KPŽ (starší , mladší) , KSŽ 5. kolo 24.-25.9. 2011

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

POOTAVSKÉ DERBY PŘINESLO ROZHODNUTÍ PO POLOČASE

Los šestého kola krajského přeboru svedl proti sobě na hřišti v Horažďovicích týmy z měst na Otavě. Vzhledem k dosavadním výsledkům obou soupeřů se očekával vyrovnaný souboj je kterém mohli mít navrch i domácí žáci. Této prognóze  napovídal  průběh  první půle a skončila výhrou domácích 1:0.Po přestávce se podařilo Sušici Klausem vyrovnat a dvěma góly Sedláčka otočit výsledek v její prospěch. Podle předpokladů také dopadl dvojzápas v Nýrsku ve kterém domácí starší i mladší žáci bezpečně porazili svého soupeře ze Stříbra. V netradičním čase pro žákovský fotbal v neděli odpoledne si na hřišti energetiků v Plzni poradili úspěšně i klatovští žáci, ikdyž mladší museli prokázat že jsou lepší i ve střelbě pokutových kopů.

STARŠÍ     ŽÁCI

FK Horažďovice   - TJ Sušice   2 : 3 (1 :0 )

Pavel Hubáček, Václav Nauš

Sušice zajížděla do Horažďovic s cílem bodovat, i když věděla, že to bude velice těžké, neboť Horažďovice mají v mužstvu několik výborných fotbalistů. V prvním poločase byli lepším týmem domácí.Hosté spoléhali jen rychlé brejky. Při rohovém kopu hostů se domácí dostali do přečíslení a Martin Šašek poslal po pěkné samostatné akci domácí do vedení.V prvním poločase ještě domácí Jirka Motl nastřelil břevno. Do druhého poločasu udělali hosté změny v sestavě. Honza Skála se vysunul do středu zálohy a na hře se to projevilo. Sušičtí začali domácí přehrávat.Na 1:1 vyrovnal Martin Klas, když šel nebojácně do souboje s  obráncem a odražený míč překvapil domácího brankáře. Druhou branku Sušice dal kanonýr Jirka Sedláček po přihrávce Honzy Skály. Na  1: 3 zvyšoval opět Jirka Sedláček po dlouhém výkopu Tomáše Šourala a prodloužení Kubou Novým. Domácím se ještě v závěru podařilo snížit, když Jirka Motl dobře zareagoval na vyražený míč brankářem.Hosté podali spolehlivý výkon, velice dobře zahrál v obraně Daniel Klas. Myslím

si, že výsledek je vzhledem k předvedené hře spravedlivý.

Branky:21 Šašek Martin, 66 Motl Jiří- 45 Klas Martin, 51, 60 Sedláček Jiří

Rozhodčí:Pressl Václav;Diváků : 50.

Sestava Sušice: Šoural, Klas D., Jurga, Skála, Vichr, Nový, Hájek, Pojar, Dohnal, Klas M. Sedláček, Hubáček, Hach, Pavelec, Vítovec,

SKP Okula Nýrsko – Baník Stříbro   6 : 0 (3 : 0)

Josef Juraši

Domácí tým v tomto utkání jednoznačně dominoval a o vyšší skóre se připravil zbrklou koncovkou.

Branky : 13´Pivoňka Michal, 21´Irlbek Marek, 28´Čanecký Jan, 40´,52´Toman Jaroslav, 69´,Kaas Václav

Sestava Nýrska:Dražka-Idlbek,Bureš,Kaas,Brož-Pivoňka,Čanecký,Toman,Bočan-Irlbek,Bastl

Rozhodčí:Klička Jiří. Bez karet.Diváků:50

ZČE - SK Klatovy 1898  1 : 5 (1 : 1)

Petr Ulrych

Další zápas sehráli klatovští starší žáci na hřišti plzeňského ZČE. Domácí se prezentovali spíše než fotbalovým uměním především velice bojovný výkonem. Daleko větší překážkou než výkon domácích ale byly pro klatovské hráče jejich vlastní nepřesnosti. A tentokrát jich skutečně bylo požehnaně. Zasloužené vítězství nakonec dokázali ve druhém poločase přeci jen získat a pojistit ho i dalšími brankami. Premiérový gól v klatovském dresu vsítil Tomáš Javorský a přihrávkou na jednu branku se uvedl po velice pohledném křídelním úniku další novic Matěj Kapusta.

