IV. TŘÍDA - skupina A, B 8.kolo 15. - 16.10. 2011

IV. TŘÍDA  - skupina  A

DEŠENICE POPRVÉ NA PODZIM DOMA VYHRÁLY

Po počátečních značných obtížích  v úvodu nového ročníku spojených s roční pauzou Startu Dešenice tento klub   opět žije . Určitě ožili i příznivci dešenické kopané o víkendu, kdy jejich tým doma poprvé na podzim zvítězil a to je pro fotbal v Dešenicích  kde se ještě v loni na jaře hrály zápasy okresního přeboru  skvělá zpráva. Fotbal je nejen hra, ale i určitý zdroj zábavy a proto obyvatelé každého  místečka v Pošumaví si dle možností tuto formu  vyplnění volného času zasluhují. Proto také fotbal je v Pošumaví sportem číslo jedna.

V pořadí již desátém  podzimním kole  byly úspěšnější hosté. Výjimkou mimo zmiňovaného zápasu v Dešenicích byl duel dvou béček v Měcholupech který skončil překvapivým tříbodovým ziskem pro domácího nováčka soutěže. V dalším zápase béček sousedících  v tabulce na hřišti  Bezděkově  skončil šťastnou výhrou hostů z Vrhavče kterou zajistil devět minut před koncem autor jediné branky Karel Švátora.

Spůle - Ježovy  1 : 2 (1 : 1)

branky: 20. vlastní ,  25. Neubauer J., 78.  Kašpárek J., ŽK: 1:1. rozhodčí: Hovorka. Diváků:  20.

Bezděkov B – Vrhaveč B   0 : 1 (0 : 0)

Michal Karlubík

Souboj, čtvrtého s pátým sliboval mnoho, avšak moc toho nakonec neukázal. Obě rezervy se musely obejít bez hráčů A-týmu a na hře to bylo hodně znát, Bezděkov navíc trápily další absence, naštěstí šířka kádru dovolila utkání odehrát i s náhradníky. Hra byla od první minuty plná nepřesností a nebylo to o tom, kdo hraje dobře, ale spíše o tom kdo hraje méně špatně. Horším týmem byly  v úvodní půli domácí  když šance byly na obou stranách. Domácí byly nepřesní v koncovce pokaždé, hosté často, a když už trefili branku, nalezli jen pozorného Nadymáčka v brance.

Druhá půle už byla o něco lepší a konečně se začaly herně prosazovat domácí. A však krásnou střelou trefil Novák pouze břevno a hned na druhé straně po centru zprava trefil hlavou Karel Švátora. Domácí se pak pustili do náporu, ale první přímý kop doslova zazdili. O chvíli déle prokličkoval se domácí Novák do pokutového území, kde byl  faulován. Sudí však situaci asi špatně viděl a tak odpískal volný přímý kop. Ten domácí znovu zazdili a tak si hosté odvezli tři body.

Sestava TJ Bezděkov:  Vlastimil Nadymáček – Michal Karlubík(Štefan Haviár), Martin Hlaváček, Petr Nadymáček, Jan Ouda (Karel Karlubík) – Pavel Grassl, Václav Novák, Václav Čížek – Josef Lukačík, Michal Martínek (Jiří Skala), Ioan-ovidiu Zima (Daniel Ďuriš).

Branka : 81. Švátora Karel. ŽK: 1 : 3. Diváků: 30.

Rozhodčí: Lažánek Karel.

Měcholupy B - Měčín B     4 : 0  (4 : 0)

Zdeněk Bárta

Derby mezi dvěma rezervami, kdy ale každá z nich má opačné postavení v tabulce. Měčín B je druhý za suverénní rezervou Klatov,  Měcholupy jsou naopak jedenáctí. Domácí  už by si zasloužili úspěch v domácím prostředí, jelikož zatím všechny získané body přivezli z hřišť soupeřů.

Měčín nastoupil k utkání vlažně a hned v první minutě po chybě inkasovali branku. Měcholupy držely Měčín stále pod tlakem, které vyústil v další chyby a další branky. První poločas mohl mít ještě vyšší skóre, ale domácím se nepodařilo proměnit. Ke konci prvního poločasu domácí polevili a nechali se zatlačit.

V druhém poločase domácí polevili a nechali se zatlačit. Kombinaci nechali na soupeři a nechali se přehrávat,ale ano přesto si nenechali vstřelit branku.

