Krajský přebor, 1.A třída 7. kolo 8.- 9.10. 2011

.kolo

ROVNĚŽ KLATOVY SE VRÁTILY Z PŘEŠTIC S PRÁZDNOU

Jak ukázal výsledek Klatov v 8. kole krajského přeboru v Přešticích, zůstalo místní  hřiště pro tento ročník pro oba týmy z Pošumaví nedobytné. Po zbytečné prohře Horažďovic  2:0 v pátém kole ani Klatovy nedaly v Přešticích domácímu týmu ani branku , což se ostatním soupeřům kteří hráli v Přešticích vždy podařilo . O to, že se jedná v Přešticích výhradně o neúspěšnost  Klatov i Horažďovic  hovoří také fakt, že jen jejich zásluhou  mají domácí z tabulce  dvě výhry.

Horažďovice si   v dalších dvou zápasech po prohře v Přešticích svojí reputaci napravily, když po výhře v Plzni na Rapidu  přivezly dva body i v tomto kole z venku. Po remíze na horké půdě v Holýšově získaly druhý bod v penaltovém rozstřelu.

Přeštice  - Klatovy 1: 0 ( 1: 0)

Vedoucí týmu Klatov Jan Sirotek : „ V úvodu utkání jsme si vytvořili dvě šance,ale bohužel neproměnili jako v jiných zápasech. Domácí se pro sadili v 15.minutě , když nadvakrát špatně odkopnutý míč se dostal k Turkovi a ten dal vedoucí branku utkání. Do konce poločasu měli domácí mírnou převahu, ale šance žádné neměli. Naši nakopávali vysoké míče a to nevedl o nikam, tři vysocí obránci domácích,stačili vše hlavou odvrátit. Druhý poločas se hra vyrovnala,ale do šancí se dostávali domácí,překážkou jim byl dobře chytající brankář Herman. Dvacet minut před koncem utkání jsme začali domácí přehrávat,ale bez efektu.I když byla menší změna v rozestavění hráčů, ale hra byla stejná. V 90.minutě se naskytla největší šance, J.Matějka obešel obránce a poslal na Hanzlíka, místo přízemní přihrávku, tak prudkou polovysokou , že Zdeněk nemohl přesně trefit. Tak jsme vyšli naprázdno a body zůstali domácím.“

Sestava: Herman, Janda, Ulrych, Mészáros, Veselka(33. Šlechta),  Dytrt(38. Voráček), Vítovec, T.Matějka, Skala(77.Homolka), Hanzlík, J. Matějka. Připravený brankář Riška.

Branky : 15.Turek . Diváků : 130 ŽK : 3:2 .

Rozhodčí : Miloš Burda,Pavel Štrincl,Václav Kafka

Holýšov Horažďovice 1 : 1 (1 : 1) na PK : 2:4

Hosté v stoupili do zápasu aktivně, měli více ze hry a po zásluze se ujali vedení. v 10.minutě obránce Gregre unikl po pravé straně, přihrál před branku na Nauše a ten z bezprostřední blízkosti  poslal hosty do vedení.  Domácí vzápětí v protiútoku  mohli vyrovnat, když hlavička Moravce skončila na břevně Kozlíkovy branky.  Horažďovice odmítly možnost zvýšit svůj náskok, když Jůdu který se ocitl sám před domácí svatyní brankář vychytal a když po dalších  šancích které měli  Beránek a Nauše se stav nezměnil, postarali se změnu domácí. V 27.minutě z rychlého protiútoku dostal míč za obranu hostů Jeniš  a poslal míč podél vyběhnuvšího brankáře Kozlíka do jeho  sítě  a za nerozhodného stravu 1 : 1 odcházela obě mužstva k poločasové přestávce.   Druhou část zápasu začali opět lépe hosté, ale s blížícím závěrem převzali otěže zápasu domácí, vytvořili si několik slibných příležitostí strhnou vítězství na svojí stranu, ale bez brankového efektu. Z tohoto pohledu je konečná dělba bodů spravedlivá. Po skončení došlo na penalty ve kterých byli úspěšnější hosté.  Ti mimo Kotrby byli ve střelbě ze značky pokutového kopu úspěšní  a když se domácí jednou netrefili a jednu střelu jim brankář Kozlík vyrazil odvezli do Horažďovičtí i druhý bod.

Branky: 27. Jeniš – 10. Nauš; ŽK: 2:2 . Diváků: 190.

Sestava Horažďovic: Kozlík, Čadek, Křivanec, Greger, Šafanda(78. Mičkal), Beránek, Stulík, Nauš(72. Melka), Jůda, Koc a Kotrba,

