OP přípravky starší – sk.A, B 5. kolo 22. -25.9. 2011

O P    PŘÍPRAVKA STARŠÍ

MOHOU DESÍTKY BRANEK V SÍTÍCH NOVÁČKŮ  TĚŠIT ?

Na návrh trenérské rady ,   přistoupila STK OFS Klatovy k odklonu od původního zavedeného systému posledních let uspořádání soutěží straších přípravek . Místo nasazení nevyspělejších týmů s velkou členskou základnou přímo do okresního přeboru a ostatních přihlášených klubů do okresní soutěže byl v podzimní části rozehrán OP ve dvou skupinách  a to bez ohledu na to, zda se jedná o nově vytvořené venkovské týmy jako např. Strážov, Měčín, Chanovice.

Již po odehrání prvních podzimních kol se ukazuje, že návrh trenérské rady se ukázal jako totálně neuvážlivý a má za následek necitlivé hořké začátky nováčků. Ti místo radosti ze hry se stali na hřišti v souboji s vyspělými týmy , které mají za sebou již dlouholetou přípravu včetně účastni v kategorii mladších přípravek statisti a jen góly s přibývajícím odehraným časem kdy jejich brankové konto narůstá neuvěřitelnou geometrickou řadou  až na 45 : 0 . Ostatně tak tomu bylo  v minulém kole v utkání Sušice – Chanovice a nebo v tomto v utkání hraném v pátek 23.9. 2011, kole kdy Strážov dostal v Klatovech 37 :  0 a nedělní výsledek Chanovice – Luby 0 : 39 to jen potvrdil!!!!!!

Může mít někdo z trenérů kteří chtějí od svých svěřenců kvalitní výkony mít z výsledků které končí za 60 minut hry vítězstvím o 45 branek radost ? Pokud ano, pak je to špatně, ale i oni jsou v tom nevině, za to mohou jiní !

Je zcela jasné, že šlo o necitlivou systémovou chybu, které je třeba se pro příšřě vyvarovat. Nyní nezbývá nováčkům a méně zdatným týmům podzimní základní část přečkat a nadále „posloužit“vyspělejším soupeřům   k vylepšování skóre .

SKUPINA    „ A “

Dukla Janovice-Sokol Měčín  9 : 2 (5:0,1:2,3:0)

Branky :3.,4.Keřík Adam, 7.,9.Havlík Lukáš, 20. Rejthar Jan , 31. Jarko Marek , 41.Keřlík Aleš, 55. Jarko Martin - 28. Muknšnábl Filip, 40. Šindelář Vladislav , 47. vlastní .Rozhodčí:  laik;Diváků:20

SK Klatovy A – SK  Strážov  37 : 0 (6:0, 14:0, 17:0)

Radek Bilíček

Jednoznačná záležitost domácích. Hosté se svým týmem začínají sbírat fotbalové zkušenosti a proti vyspělejším domácím měli minimum šancí ohrozit jejich branku.

Branky: 2., 6., 21., 25., 34., 53. a 54. Tomáš Partyngl, 8.,10.,38.,50. a 58.Kevin Petrmichl, 24.,34.,42., 45.a 52.Petr Jílek, 32.,33.,51. a 52 Matyáš Barborka, 38.,46.,57. a 59.Jakub Jirotka, 21.,42.a 58. Dominik Baxa, 26.,30.a 60. Ondřej Javorský,15., 36. a 45.Alexandr Sojka, 7. a 58. Petr Berka, 27. Radek Makovec

Rozhodčí:laik;Diváků :40.

Okula Nýrsko – FC Švihov 6 : 1(4:0,1:0,1:1)

Pavel Vacek

Domácí o svém vítězství rozhodli již v 1.třetině,kdy se jim podařilo skorovat  po pěkných kombinacích.Po té se hra vyrovnala,a bylo k vidění spoustu soubojů.Domácí ztratili počáteční lehkost a tudíž skóre již tak pravidelně nenarůstalo.Několikrát podrželi svůj tým brankáři, domácí Šimon Švára a u hostů Marie Hofmeisterová. Zejména pak vynikl autor 4 domácích  gólů Adam Vacek.