Sestava Měcholupy B: Virus Ladislav - Rehák Jaroslav (Vaněček František)  - Molnár Ludovít, Kanta Michal (1986), Jahoda Milan - Bárta Zdeněk, Blahouš Lukáš (Nový Jiří), Hybšman Zdeněk (Jahoda Marek), Šafařík Miroslav - Bálek Dušan, Kaňák Jan

Branky: 1. Kaňák Jan, 14. Šafařík Miroslav, 33. Bálek Dušan, 36. Hybšman Zdeněk - 0

Rozhodčí:Klička Jiří;ŽK: 0:1 ;Diváků : 50.

Dlažov - Klatovy  B  1 : 4 (0 : 1)

Eduard Duda

Po počátečním tlaku hostů a dvou šancích se do hry dostali i domácí.  V PRŮBĚHU PRVNÍHO POLOČASU neproměnili dvě  tutovky a následně byli potrestáni golem do šatny. Utkání rozhodly dva rychlé goly po přestávce. Poté domácí opět neproměnily dvě šance. Pět minut před koncem utkání snížil porážku domácích krásným golem do šibenice Tribula.

Branky : Tribula -  Brož M. 2x, Brož Jan, Sojka

Rozhodčí : Bína. Diváků : 20. ŽK : 0 : 2.

Dešenice – Bolešiny B   4 : 0 (1 : 0)

Branky: 7 . Mazánek Josef,  65. Prodan Ondřej, 75 . Bek Petr, 89. Hvězda Jiří.

Rozhodčí: Diviš, ŽK: 1 : 0. Diváků 30.

Železná Ruda B - Janovice B  4 : 3 (2 : 2)

Rudolf Pavel

Za krásného nedělního dopoledne pokračovalo dvojutkání rivalů utkáním B týmů.Po sobotním vítězství domácích (5:3) v utkání A mužstev se čekalo zda domácí získají i další body.Očekával se vyrovnaný průběh.Předešlé dvě utkání skončila remízou.Předpověď se naplnila.Do poslední minuty nebylo jasné jak utkání dopadne.Nakonec se štěstí usmálo na domácí.

První minuty domácí zatlačili soupeře před vlastní pokutové území a v 7.min.je poslal do vedení střelou z dálky Kroupa (1:0).Množství šanci ale zůstalo nevyužito.Největší se zrodila  v 16.min.,kdy kapítán domácích Máca lehkovážně zahodil pokutový kop.Hosté odpovídali vyrovnávací brankou ve 20.min.z kopačky Juzka. Dokonce se ve 35 .mi.dostali do vedení.Autorem branky byl Holý (1:2).Domácím se naštěstí do poločasu podařilo srovnat. Trestný kop ve 45.min.trefil Trejbal (2:2).

Druhá půle byla hodně vyrovnaná.Akce střídala akci,ale bez využití.Domácím se podařilo vstřelit vedoucí branku v 78.min.Po rohovém kopu vystřihl elegantní nůžky Kroupa (3:2).Hosté utkání nevzdali.Nejdříve Jansta nastřelil tyč a v 84.min.srovnal na 3:3.V závěru snaha domácích vedla ke kýženému úspěchu.Po akci bratří Říhu se dostal do vyložené šance Vöros a vstřelil vítěznou branku.

Branky: 7. a 78. . Luboš Kroupa, 45. Alois Trejbal 90.  Adam Vörös -  20. David Juzek , 35.Radek Holý, 84. Josef Jansta. Diváků : 50. ŽK: 1 : 0. Rozhodčí : Jan Dyk

1. Klatovy  1898 B    9   9   0   0  58 :  4   27  ( 15)

2. Měčín B           10   6   2   2  25 : 26   20  (  8)

3. Vrhaveč  B         9   5   3   1  15 :  7   18  (  3)

4. Janovice B         9   5   1   3  31 : 24   16  (  4)

5. Bezděkov B         9   4   2   3  23 : 19   14  ( -1)

6. Železná Ruda B     9   4   2   3  21 : 26   14  ( -4)

