Krajský přebor, 1.A třída 7. kolo 24.-25.9. 2011

HORAŽĎOVICE ZAZÁŘILY NA RAPIDU

Horažďovice nastoupily  na hřišti Rapidu obohaceny o jednu nemilou zkušenost z posledního zápasu venku v Přešticích, kdy nevyužitím šancí posadily soupeře do sedla a nakonec nebodovaly.   Druhý poločas v v Plzni na Lopatárně byl opakem této části zápasu v Přešticích a výsledkem bylo  čtyřlístek branek v síti domácích . Ti museli být po minulém jasném vítězství doma nad kvalitním celkem Slavoje Sod  řádně zklamáni, nicméně další úspěch nováčka , který je velkým překvapením tohoto ročníku je na světě. Druhý zástupce Pošumaví v KP Klatovy se z Vejprnic vrátily s prázdnou. S souboji dvou exdivizních týmů domácí  v prvním poločase přehrávali, ale nevyužití šancí pak litovali, když domácí po přestávce třikrát skórovali a bylo o výsledku rozhodnuto.

Za  stavu 3:0  se již s výsledkem   příliš udělat nedalo a domácí si své vedení již pohlídali.

Rapid  - Horažďovice 1: 4 ( 0: 0)

První půlhodina  utkání patřila hostů.  Když dvě slibné šance Beránka, který stejně jako Nauš při zakončení měli nepřesnou mušku a jejich střely skončily nad brankou Rapidu se začali v poslední třetině první půle začínat stále více prosazovat domácí, ale jejich aktivita jim změnu ve skóre do konce poločasu nepřinesla. Po změně stran opět převzali opratě zápasu hosté a rychlými dvěma góly  dali domácím

na vědomí, že tentokráte body na jejich hřišti nezůstanou. V 53. minutě se parádně trefil Kotrba, který technickou střelou vymetl pavučinky v horním rohu domácí svatyně. Dvě minuty na to Beránek uvolnil přesnou přihrávkou Jůdu a ten svoje sólo z poloviny hřiště kdy šel sám na brankáře Rapidu zakončil zvýšením na 0 : 2. Po té další dvě branky v domácí síti , které na sebe nedaly dlouho čekat  definitivně poslaly do kolen. V 62.minutě  unikl Kotrba, obešel i brankáře 0 :3 a v 66.minutě uvolnil Beránek po levé straně Melku a ten se rovněž v koncovce nemýlit a  zvýšil na 0 : 4. Otřesený Rapid, který na podobné brankové příděly není zvyklý jen stačil korigoval pět minut před koncem ze standardtmní situace po hlavičce Peroutky na 1:4.

Manažer Horažďovic Milan Koželuh : „Myslím si, že za výkon , který jsme předvedli ve druhém poločase bylo naše vítězství zcela zasloužené. Naši hráči byli po přestávce jednoznačně lepší a při větším důrazu mohlo být nakonec naše vítězství ještě výraznější“.

Branky: 85. Peroutka – 53. a 62.  Kotrba , 55. Jůda, 66. Melka; ŽK: 1:1. Diváků:  100

Sestava Horažďovice : Kozlík (70. Macoun) – Čadek, Greger, Šafanda, Stulík, Melka (72. Janouškovec), Nauš, Beránek, Jůda( 82.Pintíř), Koc, Kotrba. Trenér Čadek.

Vejprnice – Klatovy  3 : 1 (0 : 0)

Sirotek Jan

Utkání začalo zahazováním šancí, první měl v 5. minutě domácí Heller. V 10. minutě Skala sám na branku, slabá střela do  brankáře, 11. minutě Ulrych hlavičkou nastřelit  tyč, pak dvakrát Sýkora ve 32. a 34.  minutě  sám před brankou, ale přestřelil. „Vedoucí týmu Jan Sirotek si jen stačil povzdechnout: „I když dvě branky jsme dali,pro ofsajd neplatili,tak poločas skončil bez branek. Druhý poločas měl ještě J. Matějka dvě golovky, ale minul branku. „

Domácí udeřili v 52.minutě z TK se ujali vedení . V 69. po chybě  obrany hostů zvýšili . 2-0 v73, z TK bylo 3-0 a v 89, J. Matějka po uniku dal na konečných 3:1 pro domácí.

Sestava Klatovy : Herman, Janda, Ulrych, Mészáros, Veselka, Šlechta(58,Vítovec) Skala, Matějka T, Dytrt(78,Homolka), Matějka J,Sýkora (64,Votípka)

Branky: 52. Rada, 69. Heller, 73.Křen – 89. J.Matějka

Rozhodčí : Cihlář Fr.Červený V.Šimek Fr.Diváků: 130. ŽK: 3 : 1.

Holýšov -  Stod 4: 2 ( 0: 0)

Branky: Černohorský 2, Jeniš, Vrba - Bachroň, Kyklhorn; ŽK: 2:3. Diváků: 390

Přeštice -  Chotíkov 1: 1 ( 1: 0) PK: 2:4

Branky: Turek - Kluska; ŽK: 2:5 . Diváků: 180

SK ZČE -  Chrást 2: 3 ( 1: 2)

Branky: Bednář, Beránek - Bulín, Haidelmaier, Roubal; ŽK: 4:5; ČK: 3:1 . Diváků: 150

Hor.Bříza  - Horš.Týn 0: 1 ( 0: 1)

Branky: Svoboda; ŽK: 3:1 . Diváků: 180

Příkosice  - Bolevec 4: 1 ( 1: 1)