Branky: Demjan, Dyk, Pubrle, Vraštil; ŽK: 0:3. Diváků: 100

1. Chrást             9   7   2   0  34 : 11   25  (  8)

2. Doubravka          9   6   3   0  28 : 12   21  (  9)

3. Horažďovice        9   6   2   1  22 : 11   21  (  5)

4. Vejprnice          9   5   1   3  23 : 16   16  (  1)

5. Příkosice          9   4   2   3  20 : 14   14  (  2)

6. Klatovy  1898      9   4   1   4  19 : 14   14  (  1)

7. Stod               9   4   1   4  21 : 18   14  (  1)

8. Stříbro            9   4   1   4  19 : 23   13  (  1)

9. SK ZČE Plzeň       9   2   3   4  18 : 20   11  ( -6)

10. Rapid Plzeň        9   2   3   4  13 : 19   11  ( -6)

11. Dyn.H.Týn          9   2   3   4  11 : 22   11  ( -3)

12. Holýšov            9   3   1   5  20 : 21   10  ( -2)

13. Přeštice           9   2   4   3   8 : 11   10  ( -5)

14. Bolevec            9   2   2   5  14 : 29   10  ( -4)

15. Horní Bříza        9   1   2   6   8 : 20    6  (-10)

16. Chotíkov           9   1   3   5  13 : 30    6  ( -9)

SUŠICE SE VRÁTILA NA DRUHÉ MÍSTO

Neúspěch z minulého kola , kterým byla bezesporu prohra Sušice doma se soupeřem ode dna tabulky z Blovic doma  se podařilo sušickým hráčům v 8.kole 1. A třídy odčinit.  Podařilo se to na hřišti nováčka v Černicích a vítězství je vrátilo do boje o první místo, když z druhé příčky tabulky ztrácí na Nepomuk pouze jeden bod. Utkání Luby – Chlumčany skončilo bez branek a ne penalty byli úspěšnější hosté. Je to dvakrát škoda, neboť to co získaly Luby v podobě dvou bodů ve Zruči, nyní doma zase ztratily  . Před derby v příštím kole   v neděli 16. října v Sušici si v tabulce Start , který nemá bodů zrovna na rozdávání si vůbec nepolepšil.

Na rozdíl od vítězného zápasu v posledním duelu venku v Městě Touškov nebudou v dobrém vzpomínat hráči Okuly Nýrsko a nedělní zápas v Domažlicích  ve kterém dostali od domácí rezervy nepopulárního bůra.

Luby -  Chlumčany - 0 : 0,  na PK 5 : 6.

Za chladného a deštivého počasí na podmáčeném terénu nastoupili domácí k dalšímu utkání podzimu ve snaze poprat se o mistrovské body. Hosté měli lepší vstup do utkání a hned v první minutě měli velkou šanci, kdy se po uklouznutí domácího obránce řítil sám na branku Havlíček, ale minul Kalašovu branku.  V prvních dvaceti minutách si hosté vytvořili tlak a několik šancí, které nedokázali využít.  Od dvacáté minuty se domácí hráči probudili , vyrovnali průběh zápasu a několikrát ohrozili hostujícího brankáře.  Největší příležitost ke skórování měl ve 30. minutě Míra Šůs, který po centru Karla Křížka hlavou mířil nad branku. Do druhého poločasu nastoupili domácí hned od začátku s větším důrazem a bojovností a zatlačili soupeře na jeho polovinu.  I na těžkém terénu zlepšili kombinaci a vytvořili si řadu brankových příležitostí, které však končily mimo hostující branku nebo v náručí brankáře Fryše. Největší šanci ve druhém poločasu měl v 78. minutě domácí Olda Juřina, který po ideální přihrávce Vojty Koželuha sám před brankou mířil nad. V 84. minutě utkání měl další příležitost domácí Aleš Mlejnek, který hlavou po rohovém kopu jen těsně minul soupeřovu branku. Protože až do konce utkání žádná branka nepadla, přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých prokázali lepší nervy hosté a odvezli si tak 2 mistrovské body. Úspěšnými exekutory pokutových kopů byli za hosty Milota Libor, Dušek Václav, Šobr Radek, Havlíček Jan, Hodan Zdeněk a Rom Pavel, za domácí Hodl Petr, Křížek Miroslav, Juřina Oldřich, Kostolanský Ondřej a Mlejnek Aleš.

Sestava domácích – Kalaš Jan, Křížek Miroslav, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Turner Václav, Javorský Josef, Mlejnek Aleš, Šůs Miroslav, Kostolanský Ondřej, Juřina Oldřich a Voráček Přemysl, na střídání byli připraveni Hodl Petr, Šnour Daniel, Švec Radek, Smolík Pavel, Švátora Karel a Vlach Karel

Sestava hostů – Fryš Radek, Milota Libor, Lenk Jan, Tomášek Petr, Kulhánek Michal, Tisot Stanislav, Hodan Zdeněk, Dušek Václav, Havlíček Jan, Voller Jan a Šobr Radek, na střídání byli připraveni Rom Pavel, Švec Petr, Fořt Tomáš a Losch Petr.

Rozhodčí:Šlapák František, Hanilec Přemysl, Horáček Michal. ŽK: 0 : 2. Diváků : 80.

Černice -  Sušice 2: 4 (1 : 2)

Branky: Mojseňuk, Táborský - Fuchs, Jarolím, Vrhel, vlastní; ŽK: 1:2 . Diváků : 100  .

Domažlice B  - Nýrsko  5 : 0 (1 : 0)

Branky: Havlíček 2, Benušík, Hartl, Paluch; ŽK: 1:3 . Diváků 100.

M.Touškov  - Zruč 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Bárta 2, Vrla; ŽK: 3:5; ČK: 1:0 . Diváků :  150  .

Křimice  - Dl.Újezd 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Bukva; ŽK: 1:4 . Diváků : 100  .

Nepomuk  - Sl.Mýto 1: 1 ( 1: 0) PK: 3:4

Branky: Kocour - Spěváček; ŽK: 3:3 . Diváků : 100.