KP, 1.A třída 8. kolo 1. - 2.10. 2011

ZAOKROUHLILI  DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST NA DVACET  ZÁPASŮ

Osmé kolo  krajského přeboru bylo pro oba týmy z Pošumaví , které měly výhodu domácího prostředí velmi důležité. Klatovští fotbalisté  chtěli prolomit smůlu která je provázela v koncovce minulého kola ve Vejprnicích. Proti Stříbru jejich úsilí bylo na hřišti od úvodních minut znát a když v druhé půli přišly i kýžené branky, zavládla  po skončení zápasu také zasloužená radost.

Horažďovice na domácím hřišti  již od srpna minulého roku neprohrály a v případě úspěchu s Horní Břízou  měly šanci završit jubilejní dvacátý soutěžní zápas za sebou bez prohry .  V nedělním duelu o své výhře rozhodli Horažďovičtí již v prvním poločase . Přestože jejich výkon po přestávce nebyl optimální ,   nebyla Horní Bříza tím soupeřem, který by byl schopen  jejich úspěšnost v domácím prostředí  přerušit. V konečném důsledku tříbodové zisky  obou zástupců Pošumaví v KP znamenají, že Horažďovice se nadále udržely na 2. místě tabulky a Klatovy s pětibodovým odstupem jsou na pěkném pátém místě. Oba kolektivy jsou oživením nejvyšší krajské soutěže a věřme, že tomu bude i nadále.

Klatovy – Stříbro  5 : 2 (1 : 0)

Ján Gašpár

Klatovské mužstvo mělo navrch po celý zápas, po zásluze vedlo 1:0 v prvním poločase, další tři gólové šance nevyužity. Po změně stran  již domácí jednoznačně dominovali a dávali i pěkné branky.

Branky : Hanzlík 2 (65. a 70.), Tomáš Matějka 2 (50. a 60.) Dytrt v 37 . -  68.. Dyk, 82.  Malý z PK

Rozhodčí : Reznichenko, AR1 Gabriel, AR2 Brož .Diváků: 160. ŽK: 2: 3.

Sestava Klatovy : Heman - Janda, Veselka, Mészáros, Bušta - Sýkora (71.min. Homolka), Vítovec, T. Matějka, Skala (84.min. Voráček) - Dytrt (65. min. Votípka), Hanzlík

Horažďovice – Horní Bříza  2 : 0 (2 : 0)

Domácí začali proti předposlednímu celku tabulky pěkně zhurta a záhy  se poprvé měnilo skóre zápasu. Ve 4.minutě  vystřelil Čadek, jeho střelu brankář hostů Korejčík pouze vyrazil před sebe , rovněž tak potkala stejný osud následná dorážka Koce a až  Jůdovi se podařilo znovu odražený míč od brankáře dopravit za jeho záda. Ve 12.minutě se dostal sám před brankáře hostů Melka, byl sražen  a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Beránek. Další slibné šance domácích na sebe nenechaly čekat, ale hlavičku Stulíka gólman hostů vyrazil  ,  Kotrbova střela skončila na spojnici břevna a tyče branky hostů  a když se neujaly ani další šance  Horažďovic , skončila  první půle jejich  dvoubrankovým vedením.  Kdo očekával, že po přestávce domácí rozradostní své diváky dalšími góly byl zklamán. Svěřencům trenéra Čadka  se hra přestala dařit a když se   přizpůsobili hře soupeře , který si nedokázal za celý zápas vytvořit žádnou brankovou příležitost , pak mnoho fotbalových akcí diváci již neviděli.

Branky: 4. Jůda, 12. Beránek (PK)

Rozhodčí: Hodek. ŽK: 2 : 2. Diváků: 160

Sestava Horažďovice : Kozlík  – Čadek, Greger, Krivanec, Šafanda(87. Pintíř), Stulík, Melka (77. Mičkal), Beránek, Jůda, Koc(68. Nauš), Kotrba. Trenér Čadek.

