Krajský přebor, 1.A třída 9. kolo 22. – 23.10..2011

NA DOUBRAVCE SE SCHYLOVALO K SENZACI KTERÁ SE PROMĚNILA V PŘEKVAPENÍ

Oba týmy reprezentující  Pošumaví v krajském přeboru zajížděla v utkání 11.kola krajského přeboru do Plzně kde je čekali velmi zdatní soupeři.  Ještě zdatnějšího soupeře měly Horažďovice v podobě druhé v tabulce  Doubravky ,   které ještě nenašla v KP přemožitele . Tento zápas byl o to pikantnější, že se jednalo o přímý souboj o druhé místo. K němu měly po prvním poločase kdy vedly o dvě branky blížeji Horažďovice, ale druhá půle přidali  domácí na kvalitě, důrazu a šťastnými góly výsledek srovnala na konečnou plichtu. Ve střelbě pokutových kopů byli hráči Senca neomylní a když přišel neúspěšný kop hostující Čadka, druhý bod do tabulky zůstal doma.

Přesto  výkon Horažďovic zasluhuje vysoké ocenění. Po průběhu první půle kdy se schylovalo k senzaci i tak konečný výsledek je pro nováčka přeboru velkým povzbuzením i potvrzením, že v klubu, který byl před třemi roky v kritickém stavu se podařil neuvěřitelný vzestup a to nejen na úrovni  dospělých , ale také u mládeže, kde v součastně žáci i dorost úspěšně zdolávají soupeře v krajských přeborech obou věkových kategoriích.

Klatovy   to neměly na hřišti plzeňských energetiků lehké. Domácí po úspěšném podzimním rozjezdu, kdy na svém hřišti své soupeře mimo Doubravky(2:2) válcovali měli za sebou dvě  prohry v řadě doma s Chrástem a Slávií Vejprnice toužili do vítězství  a své předsevzetí dotáhli do úspěšného konce. Klatovští ale ii přes prohru   zůstávají v tabulce na pátém místě . Pokud se jim podaří sehrát doma v dalším kole úspěšný souboj se sousedem v tabulce Slavojem Stod, pak si v tabulce určitě nepohorší.

Kuriozitou tohoto kola byl z důvodu šesti remízových duelů rekordní počet penaltových rozstřelů a ze všech vyšli vítězně   domácí.

Senco Doubravka - Horažďovice  2 : 2 (0 : 2) na PK 7:6

Na krajský přebor se hrál v Plzni velice kvalitní fotbal o kterém se pochvalně,zejména na adresu hostů vyjadřovali i domácí příznivci. Ti viděli v první poločase ze strany hostů excelentní výkon který jim vynesl dvoubrankové vedení.  První ještě odmítli v 7.minutě , kdy po faulu brankáře Kurce na Beránka sám faulovaný kopal pokutový kop, ale brankář domácích jeho střelu tyči po zemi chytil. Ve 33.minutě ale musel již poprvé kapitulovat po kombinační akci hostů a přesném zakončení Kotrby šli hosté do vedení. Ve 41.minutě  po centru Beránka hlavou k tyči upravil konečný stav první půle na 0:2¨.

Do druhé půle nastoupili hosté s cílem pokusit se eliminovat očekávaný n ápor domácích. To se ale nepodařilo a Doubravka ve pět minut po přestávce vrátila zpět do utkání  brankou Šperla, který zblízka prostřelil Kozlíka 1 : 2. V poslední půlhodině utkání již domácí získávali stále více ze hry a bylo otázkou času kdy se jim podaří vyrovnat.  Podařilo se jim to až v 77.minutě šťastnou brankou po té, kdy centr Vaigla překvapivě prošel nikým netečován až do branky hostů. Domácí   v samotném závěru chtěli  sevřeli svého soupeře ve snaze zvrátit vítězství na svojí stranu. To se jim podařilo jen z části a to až ve střelbě pokutových kopů za kterou získali druhý bod.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, když na rozdíl od hostující Čadka   nechybovali a druhým bodem si upevnili druhé místo.  Horažďovice začaly poslední třetinu podzimu úspěšně, když zůstávají v krajském přeboru   na 3.místě, ikdyž tentokráte po té, kdy její největší soupeř z Vejprnic přivezl tři body  ze hřiště poslední Horní Břízy.