Branky: Kohout 2, Pražák, vlastní - Vítek; ŽK: 1:3; ČK: 0:1 . Diváků: 150

Doubravka  - Stříbro 5: 1 ( 2: 0)

Branky: Švec 3, Duchek, Šperl - Malý; ŽK: 6:3. Diváků: 150

1.  Chrást             7   5   2   0   26: 10    19 (  5)

2.  Horažďovice        7   5   1   1   19: 10    16 (  4)

3.  Doubravka          7   4   3   0   19: 11    15 (  6)

4.  Stod               7   4   1   2   20: 11    14 (  4)

5.  Klatovy  1898      7   3   1   3   14: 11    11 (  1)

6.  Vejprnice          7   3   1   3   18: 16    10 ( -2)

7.  SK ZČE Plzeň       7   2   2   3   16: 17    10 ( -4)

8.  Stříbro            7   3   1   3   13: 18    10 (  1)

9.  Bolevec            7   2   2   3   13: 21    10 ( -1)

10.  Holýšov            7   3   0   4   18: 18     9 (  0)

11.  Příkosice          7   2   2   3   13: 13     8 ( -1)

12.  Rapid Plzeň        7   1   3   3   11: 15     8 ( -6)

13.  Dyn.H.Týn          7   1   3   3    9: 16     8 ( -3)

14.  Přeštice           7   1   4   2    7:  7     7 ( -5)

15.  Horní Bříza        7   1   2   4    7: 14     6 ( -7)

16.  Chotíkov           7   1   2   4   11: 26     5 ( -7)

VENKU BODOVALO POUZE   NÝRSKO

Velmi rádi budou vzpomínat na utkání 7.kola 1.A třídy fotbalisté Okuly Nýrsko. Podařilo se jim na hřišti soupeře v Městě Touškov  , který sestoupil z krajského přeboru  vyhrál výrazným brankovým rozdílem . Touto výhrou napodobili lídra  tabulky Sušici, která  na rozdíl od Lub na tomto hřišti rovněž po výhře 3:0 bodovala.  Nýrsko se tak v tabulce po prohře Sušice na hřišti nováčka TJ Žihle se na tým z města na Otavě dotáhla na rozdíl dvou bodů a celkově třináct získaných bodů je pro ní velmi dobrým základem k upevňování umístění v první polovině tabulky.Pohoršily si v tabulce naopak Luby , které prohrály na hřišti nováčka v Černicích

M.Touškov  - Nýrsko 1 : 5 (1 : 3)

Jiří Vondra

Utkání začalo v režii hráčů Okuly Nýrsko. V 7. minutě neproměnil velkou šanci hostující Rubáš, když netrefil míč z malého vápna.  V 8. minutě se již skóre měnilo a to když po závaru před domácí brankou se nejlépe zorientoval hostující Šlehofer a prostřelil domácího Mudru 0:1. Ani ne minutu trvalo vedení Okuly a to když lehkomyslně chyboval hostující Bastl a zaváhání využil zkušený borec domácích Schveinert. Ve 22. minutě se po ose Kajínek – Rubáš dostal míč ke Šteinerovi a ten propálil Mudru a vrátil hostům opět vedení 1:2. Ve 33. minutě uvolnil Šteiner rozběhnutého Šlehofera a ten se řítil sám na domácího brankaře a nemýlil se 1:3. NA konci prvního poločasu pak zahrozili dvakrát domácí hráči a to ve 39. minutě šel na Vaverku sám domácí Kumpera, ale Vaverka čaruje a skóre se nemění a ve 43. minutě opět Vaverka chytá na dvakrát střelu Karbusického.

Ve druhém poločase se měnilo skóre již jen na straně nýrských hráčů. V 62. minutě po rohovém kopu Šteinera se prosadil Kajínek a v 71. minutě uvolnil Korschinský  Rubáše a ten pečetil výsledek 1:5! Hráči Nýrska si odvážejí z Touškova cenné body do tabulky. Utkání rozhodoval Kulhánek z Nepomuka.

Branky: Schveiner - Šlehofer 2, Kajínek, Rubáš, Šteiner; ŽK: 4:3. Diváků:  80

Sestava hosté: Vaverka – Bastl (41. min Korschinský), Tykal, Polák, Valenta – Šlehofer (85. min Kadlec), Šteiner, Kajínek, Výtisk (80. min Flor) – Kohout, Rubáš

Sestava domácí: Mudra, Hajajs, Schveinert, Bárta, Kazda, Kotáb (46. min Anděl), Mezera, Kumpera, Karbusický, Chvojka (65. min Hodek), Vrba (46. min Kumbera)

Domažlice B  - T.Přimda 3: 5 ( 0: 1)

Branky: Bahleda 2, Palůch - Hečko 2, Brouzda J., Krýsl, Stec; ŽK: 1:5 . Diváků:  70

1.  FK Nepomuk         7   6   0   1   20:  7    18 (  6)

2.  Zruč               7   5   1   1   13: 10    16 (  7)

3.  Sušice             7   5   0   2   21:  7    15 (  6)

4.  Domažlice B        7   3   2   2   18: 13    13 ( -1)

5.  Nýrsko             7   4   1   2   13: 10    13 (  1)

6.  Žákava             7   4   0   3   13: 16    12 (  3)

7.  Dlouhý Újezd       7   2   2   3   18: 18    10 ( -4)

8.  M. Touškov         7   2   2   3   15: 17    10 ( -4)

9.  Mýto               7   2   3   2   10: 12    10 ( -3)

10.  Chlumčany          7   3   1   3   16: 19    10 (  1)