NÝRSKO POSLALO KŘIMICE KE DNU TABULKY

Osmé kolo  1.A třídy,  kterým se tato druhá nejvyšší soutěž v kraji přehoupla do své druhé poloviny nemělo nouzi o překvapení. O to první se rozhodně k nelibových svých  fanoušků připravila Sušice. Ve sváteční středu 28. září   v předehrávce tohoto kola přispěla k tomu , že její soupeř, poslední Blovice opustil  zásluhou nečekaného zisku třech bodů v městě na Otavě poslední místo v tabulce. Na tomto nelichotivém postu černého Petra Blovice  střídají Křimice, když tento tým na dno tabulky poslala znovu  úspěšná Okula Nýrsko. Ta po výhře v Městě Touškově v minulém kole  si zopakovala stejný úspěch i doma a v tabulce se z týmů z Pošumaví vyšvihla nejvýše, když přeskočila i Sušici a je po první polovině podzimu třetí a to se rozhodně od nováčka soutěže nečekalo . Úspěch nýrských fotbalistů rozhodně přivítal třetí zástupce našeho regionu v soutěži Start Luby. Lubští bez ohledu na výsledek v Nýrsku tomu, aby neskončili jako Křimice šli ale sami  úspěchu vstříc . Byli to oni, kteří mimo prohry Sušice se postarali o druhé největší překvapení kola . Po prohrané první půli na hřišti druhé Zruče dokázali nejen skóre v druhé části utkání   srovnat, ale nakonec si připsali i druhý bod za úspěšný penaltový rozstřel.

Nýrsko  - Křimice   2 : 0 (1 : 0)

Jiří Vondra

Utkání začalo oboustranným oťukáváním bez větších šancí. Hra se odehrávala převážně ve středu hřiště. Za zmínku stojí zmínit střelu Šteinera z 20 metrů, kterou ale hostující Hinterholzinger vyrazil. U hostujícího mužstva lze zmínit pouze střelu z dálky Kovačiče, která ale domácího Vaverku neohrozila. Ve 37. minutě se překrásnou střelou do šibenice blýskl domácí György a vykouzlil usměv na tváři domácím fanouškům 1:0! Hosté mohli ještě do poločasu vyrovnat ojedinělou akcí a to když ve 45. minutě Adam Marek po rohu hlavičkoval do branky, ale proti byl domácí Vaverka, který šanci zlikvidoval! První poločas skončil těsným vedením domácích hráčů.

Druhý poločas začali nýrští hráči tlakem a většinu času měli míč na svých kopačkách. Byla jen otázka, kdy padne druhá branka. Ve 48. Minutě krásně pálil domácí Šlehofer, ale hostující brankář pohotově chytil, v 65. minutě šel domácí Kohout sám na brankáře Hinterholzingera, ale nevyzrál na něj. V 73. minutě mohl zvýšit hlavou Kajínek skóre, ale minul těsně vedle hostující branku. Co se mu nepovedlo v 73. minutě se povedlo domácímu kapitánovi Kajinkovi  v minutě 75-té. Naskočil si nejvýše na dobře kopnutý rohový kop a hlavou zvýšil skóre na 2:0 a domácím borcům dodal vytoužený klid na svoje kopačky. Nýrsko potom drželo míč na svých kopačkách a kontrolovalo hru. Hosté potom působili odevzdaným dojmem a utkání skončilo výhrou domácích 2:0!

Nýrsko tedy potvrdilo výhru z Města Touškova a připsalo si tak velmi důležité body z domácího prostředí.

Sestava domácí: Vaverka - Korschinský, Tykal, Polák, Valenta (84. min Bastl) – Šlehofer (54. min Kadlec), Šteiner, Kajínek, György (59. min Výtisk) – Kohout, Rubáš (70. min Janský)

Sestava hosté: Hinterholzinger, Hauer, Kuneš (65. min Šváb Filip), Gren, Kovačič, Adam Marek, Rada, Nezval, Královec, Šváb Jan, Adam Aug. (46. min Brousil)

Hlavní rozhodčí: Langmajer Lukáš Asistenti: Křen Jiří, Duda Václav,   Delegát svazu: Hajšman Pavel

Branky: György, Kajínek; ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Žákava  - Žihle 4: 3 ( 1: 3)

Branky: Drohobetskýy, Drugda, Smazal, Winkelhofer - Majer, Najmon, Tiesl; ŽK: 3:2

T.Přimda -  Nepomuk 3: 2 ( 1: 1)

Branky: Coufal, Hečko, Strejc - vlastní, Švejda; ŽK: 2:2

Sl.Mýto  - Domažlice B 5: 2 ( 1: 0)

Branky: Hatina 2, Kříž, Ulrich, Veverka - Hartl, Vízner; ŽK: 2:5

Dl.Újezd  - .Touškov 5: 0 ( 1: 0)

Branky: Landrgot, Roháč, Stoklasa, Tůša, Zeman; ŽK: 1:0

1.  FK Nepomuk         8   6   0   2   22: 10    18

2.  Zruč               8   5   2   1   14: 11    17