7. Ježovy            10   4   2   4  17 : 30   14  (  2)

8. Bolešiny B         9   4   1   4  15 : 16   13  (  4)

9. Měcholupy B        9   3   0   6  13 : 19    9  ( -6)

10. Dlažov             9   2   2   5  17 : 23    8  (-10)

11. Křenice            9   2   2   5  11 : 23    8  ( -4)

12. Dešenice           9   2   1   6  10 : 16    7  ( -8)

13. Spůle             10   1   0   9  12 : 35    3  (-12)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

PAČEJOVSKÁ REZERVA SE VRACELA PODRUHÉ S PRÁZDNOU

V 8. kole IV.třídy skupiny B zajížděla pačejovská rezerva v utkání na hřiště soupeře a z toho podruhé se vrátila s prázdnou. Po Plánice nechala body v souboji o druhé, resp. třetí místo  v Kašperských Horách. Po cenné remíze Zavlekova kterou zachránil v Plánici v nastaveném čase vyrovnávající gól Pacholíka  a předpokládané výhře béčka TJ Žihonce nad posledním Sokolem

N. Hory B se rezerva Pačejova ve vyrovnané tabulce propadla z medailových pozic. Čtyři body k dobru na čele tabulky mají vedoucí Kvasetice které čeká v následujícím kole důležité klání v Zavlekově.

Plánice – Zavlekov 1 : 1 (1 : 0).

Domácí měli více ze hry a více brankových příležitostí, ale brankář hostů byl k nepřekonání. Hosté vyrovnali ve třetí minutě nastavení po závaru před domácí brankou.

Branky: 39. Kohout Rudolf -  90. Pacholík Hynek. ŽK: 1 : 1. Diváků: 50.

Rozhodčí: Mazanec .

Žihobce B - Nalžovské Hory B  4 : 1 (1 : 1)

Branky: 29. Kripel Michal, 63. Šikl René, 65.  Mička Bohumil, 89. Melka Roman -  28 . Kareš Kamil

ŽK: 1 : 3. Diváků: 40.

Rozhodčí:  Staněk Luděk.

Svéradice B - Kolinec 1 : 4 (1 : 2)

Branky: 29.Vodička Lukáš - 17.Horák Jan, 28.Kudlic Petr, 63.Horák Jan, 80.Horák Jan

Rozhodčí: Bala Petr, ŽK: 2:1, ČK: 1:0 (77.Ouda Jiří), Diváků: 20

TJ Kašperské Hory – Pačejov ,,B“   5 : 1  (2 : 1)

Branky:  17., 39. (PK) Tomek Petr ml. ,  49.,52. Uxa Lukáš, 68. Rovňan Richard  - 15. Štěpán Jan

Rozhodčí: Brůha Radek; ŽK:1:0; Diváků:40

Kvasetice - Soběšice  5 : 0  ( 0 : 0 )

Pavel Roub

Zápas se od začátku vyvíjel naprosto jednoznačně ve prospěch domácích a bylo jen otázkou času, kdy padne branka. Bohužel, domácí se zastřelovali 49 minut. Po druhém golu se trochu uklidnili a začalo to padat do správného místa. V samotném konci utkání se dostali do dvou šancí i hosté, ale domácí golman je vychytal. Velice poklidný zápas výborně odřídil rozhodčí Abraham.

Branky: 49. Bouzek Petr, 53., 85. Hanzlík Josef, 80. Vojta Lukáš, 89. Ballý Pavel ; ŽK  2 : 0,  diváků 30.

Rozhodčí : Abraham Josef

Hrádek B  - Milčice   2 : 4 (1 : 2)

Branky : Vinický Pavel, Holeček Váíclav – Kubáň Jaroslav 2, Fabián Václav a Frič Jan. ŽK: 1 : 2. Diváků 60.

Rozhodčí: Holeček Miroslav.

1. Kvasetice          8   7   1   0  47 :  7   22  ( 10)

2. Kašp. Hory         8   6   0   2  47 : 14   18  (  3)

3. Zavlekov           8   5   1   2  28 : 12   16  (  7)

4. Žihobce  B         8   5   1   2  21 : 17   16  (  1)

5. Pačejov B          8   4   2   2  32 : 14   14  (  5)

6. Plánice            8   4   2   2  27 : 16   14  (  2)

7. Milčice            8   4   2   2  25 : 18   14  (  5)

8. Hrádek B           8   3   0   5  23 : 39    9  ( -6)

9. Kolinec            8   2   1   5  18 : 29    7  ( -5)