Krajský přebor, 1.A třída 8.kolo 15. - 16.10. 2011

DOMA TO ZVLÁDLI NA JEDNIČKU

Desáté kolo uzavřelo druhou třetinu podzimní části krajského přeboru. V něm měly Horažďovice i Klatovy výhodu domácího prostředí a v něm svojí roly zvládly na výbornou. Získaly plný počet bodů přičemž oba celky udržely čisté brankové konto.Před dalším kolem, kdy oba  celky z Pošumaví zamíří do Plzně , Klatovy na ZČE a Horažďovice čeká v Doubravce přímý souboj o druhé místo od které je dělí pouze horší skóre jsou Horažďovice třetí Klatovy na ně ztrácí z pátého místa sedm bodů.

SK KLATOVY 1898 - SSC BOLEVEC   3 : 0 (1 : 0)

Ján Gašpár

Výhra domácích naprosto zasloužena, převahu dokázali vyjádřit gólově, navíc další příležitosti po velmi pěkných akcích domácí nevyužili, kdy oba Matějkové Tomáš a Dan   nastřelili    břevno .

Branky : 19.  a 84. (PK)  Hanzlík, 59.  Veselka.

Rozhodčí : Štrincl, Pavel, AR1 Burda Miloš, AR2 Kastl Jan Diváků : 130. ŽK:  2:1

Sestava:  Klatov : Herman - Janda, Ulrych, Mészáros, Veselka - Sýkora, Šlechta, Matějka Tomáš, Vítovec - Hanzlík, Matějka Jiří. Střídali: 75. min. Skala Martin za Sýkoru, 78.min. Dan Matějka za J. Matějku, 85. min. Homolka za Veselku, 89.min. M. Brož za Hanzlíka

Horažďovice  - Příkosice   4 : 0 (2 : 0)

Těsně před zápasem museli domácí řešit problém, když se při rozcvičování zranil Čadek. Toho Na poslední chvíli v utkání velmi dobře nahradil Šafanda. Nicméně tato změna neměla na domácí tým žádný vliv.

Ten vstoupil do zápasu jako favorit a svojí roli v jejím průběhu dokonale naplnil. Již v 5. minutě se ujaly Horažďovice vedení , když přetažený centr Mičkala usměrnil střelou k tyči Melka  do sítě hostů a otevřel skóre. V 35. minutě tentýž hráč se prodral za obranu hostů a po samostatné akci kdy prostřelil brankáře hostů zvýšil na 2:0.

Po přestávce svojí převahu domácí stupňovali a vytvořili si další možnosti z navýšení skóre. Nauš neproměnil tři  gólovky , když dvakrát skončily  jeho střely na tyči a podruhé šel sám na brankáře hostů Vaníka, který ho vychytal. V 70.minutě nejprve Mičkal pálil těsně vedle, ale v 85. se již trefil do černé a zvýšil na 3:0. O tři minuty po té  se také střelecky konečně prosadil smolař zápasu Nauš a upravil konečný stav na 4:0, který je pro hosty , kteří za celý zápas nevystřelili na domácí svatyně až příliš lichotivý.

Branky: 5., 35. Melka , 85. Mičkal, 88. Nauš; ŽK: 1:3. Diváků: 150

Sestava Horažďovice : Kozlík – Šafanda, Křivanec, Greger, Mičkal (86. Pintíř), Beránek(60. Koc), Stulík, Melka (78. Forman M.), Jůda, Nauš a Kotrba.

ŽK: 3:5. Diváků: 120.

1. Chrást            10   8   2   0  37 : 11   28  (  8)

2. Doubravka         10   7   3   0  33 : 13   24  ( 12)

3. Horažďovice       10   7   2   1  26 : 11   24  (  5)

4. Vejprnice         10   6   1   3  25 : 16   19  (  1)

5. Klatovy  1898     10   5   1   4  22 : 14   17  (  1)

6. Stod              10   5   1   4  23 : 19   17  (  1)

7. Příkosice         10   4   2   4  20 : 18   14  (  2)

8. Stříbro           10   4   1   5  20 : 25   13  (  1)

9. SK ZČE Plzeň      10   2   4   4  18 : 20   12  ( -5)

10. Přeštice          10   2   5   3   8 : 11   12  ( -7)

11. Rapid Plzeň       10   2   3   5  13 : 21   11  ( -6)

12. Dyn.H.Týn         10   2   3   5  12 : 27   11  ( -6)

13. Holýšov           10   3   1   6  20 : 24   10  ( -2)

14. Bolevec           10   2   2   6  14 : 32   10  ( -4)

15. Chotíkov          10   2   3   5  15 : 31    9  ( -9)

16. Horní Bříza       10   1   2   7   9 : 22    6  (-10)

LUBY SE PODRUHÉ LETOS ZE SUŠICE NEVRACELY S PRÁZDNOU

Podruhé mířili letos k derby v 1.A třídě  do Sušice fotbalisté Startu Luby  . Před necelými pěti měsíci v květnu zde dokázali překvapivě zvítězit 2:3 a  v nedělní jarní remíze v novém  ročníku s Sušici uhráli bezbrankovou remízu, když na pokutové kopy vyhráli přesvědčivě domácí. Penalty po dělbě bodů se kopaly také v Nýrsku a také zde byli úspěšnější domácí. Jakoby by jim naznačil fotbalový bůh že je spravedlivý a  druhým bodem je odměnil na jejich aktivitu. Platí to zejména o Nýrsku, které až v nastaveném čase přišlo po závaru před vlastní brankou  o vítězství nad lídrem tabulky FK Nepomuk.

Nýrsko  - Nepomuk 2: 2 ( 1: 1) na PK 6 : 5

Branky: Tikal, Výtisk - Švec J., Švec M.; ŽK: 1:1. Diváků:  140

Sušice – Luby   0 : 0  na PK 3 : 0