle, ale i naši hráči prokázali své morální i herní kvality . Zejména pak  za nepříznivého stavu,  kdy dvakrát museli dotahovat dvoubrankový náskok hostů , ale přesto nepřipustili žádné překvapení na jejich účet a za to jim patří poděkování “.

Branky: 21. Beránek, 32. Melka, 58. Mičkal, 68. Šafanda, 72. Koc, 87. Čadek –11. a 85. Malý, 13. a 30. Jareš .

Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 2:6; ČK: 0:1. Diváků: 130.

Sestava Horažďovice :  Macoun – Křivanec, Greger, Nauš (46.Mičkal), Beránek (75.Řiský), Stulík, Melka(46.Šafanda), Jůda, Koc a Kotrba.

Branky: Brynda, Cihlář F., Štverák - Bublík; ŽK: 2:4 . Diváků: 100

1. Chrást            12   8   4   0  39 : 13   30  (  7)

2. Doubravka         12   7   5   0  36 : 16   28  ( 11)

3. Horažďovice       12   8   3   1  34 : 17   28  (  6)

4. Vejprnice         12   7   2   3  28 : 17   24  (  2)

5. Klatovy  1898     12   6   1   5  25 : 18   20  (  1)

6. Stod              12   5   1   6  26 : 26   17  (  1)

7. Rapid Plzeň       12   3   4   5  17 : 24   17  ( -5)

8. Příkosice         12   4   3   5  21 : 20   16  (  0)

9. SK ZČE Plzeň      12   3   4   5  21 : 22   16  ( -8)

10. Přeštice          12   3   6   3  13 : 14   16  ( -6)

11. Stříbro           12   4   2   6  25 : 32   15  ( -1)

12. Dyn.H.Týn         12   3   4   5  16 : 29   15  ( -5)

13. Chotíkov          12   3   4   5  19 : 34   14  ( -8)

14. Holýšov           12   3   3   6  23 : 27   13  ( -3)

15. Bolevec           12   3   2   7  20 : 37   13  ( -4)

16. Horní Bříza       12   1   2   9  10 : 27    6  (-13)

ZVLÁDNOUT TŘI ZÁPASY A BUDE TO DOMA

Zvládnout doma utkání  nyní se Žákavou, udržet tým naladěný na vítěznou notu na Přimdě  a v posledním podzimním kole porazit Slavoj Mýto a je to doma! Tak nějak , ale velice zjednodušeně  vypadá závěr podzimní části 1.A třídy pro tým , který je po odehrání 12.kola 1.A třídy na čele tabulky   Není to nikdo jiný než kolektiv v města na Otavě, který dokázal zvládnout klíčový zápas o šest bodů a to ještě na hřišti soupeře .Svěřenci trenéra Jana Staňka v přímém souboji ve Zruči dokázali domácí , kteří před tímto zápasem měli stejný počet bodů porazit  a prakticky z pohledu výsledku 4:0 zvládli zápas podzimu na výtečnou. Ale jak jsme již v úvodu nepřímo naznačili, každý z posledních třech je zápasem podzimu a pak to bude pouze pro podzim doma. Vždyť každé další z utkání na jaře příštího roku bude mít přívlastek zápas jara. A teprve pokud toho sušičtí mladíci zvládnou, pak to bude teprve doma . Vždyť krajský přebor do tohoto města patří !

Krajský přebor ale i divize se hrála nejen v  Sušici ale i na hřišti dalšího účastníka 1.A třídy v Nýrsku.Pro domácí Okulu je součastná meta v 1.A třídě metou ne třeba poslední, ale z pohledu dosavadních výsledků je soutěž do které se po zaslouženém postupu vrátili metou reálnou. Nýrští pochopili, že body doma mají stejnou hodnotu jako ty získané venku. Co je doma to se počítá a tím, že další tři body přišpendlily Blovice,   na předposlední místo pomohli i třetímu zástupci z Pošumaví Startu Luby . Je ale pravdou že v posledním zápase který čeká Okulu na podzim  v Nýrsku  už o žádnou nepřímou pomoc Startu nemůže být ani řeč. Půjde o klasické derby , neboť Nýrsko čeká   soupeř z Lub v sobotu 12.listopadu na domácí půdě a něm   musí myslet  hlavně na sebe .

Luby které nemají bodů na rozdávání udělaly vítězstvím venku nad Tatranem Přimda důležitý krok na cestě k opuštění pásma přímo ohrožených týmů sestupem.

Zruč  - Sušice 0: 4 ( 0: 1)

Branky: Vrhel 2, Bachroň, Králík; ŽK: 1:1 . Diváků: 80

Nýrsko  - Blovice 3: 0 ( 2 : 0)

Jiří Vondra

Domácí Nýrsko přivítalo na svém hřišti tým ze druhé poloviny tabulky I.A třídy. První šanci měli hosté a to ve 3. minutě Žežula vystřelil na domácí branku a na brankové čáře zachraňoval domácí Šteiner. Pak se osmělili již domácí kdy Kajínek střílel z 20-ti metrů vedle a Šlehofer hlavou minul těsně vedle hostující branky. Skóre se měnilo ve 14.  Minutě, György našel Tykala a ten z 20 metrů propálil po zemi hostujícího Tománka 1:0. Ve 27. minutě po rohovém kopu Kadlece, Kajínek hlavou zvýšil na 2:0. Z prvního poločasu ještě stojí za zmínku střela do tyče, kterou vypálil György.

Ve druhé poločase nýrští hráči kontrolovali hru a hosty do větších šancí nepouštěli a v 76. minutě upravil ještě skóre utkání dobře hrající György 3:0, kdy mu připravili pěknou kombinací domácí Kajínek s Korschinským

Domácí hráči potvrdili, že doma hrát umí a připsali si další bodový zisk do tabulky.

Sestava domácí: Vaverka - Bastl, Kalivoda, Kajínek, Valenta – Šlehofer (59‘ min. Jánský), Šteiner, Kadlec (46‘ min. Korschinský), György (80‘ min. Hvězda)  – Tykal, Rubáš (74’min. Flor)

Sestava hosté: Tománek, Falbr, Loula, Nádraský, Bečvář, Švec, Žežula, Rous, Heřman, Zdvořáček, Laibl

Hlavní rozhodčí: Fillinger Miloš Asistenti: Tyc Ondřej, Chejlava Petr  Delegát svazu: Svoboda Miroslav

M.Touškov  - Nepomuk 2: 7 ( 1: 5)

Branky: Bouzek, Krumpera - Ptáček 2, Zajíc 2, Švec J., Švec M., Švec V.; ŽK: 3:1 . Diváků: 65

Křimice - Domažlice B 1: 5 ( 1: 1)

Branky: Kovačič - Hartl 3, Havlíček 2; ŽK: 3:7 . Diváků: 50

1. Sušice            12   8   1   3  32 : 10   26  ( 10)

2. Domažlice B       12   7   2   3  44 : 20   25  (  5)

3. FK Nepomuk        12   7   2   3  34 : 19   23  (  5)

4. Zruč              12   7   2   3  20 : 19   23  (  5)

5. Dlouhý Újezd      12   6   2   4  33 : 24   22  ( -1)

6. Nýrsko            12   6   2   4  20 : 22   21  ( -1)

7. Mýto              12   4   5   3  22 : 22   20  ( -4)

8. Tatran Přimda     12   6   1   5  28 : 25   19  ( -2)