Branky:  51. Šperl, 77. Vaigl -   33. Kortba, 41. Čadek  ; ŽK:2 : 0  . Diváků: 150

Rozhodčí: Kračmer

Sestava Horažďovice : Kozlík – Čadek, Křivanec, Greger, Mičkal , Beránek(71. Nauš), Koc,  Stulík, Melka (84. Řivský),  Jůda, Kotrba.

Branky: Demjan - Smirkl; ŽK: 7:2. Diváků: 80

1. Chrást            11   8   3   0  38 : 12   29  (  9)

2. Doubravka         11   7   4   0  35 : 15   26  ( 10)

3. Horažďovice       11   7   3   1  28 : 13   25  (  6)

4. Vejprnice         11   7   1   3  28 : 17   22  (  4)

5. Klatovy  1898     11   5   1   5  23 : 17   17  (  1)

6. Stod              11   5   1   5  25 : 24   17  (  1)

7. Příkosice         11   4   3   4  21 : 19   16  (  0)

8. SK ZČE Plzeň      11   3   4   4  21 : 21   16  ( -5)

9. Stříbro           11   4   2   5  21 : 26   15  ( -1)

10. Rapid Plzeň       11   2   4   5  16 : 24   14  ( -8)

11. Přeštice          11   2   6   3  11 : 14   13  ( -6)

12. Bolevec           11   3   2   6  19 : 34   13  ( -4)

13. Holýšov           11   3   2   6  23 : 27   12  ( -4)

14. Dyn.H.Týn         11   2   4   5  13 : 28   12  ( -5)

15. Chotíkov          11   2   4   5  18 : 34   10  ( -8)

16. Horní Bříza       11   1   2   8  10 : 25    6  (-13)

SUŠICE  V CHLUMČANECH PŘEPISOVALA HISTORII

Po desátém kole se znovu do čela 1. A třídy vrátila TJ Sušice a v této roli jí čekal náročný duel v Chlumčanech. Náročný proto, neboť  na tomto hřišti    v  předcházejících šesti mistrovských zápasech   se hráčům z města na Otavě ani jednou   nepodařilo vyhrát. Určitou nadějí která svítala na lepší časy byly poslední dva vzájemné duely ve kterých došlo na dělbu bodů.  Co se nepodařilo před tím, podařilo se  nyní a po béčku Domažlic je to Sušice, která si odváží v tomto ročníku s Chlumčan tři body a ty jsou při součastné situaci , kdy je Sušice na prvním  místě zvlášť cenné .

Ve stejný bodový zisk doufali i příznivci lubské kapané  po té, kdy  jejich tým dokázal přivést v minulém kole bod ze Sušice. Luby se  hostující  Zákavou   střely utkání v 1.A třídě doma již po čtvrté.   V Lubech dvakrát vyhrál  Start a ten poslední před    sestupem hostů do 1 B třídy v roč.  2008/09  byl pro ně  neúspěšnější , neboť si odvezli  za remízu 1:1  z Lub bod. Tentokráte Žákava byla ještě úspěšnější a na domácí v tomto zápase nezůstal ani bod a to je v klání se sousedem v tabulce velmi nepříjemná ztráta.

Podruhé za sebou se vrátili nýrští fotbalisté ze hřiště soupeře s nepopulárním bůrem.  Po vysoké prohře 5:0 v Domažlicích tentokráte  dostali stejný výprask  v souboji dvou nováčků na severu plzeňského regionu. Pokud se poohlédneme zpět , tak  zase tak velké překvapení to není. Vždyť Nýrsko   venku s výjimkou duelu v M.Touškově kde vyhrálo 5:1 v dalších čtyřech zápasech na hřištích soupeřů neskórovalo a celkem inkasovalo v průměru čtyři branky za jedno utkání.