Branky : 1.+11.+16.+28.Vacek Adam,14.Loos Jakub,44.Novák Lukáš – 50.Krieger Jan

Rozhodčí:laik.Diváků : 40¨

Mochtín – Bolešiny  7 : 6 (2 : 3, 3 : 1, 2 : 2)

Dramatické utkání, ve kterém se střídaly ve vedení oba celky. Šťastnější byli nakonec domácí, za které dal vítěznou branku  Marek Toman dvě minuty před koncem.

Branky : Radek Mužík 4, Marek Toman 3 - Tomáš Matoušek a Ondřej Kaiser 2, David Polívka a Matěj Forejt po 1. Rozhodčí laik, 30 diváků.

1.  Klatovy  1898 A    4   4   0   0  112:  6    12 (  6)

2.  Nýrsko             4   4   0   0   35:  7    12 (  6)

3.  Mochtín            4   3   0   1   23: 15     9 (  3)

4.  Janovice           3   2   0   1   17: 35     6 (  0)

5.  Bolešiny           4   1   1   2   33: 18     4 ( -2)

6.  Luby B             3   1   0   2   13: 24     3 ( -3)

7.  Švihov             3   0   1   2    9: 15     1 ( -2)

8.  Měčín              3   0   0   3    4: 49     0 ( -3)

9.  Strážov            4   0   0   4    2: 79     0 ( -6)

SKUPINA    „ B “

SK Klatovy 1898 B - Sušice  10 : 4 (1 : 5, 1 : 4, 2 : 1)

Branky: 12. Burcal Ondřej, 31. Stingl Jiří, 45. Marek Lukáš. 52. Šantora Jakub - 3., 6., 14. Holeček Lukáš, 9., 34., 36. Tomas Jan, 19., 60. Šťastný Koloman, 30. Mach Martin, 38. Trš Lukáš

Rozhodčí:laik ;  Diváků : 40.

Pačejov - Nalžovské Hory   1 : 9 (0 : 3, 1 : 2, 0 : 4)

Hosté byli v průběhu zápasu lepším týmem a jejich vítězství je zasloužené. Těžili ze své fyzické převahy a domácí s nimi drželi krok hlavně v prostřední třetině.

Branky :  34.  Ondřej Havlík -  3., 47. a 49.  Jakub Kirpal , 19. a 37. Mareš František, 18.  Petr Říha , 31. Milan Štěch , 55.  Marek Kutka ,  58. Martin Kupka

Rozhodčí:  Tomáš Cihlář /laik/   . Hráno bez karet. Diváků:  50

FK Horažďovice  - TJ Dlouhá Ves  8:7 (5 : 3, 1 : 3, 2 :1)

Dalibor Jedlička

Po vyrovnaném zápase domácí rozhodli utkání v poslední minutě.

Branky: 2.,3.,4.,16.,17. Hnídek, 32.,44. Stulík, 60. Boček - 5,.8.,28.,33.,42. Kadlec, 19.,23. Vacl

Rozhodčí: laik    ;Diváků : 100 .

Chanos Chanovice - Start VD Luby    0 : 39 (0 : 15, 0 : 12, 0 :  12)

Branky:               Flosman Pavel 8, Pivoňka Matěj 7, Hejduk Martin 6, Hais Jakub 5, Schejbal David 5, Maňas Vít 4, Krejčiřík Zdeněk 2, Malát Sebastián 2.

Rozhodčí:laik;Diváků : 50

1.  Sušice             3   3   0   0   74:  7     9 (  6)

2.  Luby A             3   3   0   0   64:  1     9 (  3)

3.  Nalž. Hory         3   3   0   0   36:  5     9 (  6)

4.  Dlouhá Ves         3   1   0   2   15: 20     3 (  0)

5.  Klatovy  1898 B    3   1   0   2   14: 19     3 ( -3)

6.  Horažďovice        3   1   0   2   12: 43     3 ( -3)

7.  Pačejov            3   0   0   3    8: 23     0 ( -3)

8.  Chanovice          3   0   0   3    0:105     0 ( -6)