Branky : Harmady 2, Pavlík, Javorský. ŽK: 1:3.Rozhodčí: Schneider. Diváků: 20

Sestava Klatov:Šít, Baštář, Čabrada, Lysek, Bláha, Pavlík, Sváček, Harmady, Povolný, Soušek, Pitel; střídali:Javorský, Soupír, Kapusta

Ostatní výsledky: Vejprnice  - Košutka 7: 2 ( 4: 1), Domažlice  - Tachov 3: 0 ( 1: 0)  ,  Přeštice Doubravka 4: 2 ( 2: 0),  Nepomuk  - SK Smíchov 1: 3 ( 0: 1)

1.  Vejprnice          6   6   0   0   32:  9    18 (  6)

2.  Klatovy  1898      6   3   2   1   24:  9    13 ( -1)

3.  Sušice             6   4   1   1   19: 12    13 (  7)

4.  Domažlice          6   3   1   2   20:  9    11 ( -2)

5.  Nýrsko             6   3   1   2   22: 16    11 (  4)

6.  Horažďovice        5   3   1   1   20: 11    10 (  4)

7.  Doubravka          6   3   1   2   15: 11    10 ( -2)

8.  Přeštice           6   3   1   2   13: 10    10 ( -2)

9.  Košutka            6   2   1   3   11: 28     8 ( -2)

10.  FK Nepomuk         6   2   1   3   26: 15     7 (  1)

11.  SK ZČE Plzeň       6   2   0   4   21: 20     6 ( -6)

12.  Tachov             6   1   0   5    7: 18     3 ( -3)

13.  Smíchov Plzeň      6   1   0   5    4: 19     3 ( -3)

14.  Stříbro            5   0   0   5    1: 48     0 ( -6)

MLADŠÍ  ŽÁCI

SKP Okula Nýrsko – Baník Stříbro   4 : 1 (2 : 1)

Ivan Pavlík

První poločas se odehrával většinu času uprostřed hřiště s ojedinělými výpady do obou obrana s řadou nepřesných přihrávek. Hosté šli do vedení ve 13. Minutě, kdy se prosadil největší hráč na hřišti Ondřej Sláma. Domácí dělali hostům problémy hlavně pohybem v pokutovém území, kdy je hosté zastavili dvakrát pouze díky nedovolenému zákroku. Obě penalty s přehledem proměnil Martin Šmíd. Ve druhém poločase si domácí díky větší přesnosti vytvořili mírnou převahu, ze které vytěžili několik rohových kopů a standardních situací. Dvakrát se po těchto situacích prosadil Jakub Pavlík.

Branky:               23´, 28´ Šmíd Martin, 48´, 58´ Pavlík Jakub – 13´ Sláma Ondřej

Rozhodčí:Klička Jiří; Bez karet.Diváků:40

Horažďovice – Sušice   2 : 5 (0 : 2)

Michael Forman

Hosté byli lepším týmem než domácí a zaslouženě vyhráli. Domácí však bojovali a na počátku druhého poločasu dvakrát snížili náskok soupeře a nebýt jejich hrubých chyb v rozehrávce, mohli dosáhnout lepšího výsledku.  Lví podíl  však na tom má i  vynikajícího výkon brankařky Panuškové v prvním poločase, která chytila několik jistých gólů. Do druhého poločasu však pro nevolnost nemohla nastoupit a tak za ni zaskočil Jan Forman.