Luby A -  Žákava   2 : 3 (1 : 3)

Domácí hráči nastoupili do utkání bez bojovnosti a nasazení, kazili přihrávky a jen těžko se dostávali před soupeřovu branku. Hosté byli celý první poločas lepším mužstvem a dokázali toho využít i střelecky. Poprvé zahrozili v 8. minutě utkání, kdy Huňáček po centru ze strany  mířil nad branku. Hned z protiútoku se dostal do šance domácí Míra Šůs, ale také přestřelil. Ve 12. minutě  kopali domácí rohový kop, na centrovaný míč si naběhl Vojta Koželuh a hlavou otevřel skóre utkání na 1:0.  O minutu později se situace opakovala i na druhé straně a hlavou po rohovém kopu na 1 : 1 vyrovnal Huňáček.  Ve 20. Minutě zahrávali domácí trestný kop, míč si postavil Míra Šůs ale trefil jen břevno soupeřovy branky. Ve 33. minutě měli výhodu trestného kopu hosté, míč si postavil Drohobeckyj a trefil přesně k tyči Kalašovy branky – 1 : 2. Před koncem prvního poločasu, ve 42. minutě  si naběhl na ideální přihrávku hostující Jan Smazal, přehodil Kalaše a uzavřel skóre prvního poločasu na 1 : 3. Druhý poločas byl vyrovnaný, domácí přidali na rychlosti a důrazu, hosté pozorně bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. V 74. minutě se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky, když na prodloužený dlouhý aut Karla Švátory naběhl Aleš Čížek a hlavou snížil na 2 : 3. Více už ale domácí do konce zápasu nestihli a tak si důležité tři body odvezl soupeř ze Žákavé.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Turner Václav, Smolík Pavel, Pikhart Radek, Mlejnek Aleš, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Juřina Olda, Voráček Přemysl, Kostolanský Ondřej aŠůs Miroslav, střídali Čížek Aleš, Šnour Daniel, Švátora Karel, Hodl Petr.

Sestava hostů: Kosnar Tomáš, Váňa Zdeněk, Smazal Jan, Winkelhofer Jan, Nekola Stanislav, Huňáček Aleš, Drohobeckyj Vitalij, Skala Michal, Tišl Jakub, Silovský Jaroslav a Krňoul Vladimír, střídali Bláha Petr, Zoubek Marek, Lang Robert.

Branky: 12. Koželuh Vojtěch, 74. Čížek Aleš – 13. Huňáček Aleš. 33. Drohobeckyj Vitalij, 42. Smazal Jan

Rozhodčí:Liškutín Antonín, Kostelník Lumír, Holeček Luboš;ŽK: 0 : 4;Diváků : 100

Chlumčany  - Sušice 0 : 3 (0 : 1)

Podrobnosti nehlášeny

Branky: Budil, Fusch, Vrhel; ŽK: 4:1; ČK: 1:0. Diváků :  40

Žihle  - Nýrsko 5 : 0 (2 : 0)

Branky: Sklenička 2, Tiesl 2, Tureček; ŽK: 2:2. Diváků :  70  .

Černice - T.Přimda 2: 4 ( 1: 2)

Branky: Fencl, Hacker - Stec 2, Brouzda, Terplárek; ŽK: 4:4; ČK: 1:0 . Diváků :  70

Domažlice B -  M.Touškov 11: 0 ( 5: 0)

Branky: Hartl 5, Bahleda, Benušík, Havlíček, Kubica, Leitl, Paluch. Diváků: 40. Hráno bez karet

1. Sušice            11   7   1   3  28 : 10   23  (  7)

2. Zruč              11   7   2   2  20 : 15   23  (  8)

3. Domažlice B       11   6   2   3  39 : 19   22  (  2)

4. FK Nepomuk        11   6   2   3  27 : 17   20  (  2)

5. Mýto              11   4   5   2  21 : 19   20  ( -1)

6. Dlouhý Újezd      11   5   2   4  29 : 23   19  ( -1)

7. Tatran Přimda     11   6   1   4  28 : 24   19  (  1)

8. Žákava            11   6   1   4  25 : 27   19  (  4)

9. Nýrsko            11   5   2   4  17 : 22   18  ( -1)

10. M. Touškov        11   4   2   5  20 : 34   16  ( -4)