Branky : 33. Marek Hájek, 44. Matěj Kříž – 8. Vlastní, 17. Skrbek, 38. Kutil, 50.,57. Svoboda

Rozhodčí:  Pressl Václav. Diváků: 50

SK ZČE  Plzeň -  Klatovy 2 : 2 (0 : 1)  PK: 3:4

Podrobnosti nehlášeny

Ostatní výsledky: Vejprnice - Košutka 2: 6 ( 1: 4) , Domažlice  - Tachov 3: 2 ( 1: 1)  Přeštice - Doubravka 3: 9 ( 1: 4), Nepomuk  - SK Smíchov 3: 0 ( 1: 0)

1.  FK Nepomuk         6   5   1   0   42:  6    17 ( 10)

2.  Domažlice          6   5   1   0   29: 12    17 (  4)

3.  Tachov             6   5   0   1   42:  9    15 (  9)

4.  Klatovy  1898      6   4   2   0   28:  7    15 (  2)

5.  Sušice             6   3   2   1   35: 11    12 (  5)

6.  Doubravka          6   3   1   2   35: 20    10 ( -2)

7.  Nýrsko             6   3   1   2   21: 13    10 (  4)

8.  Košutka            6   2   1   3   16: 21     8 ( -2)

9.  Stříbro            6   2   0   4   21: 28     6 (  0)

10.  Přeštice           6   1   1   4   15: 34     5 ( -8)

11.  SK ZČE Plzeň       6   1   2   3   13: 43     5 ( -7)

12.  Smíchov Plzeň      6   1   0   5   12: 25     3 ( -3)

13.  Horažďovice        6   1   0   5   14: 33     3 ( -6)

14.  Vejprnice          6   0   0   6    6: 67     0 (-12)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ

SVATOBOR SKÓROVAL AŽ V PELANTOVÉM ROZSTŘELU

Po výhře venku se na domácím hřišti představil jediný zástupce Pošumaví v krajské soutěži  Svatobor Hrádek. V klání se sousedem v tabulce se stejným počtem bodů ze Stodu viděli diváci branky až v penaltovém rozstřelu který vyhráli domácí a ziskem druhého bodu svého přeskočili soupeře na 5.místo v tabulce.

Hrádek - Stod 0 : 0 na PK 5 : 4.

Křížek Stanislav

První domácí utkání a domácí se cítili poškozeni,dali regulérní gól , ale pomezní rozhodčí a hlavní rozhodčí viděli postavení mimo hru.Špička Petr který dal gól měl před sebou bránícího hráče, ale asi tam stál jiný hráč domácích v postavení mimo hru. Pak nám byl upřený pokutový kop za faul na Špičku Petra v pokutovém území jelikož pan rozhodčí to vytáhl ven. Proto rozhodovaly pokutové kopy za stavu 4:4  a v 6 sérii náš hráč Špička Petr nedal, ale pan rozhodčí to nechal opakovat za pohyb brankáře, v druhém pokusu už se nemýlil a hostující hráč nedal, brankář Jílek střelu chytil.

Rozhodčí: Bureš Michal. Divaků 20. Bez karet.

Ostatní výsledky:  T.Chodov -  Mrákov 1: 1 ( 0: 1)  PK: 4:1 , Nýřany Holýšov 6: 2 ( 3: 1)  , Heřm.Huť - Blovice 0: 6 ( 0: 3)  , Spoje Plzeň Mrákov 2: 3 ( 0: 1) , Chotěšov  - T.Chodov 3: 1 ( 1: 0)

1.  SK ZČE Plzeň       5   5   0   0   29:  5    15 (  9)

2.  Blovice            6   5   0   1   23:  4    15 (  3)

3.  Mrákov             5   3   1   1    9:  7    10 (  7)

4.  Bezdružice         4   3   0   1   13: 14     9 (  3)

5.  Hrádek             5   2   1   2    9: 14     8 (  4)

6.  Chodov             5   2   1   2   17: 12     7 ( -2)

7.  Stod               5   2   1   2   10:  9     7 (  1)

8.  Chotěšov           5   2   0   3   13: 13     7 ( -3)

9.  Slovan Plzeň       5   2   0   3   11: 17     6 (  0)

10.  Nýřany             5   1   0   4   13: 17     3 ( -9)